Eşimin ağız kokusu

Bildiğim kadarıyla yok öyle bir sorunu.
10 saniye fırçalamakla ne kadar temizlenir ki dişler. Diş arasındaki yemek artıkları da çürüyüp koku yapıyor:kusmuk:
Uzmanlar 3 dakika diyolar:)) elektrikli dis fircasi al, fark cok manuelle karsilastirinca..gercekten fircalamak gerek her gun..

Insanlar dis fircalamadan nasil rahat ediyo anlamiyorum : ( sabah kalkinca yaptigim ilk is dis fircalama kil tuy isidir benim. Hani herkes kahvaltiyi bekler ya fircalamak icin, asla bekleyemem.

6 ayda dis kontrolune gitmek lazim, belki curugu var basit bi sekilde hallolacak birseydir. Senede 1 kezde en az dislerini temizletsin.. dis tasi siyahliklar vs olusuyo ozellikle sigara cay kahve cok tuketenlerde.

her sabah ve aksam dis fircasina macununu koyup beraber dislerinizi fircalayacaksiniz baska yolu yok gibi . benim esim de bazen useniyor hazirlayip eline veriyorum fircayi valla .

Bence mide, bağırsak sorunu falan yok. Eşiniz diş temizliğini doğru düzgün yapmıyorki. Eşinin lafını umursamayan erkekler dışarıdaki kişilerin lafını çok önemser . O yüzden bir taktik geliştirin ve ağzının koktuğunu arkadaş çevresinden duymasını sağlayın. Eminim kendine çeki düzen verecektir. Eskiden dişlerimi çok fırçaladığım halde hep ağzım kokardı çok üzülürdüm. Sonra diş ipi kullanmaya başladım geçti çok şükür. Diş fırçası tek başına yeterli değil.

Sebebini sana söyleyeyim, ÜŞENİYOR. Psikolojisiyle galan alakası yok acayip tembel ve üşengeç oldu eskiden böyle değildi:KK43: sıcaklardan mı işinden dolayı mı anlamıyorum, adam ayılıp bayılıyor öyle bi yorgunluk halsizlik içinde. Yapmasını istediğim tonlarca şey var parmağını kıpırdatmıyor üşengeçliğinden. Sürekli herşeyi erteliyor. Vallah ben söylemekten bıktım iyice elimi ayağımı çekeceğim üzerinden anca öyle anlayacak gerçekten rahatsız olduğumu.

Bu kadar halsizse dişçiye değil check-up’a gitsin. Halsizlik ve ağız kokusu bir sürü hastalığın ortak belirtileri. Kan değerlerine bakılsın. Diyabet, gut, metal zehirlenmesi vs bir sürü hastalıktan biri sebep oluyor olabilir.

Güncelleme 9. Sayfada!

Merhaba arkadaşlar

Sizlerle çok zor durumda kaldığım ve bir türlü çözemediğim kendimce büyük derdimi paylaşıp fikir almak istiyorum.
2 senelik evliyim. Eşimi herşeyden çok seviyorum. Aslında çok temizdir bakımlıdır. Hergün duş alır, saçlarını yapar, deodorant parfüm sıkmadan asla evden çıkmaz, kıyafetlerini günlük değiştirir vs.
Ama bir konuda gerçekten dayanılmayacak bir noktaya geldim. Eşimin çok şiddetli ağız kokusu var. İşin garip tarafı bu her zaman olan birşey değil ara ara geliyor. Benim için ne kadar büyük bir eziyet olduğunu anlatamam. Bana bakarak konuştuğunda öğürmemek için kendimi zor tutuyorum, zaten kafamı çeviriyorum bir şekilde nefesini koklamayayım diye. Birde şu an hamileyim ve kötü kokulara karşı daha hassasım. Yattığımızda asla eşimle yüz yüze yatamıyorum, nefesini benim yüzüme yüzüme üflüyor ve ben kokudan sırtımı dönüp bütün gece o pozisyonda yatıyorum (eşim bütün gece bana dönük uyuduğu için genelde).
Eline diş ipi mi tutuşturmadım, hadi dişimizi fırçalayalım ardından gargara yapalım ağız bakımı çok önemli vs. mi demedim, dişini en az 3 dk fırçalarsan rengi açılır mı demedim. Ne yaptıysam bir türlü anlamadı ağız kokusundan rahatsız olduğumu. Bir insan ağzının koktuğunu anlamaz mı? Birkere ağzının içinde pis bir tat olur ordan anlarsın nefesinşn de pis koktuğunu. Eşim ya farkında değil ya da umursamıyor anlayamadım gerçekten.
Şimdi diyeceksiniz ki o senin eşin niye karşına alıp konuşmuyorsun falan. Bunu bende çok isterdim, eğer eşim aşırı alıngan ve herşeyi yanlış anlayan bir insan olmasaydı. Çocuk gibi küseceğinden ve bunu çmğr boyu başıma kakacağından adım gibi eminim. Oysa ben ilk başta onun iyiliğini, sonra kendimi düşünüyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Bana yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Ağız kokusu ya dişlerde ki çürüme vs sorunlardan dolayı yada mideden gelen bir sağlık sorununu işaret eder.Evde bir tek siz rahatsız oluyorsunuz peki ya sosyal hayatı? iş çevresi? Bu gerçekten toplum arasında da büyük bir sorun.
Evet ! eşinizle konuşmanız gerek .Bunun farkında olmayabilir ve siz bu durumun farkındayken sırf o alınmasın diye saklıyorsanız ona kötülük yapıyorsunuz.Derhal gastroenteroloji bölümüne ve bir diş hekimine muayene olmalı.

Bakın diş fırçalamak isterse 10 dakika sürsün yeterli değil. dilinin üstünü iyice fırçalasın. o sarı tabaka gidene kadar.

Koku surekli gelmiyorsa bademcik taşı olabilir. Dilini damağını fircaladigi bir gün koku testi yapin, koku gecmiyorsa bademcik taşıdır. Gözle görülmeyebilir, doktora gorunup bademcigine baktırabilir.

Arkadaşlar konunun üzerine haftalar geçti fakat değişen hiçbir şey olmadı. Eşimin aşırı keskin ağız kokusu beni hergün daha çok tiksindiriyor. Defalarca konuştum, artık direk yüzüne söylüyorum ağzın kokuyor diye ama yorum bile yapmıyor.
Sabahları SADECE 10 SANİYE fırçalayıp çıkıyor evden takip ediyorum. Akşamları üşendiğinden fırçalamaz. Yani anlayacağınız 24 saatte 1 dişlerini fırçalıyor. Yüzüne söylemekte işe yaramıyor ben ne yapacağım gerçekten çok çaresizim. Onu öpmek bile istemiyorum artık benşmle sohbet ettiğinde midem kalkıyor yüzüne bir tane çakasım geliyor sus artık diye. Dişçiye git dedim tamam dedi arkası gelmedi. ZORLA diş ipiyle dişlerinin arasını temizleriyorum. Ben demesem ASLA kendiliğinden yapmaz. Gargara yap diyorum dilini damağını da fırçala diyorum tamam diyor o an yapıyor bir daha yapmıyor. Gerçekten dayanamıyorum bildiğiniz çürük diş kokuyor ağzı dayanılacak gibi değil.
Bence eşinizde bademcik taşı var. Bahsettiğiniz derecede ağır bir ağız kokusu diş temizliğiyle ilgili olamaz, sanmıyorum. KBB gitmenizde fayda var diye düşünüyorum

Yeterince uzak duruyorum zaten dediğim gibi minik bir öpücük kondurup hemen geri çekiyorum kendimi, rahatsız olduğumu anlıyor mu orasını bilemiyorum. Dün yakında dişçiye gideceğini söyledi bakalım bu sefer icraat görecek miyim.

Minik öpücük de kondurmayın. Direkt söyleyin "Ağzın çok kötü kokuyor ben yaklaşamıyorum sana artık rahatsız oluyorum" diye. Bir insan neden kişisel temizliğine, sağlığına dikkat etmez anlamam zaten. Bazen uyuyakalırım dişlerimi fırçalamadan, gece ağzım sanki dolu doluymuş gibi bir tuhaf olur uyanır dişlerimi fırçalarım.

Sebebini sana söyleyeyim, ÜŞENİYOR. Psikolojisiyle galan alakası yok acayip tembel ve üşengeç oldu eskiden böyle değildi:KK43: sıcaklardan mı işinden dolayı mı anlamıyorum, adam ayılıp bayılıyor öyle bi yorgunluk halsizlik içinde. Yapmasını istediğim tonlarca şey var parmağını kıpırdatmıyor üşengeçliğinden. Sürekli herşeyi erteliyor. Vallah ben söylemekten bıktım iyice elimi ayağımı çekeceğim üzerinden anca öyle anlayacak gerçekten rahatsız olduğumu.

işte bunların hepsi depresyon belirtisi onu demeye çalışıyorum. Çözümü de var yok değil. Ama kendi çözsün deyip el ayak çekmeyi planlıyorsunuz. ailenizin huzuru sizin elinizde..

Allah kolaylık versin... Zor çünkü.

Güncelleme 9. Sayfada!

Merhaba arkadaşlar

Sizlerle çok zor durumda kaldığım ve bir türlü çözemediğim kendimce büyük derdimi paylaşıp fikir almak istiyorum.
2 senelik evliyim. Eşimi herşeyden çok seviyorum. Aslında çok temizdir bakımlıdır. Hergün duş alır, saçlarını yapar, deodorant parfüm sıkmadan asla evden çıkmaz, kıyafetlerini günlük değiştirir vs.
Ama bir konuda gerçekten dayanılmayacak bir noktaya geldim. Eşimin çok şiddetli ağız kokusu var. İşin garip tarafı bu her zaman olan birşey değil ara ara geliyor. Benim için ne kadar büyük bir eziyet olduğunu anlatamam. Bana bakarak konuştuğunda öğürmemek için kendimi zor tutuyorum, zaten kafamı çeviriyorum bir şekilde nefesini koklamayayım diye. Birde şu an hamileyim ve kötü kokulara karşı daha hassasım. Yattığımızda asla eşimle yüz yüze yatamıyorum, nefesini benim yüzüme yüzüme üflüyor ve ben kokudan sırtımı dönüp bütün gece o pozisyonda yatıyorum (eşim bütün gece bana dönük uyuduğu için genelde).
Eline diş ipi mi tutuşturmadım, hadi dişimizi fırçalayalım ardından gargara yapalım ağız bakımı çok önemli vs. mi demedim, dişini en az 3 dk fırçalarsan rengi açılır mı demedim. Ne yaptıysam bir türlü anlamadı ağız kokusundan rahatsız olduğumu. Bir insan ağzının koktuğunu anlamaz mı? Birkere ağzının içinde pis bir tat olur ordan anlarsın nefesinşn de pis koktuğunu. Eşim ya farkında değil ya da umursamıyor anlayamadım gerçekten.
Şimdi diyeceksiniz ki o senin eşin niye karşına alıp konuşmuyorsun falan. Bunu bende çok isterdim, eğer eşim aşırı alıngan ve herşeyi yanlış anlayan bir insan olmasaydı. Çocuk gibi küseceğinden ve bunu çmğr boyu başıma kakacağından adım gibi eminim. Oysa ben ilk başta onun iyiliğini, sonra kendimi düşünüyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Bana yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Olası nedenler;
-Sinüzit
-Boğaz enfeksiyonu
-Mide rahatsızlıkları (gastrit, ülser)
-Helikobakter Pylori (midede bakteri)
-Diş taşları
-Eskimiş diş kaplamaları ve dolgular (altlarında çürük olabilir)
-Bir de reflü,,
Görüldüğü gibi genellikle ağız içi, sinüsler ve mide ile alakalı problemlerden oluşuyor.
Ama bunu kendisine ifade etmeniz lazım. Öyle alınganlık vs de hiç sığınmasın,
Haklı boşanma nedenlerinden biridir ağız kokusu...

Lütfen bana bir akıl verin bu konuda:KK43:
Eşinizin bademcik taşı olabilir iğrenç derecede koku yapıyor dişçiye de gitsin ama bi kbbye de görünsün aynı sorun benim eşimde de var çok temizdir ama ara ara ağız kokusu oluyor geçen baktım ağzına bademcik taşlarını gördüm yakın zamanda hem bi dişçiye hemde kbbye gidecek
Nasıl söylediniz bilmiyorum ama tatlı tatlı konuşun ben öyle yaptım erkekler illa alınıp kırılıyorlar çünkü

Arkadaşlar konunun üzerine haftalar geçti fakat değişen hiçbir şey olmadı. Eşimin aşırı keskin ağız kokusu beni hergün daha çok tiksindiriyor. Defalarca konuştum, artık direk yüzüne söylüyorum ağzın kokuyor diye ama yorum bile yapmıyor.
Sabahları SADECE 10 SANİYE fırçalayıp çıkıyor evden takip ediyorum. Akşamları üşendiğinden fırçalamaz. Yani anlayacağınız 24 saatte 1 dişlerini fırçalıyor. Yüzüne söylemekte işe yaramıyor ben ne yapacağım gerçekten çok çaresizim. Onu öpmek bile istemiyorum artık benşmle sohbet ettiğinde midem kalkıyor yüzüne bir tane çakasım geliyor sus artık diye. Dişçiye git dedim tamam dedi arkası gelmedi. ZORLA diş ipiyle dişlerinin arasını temizleriyorum. Ben demesem ASLA kendiliğinden yapmaz. Gargara yap diyorum dilini damağını da fırçala diyorum tamam diyor o an yapıyor bir daha yapmıyor. Gerçekten dayanamıyorum bildiğiniz çürük diş kokuyor ağzı dayanılacak gibi değil.
Merhaba, benim eşim de ağız bakımında berbat diğer türlü hergün duş alır bakımlıdır ama ağzına yok asla. Ben de alıştıramadım diş fırcalamaya babası bazen kızıyor artık siz düsünün. Babasının kızdıgı gün dişlerini dikiş iğnesi ile kazıyarak biraz temizleyebildi siz düşünün :kusmuk:sonra neden benimle hic öpüşmüyorsun diyor mide mi kaldı be adam:işsiz:

Burcu nedir acaba

Güncelleme 9. Sayfada!

Merhaba arkadaşlar

Tatlım ağzına sürekli naneli sakız ver

Demek tek değilim bu konuda. Benim eşimin de gece ve sabahları feci bir nefes kokusu vardı ve ben kokulara çok hassas olan biri olarak büyük eziyetti gerçi hala var ve tek çözümüm eşimden uzak durmak oldu. Ağız ve nefes kokusu farklıdır ve geceleri kokması mideden olduğunu düşündürdü ve endoskopi sonucu h pylori çıktı. Ama eşim iş makinası operatörü ve o ilaçlar makina kullanımına olumsuz etki yapan ilaçlar olduğundan 10 gün izin alıp kullandı ama tam kullanmadı ondan mi nedir geçmedi hafiflese de. Erkekler çok umursamaz oluyor bazı konularda ve artık eşimden uzak duruyorum zaten cinsel hayatımız da çok seyrekti. Aslında herşeyi geçtim ama bu bakteri çok bulaşıcı olduğundan ilerde çocuk felan olursa ona da bulaşır diye üzülüyorum. Kendimde de o kötü nefes kokusunu alıyorum bana da bulaştı sanırım. Doktorlar da adam akıllı bi çözüm sunmuyor bi de cahil cahil bulaşmaz diyorlar en çabuk bulaşan bakterilerden bu. Çözüm bulan varsa yazsın eşimden tiksiniyorum ama kendimden de tiksiyorum artık. Nefes kokusu feci bisey

Güncelleme 9. Sayfada!

Merhaba arkadaşlar

Bence eşinize söylemelisiniz çünkü başka sebeplerden kaynaklı olabilir. Mesela benim dişimde iltihaptan dolayı sabahları özellikle ağzım kokuyor. Bende eşim rahatsız olmasın diye gece yatmadan fırçalamanın dışında sabah ondan erken kalktığım için hemen kalkıp dişlerimi fırçalıyorum gargara yapıyorum. Eşim bana bunu söylemişti evet başta bende üzüldüm ama çözüm yolları bulduk ikimizde şu an sorun yaşamıyoruz.

X