Eşimin ailesi

E sende yorum yapma bn sana zorla yorum yap dedim mi demmeki saçmalamak hoşuna gidiyor

Evet çok hoşuma gidiyor, doğru bildiniz. İstediğim yorumu yazmakta özgürüm ayrıca, eleştiri kaldıramayacaksanız konu açmasaydınız. Kavga etmeye ayıracağınız zamanı biraz dilbilgisi öğrenmeye ayırsanız keşke

Evet çok hoşuma gidiyor, doğru bildiniz. İstediğim yorumu yazmakta özgürüm ayrıca, eleştiri kaldıramayacaksanız konu açmasaydınız. Kavga etmeye ayıracağınız zamanı biraz dilbilgisi öğrenmeye ayırsanız keşke

Burda cenkirdinlerini evde yapsalar kimse bunlara yaklasamazda, iste sadece internetramboluga yetiyor. Laf anlatamazsiniz. Bütün kararlar arka arkaya fiasko zaten

Benim özel hayatım seni ne alakdar ediyor ki evet eşim bnden büyük olabilir bu senin sorunun değil +konuşmalarina dikkat et bnce nesne konuyu dağıtıyorsun. Ki nie diğer çocuklarına yapıyor altında mobilyada e bunu nie yapmıyorlar buda evlat değil mi

16 yaşındaki birisi reşit değildir ve reşit olmayan birinin 31 yaşındaki adamla özel hayatı olamaz. Evlenmiş olmanız eşinizin ayıbını örtmüyor.

Ayrıca burası da dingonun ahırı değil. Ablanız, annenin yaşındaki kadınlarla öyle kafanıza estiği gibi konuşamazsınız, diyeceğim ama bir işe yarayacağını sanmıyorum.

Sorun da burada ya bnm ailem de böyle gördüm die bnde böyle devam ediyorum yani kısacası saygıdan onların adetlerinde böyle bir şey yok ama.insan nasıl yetirsirse öyle devam eder
Akılvar mantık var. Öyle gördünüz diye bu saçmalıkları devam ettirmeyin. Bu bir seçimdir. Ailemde böyle saçmalıklar olsa ben devam ettirmem.
Allahım inşallah böyle saçma sapan şeyler görmem oğlum adetleri de mantık süzgecinden geçiren birini bulur

Burda cenkirdinlerini evde yapsalar kimse bunlara yaklasamazda, iste sadece internetramboluga yetiyor. Laf anlatamazsiniz. Bütün kararlar arka arkaya fiasko zaten

Haklısınız. Genelde eşim bana şöyle yaptı, kaynanam bana böyle yaptı konularında konu sahibi ağzını açıp bir kelime söylememiş ama burda bir aslan kesiliyorlar bir anda bir savunmaya geçiyorlar hayret ediyorum.

Neden yorum yapan herkese çata çat cevap veriyorsunuz. İnsanlar sizin iyiliğiniz için yazıyor, bu ülkedeki kadınların biraz olsun kendi değerinin farkına varması için yazıyor. Evdekilere de böyle çata çat cevap verin madem. Hem adetler de adetler diyorsanız sizin susup oturmanız lazım. Size verilenlerle yetinmeniz lazım. Neden konsol mesele oldu. Bence çok ayıp aaaa olur mu. Eşinizin ailesi öyle uygun görmüş. İnanamıyorum ya yıl 2021 hala düşüncelere bak, kafa yapısına bak. Vallahi artık sinirleniyorum.

16 yaşındaki birisi reşit değildir ve reşit olmayan birinin 31 yaşındaki adamla özel hayatı olamaz. Evlenmiş olmanız eşinizin ayıbını örtmüyor.

Ayrıca burası da dingonun ahırı değil. Ablanız, annenin yaşındaki kadınlarla öyle kafanıza estiği gibi konuşamazsınız, diyeceğim ama bir işe yarayacağını sanmıyorum.

Ben diger cocuklarina mobilya yapiyor buna yapmiyor kismina güldüm acikcasi. Hayatinda muhtemelen bir gün dogru düzgün calismayin birinin baskasindan mobilya beklemesi aci tabloyu tamamlar. Yetiskin olmadan evlenmeye kalksan iste böyle baskasinin eline bakip durursun. Eside daha kafadan resit degil ne kadar da yasi büyüksede

Haklısınız. Genelde eşim bana şöyle yaptı, kaynanam bana böyle yaptı konularında konu sahibi ağzını açıp bir kelime söylememiş ama burda bir aslan kesiliyorlar bir anda bir savunmaya geçiyorlar hayret ediyorum.
Ben nedense konu sahibine zerre üzülmüyorum geçen ki yazılarında da böyle herkese çatmıştı. Kendisi aşık onun için yaş önemli değil kendi gayet isteyerek evlenmiş aikesine laf edenlere bile dağda yaşamıyoruz kendim istedim evlendim diye naralar atıyordu. Bu kafada ki insanların çocukları umarım ilerde çocuğuma böyle mantık sahibi olmayan insanlar denk gelmez zira evlatlıktan silerim ama kendimi bu zihniyette insanlarla hısım yapmam

Ben diger cocuklarina mobilya yapiyor buna yapmiyor kismina güldüm acikcasi. Hayatinda muhtemelen bir gün dogru düzgün calismayin birinin baskasindan mobilya beklemesi aci tabloyu tamamlar. Yetiskin olmadan evlenmeye kalksan iste böyle baskasinin eline bakip durursun. Eside daha kafadan resit degil ne kadar da yasi büyüksede
Zaten olgun adam olsa çocukla evlenir mi? 30 yaşında bir adam 20lik insanla ne konuşabilir ne paylaşabilir ya.
Bu ara burda habire çocuk gelin konuları çıkıyor sinirlerim tepeme çıkıyor her seferinde.

Ben nedense konu sahibine zerre üzülmüyorum geçen ki yazılarında da böyle herkese çatmıştı. Kendisi aşık onun için yaş önemli değil kendi gayet isteyerek evlenmiş aikesine laf edenlere bile dağda yaşamıyoruz kendim istedim evlendim diye naralar atıyordu. Bu kafada ki insanların çocukları umarım ilerde çocuğuma böyle mantık sahibi olmayan insanlar denk gelmez zira evlatlıktan silerim ama kendimi bu zihniyette insanlarla hısım yapmam
Ay aynen öyle.
Allah korusun ya.
Benim de evladım var bu kafada birini getirirse emeklerime yazık.

Öncelikle Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var ben 9 aydır evliyim ve 6.5 aylık hamileyim kaynanma gille aynı binada oturuyoruz bundan 3 hafta önce eşim ile ailesi tartısti mobilya parası için bi kısmı kalmıştı kayın babam dedi siz ödeyeceksiniz eşimle tartıştılar fakat bn konuya dahil olmadım sonrna kaynanam beni aramis tlfn diğer oradaydı görmedim üzerine eşimi aramış e demiş kimin konsol takımı var siz aldınız boş yere biz diğer gelinlere almadık die bnde eşime dedim sende anne deki bizim düğün olmadı sesiz bir düğün oldu pandemiden dolayı konsol takımini düğüune say die o laftan sonra kaynanam aramadım aşağı inmedim geçen gün görümcem geldi çok ısrar etti artık indim aşağı oda markete gitmiş bnde dedim anne hani nereye gitmiş cevap vermedi bana eltim oradaydı o cevap verdi ha bn inmisim aşağı ha bir köpek bu brnm çok zoruma gitti hmene yukarı çıktım diğer gelinler af edersiniz ağzına biel tükurmus onlara bunu yapmıyor bana yapıyor çok zoruma gitti eşimde bana kızdı dedi bn aileme gitmiyorum sen nie iniyorsun e bir yandan da haklı adam bugünde küçük kaynim bana msj atıyor yok annemin babamın yanında değerin kalmadı annesi anladm da babasına ne oluyor gelini evine gitmiyor die degerimi bitiyor yani ben bunu anlamıyorum e birde karnım sisimis utanıyorum bizim âdetlerde hamile olan kadın kayın babasının gözüne görünmemek icjn kaçacak yer arar bunlar adetleri farklı bn çözemedim şimdi ben burada bir suçum var mı eşim inme diyor onlar aşağı inmedim die bana kızıyorlar anlayacağınız iki arada bir derede kaldım lütfen yardım edin bana
Böyle saçma sapan kaçıncı yüz yıldan kalma sözde adetleri kürtlerin adetiymiş gibi göstermekten ne zman vazgeçeceksiniz? Bunun kürtlükle alakası yok anlasanıza! Bitlisliyim kürdüm ama hiç bi zaman böyle adetlere denk gelmedim varsada o ailenin cahilliği ve görgüsüzlügü kadını hor görmesi benim dedem sofraya oturmayan bi kişi bile varsa yemek yemez bekler sofraya oturur yemeği öyle başlatır öyle yok kürtler çocuğu büyüklerin yanında sevmezler kadını insandan saymazlar geçeceniz o işleri

Zaten olgun adam olsa çocukla evlenir mi? 30 yaşında bir adam 20lik insanla ne konuşabilir ne paylaşabilir ya.
Bu ara burda habire çocuk gelin konuları çıkıyor sinirlerim tepeme çıkıyor her seferinde.

Ben genel olarak sorunu daha cok anne babada görüyorum ve cevrede. Bir cocugun 16 yasinda sevgili edinmekten baska derdi olmali. Daha kendini bulmalisin, kendine bir hayat kurmalisin, kendini koruyabilmelisin. Bunun hicbiri yok. Eskiden kalma adetlere takilip kalmak. Birde üstüne daha kendi hayatlarinda kendilerine özgür alan kuramadan cocuk sahibi olmak. Yani nerden tutsan elde kaliyor. Mobilya parasi da bir sorun, ama digerlerin yaninda cok kücük bir tane

Ay aynen öyle.
Allah korusun ya.
Benim de evladım var bu kafada birini getirirse emeklerime yazık.
Koca 35 ama aklı ergen yaşı kazık kadar ama eşyalarına kadar ana babaya aldırıp ödeme yapmak istememelerinde haklıymış gibi ailesine çatmış. Kendine hayrı yok evlenip ürüyor. Bu da onun gibi kocam kocam peşinde gezip evet yapcaklar kafasında hale bak ya totoları evlenmeye yetmez ama evlenip ürüyorlar

35 yaşındaki adama mobilya yapmasınlar zaten bir zahmet.
Kendi kullandıkları eşyanın parasını ödemek niye bu kadar zor geliyor onu da anlamıyorum. Bu kadar zor geliyorsa evlenmeyin yani hayret bir şey.

X