Eşimin ailesini silmek hata mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ailesi destek olmayan-olamayan insanlar borç ödeyip evde oturuyor algısı çok genel. Hayatin tadını cikarmayi bilen insanlar yiyor içiyor geziyor borcunu da ödüyor. Yani sandığınız gibi olmuyor o işler. Herşey planlı programlı yapılıyor ne verilecek ne alınacak hesaplanıyor uzun vadede ortaya çıkacak sorunlar sıkıntılar da göz önünde bulundurulup hallediliyor herşey. 2 yıllık evliyim her hafta şehir dışına çıkıyoruz geziyoruz gece sırt çantasını alır ani kararla yola çıkarız bazen de otostop çekeriz. (Araba yok) en guzel otelde, cami avlusunda bir şehrin bir parkında uyumuşluğumuz var, seyyar köfteci de , Çırağan Saray’ında yemek de yemişliğimiz var. Ve nasıl oluyorsa bize göre ultra lüks bir hayat yaşıyoruz. Ben çalışmıyorum eşimin maaşın yarısı krediye gidiyor yarısı bize kalıyor. (Maaş 6000) Evi arabası borçsuz hayatı olan çoğu arkadaşından daha çok yiyor içiyor geziyoruz. İşte bunlar hep hayatının kontrolünü en başından beri elinde tutup kimseden birşey gelmeyecek hesabıyla yola çıkmaktan oluyor. Gönlünden kopan yapar ama onların gönlünden kopana göre plan yapılmaz. Ben doğuluyum burada da aileler herşeyi yapar. Ama 0 borcu olup ailesi herseyini yapıp eşi zengin olup senede 1 gezen de var. Yani genel yargılar durumu özetlemez
Alkışlıyorum sizi. İşte tam da anlatmak istediğim bu. Kendin öde kendin yaşa kendi göbeğini kendin kes zaten mutlu oluyorsun.

• Beğen
Reactions: JES
Kayınpederim zengin kısmına kadar okudum gerisini okuma gereği duymadım anne babanın malı evladına fayda etmeyecekse ne yapacak o malı mezara mı götürecek

Faydası öte dursun, altınları aldılar, gerekçesi de yıllarca düğünlerde kendi taktıkları altınların onlara geri dönmesi... tamamen kendilerine ait yani onların bakış açısına göre bizim alakamız yok, Biz gelin damat konu mankeni olarak oradayız. Bu konu hakkında çok arkadaşım yasal süreçlere başvuralım dedi, çirkinleşmek istemedim hep...

Allahım konu nerelere geldi... maaşı kimin daha az bunu yarıştırıyor insanlar ve ben derdimi anlatmaktan çok hesap verdiğimi hissediyorum.

Alkışlıyorum sizi. İşte tam da anlatmak istediğim bu. Kendin öde kendin yaşa kendi göbeğini kendin kes zaten mutlu oluyorsun.
Bende fikrinizi tebrik ederim. Ve tecrübem şunu rahatlıkla söyletiyor ki asıl huzur mutluluk kendi kendine yetebilmek. Zaten sen kendine yetiyorsan çıktığın yolda gelen veya gelmeyen yardımlar seni sarsmıyor. Çünkü temel gaye kendin başarabilecek olgunluğa erişmek

Allahım konu nerelere geldi... maaşı kimin daha az bunu yarıştırıyor insanlar ve ben derdimi anlatmaktan çok hesap verdiğimi hissediyorum.
Ben sizi destekliyorum hanımefendi bi iki bayram gitmiceksiniz bakın nasıl yolunuzu gözlücekler kıymete bineceksiniz gidip de niye sinir olasınız ilk önce kendinizi düşünün

Arkadaşım sakin ol burda farklı muhabbet açıldı konuşuyoruz. Kimsenin sana lafı yok Genelde konuların altında olur bu. Sana hak veriyoruz zaten bir çoğumuz benze şeler yaşadık yaşıyoruz. Aileyi silip silmeme konusu sana kalmış o konuda herkes fikrini belirtmiş zaten

6bin tl yi ben de 👏🏻hanımefendi unutmayalım herkes o maaşları almıyor
Büyük şehirde yaşıyoruz. Ev kira. 3000 kredi. Yani size anlattığım hayatı bir asgari ücret sayılmayacak bir mebla ile yaşıyoruz. Bakış acınız odaklandiginiz nokta sebebiyle konuşmayı uzatmıyor. Iyi sabahlar diliyorum

Bende fikrinizi tebrik ederim. Ve tecrübem şunu rahatlıkla söyletiyor ki asıl huzur mutluluk kendi kendine yetebilmek. Zaten sen kendine yetiyorsan çıktığın yolda gelen veya gelmeyen yardımlar seni sarsmıyor. Çünkü temel gaye kendin başarabilecek olgunluğa erişmek
Biz de kendi kendimize yetiyoruz ama demek istediğim şu daha refah bir şekilde yaşamaları için aileler evlatlarına destek olsunlar ne var bunda

Hah işte ya. Yani eksik bi eşyayı karı koca hayal kurup fırsat bulunca aldığındaki mutluluk paha biçilemez. Ya da ne bileyim balayına gidememiştik mesela 2 yıl sonra 5 yılduzlı bi otele gittik mutluluğumu anlatamam. Bunlar sadece örnek tabi. Birlikte hayat kurduğun insanla birlikte bir şeyler yapmaya çalışmak sanırım evlilikte bana en çok zevk veren şeylerden biri buydu

• Beğen
Reactions: JES
Sanırım bayramda gitmeyeceğim, içimden gelmeyen şeyler yapmacağım. Gidince de birşey farketmiyor zaten.
Kıymet bilmiyolarsa gitme kardeşim ilk önce bu hayatta kendini düşün kimse iyi ki fedakarlık yaptın demiyor yapmasaydın oluyor sen kendi değerini biçersen onlar da farkına varır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X