Eşimin ailesi sürekli bizde.

Arkadaşlar uzaktan geldiyse bunlar 5 gün uzun mu oluyor. Siz ailenize ziyarete gittiğinizde bir hafta falan kalmıyor musunuz? Ya da onlar geldiğinde. Pandemi dönemi herkes otursun evinde tabii.
Evet haklısınız ama ben annemlerde 3 gün falan kaldım.Babaannesi ve dedesi evet uzaktan geldi ama pandemi malum.Ve 5 gün kalan kızkardeşleri de kanımca o kadar da uzak değiller yarım saatlık yerde oturuyorlar.

Bazı konular "yapıcı" bir kavga etmeden çözülmüyor. Senin ailen-benim ailem demeden, sadece yeni evli olduğunuzu ve yatılı misafir ağırlamaktan yorulduğunuzu ve tabii ki hasta olmaktan korktuğunuzu vurgulayarak konuşmalısınız eşinizle.
Haklısınız bu şekilde konuşacağım.

Genel olarak haklısınız tabii ki arkamdan konuştuktan sonra gidip işini vs görmedim evine de o günden sonra gitmedim zaten.Kendi evimin işini ancak yapıyorum zaten başkasına hizmet edecek halim yok ama eve geldiklerinde mecbur misafirdir diye hürmet gösteriyorum ama fazla abartıyorlar.
Herkesin evi yurdu varken, siz izmir onlar van, sirnak gibi yerde yasamiyorken, yani arada bir gunluk mesafe yokken, neden herkes sirayla gelir de bes gun bir insanin ustune yikilir? Misafirlik mi kalir ki bu durumda da hurmet gosteriyorsunuz.

bu duzenden rahatsiz olmaniz lazim en basta. Ama azicik arasalar, esyan gelmis gelelim yardim edelim deseler yelkenleri suya indireceksiniz. Bir de gordugunuz uzere gecimsiz elti yaranir boyle memnun etmek icin pervane olurlar.

Evet haklısınız ama ben annemlerde 3 gün falan kaldım.Babaannesi ve dedesi evet uzaktan geldi ama pandemi malum.Ve 5 gün kalan kızkardeşleri de kanımca o kadar da uzak değiller yarım saatlık yerde oturuyorlar.
Yarim saatlik yerden gelip 5 gün kalmak çok tabii. Ben bir en az 5-6 saatlik yoldandır diye düşündüm 5 gün deyince. "Evli evine,köylü köyüne, köyü olmayan da fare deliğine " diye bir yazı yazdirin kapı süsüne bence

Pandemi dışında konuşuyorum kız kardeşleri uuzakta ise geldiklerinde 5 gün kalmaları normal geldi. Anneyle baba da iki gün kalmış o da normal. Şimdi de 2 gün sonra giderler belki. Yeni evlilere 1 sene yatıya gelmeseler alışma dönemi bıraksalar daha iyi yine de. Bir de sürekli temizlik yapmak da kötü. Orda da anlıyorum. Her gün tuvalet yıkanır zaten. Yani bir çamaşır suyu dök bitti gitti. Her gün de banyoya giriyorlarmış temiz insanlar hoşuma gider. Bir dr eşiniz de yardım etsin yani. Bana 11 senedir eşimin kız kardeşi de eltim de gelmedi hiç. Kayınvalidem biri doğumda biri de görmek için olmak üzere 2 kere geldi sadece. Onda da küçük oğlum ac kalmıştır diye diye 3-4 gün anca durdu tekinde:). Belki de uzaktan konuştuğum için normal geliyordur.
Eşim yardımcı olmuyor maalesef dedğilim gibi dabahtan akşama kadar tek yapıyorum büyün işleri belim ağrıdığı için de zorlanıyorum yoksa tabi ki temizlik yapmamda bir sakınca yok alışkınım zaten severim temizliği de ama misafir olmayınca dinlenip kendime ara verip öyle kalkıp yapabiliyorum olunca öylesi pek mümkün değil

eve geldiklerinde mecbur misafirdir diye hürmet gösteriyorum ama fazla abartıyorlar.
Misafir severim ama hem yeni evli, hem pandemi..
Abartan sizsiniz sanki, tatlıya varana kadar yapmayacaksınız, eğer yemekleri de dört dörtlük yapıyorsanız, e heralde bu ilgi alakaya onlarda çıkıp çıkıp gelirler.

Herkesin evi yurdu varken, siz izmir onlar van, sirnak gibi yerde yasamiyorken, yani arada bir gunluk mesafe yokken, neden herkes sirayla gelir de bes gun bir insanin ustune yikilir? Misafirlik mi kalir ki bu durumda da hurmet gosteriyorsunuz.

bu duzenden rahatsiz olmaniz lazim en basta. Ama azicik arasalar, esyan gelmis gelelim yardim edelim deseler yelkenleri suya indireceksiniz. Bir de gordugunuz uzere gecimsiz elti yaranir boyle memnun etmek icin pervane olurlar.
Yok hayır,orayı yanlış anlamışsınız sanırım.Hani bazı şeyleri formaliteden yaparsınız ya benimki de o misal.Hiçbirşey yapmıyorlar en azından sadece arayıp sorsalardı demek istiyorum ki bari bahaneleri olsun.Ben zaten kendi işimi kendim görmeyi seven bir insanım evin o kalabalığında tabii ki de gelin yardım edin demeyecektim demedim de.Ve ever babannesi ile dedesi hariç hepsi yarım saatlik mesafede oturuyorlar.Onlar yüzünden yaşlılara patlıyorum gibi oldu.Kızdığım nokta kardeşleri kalıyorken annesinin de kalmasını istedik hep beraber oluruz ve ne yalan söyleyeyim aradan çıkar diye düşündüm ama öyle olmadı kızlar gittikten 1 gün sonra da annesi geldi ve 2 gün öyle kaldı.Ve evet çirkef olup binbir türlü şey yapmak gerek iyi gelin olmak icin sanırım.Eltim gibi :)

Merhaba canım Allah kolaylık versin ama bunun yeni evli olup olmamakla da bir ilgisi yok bence. Ben de hiç anlamam yatılı misafir neden gelir herkes evinde kalsın herkesin kendi evi yeri ama yani. Eşinle kavga etmeden çöz bak ben de 10 aylık evliyim eşimin kuzeni kalmıştı 4 gün kafayı yicektim insan rahatsız oluyor daha yeni yeni alışıyorz sonuçta kendileri düşünmleri lazım ama nerde öyle anlayışlı insanlar...

Niye eşinizden çekiniyorsunuz? Teknik olarak insana eşinden yakın kim var? Onunla konuşamayacaksınız kiminle konuşacaksınız?

Ya daha ne kadar kalacaklar, kışı mı bizde geçirecekler, sırf senin deden mi, artık kardeşlerinle bir çıtlatman gerekmiyor mu minvalinde bişeyler diyin işte.

Hayır, eşinizinin anası babası yok mu? Niye çocuklarında değil de torunda kalıyor?

Misafir severim ama hem yeni evli, hem pandemi..
Abartan sizsiniz sanki, tatlıya varana kadar yapmayacaksınız, eğer yemekleri de dört dörtlük yapıyorsanız, e heralde bu ilgi alakaya onlarda çıkıp çıkıp gelirler.
Kendimi egoist gibi göstermek istemiyorum ama elimin lezzeti olduğu için şuana kadar kimseden kötü yorum almadım yemeklerim hakkında.En basitinden patates yemeği yapmış olsam bile herkes çok severek yiyor.Yani yemek konusunda ne yapabilirim bilemiyorum ama tatlı konusunda haklısınız onu sadece babaannesi ve dedesi için yaptım uzaktan ve ilk defa gelen onlar oldugu icin.Herkes üst üste oturmaya kalmaya gelince kabak onlara patladı gibi oldu ama yine de evde kalmaları daha iyi olurdu neticeden yaşları var ve hastalık umurlarında olsa iyi olurdu.

Yok hayır,orayı yanlış anlamışsınız sanırım.Hani bazı şeyleri formaliteden yaparsınız ya benimki de o misal.Hiçbirşey yapmıyorlar en azından sadece arayıp sorsalardı demek istiyorum ki bari bahaneleri olsun.Ben zaten kendi işimi kendim görmeyi seven bir insanım evin o kalabalığında tabii ki de gelin yardım edin demeyecektim demedim de.Ve ever babannesi ile dedesi hariç hepsi yarım saatlik mesafede oturuyorlar.Onlar yüzünden yaşlılara patlıyorum gibi oldu.Kızdığım nokta kardeşleri kalıyorken annesinin de kalmasını istedik hep beraber oluruz ve ne yalan söyleyeyim aradan çıkar diye düşündüm ama öyle olmadı kızlar gittikten 1 gün sonra da annesi geldi ve 2 gün öyle kaldı.Ve evet çirkef olup binbir türlü şey yapmak gerek iyi gelin olmak icin sanırım.Eltim gibi :)
O kadar haklısın ki geçen hafta daha kayıbvalidem kayınpederim geldi yatılık .Ameliyat olduğu için sıcak bir ev istediler onların doğalgaz sobalı sanki 3 gün sonra kış bitecekmiş gibi bize geldiler. Ameliyat dediğim de operasyon yani öyle yatmıyor. Ve evden çalıştığım halde emrivaki yaptılar sormadan direkt eşime çalışırsa çalışsın biz bir odada dururuz dedi. İnan bir arasalar sorsalar insan belki seve seve kabuledip hizmet edicek ama seni o kadar iyi anlıyorum ki geçen haftasonu yaşadım aynısı. Herkesi evinde rahat bıraksalar ya ne meraklılar

Merhaba canım Allah kolaylık versin ama bunun yeni evli olup olmamakla da bir ilgisi yok bence. Ben de hiç anlamam yatılı misafir neden gelir herkes evinde kalsın herkesin kendi evi yeri ama yani. Eşinle kavga etmeden çöz bak ben de 10 aylık evliyim eşimin kuzeni kalmıştı 4 gün kafayı yicektim insan rahatsız oluyor daha yeni yeni alışıyorz sonuçta kendileri düşünmleri lazım ama nerde öyle anlayışlı insanlar...
Çok güzel beni anlayarak yazmışsınız teşekkür ederim.Biraz tatlı sert konuşmak gerek sanırım sonuçta ben de eşimle başbaşa kalmak istiyorum ve o da beni anlamalı yani kimse gelmediği zamanlar bile akşamın kaçında geliyor birkaç saat ancak görüyoruz birbirimizi.

Eşim yardımcı olmuyor maalesef dedğilim gibi dabahtan akşama kadar tek yapıyorum büyün işleri belim ağrıdığı için de zorlanıyorum yoksa tabi ki temizlik yapmamda bir sakınca yok alışkınım zaten severim temizliği de ama misafir olmayınca dinlenip kendime ara verip öyle kalkıp yapabiliyorum olunca öylesi pek mümkün değil
Anladım zaten temizlik yapmak kolay demedim. Tuvalet vs zaten normalde de her gün temizleniyor genelde dedim. Diğer şeylerde haklisiniz. Tutup süpürge yapmasınlar ama gelenler de yemeğe ve bulasıga yardım edebilir. Ben sevmem başkasının evinde yardım etmeyi ama kalkıp da 5 gün falan kardeşlerim ve annemler dışında kimseye de gitmem. Orda da çok yakın olduğu için ediyorum tabii ki. Diğer türlüsünü sevmiyorum. niye nu kadar uzattım ki konuyu:)))

Arkadaşlar merhaba,artık aşırı bunaldığım için yazmak istiyorum.Eşimin kızkardeşleri geldi 5 gün bizde kaldılar onlar geldiginde annesine de gel kal dedik gelmedi onlar gittikten 1 gün sonra eşim darılıyor diye geldi 2 gün kaldı.Eltim eşiyle kavga edip hamileyken kendi annesine gitti doğurmaya yakın geri geldi sözde barıştılar diye herkes ona ilgi gösterdi (herkesin (ben de dahil) arkasından konuşmasına rağmen torun var deyip birşey demiyor kimse.Ben çeyizlerimin kalanını getirdim annemlerin evinden onun geldiği sıralar görmeniz lazımdı arkadaşlar 3 gün cebelleştim evin icinde kimse de arayıp yardım lazım mı diye sormadı bilmelerine rağmen.Bebeğin kıyafetlerini eltimin eşyalarını yerleştirmişler onun yerine ben gittiğimde gördüm.Şimdi de dedesiyle babaannesi geldi şehirdışından 1 ay onlarda kaldılar bebek var yardımcı olalım diye bu süre zarfında bana da oturmaya geldi herkes birkaç defa.Şuan bize kalmaya geldiler ve umarım çok kalmazlar diye dua ediyorum.İnanın eltim hariç herkesi ne yaparlarsa seviyorum sineye çekiyorum.Ama onlar yüzünden ben de hizmetçiye döndüm sonuçta kimse bana sormadı doğururken.Eltimle eşi de ilk zamanlar aman dedem aman babaannem diye geziyorlardı ortalıkta burdan ev tutsunlar yok bilmem me diyorlardı ama kaç defa şahit oldum eltimin onların arkasından konuştuğuna.Tabii ki yalnız kalmak isteyebilir eşiyle ama arkasından konuşması yanlış.Ben ne olursa olsun sineye çektim dediğim gibi kimseye dedikodusunu da yapmadım.Annem bana üzülüyor daha yeni evlisiniz tabi ki kalsınlar ama bu kadarı da abartı diyor ben de aynı şekilde düşünmeye başladım şahsen.Evde biri varken eşimle yakınlaşmak istemiyorum rahat banyo edemiyorum giyinemiyorum sonucta erkek olmasa da evdeki kişi.Annem kocana söyle biraz da onun düşünmesi lazım böyle şeyleri diyor ama ona ne zaman gidecekler desem yanlış anlayacak biliyorum ve ailesine de laf söyletmez tabii ki kim olsa böyle yapar,ama birazcık beni de anlamasını istiyorum o işe çıkıp gidiyor ben akşama kadar erken kalk kahvaltı yap topla yemek pişir süpür sil.İnanın her gün tuvalet banyo yıkıyorum geleli daha 2 gün oldu ama ev çok çabuk pisleniyor.Sizce nasıl konuşabilirim eşimle ya da o ne söyleyebilir ailesine onu da düşünüyorum bir yandan.Direkt dedesiyle babaannesi yerine abisiyle falan konuşmalı bence madem o kadar seviyordu özlüyordu geldiklerinden beri aramadı bile ne yaptınız diye bu da ayıp.Eltim de aynı şekilde.Başlarından atmaya çalışıyorlar artık orasını anladık zaten eşim kendi söyledi bunu ama sadece bana konuşuyor annesine abisine kardeşlerine hiçbirşey söylemiyor.Benim ailem de daha hiç gelmedi evime ama gelseler de çok kalmazlar böyle zaten bizden önce onlar rahatsız oluyor kaç defa çağırdım annemi babamı biraz vakit geçsin öyle geliriz dediler.Çok konuştum ama inanın yoruldum da artık eltimin evine giden kendi işini kendi yapıyor zaten hayatta kalkmaz doğurmadan önce de öyleydi şimdi de bebeğe bakma bahanesiyle böyle.Ben de yapamıyorum öyle huyum kurusun ev pis duramıyorum e misafir sonuçta yemek tatlı pişiyor.Ne yapabilirim artık lütfen yardım edin..
Sadece ben arkadan konuşurum mu diyorsunuz. Peki o zaman.

Niye eşinizden çekiniyorsunuz? Teknik olarak insana eşinden yakın kim var? Onunla konuşamayacaksınız kiminle konuşacaksınız?

Ya daha ne kadar kalacaklar, kışı mı bizde geçirecekler, sırf senin deden mi, artık kardeşlerinle bir çıtlatman gerekmiyor mu minvalinde bişeyler diyin işte.

Hayır, eşinizinin anası babası yok mu? Niye çocuklarında değil de torunda kalıyor?
Eşimin anne babası o 2 yaşındayken ayrılmış.Zaten babasının oldugu şehirde kalıyor dedeleri.Bana göre torunda kalmak zaten çok mantıklı bir hareket değil ama gelin görün ki ben çekinmeyip söylediğim zaman seni ailen gelse 1 ay kalsa da aynı benim için kimseyi ayırmam vs vs diyor ama öyle olmadıgını biliyorum uzaktan davulun sesi hoş gelir cunku yaşadı da sanki rahat rahat konuşuyor

Çok güzel beni anlayarak yazmışsınız teşekkür ederim.Biraz tatlı sert konuşmak gerek sanırım sonuçta ben de eşimle başbaşa kalmak istiyorum ve o da beni anlamalı yani kimse gelmediği zamanlar bile akşamın kaçında geliyor birkaç saat ancak görüyoruz birbirimizi.
Sana bişey diyim mi onlar gittikten sonra kocamla el ele tutuşup oturduk ya özlemden :KK48::KK48: Görmemişiz gibii. Ama inan insan özlüyor

O kadar haklısın ki geçen hafta daha kayıbvalidem kayınpederim geldi yatılık .Ameliyat olduğu için sıcak bir ev istediler onların doğalgaz sobalı sanki 3 gün sonra kış bitecekmiş gibi bize geldiler. Ameliyat dediğim de operasyon yani öyle yatmıyor. Ve evden çalıştığım halde emrivaki yaptılar sormadan direkt eşime çalışırsa çalışsın biz bir odada dururuz dedi. İnan bir arasalar sorsalar insan belki seve seve kabuledip hizmet edicek ama seni o kadar iyi anlıyorum ki geçen haftasonu yaşadım aynısı. Herkesi evinde rahat bıraksalar ya ne meraklılar
Öyle olmuyor maalesef ve bu konuda en önemli etken de eş ama anne baba tabi ne diyebilir diye de düşünüyorum benim ailem böyle yapsa ne derdim diye..

Öyle olmuyor maalesef ve bu konuda en önemli etken de eş ama anne baba tabi ne diyebilir diye de düşünüyorum benim ailem böyle yapsa ne derdim diye..
Çok şükür eşimden yana sıkıntım yok ama gelen insanın düşünmesi lazım bak bunlar daha yeni evli gelin çalışıyor diye ve kalmayı gerektirecek zorunlu bir durum yok . Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin ama kendi ailen olsa bu kadar gelip kalmaz senin ne kadar yorulup gerildiğini anlar, sorun bu işte erkek tarafının umrunda değil

Eşimin anne babası o 2 yaşındayken ayrılmış.Zaten babasının oldugu şehirde kalıyor dedeleri.Bana göre torunda kalmak zaten çok mantıklı bir hareket değil ama gelin görün ki ben çekinmeyip söylediğim zaman seni ailen gelse 1 ay kalsa da aynı benim için kimseyi ayırmam vs vs diyor ama öyle olmadıgını biliyorum uzaktan davulun sesi hoş gelir cunku yaşadı da sanki rahat rahat konuşuyor
Ne kadarlık evlisiniz? Eşiniz laftan anlamıyorsa, kavga gürültü çıkarmadan bişeyi bahane edip kendi ailenize gidin... O da 1 hafta kendisi baksın misafire, bakalım istiyor mu daha.

Son düzenleme:
Sadece ben arkadan konuşurum mu diyorsunuz. Peki o zaman.
Kavga çıkmayacak şekilde eşime de alttan alttan söyledim bunları merak etmeyin+eltimi sevmediğimi de kendisi de dahil herkes biliyor görmezden geliyor sadece kendisi.Yardım almak konu hakkında konuşmak isteyenler için yazdım bunu konuşmuş olmak için konuşanlar yazsın diye değil.

X