Eşimin ağız kokusu

Misvak kullandı mı hiç ciddi anlamda kokuyu keser

Açken mi kokuyor? her zaman mı?
Benim de uyurken ağzım kokabilir eşimin de. Ki kokuyor da sabahları. İnsanlık hali bence bu.

Ben de yüzyüze yatamıyorum. Arkamı dönüyorum. Ama sırf ağız kokusundan değil yüzüme nefes üflenmesini sevmediğim için. Ya eşim döner ya ben.

Önemli olan gün içinde kokan ağızla diğer insanları da rahatsız etmemek..

Ayrıca mide rahatsızlığı da olabilir diş taşı da..

Ay is yerinde bi arkadas vardı, çok temiz titiz bi arkadaşdı ama o ağız kokusu yokmuydu.
Yakın mesafe konusurken kusacak gibi oldum kaç kere...
Ki kaldı ki siz ağzı kokan bi kisinin eşisiniz.
Ne demek ağzın kokuyor dersem bir ömür boyu kafama kakacak.
Bu nedir ya kocalara bisey söylenemez kaidesi mi var. Alınan alınana.
Ya söyleyeceksiniz yada bir ömür boyu bu kokuyla yaşayacaksınız.
Ben 20 limlk disimi çektirmistim. Eşim agzın kokuyoru direk yüzüme söyledi.
Sok oldum.
Aninda doktora gittim.
Megerse 20 lik dis cekildikten sonra yeri havuz gibi olurmuş. Oraya da yediklerimiz içtiklerimiz birikiyor.
Kulak cubugunu sokup icine kapanana kadar temizledim yemeklerden sonra.
Eşinin sorunu muhtemelen midesinden kaynaklıdır.

Benim de çok fena koku hassasiyetim vardır.Bazı insanlar ağzındaki o tada alışkın oldukları için duyarsızlaşıp koktuğunu farkedemiyorlar. Eşinize " Canım acaba bir hastalığın falan mı var ağız kokusu başlamış sende " şeklinde gayet medeni bir şekilde uyarabilirsiniz.Ağız kokusunun bir çok sebebi olabilir.Bademciklerin iltihaplanması da çok kötü koku yapar.

Ya disinde curuk vardir ya dolgusu falan hava yapiyordur ya da sinuziti vardir. Agiz bakimiyla alakali olmayabilir yani. Bir dönem bende de olmustu ve doktora gidip sinüzit tedavisi gorunce kalmadi.

Cok haklisiniz. Gece uyurken sabaha kadar tabi mide bos vs koku olabilir ama devamliysa cok buyuk bir sikinti.
Bademcik ve dis problemlerinden kaynakli olabilir.
Turkiye'deyken bi eski komsumun kokardi, yaklasamiyordum kadincagiza. Esi de sikayetciymis. Dr'a gitti dis problemi cikti, tedavi oldu.
Konu sahibi umarim duzelir esinizin problemi

Son düzenleme:
Ağzında çürük varsa ve ya diş tasi mevcutsa ağız kokusu yapar. Bı diş hekimine gitmeyi deneyin bence. Agizdaki problemler Tedavi edildikten sonra hiç ağız kokusu kalmıyor genelde. Bir de dişlerini fırçalarken dilini de fircalasin ama mutlaka dis hekimine gozukun

Canim benim esimde de ayni sorun var surekli degil de mesela uyurken, yeni kalktiginda veya yemekten 1 2 saat sonra cok rahatsiz edici bir sekilde kokuyor. Disciye de gittik bir sorun yok dislerini gunde en az 2 fircalar, agiz gargarasi kullanir hatta disleri lekesiz ve bembeyaz olmasina ragmen boyle.
Hani su kizilcik sekeri var lohusa serbeti yaptiklari benncok sevdigim icin yapmistim icine bol karanfil ve tarcin atmistim. Esim de ilk kez denemis cok sevmisti sonradan farkettik ki agiz kokusuna muthisss geliyor kesinlikle tavsiye ederim. Ayni hosaf gibi kuru kayisidan kuru uzumden bazen karisik da yapiyorum ama puf noktasi bol karanfil ve cubuk tarcin. Sabah aksam su kahve yanina verdigimiz minik bardaklardan icir bakalim gorecek misiniz siz de faydasini. Insallah sifa olur :)

Söylersem alınır söyleyemem diyorsanız cebine el yazınız belli olmayacak şekilde not bırakın. Kişi kendi kokusunu anlamaz.

Yoğurt giderir yoğurt yedirin her gun

Alınsa da alınmasa da konuşmak iyi olabilir diye düşündüm. Sonuçta bi arkadaş iş ortamı vardır orada da sıkıntı oluyordur. Sizin konuşmanız uygun gibi geldi ama bilemedim

Eşinizin midesindeki sorun neymiş tam olarak?

Elinden tutup dişçiye götürürdüm,başka yolu yok

Madem bunca zaman söyleyemediniz şimdi yeni başlamış gibi davranın ve söyleyin.
"Ağzında bir koku var,dişin mi çürüdü acaba,bi yerde okumuştum midede sorun olunca da böyle koku olabiliyormuş" deyiverin.
Sonra bikaç kez daha tekrarlayın,endişeli olun,işin sağlık boyutundan girerseniz alınmaz herhalde.

malesef esin farkinda degil bunun. buyuk ihtimalle ya sinuziti vardir. yada mide problemi.
bnm kardesim boyleydi once tum dislere bakildi iltihap varmi sonra film cekildi simdide mideye bakacaklar.
valla acik acik soylemelisin ben kardesime soyledim bir yolunu bul yoksa kimse agzi kokan bir kocayla opusmek istemez diye cocuk sabahi randevu aldi :):):)

Benimde ağzım çok kötü kokuyo ozellikle de aciktigim zaman. Ama elimden gelen bişey yok sabahları özellikle çok oluyo ve eşimden utanıyorum o uyanmadan hemen biseyler yerim yada naneli şeker alıyorum ağzıma disimde bisi çıkmadı mkdemde de çıkmadı. Geniş çaplı bi hastaneye de gitme imkanım yok gidemedim çene filmi falan cektiremedim. Yani eşinin haaberi bile yoktur birisi demeyinxe. Kendi kendine hissedemiyosun. Sürekli konuşurken başka taraflara bakmaya başladım. O bana çatır çatır söyledi. Moralim biraz bozuldu ama haklı adam. Ağız kokusu çok kötü bişey. Kardeşimin de kokuyo mesela onunkini duyduğumda benimde midem bulaniyo. Napicam bilmiom

Nasıl çıkarıyorsunuz bademcik taşlarını?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…