Eşimin ailesinin borçları

Sakın bi anlık hatayla izin vereyim karışmayayım etmeyeyim deme..
En doğrusunu yapmışsın. Böyle saçma şey mi olur ? Tam belimizi doğrulttuk derken bi borcun altına daha girmek aptallıktan başka bi şey değil..
Eşinin ailesiylede hiç yüz göz olma. Zamanı gelincede hiç bi şey olmamış gibi davranır, gerekli mesafeyle devam edersin.. Olur biter.
Yüzsüz gibi bide bunun için seninle kavga edecek değiller ya.

Çok geçmiş olsun, üzüldüm yaşadıklarınıza..
Mobilyayı alıp borcu sizin üstünüze yıkmaları konusunda nasıl bir savunma yapıyor peki kocanız? Yazık ya, ne çok emek vermişsiniz bu evliliğe.. Ve her zamanki gibi her seferinde fazlası yükleniyor..
Nolur bu kadar ağlamayun üzmeyin kendinizi, bebeği düşünün güzel günler sizi bekliyor inşallah

valla yanlış hatırlamıyorsam, kv ve görümceniz hamileyken size bir saat uzaklıktaki bir işi kabul etmeni için baskı yapmışlardı. hem de minibüsle gidecektiniz bir süre de sonra patron insafa gelirse size araba verecekti.
eğer doğru hatırlıyorsam, bu insanlardan uzak dur derim.
kocanın üzüntüsünü anlıyorum, ama sana yapılanlar beni bile üzdü burada.

tek dert bu olsa ailede, kenetlensinler, sen de destek ol deriz belki.
ama bu bitecek başkası olacak.
ki bu insanlar seni zerre düşünmüyorlar, senin emeklerini hor görüyorlar, senin çilene vicdanlarını kapatıyorlar.
hiç bir şeye değmezler...

Ben olsam hayatta vermezdim. Esinizin yardim icin cekecegi krediyi kapatmak adina , esinizin kardesinin cekecegi krediyi bile gorumceniz size kitler gibi geldi bana. Al sana dunya borç. Ayagini yorganina gore uzat derler, dogru da derler. Anana bacina abine guvenerek is yapmicaksin, borc yapmicaksin. Coluk cocugunuzun rizkini dusunmeden harcayan birine vermek sacma olur ama hayirlisi...

Gerçekten çok üzüldüm durumunuza. Eşinizın kıymetini bilin. Burda onlarca buna benzer konu açılıyor ama hemen hepsi kocanın cırkınlesıp karısını hiçe sayıp dediğini yapmasıyla bitiyor. Ben eşinizı çok iyi anlayabiliyorum çok zor icınde bulunduğu durum. Siz kesınlıkle tavrınızdan, kararınızdan taviz vermeyin ama duygusal olarak da eşinizın yanında olun. Onu anladığınızı, içinde bulunduğu durumun zorlugunun farkında olduğunuzu söyleyin. Mobilya konusunu ve diğer konuları, çektiğiniz zorlukları hatırlatın. Bu tavrınızın onunla bi ilgisi olmadığını, tamamen ailenizi ve doğacak bebeğinizi koruma amaçlı böyle davrandıgınızı, risk alacak bi zamanda olmadığınızı açıklayın.

Bizim bir yakinimizin başına benzer bir olay geldi 1. Kredi cekildi borc azalinca 2. Krediyi istediler cekmeyince 1. Kredinin kalan borcunu bile odemediler
Hahaha bende kv için çektim iki taksiti kaldı. Yine dünya kadar borcu var. Bugün yarın eli kulağında teklif edecek oğlu yüz verse beni bitirmişti Allah ta eşim kredi işine iyi bakmıyor ama ben genede guvenmem anası sonuçta

Sakin sakin o aglak kocaniza yenilip izin vermeyin. Bir gun aglar iki gun aglar alisir sonra. Izin verseniz omur boyu siz aglayacaksiniz. Zaten sizin sayenizde duze cikabilmissiniz ne hakla boyle birsey ister? Hem memurlarmis hem de bu kadar batabilmeyi basarmislar. Size mi sordular borcu yaparken? Bir kere esinizin size bu taleple gelmesi cok sacma, olay size gelmeden halletmeliydi. Artik bir cocugunuz olacak kendine gelsin herkes.

Bankadan bankaya değişmez bu yasa onaylandı zaten mudur de olsa kredi verse suç işlemiş olur ..kizkardeşim bankacı eminim yani ...ama yine de faydam olacaksa ogrenmemi istediğiniz birsey varsa yardimci olurum
Çok teşekkür ederim. Eğer öğrenebilirseniz eşim kredi çekmeye kalkarsa benim haberim olur mu ya da eşinizle gelmeniz lazım mı derler nasıl olur diye çok sevinirim.

Mobilya konusunu açar gibi oldum bir keresinde, ablam ben sıkıştığımda sürekli bana para veriyor zaten, senin haberin bile olmuyor ama ben yüklenmek istemiyorum durumunu bildiğim için demişti. Evet bazen para verdiği oluyor bize 50-100 tl gibi. O yüzden bişey diyemedim ben de. Allahtan kapandı borç, bir daha da konuyu açmadım.
İnşallah bu insanlar ellerini çekerler üstümüzden, ben destek filan da beklemiyorum. Yeter ki huzurum olsun, bebeğim sağlıklı olsun.

Aynen doğru hatırladınız. O konuda da eşim kapatmıştı ağızlarını. Dut yemiş bülbüle döndüler sonra. Hiç iş konusu açamadılar. Ah ah inşallah bu konuda da öyle susup otururlar da eşimle aramız bozulmaz.

Ne olarak calisiyor?
Hemşire olarak çalışıyor. Doğumum o hastanede olursa çok rahat olacak, özel odam filan olacakmış. Devlet hastanesinde de kolaylık olur, benimle ayrıca ilgilenirler. Tabi artık durumlar değişir mi bilemiyorum.

Ablasının eşinizin yüzüne bakmaması hayrına olur bence. Siz yemenizden içmenizden gezmenizden fedakarlık yapıyorsanız onlar da yapacak. Eğer şimdi verirseniz bu yüzsüzlükle daha çoook borç yapıp sizden isterler.

İstediği kadar üzülüp ağlasın hatta yüzüne bile bakmasinlar borçlar sizin üzerinize kalcak ödemezler. Benim eşimde çok saf borç verir sonra geri ödetemez şimdi benden habersiz 100 tl vermez kimseye

Eşiniz sizden habersiz kredi çekebilir, eşin imzası aranmıyor. Birkaç ay önce 30 000 çektim ben. Kimse imza falan istemedi. Cevap verilmişse kusura bakmayın.

Eyvah ya! İnşallah korktuğum başıma gelmez.
İnşallah gelmez. Ama siz kocanıza buna kesinlikle karşı olduğunuzu söyleyin. Yani imada bulunup açık kapı bırakmayın, net olun.

Bu bankaların imza verirken eşin imzasını istememesi çok kötü bence. Burada kaç konu okuduk, kaç kadının eşini iddia için binlerce lira kredi çekip ödeyememiş. Borç gırtlağa dayanınca eşlerin haberi oluyor. Aman diyim çok net olun, geri adım atmayın. Kocanız da hayır demeyi öğrensin bu vesileyle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…