Eşimin ailesi sürekli bizde.

Ne kadarlık evlisiniz? Eşiniz laftan anlamıyorsa, kavga gürültü çıkarmadan bişeyi bahane edip kendi anne evinize gidin...1 hafta kendi baksın misafiri, bakalım istiyor mu daha.
Bu ay 7 ay oldu.Laftan anlamazsa ne yaparım bilmiyorum çünkü annemler İstanbulda yaşıyor biz Eskişehirdeyiz.Eminim kendi baksa 1. Günden arar beni ama gitme imkanım cok zor ne yaparım bilmiyorum.Teşekkürler bu arada tavsiyeleriniz için

Çok şükür eşimden yana sıkıntım yok ama gelen insanın düşünmesi lazım bak bunlar daha yeni evli gelin çalışıyor diye ve kalmayı gerektirecek zorunlu bir durum yok . Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin ama kendi ailen olsa bu kadar gelip kalmaz senin ne kadar yorulup gerildiğini anlar, sorun bu işte erkek tarafının umrunda değil
ÇOok haklıs
Çok şükür eşimden yana sıkıntım yok ama gelen insanın düşünmesi lazım bak bunlar daha yeni evli gelin çalışıyor diye ve kalmayı gerektirecek zorunlu bir durum yok . Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin ama kendi ailen olsa bu kadar gelip kalmaz senin ne kadar yorulup gerildiğini anlar, sorun bu işte erkek tarafının umrunda değil
çook haklısınız valla çok kanım ısındı size aynı dertten muzdarip olunca insanın sarılıp ağlaşası geliyor ya :KK70:

Bu ay 7 ay oldu.Laftan anlamazsa ne yaparım bilmiyorum çünkü annemler İstanbulda yaşıyor biz Eskişehirdeyiz.Eminim kendi baksa 1. Günden arar beni ama gitme imkanım cok zor ne yaparım bilmiyorum.Teşekkürler bu arada tavsiyeleriniz için
Çok yeniymiş, üzüldüm, ne odun bu erkekler ya. Çok eski kafalı sanırım

Esinizle konuşacaksiniz ama aileni istemiyorum diye değil de virüs var bu kadar sık gidip gelmeleri dogru degil seklinde
Açıkçası ben bastan derdim 3 gunden fazla kimse kalamaz kalirlarsa gönderirim diye (normal.kosullardaki düşüncem) kovarim da yani ayip mayip umursamam çünkü bana saygı duyulmuyorsa ben neden duyayim sevmem yatılı misafir zaten
Sizin muhatabiniz esiniz neden susuyorsunuz, o ev sizin yuvanizsa sınırı cizin neden kimse size sorma zahmetinde bulunmuyor?
Bir de annem dedi vs diye annenizin akliyla hareket etmeyin kendiniz bir durumdan rahatsizsaniz bunu eşinizle paylasabilmelisiniz ne bileyim ben paylasmayacaksam neden evleneyim.ki kafasindayim
Sineye çekmeyin yani

ÇOok haklıs

çook haklısınız valla çok kanım ısındı size aynı dertten muzdarip olunca insanın sarılıp ağlaşası geliyor ya :KK70:
Ahh canım aynı dertten muzadip olanlar anlar bizi, benim de kanım ısındı sana .
Ama eşinin sana destek olması gerekir daha yolun çok başındayız yeni evliyiz. Yoksa pandemide böyleyse bu aileler pandemi bitince çadır kurarlar bizim salona ahahahaha

Bazi insanlara korona morona yaramiyor karsi komsum koronadan karantinada oldugu zaman bahceye inip cikardi agir gecirdiler ilk gunleri üstelik, şimdi torun coluk cocuk maskesiz girip cikiyor ben uyarmaktan biktim. Bazisina ne desen boş sizinkiler o hesap
Ben olsam esimi kovar git misafirini nerede ağırlıyorsan agirla derdim ya da anneme gider dondugumde evi biraktigim gibi bulacağım yoksa caniniz cehenneme derdim.herhalde ne bileyim susayim sineyim kafasinda degilim hangi erkek beni alttan almis da ben alayim

en sinir oldugun sey, misafirin gelis gidis tarihinin boyle ucu acik olusu,
gunluk de gelse yatiya da gelse, bir haber ver yani yahu. Planim su de.Hadi musait misiniz diye sormayi gectik.

Ne zaman gidecegi belli degil deyince sinir basti.

Tam diger durumlar normal diyecektim, ama sanirim kizkardesler falan yarim saatlik mesafedeymis, o mesafeye neden kalinir ki. Gerci kardes bunlar, cok iyi gecinip haftasonu kapatmasinda birlikte olalim demis de olabilirler. Ama oyle bir durumda da herkes isin ucundan tutmali, size kalmamali isler. Ozellikle esiniz muhakkak yardim etmeli size, asil en buyuk tepkiyi buna gosterin, bu sekilde olmaz, 21. yuzyildayiz hatirlatin kendisine.

Ahh canım aynı dertten muzadip olanlar anlar bizi, benim de kanım ısındı sana .
Ama eşinin sana destek olması gerekir daha yolun çok başındayız yeni evliyiz. Yoksa pandemide böyleyse bu aileler pandemi bitince çadır kurarlar bizim salona ahahahaha
Ne çadırı çadırla kalsalar iyi,evin bi odasını kendilerine alacaklar

Esinizle konuşacaksiniz ama aileni istemiyorum diye değil de virüs var bu kadar sık gidip gelmeleri dogru degil seklinde
Açıkçası ben bastan derdim 3 gunden fazla kimse kalamaz kalirlarsa gönderirim diye (normal.kosullardaki düşüncem) kovarim da yani ayip mayip umursamam çünkü bana saygı duyulmuyorsa ben neden duyayim sevmem yatılı misafir zaten
Sizin muhatabiniz esiniz neden susuyorsunuz, o ev sizin yuvanizsa sınırı cizin neden kimse size sorma zahmetinde bulunmuyor?
Bir de annem dedi vs diye annenizin akliyla hareket etmeyin kendiniz bir durumdan rahatsizsaniz bunu eşinizle paylasabilmelisiniz ne bileyim ben paylasmayacaksam neden evleneyim.ki kafasindayim
Sineye çekmeyin yani
Ee eşiniz 1hafta kalsın ailem derse ne diyeceksiniz. Yani ne deyıp gönderilebilir ınsanlar

Bazi insanlara korona morona yaramiyor karsi komsum koronadan karantinada oldugu zaman bahceye inip cikardi agir gecirdiler ilk gunleri üstelik, şimdi torun coluk cocuk maskesiz girip cikiyor ben uyarmaktan biktim. Bazisina ne desen boş sizinkiler o hesap
Ben olsam esimi kovar git misafirini nerede ağırlıyorsan agirla derdim ya da anneme gider dondugumde evi biraktigim gibi bulacağım yoksa caniniz cehenneme derdim.herhalde ne bileyim susayim sineyim kafasinda degilim hangi erkek beni alttan almis da ben alayim
Bu evden gitmeyi bende denerdim.bende yatılı mısafır hıc sevmıyorum

"Esim ailesine laf soyletmez." Cumlesi bence her anne bagimli erkeklerin kadinlarda olusturdugu algi ve özet.
Laf soyletmeyecek ama karisinin huzurunu da dusunmeyecek oyle mi? Ya kusura bakmayin ben boyle erkekleri korkak buluyorum.
Valla esinize soyleyeceksiniz o da uygun bi dille soyleyecek. zaten pandemi doneminde misafirlik falan nedir valla herhalde 10 kisi kaldik birbirine gidip gelmeyen.

Ee eşiniz 1hafta kalsın ailem derse ne diyeceksiniz. Yani ne deyıp gönderilebilir ınsanlar
Tamam 1 haftaya da okey ama oyle uzun sureli ne ben kalirim.ne kalinsin isterim zaten dogru da değil
Bir de 1 hafta mi, bu belli bir süredir ama 1 hafta denilip 1 ay kalınmaz agizdan cikan sozun arkasinda durulmali
Misafirligin kisasi makbuldür 😎

Tamam 1 haftaya da okey ama oyle uzun sureli ne ben kalirim.ne kalinsin isterim zaten dogru da değil
Bir de 1 hafta mi, bu belli bir süredir ama 1 hafta denilip 1 ay kalınmaz agizdan cikan sozun arkasinda durulmali
Misafirligin kisasi makbuldür 😎
Evet. Ben baskasının evınde de 1haftadan fazla kalmak istemem. Bende de 1 hafta kalsınlar istemem. Çünkü herkesın düzeni var. Mesela ben acıkınca yerım, gec kalkarım. Misafir ılgı bekleyecek. Ee ınsan yalnız kalmak ıstıyor bazen. Uzun süre wc ye bıle giremez ınsan

Eee esiniz bilmiyor mu yatili misafir sevmediğinizi? Ben yeni tanıştığım biriyle bile muhabbeti gecse derim yani sevmem diye ve sozumun de arkasindayimdir esneme payı birakmam
Çünkü taviz tavizi dogurur
Biliyor yani huyumu. Zaten 2 3günü gecince sıkıldığım bellı olurdu herhalde

X