Eşime hem kızgınım hem kırgın. Sizce tepkim ne olmalı?

Mavistez

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2018
6.611
5.705
Merhaba arkadaşlar
Ben daha önce burda konu açtım aslında 24 ayar gram altının bilezige çevirmek istiyorum diye. Şimdi şöyle ki benim eşim işten çıkarılmıştı tazminat verildi 80bin civarı. Eşim o an işte kredi kartı borcu vardi işte bin TL kadar birikmiş aidat borcu vardı araba tamir istiyordu çocukların ve kendimizin giyim ihtiyacı vardi 10gram altın borcumuz vardı derken bı anda 30bin TL uçtu gitti.
Eşimde harcamayı sever kapı çalıyo bı bakıyorum tatlı sipariş etmiş ertesi gün işte dışardan yiyelim demeler baktım para harcanıyor iş hemen buldu ama bide o maaşı bekleyeceğiz derken 1 buçuk iki ay cepten yenecek ben dedim hemen altın alalım yani bitecek para boşa harcanacak. Ben bilezik almak istiyordum hem takmayida seviyorum ama öyle görgüsüz gibi ışıldasın aman çok çok gözüksün kafasında sevmiyorum en incesinden olsun ama benim olsun yani.
Eşimi pandemi yüzünden çıkardılar bı kaç arkadaşıyla toplu. yani arkadaşı olanlar arayıp altın alma konusunda fikir veriyorlar işte biri diyor ben bilezik aldım biri diyor ben gram aldım en iyisi o imiş falan diye. Eşim hem bana diyor sen ne istiyorsan onu yapalım diye hemde arkadaşıyla irtibatta işte hangi altını alırsak zarar yapmayiz falan. Ben söyledim işte bilezik istiyorum diye sonra eşim dedi 24 ayar gramda zarar edilmiyormus..
resmen tam kuyumcuya gidiyoruz beyfendi kararını vermiş gram alacak. Çok kızdım ağzımı açmadım zaten gittik kenarda oturdum 90 gram almış bütün parayla. Biz alırken 545tl gram ertesi gün damat istifa etti hop altın düştü. Bir hafta içinde 420leri gördü zaten snra eşim dedi maaşa kadar çok harcadık işte 20 gram bozmamiz lazım para yok gramini zarar ede ede 423ten 20grami bozdurdu.
Kaldı 70 gram işte 545i görmeden bozdurmam bidaha demeler.. Şimdide diyor zamanında kurban ayarla diye adamlara laf ettik ortada kurban parası yok işte yine krediye açıldık o birikti bı yakinimizin düğünü var çeyrek takılacak bilmem ne diye yine 20 gram bozacakmis. Ben bu süreçte yine diyorum tabi onları bilezige çevireceğim diye. Geçen en son konusu açıldı. Bende dedim bari kalan 50 gramla 5 tane ince bilezik alayım. Snra ertesi gün bana diyor ki ben kuyumcuyu aradım işte zarar edersin 24 ayarı 22 grama geri çekme dedi...
Ee ben bu bileziği alınca hemen yinemi bozacaksin. Araba İstiyorum diyip duruyorsun dururlar bı kaç yıl hem değer kazanır şuan yaptığım zarari karşılar kaldı ki sen bozarken zarar ediyoruz sorun yok ben bilezik al diyince niye bukadar dert oluyor. Dediğim gibi aslinda cimri biri değildir bana para vermemezlik gezdirmemezlik yapmaz. Öle kafasına estimi arada çiçek falan alır getirir. Ama bu altın takı meselesi oldumu neden böyle yapıyor anlayamıyorum yahu 7yildir hep soylemisimdirde her ay 100tl at kenara yıl dönümü hediyesi isimli kolye yaptır bana yada nebilim bı künye bı yüzük al. Aklıma tek gelen şey kolumda görecekler bozmak istediği zaman eksilince annesi ablası sordumu bozduk demeyemi çekiniyor ama sonuçta onlarda meraklı melehat ben milletin evinde ne yediğini içtiğini ne borcu olduğunu ne birikim yaptığını sormam onlar öyle değil ne yaptınız ne aldınız kaça aldınız 🤦🏻‍♀️ of bilmiyorum geçen yüzüm düşünce işte dedi almayacağız bilezik demedikki falan diyor e ben bilezik konusu açılınca gerildiğini görüyorum zaten hayır demene gerek yokki istemediğini belirtmek için dedim diye yine bozuldu bana. Ben artik zarar ettik etmedik kafasında değilim edeceğimizi ettik zaten ediyoruzda yani durdurma imkanım yok altını ellemeyin demeyin taktı kafaya bozacak çünkü yeni iside düşük maaşlı olduğu için bırakın kenara para atmayı daha kredi kartindan alışveriş yapılıyor mutfağa yetmedimi maas.
Ben aman ne yaparsan yap diyip karismamalimiyim yoksa bilezik alacaksin en azından hevesimi almış olurum onlarida bozana kadar diyip aldirmalimiyim. Milletin kocası cimri olur birikim peşinde olur bizimkide harcama derdinde elinden gelse bozdurup Trabzon'u Antalya'yi gezelim diyor.

Haklısınız. Yatırım yatırımdır. Sürekli tırtıklanarak bitirmek için koyulmaz kenara. Ben yatırıma birikime, hastalık vs gibi zaruri bir durum olmadıkça dokunulmasına karşıyım. Kızmakta haklısınız, yerinizde olsam ben de çok kızardım. En azından bu saatten sonra kalanı bozdurmak yerine, ona dokunmamak daha mantıklı sanki. Gezmek yemek içmek için değil ama ileride çok zarurî ihtiyaç olursa tabi mecburen dokunulur..
Not: Bilezik ısrarını anlayamadım ama gram durmasıyla bilezik arasında ne fark var sizce ? Sizin için önemli çünkü anladığım kadarıyla. Gramda da kayıp olmaz sanki..

Eşin para tutmayı bilmiyorsa ve kabul ettirebilirsen paralar senin hesabında kalsın. Altın düşünce neden hemen bozdurdunuz ki? dönemlik düşse bile yine yükseliyor bakın damatın istifasında düştü ama bu aralar yine yükseldi.

bir de altını yatırımlık alıyorsanız bilezik takıntınızın nedeni nedir? Bankada Altın hesabı açmak daha mantıklı. Al-sat daha kolay yapıyorsunuz ve daha güvende oluyor.

borç harç şu bu o gibi dertler varken onun da parayı keyfi çarçur etmesi, sizin de bileziği süs için almak istemenizi garip buldum. zaten artık kola altın bilezik alıp şıngırdatmanın modası da geçti. bol nakitim olsaydı doğrudan yatırım yapardım. bilezikle yatırım olmaz aklınız bi karış havada

Haklısınız. Yatırım yatırımdır. Sürekli tırtıklanarak bitirmek için koyulmaz kenara. Ben yatırıma birikime, hastalık vs gibi zaruri bir durum olmadıkça dokunulmasına karşıyım. Kızmakta haklısınız, yerinizde olsam ben de çok kızardım. En azından bu saatten sonra kalanı bozdurmak yerine, ona dokunmamak daha mantıklı sanki. Gezmek yemek içmek için değil ama ileride çok zarurî ihtiyaç olursa tabi mecburen dokunulur..
Not: Bilezik ısrarını anlayamadım ama gram durmasıyla bilezik arasında ne fark var sizce ? Sizin için önemli çünkü anladığım kadarıyla. Gramda da kayıp olmaz sanki..
Gram olduğu için bozdurup duruyor işte bilezik olduğu zaman en azından gozucekecek hemde bozalim diyemeyecek bu kadar rahat bı sekilde en ufak bişey için ☹️

Elinize azicik para geçmiş biriniz harcama derdinde, biriniz gosteriş derdinde. Yatirimlik bilezigin hevesi nedir anlamış degilim. 🙄 Şu dugunlerde hediye takilan bileziklerle disarda dolaşmak banka hesabini alnina yapistirip gezmeye benziyor.

Yatirimlik altin aliyorsam bilezik tercih etmiyorum ben, bir cok kişi etmez galiba cumhuriyet vs daha mantikli.
Altin bilezik gunluk kullanmalık modeller alinir, yatirim degil.

Eşin para tutmayı bilmiyorsa ve kabul ettirebilirsen paralar senin hesabında kalsın. Altın düşünce neden hemen bozdurdunuz ki? dönemlik düşse bile yine yükseliyor bakın damatın istifasında düştü ama bu aralar yine yükseldi.

bir de altını yatırımlık alıyorsanız bilezik takıntınızın nedeni nedir? Bankada Altın hesabı açmak daha mantıklı. Al-sat daha kolay yapıyorsunuz ve daha güvende oluyor.
Benim hesabım yok. Kaldiki olsada senin benim hesabım ayrımı yapmak ona göre ters. Altını bende yatırımlik diye aldırdım zaten başta ama böyle gram olunca en ufak şeyde gözü altınlara dikiliyor. Bilezik olursa gözükür ozamanda bozamaz gibi geliyor çünkü ailesinde baskıcı bozdunmu ettinmi neden yaptın diyecekler diye ellemez diye düşündüğüm için en başından bilezik olsun demiştim

Elinize azicik para geçmiş biriniz harcama derdinde, biriniz gosteriş derdinde. Yatirimlik bilezigin hevesi nedir anlamış degilim. 🙄 Şu dugunlerde hediye takilan bileziklerle disarda dolaşmak banka hesabini alnina yapistirip gezmeye benziyor.

Yatirimlik altin aliyorsam bilezik tercih etmiyorum ben, bir cok kişi etmez galiba cumhuriyet vs daha mantikli.
Altin bilezik gunluk kullanmalık modeller alinir, yatirim degil.
Hesapta da olsa evdede olsa o grama gözünü dikiyor işte bozalim diye ben en başta yatirimlik diye altın aldırma derdindeyim zaten başta bilezik dedim ama gram alincada öyle karşı çıkmadım ama bozmaya yeltendikce bende bilezik olsa gözükür diye düşündüm hani belki ellemez bozamaz diye bilmiyorum

Benim hesabım yok. Kaldiki olsada senin benim hesabım ayrımı yapmak ona göre ters. Altını bende yatırımlik diye aldırdım zaten başta ama böyle gram olunca en ufak şeyde gözü altınlara dikiliyor. Bilezik olursa gözükür ozamanda bozamaz gibi geliyor çünkü ailesinde baskıcı bozdunmu ettinmi neden yaptın diyecekler diye ellemez diye düşündüğüm için en başından bilezik olsun demiştim
Gerçekten bu yaşanıza kadar hiç banka hesabı açtırmadınız mı 😳 çok şaşırdım illa ki insanın işi düşer. Bunun senin benim hesabımla alakası yok ki. Sizin hesabınızda olması demek onun kafasına göre harcayamaması demek

Okurken yoruldum. Maaş yetmeyip kredi kartina açılırken sizin bilezik alıp kolunuza takmanız bana hiç mantıklı gelmedi. Sanırım bende sıkıştıkca oradan harcardim eşiniz gibi. Sonuçta birikim zor zamanlar için yada yaşam kalitesini arttırmak için kullanılmaz mi zaten?

borç harç şu bu o gibi dertler varken onun da parayı keyfi çarçur etmesi, sizin de bileziği süs için almak istemenizi garip buldum. zaten artık kola altın bilezik alıp şıngırdatmanın modası da geçti. bol nakitim olsaydı doğrudan yatırım yapardım. bilezikle yatırım olmaz aklınız bi karış havada
Ne gibi bir yatırım mesela? Bizde bilezik değil ama gram aldık yukarda da yazdığım gibi bozmak isteyip duruyor nasıl bir yatırım bu bizmi bilemedik anlamdimki hesaptada olsa bozacak evdede olsa bozacak. Bnde illa sus diye takayım gibisinden değil en azından gözükür ailesinde baskıcı ne yaptın ettin neden bozdun derler diye belki daha çok kaçınır bozmaya diye düşündüm. Ben şuanda bozulsun istemiyorum bilezik olsa hiç izin vermeyecektim zaten bilmiyorum belki gram elinin altında diye bukadar onlara güvenip bozuyor

Gerçekten bu yaşanıza kadar hiç banka hesabı açtırmadınız mı 😳 çok şaşırdım illa ki insanın işi düşer. Bunun senin benim hesabımla alakası yok ki. Sizin hesabınızda olması demek onun kafasına göre harcayamaması demek
Evlenmeden önce çalışıyordum en son hiç aklıma gelmedi hep evde yaptım birikim keşke acsaydim ama suandada açarsam dediğim gibi tepki gösterebilir bişey gizlemiyorum saklamiyorum sakinmiyorum senden neden böyle bişey çıkardın diyebilir

Evlenmeden önce çalışıyordum en son hiç aklıma gelmedi hep evde yaptım birikim keşke acsaydim ama suandada açarsam dediğim gibi tepki gösterebilir bişey gizlemiyorum saklamiyorum sakinmiyorum senden neden böyle bişey çıkardın diyebilir
Çalıyorsanız banka hesabınız nasıl olmuyor ki sigortasız mı çalıştınız? Ayrıca ayrı banka hesabı açmakta tepki gösterilecek ne var nerdeyse tüm kadınların kocasından ayrı banka hesabı var. Çok ilginç

Okurken yoruldum. Maaş yetmeyip kredi kartina açılırken sizin bilezik alıp kolunuza takmanız bana hiç mantıklı gelmedi. Sanırım bende sıkıştıkca oradan harcardim eşiniz gibi. Sonuçta birikim zor zamanlar için yada yaşam kalitesini arttırmak için kullanılmaz mi zaten?
Evet öyle. Bende karşı çıkmadım bozarken tartismadim sonuçta yine beraber yiyip içiyoruz. Bilezikte alsak bı kaç yıla birikim yapıp araba için vereceğim. Arabada şart değil gördüğünüz üzere ihtiyaç durumunda zaten bozuluyor.

Çalıyorsanız banka hesabınız nasıl olmuyor ki sigortasız mı çalıştınız? Ayrıca ayrı banka hesabı açmakta tepki gösterilecek ne var nerdeyse tüm kadınların kocasından ayrı banka hesabı var. Çok ilginç
Evet sigortasız çalışmıştım evlenerek ciktigim için tazminatına elime vermişlerdi. Bu dediginiz için teşekkür ederim artık bundan snra açarım bu konu için olmasa bile

bence ince bilezik zarar eder burma belki daha iyidir. ben sizi haklı buldum kenarda üç kuruş birikiminiz dursun hastalığı var kötü günü var. iyi kötü kazanıyorsa harcamayı da ona göre yapın

bence ince bilezik zarar eder burma belki daha iyidir. ben sizi haklı buldum kenarda üç kuruş birikiminiz dursun hastalığı var kötü günü var. iyi kötü kazanıyorsa harcamayı da ona göre yapın
Kazanıyor şükür öyle iş aramamazlik ta yapmadı 15gun içinde buldu girdi. Diğer arkadaşı işsizlik maaşı alıp yatacağım diye ise girmedi kaç aydır eşim öyle değil ama malesef tutumlu biride değil harcamayı seviyor. Bilmiyorum çok arada kaldım aslında harcamada gram olarak kalsın diyeceğim böyle çünkü daha zarar etmeden olur. Ama harcandığı için bari bilezik olsun dedim demek istediğim o burma zaten aklımdaki çok aradayim

X