Eşimin ailesini silmek hata mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mesafeli olmak başka hiç gorusmemek başka, eşiniz gorusuyorken sizin hic goruşmemeniz illa ki biyerde patlayabilir.

Ayrica artik ciftler kendi cebine güvenip evlenseler şu sorunlari buyuk ölçüde yaşamazlar. Başkasinin verdigiyle, aldigiyla hersey gönlüne gore olmaz.
Araba eşinizin miydi? Oyleyse niye parasini yolladi babasina, alsaydiniz eşyalarinizi. Bunun guvenmekle bir alakasi yok. Niye sizin aracin parasi eşinizin ailesinde dursun ki? Siz de bir garipsiniz.
Bu devirde kendi cebine güvenip evlenmek mi bence iyi düşünün isterseniz o dediğiniz şey artık kolay değil kiralar faturalar almış başını gidiyor aileler ne için var evlatlarına destek olmalılar evlenirken

Bu devirde kendi cebine güvenip evlenmek mi bence iyi düşünün isterseniz o dediğiniz şey artık kolay değil kiralar faturalar almış başını gidiyor aileler ne için var evlatlarına destek olmalılar evlenirken
Her şey makul şekilde yapılırsa gayet güzel yuva kurulur aslında. İllaki aile destek çıksın ama her şeyi ailenin üzerine yıkmak da biraz bencilce sanki

Sorun maddiyat gibi dursada bunlarin nasil kalp kirdigini aslinda sorunun o altin ve para olmadigini sadece degersizlik hissi oldugunu iyi biliyorum, ama sizde hata var araba esinizinse parasini neden yolladi e hadi yolladi esya o parayla alindi demissiniz siz neyin taksitini oduyorsunuz? Ayrica herseyi siz oduyorsaniz altinlari alip ne yaptilar hic sormadiniz mi?
Esiniz sorun etmedikce gorusmeyin ama yinede eninde sonunda sorun ediyorlar ne yapti ki benim ailem sana oluyor en sonunda. O kan bagi sizi hep suclu cikartiyor malesef😔

Bizim arabamızın parasını almasalar ve düğünde takı merasimini yapmış olsalar zaten kendi cebimize güvenmiş olurduk, ekstradan ev alın araba alın şunu alın bunu verin demedik... kaldı ki eşimin ailesinin maddi durumları çok iyi olmasına rağmen... sanki ailelere yük olmak istemiş ama başaramamışız gibi konuşmanıza gerek yok...

Evlenen var. Her evlenin de maddi durumu çok iyi olmuyor. Tam 8 sene bekleyip ev, araba alip sade bir nikahla borcsuz evlenen tanidigim oldu geçen sene. Ki herkes ev, araba alarak evlenmek zorunda değil. En azindan eşya alacak para olabilir cebinde.

Yok ben para biriktirmeyi bekleyemem, aileler yapmalı diyende şansina iyi aile düşmesi için dua etsin madem. 👍 Yoksa boyle olur.

Her şey makul şekilde yapılırsa gayet güzel yuva kurulur aslında. İllaki aile destek çıksın ama her şeyi ailenin üzerine yıkmak da biraz bencilce sanki
Herşeyi ailenin üzerine yıkmak değil de bence destek olmalılar valla bu devirde kolay değil öyle hem kirada otur hem düğün borcu öde en uyduruk salon 3 bin TL kiralar 1000 tl faturalar 500 600 tl yi buluyor ee bunun mutfak masrafı ee haftada 1 çıkmasan dışarı ayda 1 kez dışarı çıkmak ister insan gezsin dolaşsın millet paylaşım yapıp duruyor canın ister gezmek 2 kişi bigün dışarı çık yemek çay kahve 100 TL temiz bir de mobilya beyaz eşya borcunu da ekle saymakla bitmez ee insanız hasta olduğumuz oluyor bi Dr a git eczaneye ödenen para 30 40 en az bu devirde 2 kişi düğün tek başına yapıp borç ödemek büyük yetenek altın almış başını gitmiş bileziği geçtim 2 alyans tahmini kaç para bilemiyorum

Evlenen var. Her evlenin de maddi durumu çok iyi olmuyor. Tam 8 sene bekleyip ev, araba alip sade bir nikahla borcsuz evlenen tanidigim oldu geçen sene. Ki herkes ev, araba alarak evlenmek zorunda değil. En azindan eşya alacak para olabilir cebinde.

Yok ben para biriktirmeyi bekleyemem, aileler yapmalı diyende şansina iyi aile düşmesi için dua etsin madem. 👍 Yoksa boyle olur.
Ev almak zorunda olmasa bile kira faturalar derken bir de mobilya beyaz eşya borcu valla kolay değil öyle sade nikah töreniyle evlenen çift de benim çevremde yok gibi bişey 10 kişiden 2 kız anca çıkar sade tören isteyen

Ev almak zorunda olmasa bile kira faturalar derken bir de mobilya beyaz eşya borcu valla kolay değil öyle sade nikah töreniyle evlenen çift de benim çevremde yok gibi bişey 10 kişiden 2 kız anca çıkar sade tören isteyen

Hem kirada oturup fatura derdine düşüp hem gosteriş yapcam diye tutuşanlarin da kendi tercihi tabi ki...
Dedigim gibi o zaman şansina iyi aile denk gelmesini bekler, denk gelmezse boyle zehir ederler. Yapacak birsey yok.

Mutfağa gelip kolumu sıkıp, beni sarstı ne var ne ağlıyorsun diyerek tersledi. Ben de yok bişey diyerek kaçtım

Keşke şu noktada uzaklara kaçsaydınız hanımefendiciğim. Kol sıkmak, sarsmak ne demek.
Annenizi sıkıştırıp yüzüğü geri almış. Öyle bir şey olsa benim annem de verirdi yani kadın yumuşak yüzlü, o yüzden yanlış yapmış o da tepki göstermemekle ama annenize bir şey demiyorum. Sanırım siz de anneniz gibi naifsiniz.

Tecrübeli hanımlar yazsın ben bir şey diyemem evlilik özelinde. Ama şunu biliyorum, kötüniyetli ve paragöz insanların arasına düşen iyiniyetli, sessiz, düşünceli insan hep ezilir ve ezdirir sevdiklerini de. Umarım siz bunu kırıp mutlu olursunuz.

Sorun maddiyat gibi dursada bunlarin nasil kalp kirdigini aslinda sorunun o altin ve para olmadigini sadece degersizlik hissi oldugunu iyi biliyorum, ama sizde hata var araba esinizinse parasini neden yolladi e hadi yolladi esya o parayla alindi demissiniz siz neyin taksitini oduyorsunuz? Ayrica herseyi siz oduyorsaniz altinlari alip ne yaptilar hic sormadiniz mi?
Esiniz sorun etmedikce gorusmeyin ama yinede eninde sonunda sorun ediyorlar ne yapti ki benim ailem sana oluyor en sonunda. O kan bagi sizi hep suclu cikartiyor malesef😔

Arabanın parası herşeye yetecek kadar çok değildi yani pahalı bir araba değildi, kaldı ki içinden nişan için de harcama yapmıştık. Üstüne eklenen masraf da bize kaldı. Burda sorun masrafın bize kalmasından çok, harcama yaparken esnafa ben çocuklarıma para harcatmam deyip durması aslında. Küçük bir yerde oturuyorlar herkes birbirini tanıyor, gittiğimiz esnaf kayınbabanın tanıdığı oluyor illaki. Araba parasını isteme nedeni de buymuş zaten sonradan anladık. Kendisi harcıyor gibi davranmak. Yani aslında evlenirken herşeyi kendimiz yaptık, üstüne bide hiçbir takı altın olmadan. Fakat sözde kayınbabam havasını attı. Hatta bana gelip şanslısın kayınbabanin eli çok açık diyen de oldu. Dalga mı geçiyorsunuz siz diyemedim. Zaten ben bu kadar değersiz hissetirileceğimi bilseydim asla düğün vs gibi kalabalık işlere girmez , sakin sakin nikahla evlenirdim. En güzeli olurdu. Fakat öte yandan karşıdaki aile buna da izin vermeyecek tipte. Düğün olmazsa şanları yürümez kafasında. Bazı şeyler uygulamaya geçince ne kadar inat etseniz de size bırakılmıyor. Ben bu kadar direnebildim, tüm hakkımı düğün tarihini değiştirmekte kullanmışım demekki.

Hem kirada oturup fatura derdine düşüp hem gosteriş yapcam diye tutuşanlarin da kendi tercihi tabi ki...
Dedigim gibi o zaman şansina iyi aile denk gelmesini bekler, denk gelmezse boyle zehir ederler. Yapacak birsey yok.
Valla çok haklısınız. Yakında kız kuzenimin düğünü var. O kadar saçma istekleri var ki yani Allah erkek tarafına sabır versin. Onların yapmadığını babasına yaptırıyor. Sorsan gelinlerin çoğuna göre gerekli şeyler ama inanın hepsi israf ve gösteriş.

Bu ailenin evladına yaptığı karaktersizlik başka bişey değil

Ailenin yaptigi tek kotu şey arabanin parasini almak olmuş. Ama malina sahip ciksalarmiş. Babam da olsa niye sattigim aracin parasini durduk yere gidip teslim edeyim tam evlenme üzeri. 🙄🙄🙄 Garip garip işler.

Genel olarak mı söylediniz bana mı söylediniz tam anlayamadım ama gösteriş meraklısı biri hiçbir zaman olmadım, evin temel eşyalarını almak ne kadar ediyor bir hesaplayın, kaldı ki ben 6 ay halısız yaşadım evimde. Paramız yetmedi çünkü en son... dilerim siz kendi hayatınızda daha doğru daha düzgün daha harika şeyler yaparsınız.

Aslında gösteriş de değil en makul derecede her kız kına töreni yapmak ister ee gelinlik giymek ister kınada giyeceğin kıyafet en ucuzu 200 tl gelinlik en en en ucuzu 1000 tl belki bine yoktur bile tahmini rakam nikah töreni de yapsan gelinlik damatlık ikisi 2bin en az ee bunun kuaförü var gelinim dedin mi en az 300 gözden çıkaracaksın he kendim yaparım derse o başka say say bitmez gülüm velhasıl kelam anne babalar destek olmalı bu devirde kolay değil geçen parkta bikaç delikanlı konuşurken duydum altın almış başını gidiyor imitasyon alsan falan olmaz mı diyordu

Genel olarak mı söylediniz bana mı söylediniz tam anlayamadım ama gösteriş meraklısı biri hiçbir zaman olmadım, evin temel eşyalarını almak ne kadar ediyor bir hesaplayın, kaldı ki ben 6 ay halısız yaşadım evimde. Paramız yetmedi çünkü en son... dilerim siz kendi hayatınızda daha doğru daha düzgün daha harika şeyler yaparsınız.
Biraz alıngansınız galiba. Bence arkadaş ortaya konuşmuş

Arabanın parası herşeye yetecek kadar çok değildi yani pahalı bir araba değildi, kaldı ki içinden nişan için de harcama yapmıştık. Üstüne eklenen masraf da bize kaldı. Burda sorun masrafın bize kalmasından çok, harcama yaparken esnafa ben çocuklarıma para harcatmam deyip durması aslında. Küçük bir yerde oturuyorlar herkes birbirini tanıyor, gittiğimiz esnaf kayınbabanın tanıdığı oluyor illaki. Araba parasını isteme nedeni de buymuş zaten sonradan anladık. Kendisi harcıyor gibi davranmak. Yani aslında evlenirken herşeyi kendimiz yaptık, üstüne bide hiçbir takı altın olmadan. Fakat sözde kayınbabam havasını attı. Hatta bana gelip şanslısın kayınbabanin eli çok açık diyen de oldu. Dalga mı geçiyorsunuz siz diyemedim. Zaten ben bu kadar değersiz hissetirileceğimi bilseydim asla düğün vs gibi kalabalık işlere girmez , sakin sakin nikahla evlenirdim. En güzeli olurdu. Fakat öte yandan karşıdaki aile buna da izin vermeyecek tipte. Düğün olmazsa şanları yürümez kafasında. Bazı şeyler uygulamaya geçince ne kadar inat etseniz de size bırakılmıyor. Ben bu kadar direnebildim, tüm hakkımı düğün tarihini değiştirmekte kullanmışım demekki.
Cok benzer bi sekilde benimde esimin ailesi esya konusu acildiginda halledecegiz biz herseyi diyip nikaha 15gun kala memlekete gitti ve soruldugunda yine ayni seyleri soylediler bende saf gibi bekledim alacaklar diye cunku oyle diyordular beklentiye girdim sonra biz aldik tabi ve yine onlar almis gibi davranildi.. ve bizde araba satarak almistik sonra bizde donup arabanin parasinida yediniz sanki ne yaptiniz ki dedi..
elimden gelse hafizami sildirip unuturum onlari isimlerini dahi duymak istemiyorum😒

Düğünde olaylardan sonra eve geldik aradan 2 3 gün geçti, ben farkındaydım ama eşim hâlâ babam beni yarı yolda bırakmaz mutlaka bir bildiği vardır çağıracak paralarımızı verecek diyordu. Arabanın parasını vermek büyük bir hataydı zaten, ama babasına bakış açısı buydu işte anlatabilmek için anlattım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X