Eşimin ailesi sürekli bizde.

murdervan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2020
36
28
24
Arkadaşlar merhaba,artık aşırı bunaldığım için yazmak istiyorum.Eşimin kızkardeşleri geldi 5 gün bizde kaldılar onlar geldiginde annesine de gel kal dedik gelmedi onlar gittikten 1 gün sonra eşim darılıyor diye geldi 2 gün kaldı.Eltim eşiyle kavga edip hamileyken kendi annesine gitti doğurmaya yakın geri geldi sözde barıştılar diye herkes ona ilgi gösterdi (herkesin (ben de dahil) arkasından konuşmasına rağmen torun var deyip birşey demiyor kimse.Ben çeyizlerimin kalanını getirdim annemlerin evinden onun geldiği sıralar görmeniz lazımdı arkadaşlar 3 gün cebelleştim evin icinde kimse de arayıp yardım lazım mı diye sormadı bilmelerine rağmen.Bebeğin kıyafetlerini eltimin eşyalarını yerleştirmişler onun yerine ben gittiğimde gördüm.Şimdi de dedesiyle babaannesi geldi şehirdışından 1 ay onlarda kaldılar bebek var yardımcı olalım diye bu süre zarfında bana da oturmaya geldi herkes birkaç defa.Şuan bize kalmaya geldiler ve umarım çok kalmazlar diye dua ediyorum.İnanın eltim hariç herkesi ne yaparlarsa seviyorum sineye çekiyorum.Ama onlar yüzünden ben de hizmetçiye döndüm sonuçta kimse bana sormadı doğururken.Eltimle eşi de ilk zamanlar aman dedem aman babaannem diye geziyorlardı ortalıkta burdan ev tutsunlar yok bilmem me diyorlardı ama kaç defa şahit oldum eltimin onların arkasından konuştuğuna.Tabii ki yalnız kalmak isteyebilir eşiyle ama arkasından konuşması yanlış.Ben ne olursa olsun sineye çektim dediğim gibi kimseye dedikodusunu da yapmadım.Annem bana üzülüyor daha yeni evlisiniz tabi ki kalsınlar ama bu kadarı da abartı diyor ben de aynı şekilde düşünmeye başladım şahsen.Evde biri varken eşimle yakınlaşmak istemiyorum rahat banyo edemiyorum giyinemiyorum sonucta erkek olmasa da evdeki kişi.Annem kocana söyle biraz da onun düşünmesi lazım böyle şeyleri diyor ama ona ne zaman gidecekler desem yanlış anlayacak biliyorum ve ailesine de laf söyletmez tabii ki kim olsa böyle yapar,ama birazcık beni de anlamasını istiyorum o işe çıkıp gidiyor ben akşama kadar erken kalk kahvaltı yap topla yemek pişir süpür sil.İnanın her gün tuvalet banyo yıkıyorum geleli daha 2 gün oldu ama ev çok çabuk pisleniyor.Sizce nasıl konuşabilirim eşimle ya da o ne söyleyebilir ailesine onu da düşünüyorum bir yandan.Direkt dedesiyle babaannesi yerine abisiyle falan konuşmalı bence madem o kadar seviyordu özlüyordu geldiklerinden beri aramadı bile ne yaptınız diye bu da ayıp.Eltim de aynı şekilde.Başlarından atmaya çalışıyorlar artık orasını anladık zaten eşim kendi söyledi bunu ama sadece bana konuşuyor annesine abisine kardeşlerine hiçbirşey söylemiyor.Benim ailem de daha hiç gelmedi evime ama gelseler de çok kalmazlar böyle zaten bizden önce onlar rahatsız oluyor kaç defa çağırdım annemi babamı biraz vakit geçsin öyle geliriz dediler.Çok konuştum ama inanın yoruldum da artık eltimin evine giden kendi işini kendi yapıyor zaten hayatta kalkmaz doğurmadan önce de öyleydi şimdi de bebeğe bakma bahanesiyle böyle.Ben de yapamıyorum öyle huyum kurusun ev pis duramıyorum e misafir sonuçta yemek tatlı pişiyor.Ne yapabilirim artık lütfen yardım edin..

Korana yok mu sizin orda. Ne kadar çok geziyorsunuz si
Korana yok mu sizin orda. Ne kadar çok geziyorsunuz siz :işsiz:
Annem de aynı şeyi söylüyor.65 yaş üstüler birde özel izin alıp çıkıp geldiler kasımda. ben kasımdan beri market dışında evden çıkmıyorum onlar da sağolsunlar beni hiç yalnız bırakmıyorlar evde eşime de bunu söyleyip gitmiyorum kimsenin evine ama o da salak olduğu için gelene birşey söylemiyor.

Hmm.. Bizim buralarda da virüs var işte nolsun.
Aynen buralarda da var emin olun ama eşimin ailesi insanüstü varlıklar oldukları icin kapmıyorlar zannımca sürekli cıkıp bize geliyorlar.Ben ailemin yanından döndüğümden beri evden sayılı cıktım market vs icin.Onlar da yalnız bırakmıyorlar sagolsunlar bir hafta arayla gelip kapmadıgım virüsü kaptırmak istiyorlar sanırım.

Polisi arayıp şikayet edin evde misafir diye.yahu şu pandemi döneminde ne çok gidip gelmiş herkes bir çok yere.ben 6 aydır annemi babamı görmüyorum.gerçekten dikkat eden kaç kişiyiz acaba??
İnanın ben de evlendiğim 6 aydan beri annemleri görmemiştim.Cidden hiçbiri dikkat etmiyor eşimin işi zaten insanlarla iç içe bundan feyz alıp ailesine söylemesi gerek hepsi koyvermiş hiç boşluk bırakmıyorlar ki evde rahatça oturalım.

Bence bu konuda sessiz kalmayın herkes evini bilsin başta nasıl başlarsa öyle devam eder eşinizle konuşsun iki gün sonra istemeyince kötü olacaksınız
Annem de bunları söyledi.Olan sana olur kimseye birşey olmaz diyor.Ama nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum da artık yarın konuşucam.Zaten kendi evimize ancak çıkabildik onda da yerleştikten 1 bucuk 2 ay sonra hemen kalmalar başladı cidden sıkıldım artık.Kimsee gidip gelmiyorum hastalık var diye millet kalkıp şehirdısından geliyor ne bu rahatlık anlamıyorum.Eşimin salaklıgından kaynaklanıyor sanırım..

Sanırım en sonunda öyle olacak ve gidin diyicem yani.O kadar iyilikten sonra 1 şey söyleyince en kötüsü de ben olurum ama. :KK70: gelinlerin kaderi

Asıl şimdiden tavırlarını göstermezsen ileri de kötü olursun :)
İlerleyen zamanlarda konuşunca geline bak alınca değişti derler :KK70:

Arkadaşlar merhaba,artık aşırı bunaldığım için yazmak istiyorum.Eşimin kızkardeşleri geldi 5 gün bizde kaldılar onlar geldiginde annesine de gel kal dedik gelmedi onlar gittikten 1 gün sonra eşim darılıyor diye geldi 2 gün kaldı.Eltim eşiyle kavga edip hamileyken kendi annesine gitti doğurmaya yakın geri geldi sözde barıştılar diye herkes ona ilgi gösterdi (herkesin (ben de dahil) arkasından konuşmasına rağmen torun var deyip birşey demiyor kimse.Ben çeyizlerimin kalanını getirdim annemlerin evinden onun geldiği sıralar görmeniz lazımdı arkadaşlar 3 gün cebelleştim evin icinde kimse de arayıp yardım lazım mı diye sormadı bilmelerine rağmen.Bebeğin kıyafetlerini eltimin eşyalarını yerleştirmişler onun yerine ben gittiğimde gördüm.Şimdi de dedesiyle babaannesi geldi şehirdışından 1 ay onlarda kaldılar bebek var yardımcı olalım diye bu süre zarfında bana da oturmaya geldi herkes birkaç defa.Şuan bize kalmaya geldiler ve umarım çok kalmazlar diye dua ediyorum.İnanın eltim hariç herkesi ne yaparlarsa seviyorum sineye çekiyorum.Ama onlar yüzünden ben de hizmetçiye döndüm sonuçta kimse bana sormadı doğururken.Eltimle eşi de ilk zamanlar aman dedem aman babaannem diye geziyorlardı ortalıkta burdan ev tutsunlar yok bilmem me diyorlardı ama kaç defa şahit oldum eltimin onların arkasından konuştuğuna.Tabii ki yalnız kalmak isteyebilir eşiyle ama arkasından konuşması yanlış.Ben ne olursa olsun sineye çektim dediğim gibi kimseye dedikodusunu da yapmadım.Annem bana üzülüyor daha yeni evlisiniz tabi ki kalsınlar ama bu kadarı da abartı diyor ben de aynı şekilde düşünmeye başladım şahsen.Evde biri varken eşimle yakınlaşmak istemiyorum rahat banyo edemiyorum giyinemiyorum sonucta erkek olmasa da evdeki kişi.Annem kocana söyle biraz da onun düşünmesi lazım böyle şeyleri diyor ama ona ne zaman gidecekler desem yanlış anlayacak biliyorum ve ailesine de laf söyletmez tabii ki kim olsa böyle yapar,ama birazcık beni de anlamasını istiyorum o işe çıkıp gidiyor ben akşama kadar erken kalk kahvaltı yap topla yemek pişir süpür sil.İnanın her gün tuvalet banyo yıkıyorum geleli daha 2 gün oldu ama ev çok çabuk pisleniyor.Sizce nasıl konuşabilirim eşimle ya da o ne söyleyebilir ailesine onu da düşünüyorum bir yandan.Direkt dedesiyle babaannesi yerine abisiyle falan konuşmalı bence madem o kadar seviyordu özlüyordu geldiklerinden beri aramadı bile ne yaptınız diye bu da ayıp.Eltim de aynı şekilde.Başlarından atmaya çalışıyorlar artık orasını anladık zaten eşim kendi söyledi bunu ama sadece bana konuşuyor annesine abisine kardeşlerine hiçbirşey söylemiyor.Benim ailem de daha hiç gelmedi evime ama gelseler de çok kalmazlar böyle zaten bizden önce onlar rahatsız oluyor kaç defa çağırdım annemi babamı biraz vakit geçsin öyle geliriz dediler.Çok konuştum ama inanın yoruldum da artık eltimin evine giden kendi işini kendi yapıyor zaten hayatta kalkmaz doğurmadan önce de öyleydi şimdi de bebeğe bakma bahanesiyle böyle.Ben de yapamıyorum öyle huyum kurusun ev pis duramıyorum e misafir sonuçta yemek tatlı pişiyor.Ne yapabilirim artık lütfen yardım edin..
Eşinize net bi şekilde belirtin hizmetçi gibi bugün gün herkese hizmet etmeye evlenmediniz heralde hiç hoşlanmam böyle uzun kalan misafirden herkes de bi düşüncek düşüncesizse de yüzüne söyliceksin sen söyleyemezsin tabi eşinin söylemesi lazım doğal olarak valla allah sabır versin

Pandemi dışında konuşuyorum kız kardeşleri uuzakta ise geldiklerinde 5 gün kalmaları normal geldi. Anneyle baba da iki gün kalmış o da normal. Şimdi de 2 gün sonra giderler belki. Yeni evlilere 1 sene yatıya gelmeseler alışma dönemi bıraksalar daha iyi yine de. Bir de sürekli temizlik yapmak da kötü. Orda da anlıyorum. Her gün tuvalet yıkanır zaten. Yani bir çamaşır suyu dök bitti gitti. Her gün de banyoya giriyorlarmış temiz insanlar hoşuma gider. Bir dr eşiniz de yardım etsin yani. Bana 11 senedir eşimin kız kardeşi de eltim de gelmedi hiç. Kayınvalidem biri doğumda biri de görmek için olmak üzere 2 kere geldi sadece. Onda da küçük oğlum ac kalmıştır diye diye 3-4 gün anca durdu tekinde:). Belki de uzaktan konuştuğum için normal geliyordur.

Arkadaşlar uzaktan geldiyse bunlar 5 gün uzun mu oluyor. Siz ailenize ziyarete gittiğinizde bir hafta falan kalmıyor musunuz? Ya da onlar geldiğinde. Pandemi dönemi herkes otursun evinde tabii.

Korona konusu var birincisi. İkinci olarak babaanne dede ne alaka ya KV kp amca hala yokmu? Torunun evine gidip kalmak ne hiç anlamadım. Herkesin işine gelir böyle durumlar. Sen de kalsın bende ay çok özledim ziyarete geleyim hem çayımı içeyim kalkıp gideyim.

Ne olursa olsun sineye cekmek kilit cumleniz.
bunu yapmayacaksiniz iste.
neden yapiyorsunuz ki marifet degil bu
Kendini kullandirmak.
Genel olarak haklısınız tabii ki arkamdan konuştuktan sonra gidip işini vs görmedim evine de o günden sonra gitmedim zaten.Kendi evimin işini ancak yapıyorum zaten başkasına hizmet edecek halim yok ama eve geldiklerinde mecbur misafirdir diye hürmet gösteriyorum ama fazla abartıyorlar.

Korona konusu var birincisi. İkinci olarak babaanne dede ne alaka ya KV kp amca hala yokmu? Torunun evine gidip kalmak ne hiç anlamadım. Herkesin işine gelir böyle durumlar. Sen de kalsın bende ay çok özledim ziyarete geleyim hem çayımı içeyim kalkıp gideyim.
Amca baba babannesiyle dedesinin kaldıgı şehirde oturuyorlar zaten.Torunda kalmak bence de çok mantıklı nir hareket değil.Kayınvalide ve kayınpeder ayrılar çok uzun süredir o yüzden bir taraf ayrı başka taraf ayrı ayrı oturmaya kalmaya geliyor.

Bazı konular "yapıcı" bir kavga etmeden çözülmüyor. Senin ailen-benim ailem demeden, sadece yeni evli olduğunuzu ve yatılı misafir ağırlamaktan yorulduğunuzu ve tabii ki hasta olmaktan korktuğunuzu vurgulayarak konuşmalısınız eşinizle.

X