Eşimin ailesi sürekli bizde.

Eee esiniz bilmiyor mu yatili misafir sevmediğinizi? Ben yeni tanıştığım biriyle bile muhabbeti gecse derim yani sevmem diye ve sozumun de arkasindayimdir esneme payı birakmam
Çünkü taviz tavizi dogurur
esiniz sorunlu ne diyim ki
Bir kere sizi ayni evi paylaştığınız hayat arkadasi olarak benimsemiyorsa o zaman evlenmeyeydi
Esinizle en seffaf sekilde konusamayacaksaniz ne anlami kalir ki
Aslında problemimiz yok. Şuana kadar bizde kimsede kalmadı. Ama lafı gecse eşime de kv yede bu tarz seylerı sevmedigımi söyluyorum. Ki daha ortada hamilelik yok eşime lohusalıkta basımda 40 gün bırını ıstemıyorum dedim. Yoksa evden gıderım dedim. Bana zorla bırsey yaptıramıyor. Kavga etmek istemiyor çünkü o da. Şuan gecelerı evde yalnızım tekim. Gece mesaı sinde eşim. Kv annem gel kal dedı ıstemedım.

Aslında problemimiz yok. Şuana kadar bizde kimsede kalmadı. Ama lafı gecse eşime de kv yede bu tarz seylerı sevmedigımi söyluyorum. Ki daha ortada hamilelik yok eşime lohusalıkta basımda 40 gün bırını ıstemıyorum dedim. Yoksa evden gıderım dedim. Bana zorla bırsey yaptıramıyor. Kavga etmek istemiyor çünkü o da. Şuan gecelerı evde yalnızım tekim. Gece mesaı sinde eşim. Kv annem gel kal dedı ıstemedım.
Anladim.bence kalmayin bir de siz artik evlisiniz karari kendiniz verirsiniz esinizle birlikte
Bence koronayi bahane edip mesafe koyun herkese gerci sizin kv de cok sorunlu gelmedi bana ama yatılı misafir i ih

Anladim.bence kalmayin bir de siz artik evlisiniz karari kendiniz verirsiniz esinizle birlikte
Bence koronayi bahane edip mesafe koyun herkese gerci sizin kv de cok sorunlu gelmedi bana ama yatılı misafir i ih
Fena degil ama meraklı. Eşime kaç TL yattı onu bıle soruyor. Meraklı ısrarcı ve herseye aglıyor. Bu huylarını sevmıyorum.

Koronayı bahane edin.
Eşiniz yakınlaşmak istediğinizde evde büyükler varken rahat edemiyorum diye reddedin. Belki teşvik olur.
En iyisi açık açık konuşmak.
Bana kayınvalidem geldi 2 gün kaldı fenalık geçirdim. Böyle kafayı yerdim heralde.

Koronayı bahane edin.
Eşiniz yakınlaşmak istediğinizde evde büyükler varken rahat edemiyorum diye reddedin. Belki teşvik olur.
En iyisi açık açık konuşmak.
Bana kayınvalidem geldi 2 gün kaldı fenalık geçirdim. Böyle kafayı yerdim heralde.
Evet ya Allah korusun Vala aynı evde cok zor cok

yarım saat mesafeye biz gezmeye gidiyoruz, yarım saat mesafeden gelip niye 5 gün 2 gün kalınır anlamıyorum. insan bence kendi evinden başka bir yerde kalmaya rahatsız olur, en azından ben gidip rahatsızlık vermeyeceğimi bilsem bile kalamam. 2 senedir evliyim eşimin teyzeleri uzaktan gelir onlarla da kvde görüsürüz genelde. çok severim ama kalmaya davet etmem, onlar da rahat etmezler zaten. ben gece uyuyamıyorum ve sabah çok geç kalkıyorum, benim içinde zor olurdu genele bakınca. dede, babanne uzaktan gelmiş korona dışında onlara bir şey diyemiyorum ama bence gittikten sonra oturup eşinizle konuşun, daha cok yeni evlisiniz kalmaya gelmeleri zaten yanlış. tamamen düşüncesizlik

Bize 10 aydır kimse gelmiyor. Virüstan dolayı kmseyi kabul etmiyorum açık açık da söylüyorum. Kızan eşeğini ayrı kazığa bağlar çok da umrumda değil. Eşimin ailesi gelmek istesiğinde virüs var kimseyi eve sokmuyoruz pencereden bakarız kusura bakmayın dedim. Kızdılar ama yapacak bişiy yok. Sizde açık açık söyleyin. Virüs var yapacak bişiy yok.

İnanın ben de evlendiğim 6 aydan beri annemleri görmemiştim.Cidden hiçbiri dikkat etmiyor eşimin işi zaten insanlarla iç içe bundan feyz alıp ailesine söylemesi gerek hepsi koyvermiş hiç boşluk bırakmıyorlar ki evde rahatça oturalım.
Ben 7 aylık evliyim mesela.evet bizimde planlarımız vardı ailelerimizle ama hepsini erteledik.Allah sağlık versin yine yaparız dedik,onlar gelmeyiz dedi bizde gitmiyoruz.hatta eşimle yaklaşmadığımız dönemler bile çok oluyor covid şüphesi,TEMA’sı olunca.Allah akıl fikir versin ne diyim

Birşeyi merak ettim neden sineye çekiyorsunuz? Eşinizle açık açık konuşun evde bu kadar misafir istemiyorum daha yeni evliyim düzeni oturtamadım, evliliğe alışamadım deyin, birde tavsiye ufak bir cinnet herşeyi çözer :rapci: herşeyi sineye çeke çeke dert sahibi olursunuz, bir kaç yıla evliliketnde de soğursunuz ki sizinki şuanda evlilik değil hizmetçilik, kölelik gibi birşey resmen.

eşinizi alacaksınız karşınıza .. Ilımlı yaklaşarak sakin bir ses tonuyla bu durumu anlatacaksınız. Ya hu bende yeni evliyim pandemi sayesinde ne benmkiler ne kvler gelmiyor bizde gidemiyoruz. ki zaten benm eşim pek misafir sevmediğimi bilir. Bence eşinize şimdiden bazı şeyleri aşılayın ama ben diliyle aşılayın .

Arkadaşlar merhaba,artık aşırı bunaldığım için yazmak istiyorum.Eşimin kızkardeşleri geldi 5 gün bizde kaldılar onlar geldiginde annesine de gel kal dedik gelmedi onlar gittikten 1 gün sonra eşim darılıyor diye geldi 2 gün kaldı.Eltim eşiyle kavga edip hamileyken kendi annesine gitti doğurmaya yakın geri geldi sözde barıştılar diye herkes ona ilgi gösterdi (herkesin (ben de dahil) arkasından konuşmasına rağmen torun var deyip birşey demiyor kimse.Ben çeyizlerimin kalanını getirdim annemlerin evinden onun geldiği sıralar görmeniz lazımdı arkadaşlar 3 gün cebelleştim evin icinde kimse de arayıp yardım lazım mı diye sormadı bilmelerine rağmen.Bebeğin kıyafetlerini eltimin eşyalarını yerleştirmişler onun yerine ben gittiğimde gördüm.Şimdi de dedesiyle babaannesi geldi şehirdışından 1 ay onlarda kaldılar bebek var yardımcı olalım diye bu süre zarfında bana da oturmaya geldi herkes birkaç defa.Şuan bize kalmaya geldiler ve umarım çok kalmazlar diye dua ediyorum.İnanın eltim hariç herkesi ne yaparlarsa seviyorum sineye çekiyorum.Ama onlar yüzünden ben de hizmetçiye döndüm sonuçta kimse bana sormadı doğururken.Eltimle eşi de ilk zamanlar aman dedem aman babaannem diye geziyorlardı ortalıkta burdan ev tutsunlar yok bilmem me diyorlardı ama kaç defa şahit oldum eltimin onların arkasından konuştuğuna.Tabii ki yalnız kalmak isteyebilir eşiyle ama arkasından konuşması yanlış.Ben ne olursa olsun sineye çektim dediğim gibi kimseye dedikodusunu da yapmadım.Annem bana üzülüyor daha yeni evlisiniz tabi ki kalsınlar ama bu kadarı da abartı diyor ben de aynı şekilde düşünmeye başladım şahsen.Evde biri varken eşimle yakınlaşmak istemiyorum rahat banyo edemiyorum giyinemiyorum sonucta erkek olmasa da evdeki kişi.Annem kocana söyle biraz da onun düşünmesi lazım böyle şeyleri diyor ama ona ne zaman gidecekler desem yanlış anlayacak biliyorum ve ailesine de laf söyletmez tabii ki kim olsa böyle yapar,ama birazcık beni de anlamasını istiyorum o işe çıkıp gidiyor ben akşama kadar erken kalk kahvaltı yap topla yemek pişir süpür sil.İnanın her gün tuvalet banyo yıkıyorum geleli daha 2 gün oldu ama ev çok çabuk pisleniyor.Sizce nasıl konuşabilirim eşimle ya da o ne söyleyebilir ailesine onu da düşünüyorum bir yandan.Direkt dedesiyle babaannesi yerine abisiyle falan konuşmalı bence madem o kadar seviyordu özlüyordu geldiklerinden beri aramadı bile ne yaptınız diye bu da ayıp.Eltim de aynı şekilde.Başlarından atmaya çalışıyorlar artık orasını anladık zaten eşim kendi söyledi bunu ama sadece bana konuşuyor annesine abisine kardeşlerine hiçbirşey söylemiyor.Benim ailem de daha hiç gelmedi evime ama gelseler de çok kalmazlar böyle zaten bizden önce onlar rahatsız oluyor kaç defa çağırdım annemi babamı biraz vakit geçsin öyle geliriz dediler.Çok konuştum ama inanın yoruldum da artık eltimin evine giden kendi işini kendi yapıyor zaten hayatta kalkmaz doğurmadan önce de öyleydi şimdi de bebeğe bakma bahanesiyle böyle.Ben de yapamıyorum öyle huyum kurusun ev pis duramıyorum e misafir sonuçta yemek tatlı pişiyor.Ne yapabilirim artık lütfen yardım edin..
Yani onlar yeni evli insanın evine cökmeye utanmıyorsa,siz de söylemeye utanmayın.
İyi yere dükkan acmıslr.
Kocanızla konusun cözüm bulsun.
Sacmalık yani oglu ise gidiyor,ben niye oturayım aksama kadar anasyla babasıyla.

Valla ne guzel hayat.

Kadinla adam evleniyor.adam eski yasantisina devam ediyor.ne anasindan bacisindan ne isinden ayriliyor.

Kadin bildigin hizmetcilik yapiyor iki gun once tanidigi insanlara.bir de birsey dersem esim hakli olarak kizar diyor.

Temiz is.

Arkadaşlar merhaba,artık aşırı bunaldığım için yazmak istiyorum.Eşimin kızkardeşleri geldi 5 gün bizde kaldılar onlar geldiginde annesine de gel kal dedik gelmedi onlar gittikten 1 gün sonra eşim darılıyor diye geldi 2 gün kaldı.Eltim eşiyle kavga edip hamileyken kendi annesine gitti doğurmaya yakın geri geldi sözde barıştılar diye herkes ona ilgi gösterdi (herkesin (ben de dahil) arkasından konuşmasına rağmen torun var deyip birşey demiyor kimse.Ben çeyizlerimin kalanını getirdim annemlerin evinden onun geldiği sıralar görmeniz lazımdı arkadaşlar 3 gün cebelleştim evin icinde kimse de arayıp yardım lazım mı diye sormadı bilmelerine rağmen.Bebeğin kıyafetlerini eltimin eşyalarını yerleştirmişler onun yerine ben gittiğimde gördüm.Şimdi de dedesiyle babaannesi geldi şehirdışından 1 ay onlarda kaldılar bebek var yardımcı olalım diye bu süre zarfında bana da oturmaya geldi herkes birkaç defa.Şuan bize kalmaya geldiler ve umarım çok kalmazlar diye dua ediyorum.İnanın eltim hariç herkesi ne yaparlarsa seviyorum sineye çekiyorum.Ama onlar yüzünden ben de hizmetçiye döndüm sonuçta kimse bana sormadı doğururken.Eltimle eşi de ilk zamanlar aman dedem aman babaannem diye geziyorlardı ortalıkta burdan ev tutsunlar yok bilmem me diyorlardı ama kaç defa şahit oldum eltimin onların arkasından konuştuğuna.Tabii ki yalnız kalmak isteyebilir eşiyle ama arkasından konuşması yanlış.Ben ne olursa olsun sineye çektim dediğim gibi kimseye dedikodusunu da yapmadım.Annem bana üzülüyor daha yeni evlisiniz tabi ki kalsınlar ama bu kadarı da abartı diyor ben de aynı şekilde düşünmeye başladım şahsen.Evde biri varken eşimle yakınlaşmak istemiyorum rahat banyo edemiyorum giyinemiyorum sonucta erkek olmasa da evdeki kişi.Annem kocana söyle biraz da onun düşünmesi lazım böyle şeyleri diyor ama ona ne zaman gidecekler desem yanlış anlayacak biliyorum ve ailesine de laf söyletmez tabii ki kim olsa böyle yapar,ama birazcık beni de anlamasını istiyorum o işe çıkıp gidiyor ben akşama kadar erken kalk kahvaltı yap topla yemek pişir süpür sil.İnanın her gün tuvalet banyo yıkıyorum geleli daha 2 gün oldu ama ev çok çabuk pisleniyor.Sizce nasıl konuşabilirim eşimle ya da o ne söyleyebilir ailesine onu da düşünüyorum bir yandan.Direkt dedesiyle babaannesi yerine abisiyle falan konuşmalı bence madem o kadar seviyordu özlüyordu geldiklerinden beri aramadı bile ne yaptınız diye bu da ayıp.Eltim de aynı şekilde.Başlarından atmaya çalışıyorlar artık orasını anladık zaten eşim kendi söyledi bunu ama sadece bana konuşuyor annesine abisine kardeşlerine hiçbirşey söylemiyor.Benim ailem de daha hiç gelmedi evime ama gelseler de çok kalmazlar böyle zaten bizden önce onlar rahatsız oluyor kaç defa çağırdım annemi babamı biraz vakit geçsin öyle geliriz dediler.Çok konuştum ama inanın yoruldum da artık eltimin evine giden kendi işini kendi yapıyor zaten hayatta kalkmaz doğurmadan önce de öyleydi şimdi de bebeğe bakma bahanesiyle böyle.Ben de yapamıyorum öyle huyum kurusun ev pis duramıyorum e misafir sonuçta yemek tatlı pişiyor.Ne yapabilirim artık lütfen yardım edin..
Aman diyim fazla yüz vermeyin. Bende sizin gibiydim. Karnım burnumda 9 aylık hamileyken hizmetçi gibi hizmet ettim onlara ama yaranamadım. Kavga ettik yine geldiler, küstüm yine geldiler daha 10 gün öncesine kadar burdalardi yine hizmetçi gibi hizmet ettim ama yine aynısı oldu. Şimdi büyük bir kavga ettik artık canıma tak etti.Yani kendini ezdirme en başından tavrını belli et. Benim eşimde aynı aman nolacak gelsinler kafasindaydi konuşa konuşa haklısın demeye başladı. Kendini uzmekten başka hiçbir işe yaramaz yani susman ve hizmet etmen. Tabiki edilir ama anlamayana edilmez.

İçinizden konuşuyorsunuz da onu kimse duyamaz yalnız, eltiniz dışından konuşuyor farkınız bu.
kendinizi iyi olcam diye kullandırmayi birakin artık ya bi.
Stres ev temizliğinden daha fazla yorar.
Eltiniz size gOre iyi biri degil belki ama ne yapip yapmayacagini cozmus feyz alin bak o kadin isi biliyor
Tamam ya sustum sustum 😅

X