Eşimin ailesiyle nasıl baş edeceğimi bilemiyorum

Allahım rahmet eylesin mekanları cennet olsun inşallah…
Amin teşekkür ederim
Kayınvalide benden on yaş büyük, yaşlı mı diyorsunuz? Ben çocuk yapmayı planlıyorum yahu daha.
Sevgili üye, sorun eşinizin ailesinde değil, eşinizin kendisinde maalesef.
Size bir şey diyeyim mi, eş ailesinden biri benim hakkımda böyle herhangi bir cümle kurmaya yeltense, ben hiç muhatap olmam, eşim gerekeni anında yapar. Çünkü olması gereken budur.
Sizin eş konusundaki şanssızlığınız yüzünden hayatınıza her biri sirayet ediyor.
Nasıl çözersiniz bilmiyorum çünkü insan sınanmadığı derdin çözümünü bilemez çoğu zaman. Ama sorun eş ailesi değil. Bunu hep hatırlayın lütfen.
evet maalesef sorun eşim onun sorunlara tek pencereden bakması o ailesini tanıyor o biliyor oda maalesef ailesine çanak tutuyor ne yapacağımı bilemiyorum o yüzden

Sadece ve sadece bebek konusunda cok cok rahatsız olurdum kocanızın alıp alıp götürmesi çok saçma sizde buna başında izin vermişsiniz diğer hiçbir noktaya takılmazdım umrumda olmazdı hatta annesinin muhabbetini açmazdım evde yok gibi yaşardım. Bazı insanlar hasetlik sever uğraştırılmayı sever peşinde koşmayı sever hayatına aldığı insanların öyle hazırda iyi olan kalp kırmak istemeyen insanı değersiz görürler.
Kocanızda büyük hata var madem onda iş yok çekin elinizi dilinizi herşeyden annen napıyor bile demeyin kandilmiş hastalıkmış falan geçin üzüleceğinize üzün madem boşanmaya bile varsınız siz böyle yapınca işler dahada çirkinleşirse ozaman boşanın yok aynı kalırsa da ne alâ kocanıza kendi alanınız için söz geçirin yeterli.

3 aylık cocuğu alıp zorla anasına götüren annemlerden uzaklaştırmak istiyorsun diyen adamında aklına edeyim boşanında bi görsünler cocuk nasıl uzaklaşıyormuş gelip haftada 2 saat koklayıp giderler oda sizin yanınızda olur. Bu kadının amacı sizi boşaltmak zaten söyliyim cocuğu alıştırıyor kendi düzenine oğlunada bak biz bakabiliyoruz cocuğa imajı veriyor. Tırnaklarınızı çıkarın cocuğunuz ilerde daha cok anlayacak herşeyi gerekli önlemleri alın resti çekin gerekirse korkmayın hiç birşeyden olan olsun nasıl sakin kalabildiniz o bebek giderken benim için imkansız.

Sadece ve sadece bebek konusunda cok cok rahatsız olurdum kocanızın alıp alıp götürmesi çok saçma sizde buna başında izin vermişsiniz diğer hiçbir noktaya takılmazdım umrumda olmazdı hatta annesinin muhabbetini açmazdım evde yok gibi yaşardım. Bazı insanlar hasetlik sever uğraştırılmayı sever peşinde koşmayı sever hayatına aldığı insanların öyle hazırda iyi olan kalp kırmak istemeyen insanı değersiz görürler.
Kocanızda büyük hata var madem onda iş yok çekin elinizi dilinizi herşeyden annen napıyor bile demeyin kandilmiş hastalıkmış falan geçin üzüleceğinize üzün madem boşanmaya bile varsınız siz böyle yapınca işler dahada çirkinleşirse ozaman boşanın yok aynı kalırsa da ne alâ kocanıza kendi alanınız için söz geçirin yeterli.
Ahh ahhh başında izin vermişim öylemi ben bunun için ne kavgalar yaptım ne isyanlar çıkardım bebeğim çok ufak benim eşim anlayışsız bebek varmış ağlarmış umursamaz kavga eder rezillik çıkartır annesi için kaç kere bebek ağlıyor lanet olsun dedim kavga bitsin diye bırak ağlasın sanane bebek benim senin ilgilendirmez alıp gidiyorum çocuğu sırf bebeğim ağlamasın Allah kahretsin diyip sustum annesi için neler neler yapar küçük diye evde huzursuzluk olmasın diye sustum susuyorum çevreme anlatamıyorum tekrar diyorum konu onların içine girmek değil hem yokmuşum gibi davranırlar huzurum olsa lanet olsun dicem huzurumda yok kaynanam emekli olunca bebekte büyür büyür dediği 1 buçuk yaşında olur diyor birlikte gideriz bana arkadaş olur sende işine döner çalışırsın diyor eşimde iyi fikir hayatım bence doğa havası mis gibi olur bizde işimize bakarız diyor cinnet geçirmek nedir anlıyorum ilk defa öyle söylym size

3 aylık cocuğu alıp zorla anasına götüren annemlerden uzaklaştırmak istiyorsun diyen adamında aklına edeyim boşanında bi görsünler cocuk nasıl uzaklaşıyormuş gelip haftada 2 saat koklayıp giderler oda sizin yanınızda olur. Bu kadının amacı sizi boşaltmak zaten söyliyim cocuğu alıştırıyor kendi düzenine oğlunada bak biz bakabiliyoruz cocuğa imajı veriyor. Tırnaklarınızı çıkarın cocuğunuz ilerde daha cok anlayacak herşeyi gerekli önlemleri alın resti çekin gerekirse korkmayın hiç birşeyden olan olsun nasıl sakin kalabildiniz o bebek giderken benim için imkansız.
Çok uçuk gelecek belki ama eşim asla böyle bir adam değildi eğlenceli sevgi dolu şakacı yani çok çok farklıydı ama nasıl ailesinin içine girdim nasıl yani ne oluyor dedim yani eşim ailesinin yanında bambaşka en basit özellik sigara kullanır ama asla annesi bilmez söylesem iftira atıyorsun benim oğlum pırlanta öp başına koy oğlumda oğlum der ama yemin ederim benim kadar oğlunu tanımaz alkol içtiğini bilmez namaz kılan oruç tutan ibadettinde onun hesabındaki oğlu ama ben pis insanım ondan sanırım oğlunu yakıştıramaz bana o yüzdende yok sayıyor beni eşimde annesinin yanında bana karşı tavrı bambaşka konuşmaktan yoruldum ama artık tahammülüm bitti

Esiniz sizi sevmiyor önce onu netlestirelim. Ikincisi herkes kendi delisinden sorumlu. Esiniz "sen konus hallet" diye kenara cekilemez
Kısacası bebeğin büyümesini bekleyip mesafeli davranıp bana ama bebeği sürekli içlerini alıp ilerde bana güle güle demek olabilir amaçları o zaman önceden benim bunu demem daha doğru olur

Öncelikle allah yardımcınız olsun. Kocanız olacak o varlığa da akıl fikir versin. Çocuk benim ne demek ya ay rezil. Siz bebek bar diye ses çıkartmıyorsunuz ya o bebek anlamıyor mu sizce? Gerekirse çıkartmanız lazım başka türlü anlamayacaklar belli ki.

Merhaba arkadaşlar benim bir kaç fikrinize ihtiyacım var eşimle ben 6 yıldır birlikteyiz fakat ailesi en baştan beri beni hiç istemedi abisi akrabasıyla evli eşimede köyden kız istedi ama eşimle küçüklükten beri aynı mahallede büyüdük ve severek evlendik benim annem babam bebekken öldü tanımadım hiç bir halam var o yüzden büyük aileyi hep özenmişimdir ama gel gelelim ailesi beni hiç kabul etmedi annesine çok düşkün eşim o yüzden beni karıştırma sen konuş hallet diyor ama 2 yıldır evliyim bebeğim var kaynanam sanki bebek benim değil onun sağda solda bakamıyor beceremiyor diye konuşur bir kere olsun eşimin teyzesi halası babannesini dahi daha görmedim götürmediler beni aile içlerine sokmuyorlar bir düğün oluyor eşime sadece sen gel yeter diyorlar eltimle iyiler ama sürekli beni kırarlar ama eşimi annesi arayıp onun iyi olup olmadığıyla ilgilenir ben aramasam gitmesem nerdesin demezler bebeği isterler eşim götürür kapımın önünden geçiyor bahçeli evim eşimi arayıp cama söyle bir su döksün toz olmuş utanmıyormu ben utandım yerine diyor ama kapımı çalıp içeri girmez eltimde kalır ama ne yapacağımı bilmiyorum boşanmalımıyım eşimden boşver diyorum bir kaç kere çekip konuştum uzun süre gitmedim sonra neyse kandil diyip gittim neden bana böyle davranıyorsun dedim kaynanam umursamadı bile görümcem gidip orda bir bardak su içsem lafını yapar yüzüme değil arkamdan bıktım artık eşimle sürekli kavga ediyoruz sen yanımda olmazsan eşimin gelmediği yerde benim ne işim var demezsen böyle olur diyorum ne yapayım annem yaşlı 52 yaşında yaşlı dediği onumu kırıcam diyor boşver takma gitme sende çok önemli değil diyor yatırım olsun diye yazlık aldık başka şehirden şimdi kiradayız satalım ev alalım diyorum annesi emekli olunca gidip ben orada yaşıcam diyor ağlıyor kendi malımızı sattırmıyor kendi şuanda mevcut evinede oğlu geçecekmiş size destek olur siz kirada devam edersiniz ben ölünce satarsınız diyor kafayı yicem artık ne yapacağımı bilmiyorum
Sanırım ilk kez cok net şekilde Boşan diyecem.Hemen bu adamı annesinin kapısının önüne bırak ve yoluna bak.Ayaklarinin üzerinde durup böyle vicdansız insanlardan kurtul.Bu ne biçim koca beee🤬Ya seninle gelir ya da o insanlarla kalır

Çocuğu vermeyeceğim,alıp götürürsen kayınvalidem kaçırdı diye polisi ararım deseniz eşinize.Vazgeçermi 3 aylık çocuğu her yere çanta gibi taşımaktan?Corona var,başka hastalıklar var.3 aylık bebek sürekki birilerine gösterilmeye götürülüyor.

3 aylık çocuğu pazar çantası gibi ordan oraya sürükleyemez. Eşiniz eş olmayı geçtim birey bile olamamış. Kayınvalideniz görümceniz sevmezse sevmesin. Benim anladığım hiçe sayılmak sizi rahatsız eden bunun sebebi de eşiniz ne yazık ki. Eşinizle ciddi bir konuşma yapmanız gerek. Çekirdek ailenize sahip çıkarsa ailesi de bu şekilde davranma cesaretini gösteremez.

Evet ama ben istemediklerini çok sonra öğrendim yani nasıl diyebilirim aynı mahallede oturuyoruz herkes birbirini tanıyor bebeğimle markete çıkıyorum eşimin yengesi beni görüyor geçen toplandık senide kaynanana söyledik gelsin diye ama çalışıyor gelemez o dedi müsait olduğunda kahveye gelsene diyorlar ama ben çalışmıyorum o an birşey diyemiyorum yanlış anlamasınlar diye sadece bebeğim ve eşimle bir topluluğa giriyor ve benim haberim dahi olmuyor bunu eşimede soruyorum boşver ya gitme sende çokmu önemli diyor canımı sıkan şey ben yokmuşum gibi davranmaları saygısızlık görmem doğum yaptığımda bile kaynanam gelmedi hastaneye bebeğim kız oldu erkek bekliyordu çünkü sonrasında ise hakaretleri sen annemisin yok sütün bile yetmiyor yetemiyorsun doyuramıyorsun sütten kesilsin çocuğu bana verin ben büyütürüm görümcem annem daha iyi büyütür çok şanslısın böyle kaynanan var demesi ayrı trajedi ve eşimin aman boşver yaşlı işte diyip umursamaması çok üzülüyorum ama bilemiyorum aileme birsey diyemiyorum halam şehir dışında 75 yaşında ne sorsa çok iyim bana çok iyi bakıyorlar el üstünde tutuyorlar diyorum ama ne yapacağımı şaşırdım
Okurken ben sinir krizi geçirdim. Kendi büyüttüklerine baksın. Daha kendi karısına sahip çıkamıyor. Artık onun ailesi sen ve çocuğunuz. Annelik sütün gelip gelmemesiyle alakalı bir durum değil. Hiç bir insan bu sebepten yargılamamalı. Ayrıca senin çocuğunu nasıl bir başkası büyütüyor bakamıyorsun ben alayım diye. Bırak senden uzak olsun o insan. Çocuğunuzu da sizin olmadığınız ortama tek başına göndermeyin. Annesi yaşlı olabilir ama eşiniz sizin evinizin huzuru için annesini uyarmalıydı. Daha erkek olmadığı için hastaneye gelmeyen kadın torununu nasıl büyütücekmiş hangi kafa yapısıyla. 52 yaşına gelmiş kızı yaşında ki kızla yarışa giriyor. Sen de hala iyi niyetli düşünceyle aralarına girmek istiyorsun. Ağırlığını göster derim. Kaldı ki bu kadar olaya tepki vermesen bile eşinin düşünmesi lazım. Laf söylemesi gereken kişi kendisi. Siz uyarırsanız iyice düşman olur. Baktınız hiç karışıp oralı olmuyor haklı olduğunuz yerde verin cevabını ki bir daha laf söylemeye çekinsin. Saygısızlık etmeyin savunun kendinizi.

Anlattığınız gibiyse eşiniz ve ailesi, ailesi yanında olmayan bir gönlü kırığı ayak altı edecek düzeyde kötü ve çirkin insanlar. Yazıklar olsun. Memur musunuz, halanızın yanına dönseniz geçinemez misiniz? Aptala bak ona arkadaş olsun diye mi ana kuzusunu yanına alacak, yazıklar olsun. Eğer boşanma düşünceniz varsa siz de gidin akraba toplantılarına eşinizden öğrenip gidin basın damarına damarına . Safa yatıp millet hakkında dediklerini söyleyin de görsünler günlerini. Bencil , terbiyesizler . Rabbim iki cihanda da yanlarına bırakmasın. Çok öfkelendim...

Hiç anaç değilim çocukta sevmem ama burdan delirdim eşine ve ailesine. Ne demek 3 aylık çocuğu sepetleyip götürmek. Valla sonuçlarını göze alabilirim dersen bi cinnet iş görür. Benim yavrum ben yokken hiçbi yere gidemez diceksin ya da görmek sevmek isteyen gelecek burda sevecek. Bitti. Bu ne ya böyle?
Diğer konular iyi mesafeli ol yüz göz olma canına minnet ama çocuk konusu ayrı. 3 ay daha ne ki? Ana kuzusu değil midir daha o kadar küçük bebek? Bebek konusunda tavrını net koy kavga büyürse çek git evden kendine hasret bırak belki öyle akıllanır. Her ne kadar tartışsanda bebeğin için seni sindirmişler bi şekilde. O sebeple susma ne olacaksa olsun. Bi senden ayrı kalsında göreyim ben onu.

Merhaba arkadaşlar benim bir kaç fikrinize ihtiyacım var eşimle ben 6 yıldır birlikteyiz fakat ailesi en baştan beri beni hiç istemedi abisi akrabasıyla evli eşimede köyden kız istedi ama eşimle küçüklükten beri aynı mahallede büyüdük ve severek evlendik benim annem babam bebekken öldü tanımadım hiç bir halam var o yüzden büyük aileyi hep özenmişimdir ama gel gelelim ailesi beni hiç kabul etmedi annesine çok düşkün eşim o yüzden beni karıştırma sen konuş hallet diyor ama 2 yıldır evliyim bebeğim var kaynanam sanki bebek benim değil onun sağda solda bakamıyor beceremiyor diye konuşur bir kere olsun eşimin teyzesi halası babannesini dahi daha görmedim götürmediler beni aile içlerine sokmuyorlar bir düğün oluyor eşime sadece sen gel yeter diyorlar eltimle iyiler ama sürekli beni kırarlar ama eşimi annesi arayıp onun iyi olup olmadığıyla ilgilenir ben aramasam gitmesem nerdesin demezler bebeği isterler eşim götürür kapımın önünden geçiyor bahçeli evim eşimi arayıp cama söyle bir su döksün toz olmuş utanmıyormu ben utandım yerine diyor ama kapımı çalıp içeri girmez eltimde kalır ama ne yapacağımı bilmiyorum boşanmalımıyım eşimden boşver diyorum bir kaç kere çekip konuştum uzun süre gitmedim sonra neyse kandil diyip gittim neden bana böyle davranıyorsun dedim kaynanam umursamadı bile görümcem gidip orda bir bardak su içsem lafını yapar yüzüme değil arkamdan bıktım artık eşimle sürekli kavga ediyoruz sen yanımda olmazsan eşimin gelmediği yerde benim ne işim var demezsen böyle olur diyorum ne yapayım annem yaşlı 52 yaşında yaşlı dediği onumu kırıcam diyor boşver takma gitme sende çok önemli değil diyor yatırım olsun diye yazlık aldık başka şehirden şimdi kiradayız satalım ev alalım diyorum annesi emekli olunca gidip ben orada yaşıcam diyor ağlıyor kendi malımızı sattırmıyor kendi şuanda mevcut evinede oğlu geçecekmiş size destek olur siz kirada devam edersiniz ben ölünce satarsınız diyor kafayı yicem artık ne yapacağımı bilmiyorum
Sizin kocaya semer vuran çok olur

Anlattığınız gibiyse eşiniz ve ailesi, ailesi yanında olmayan bir gönlü kırığı ayak altı edecek düzeyde kötü ve çirkin insanlar. Yazıklar olsun. Memur musunuz, halanızın yanına dönseniz geçinemez misiniz? Aptala bak ona arkadaş olsun diye mi ana kuzusunu yanına alacak, yazıklar olsun. Eğer boşanma düşünceniz varsa siz de gidin akraba toplantılarına eşinizden öğrenip gidin basın damarına damarına . Safa yatıp millet hakkında dediklerini söyleyin de görsünler günlerini. Bencil , terbiyesizler . Rabbim iki cihanda da yanlarına bırakmasın. Çok öfkelendim...
mali müşavirim evet çok şükür maddi durumum iyi bir sıkıntım yok geçim konusunda halam Tekirdağ tarafında benim işim şişlide bahçeli bir evim var şişlide evlendikten sonra aynı evde yaşamaya devam ettik eşimle zaten yıllardır aynı yerdeyim eşimde aynı şekilde

X