Eşimin anneme yaptığı bu saygısızlığı hazmedemiyorum...

Bence esinizi evden kovmak yerine onun sikintili oldugu zamanlar onu annenizden uzaklastirmaniz lazimdi.

Adam zaten sorunlari var ilac kullaniyormus birde annenizle dip dibe cok bunalmis.

Siz kayinvalidenizle dipdibe olsaniz o da durmadan kizini dilinden dusurmese birde anneniz hakkinda konussa birde ustune sizin baska sorunlariniz olsa sizde patlardiniz emin olun.

Esinizi anlayip onun psikolojisini duzeltmek yerine annenizle birlikte dahada bozmussunuz. Birde evden kovmussunuz ustelik.

Esinizi doktora gitmeye ikna edin. Doktora yaninda onunla gidin. Doktorun verdigi ilaclari da kullanmasini saglayin.

Ya konu soyle olsaydi burada herkes bosan naralari atardi:

Esimin memleketine gittik benim psikolojik sorunlarim vardi ilac kullaniyordum birde annesi hergun kizimda kizim kizini anlatip duruyordu birgun esime annemi kotuledigini duydum. Baska bir kadinla dedikodu yaparken patladim annesine esimde beni evden kovdu.

Kk nin neredeyse hepsi bence bosan derdi. Kimse kayinvalidenden ozur dile demezdi.

Ama kayinvalideye sabredemeyen taraf erkek tarafi olunca kayinvalideden ozur dilenmesi bekleniyor ki adam ozur de dilemis.

Peki anneniz sizi eşinize karşı doldururken hayırsız, kendisine el kaldıran kardeşinize de bu lafları sayıyor mu ? Bir de şu ilaç olayının peşine düşün lütfen. Bence eşiniz doktora gitti size söylemiyor. O ilacı reçetesiz alamaz. Ve birden başlanıp birden bırakılmaz. Eğer komşu falan verdiyse de sonu kötü olabilir. Bilinçsiz kullanılırsa tam tersi etki yapıp intihara sürükleyebilir.
Evet anneme zaten bu yüzden çok kızıyorum kardeşime her zaman farklı davranıyor korkuyor ondan. Tanıdığı bi eczacı var arkadaşı çocukluk arkadaşı ondan almış normalde eczaneler vermiyor çünkü vermiyor demişti. Arkadaşının eczanesinden alms

Evet anneme zaten bu yüzden çok kızıyorum kardeşime her zaman farklı davranıyor korkuyor ondan. Tanıdığı bi eczacı var arkadaşı çocukluk arkadaşı ondan almış normalde eczaneler vermiyor çünkü vermiyor demişti. Arkadaşının eczanesinden alms

O nasıl bir eczacı ya, demiyor mu bu ilacı kafana göre kullanma diye? Hayır soğuk algınlığı ilacı bile alamıyorsunuz eczaneden artık reçetesiz. Benical cold isteyin vermezler, paxera yı veren adam arkadaşı olacak bir de dememiş mi doktora bir görün diye. Eşinizi ikna edin gitsin doktora lütfen, hatta birlikte gidin.

Kardeşinizden korkuyor mu, onu artık o şekilde daha mı çok seviyor bilemedim. Korkuyor olsa acaba aç mı, acaba nasıl diye merak etmez. Başından atıp kurtulmaya çalışır, evlendirir birisiyle varsın gelin çeksin kahrını.

Bakin hani annesiyle karisi arasinda denge kuramayan erkekleri burada elestiriyoruz ya ayni durum kadinlarda da olabiliyor.

Benimde annemle esimin aralarinin gerildigi zaman oluyor. Ben direk ikisini birbirinden uzaklastiriyorum. Sukur boyle bir patlama yasamadik.

Annem de esimin her sevdigi yemegi yapar cayini ayagina getirir ona hizmet eder. Ama ayni sizin anneniz gibi elestirirde. Soyle boyle diye ben anneme kizarim esimi bana kotuleme diye ve esimi savunurum.

Esimde bazen annen soyle der esime de kizar annemi savunurum kadin bize o kadar deger veriyor hizmet ediyor senin sevdigin yemekleri yapiyor derim.

Ama ikisininde birbirlerinin dusuncelerinden haberleri yoktur.

Esim bunalmissa tutup annemlere goturmem.ayni sekilde annem cani sikkin herkese ters davraniyorsa aksama bizde kal diye tutturmam. (Ki kaldigi esimle karsilikli cay icip sohbet ettigi zamanlarda oluyor.)

Ne tam annenizin tarafini tutup esinize yuklenin ne tam esinizin tarafini tutup annenize. Dengeyi kurun lutfen.

Eşinde dogru yapmamiş ama.annenizde kvniz için arsiz demesi hiç oımamiş.hemde yemek olayindan bahsetmişsiniz ama.misafir umdugunu degil buldugunu yer.

O bahsettiğin ilacın etkisini gözardı etme öyle kafaya göre içilip bırakılacak bir ilaç değil.. İnsana deli gibi bir cesaret verir en olmadık seyleri söyleyebilir orda bunu yapan eşiniz değil ilacın etkisiydi bu benim fikrim böyle düşünün annenize de böyle söyleyin yoksa hangi normal insan bu kadarını yapar.. Sonrada gelip özür dilemiş hatasını kabul etmiş bence büyütmeyin.. Ama ilacı hala kullanıyorsa doktor kontrolünde bırakmasını sağlayın dediğim gibi basit ilaç değil..

Tam 1 yıllık evliyim kızlar. Eşim normalde iyi niyetli bir insandır çabuk parlar çabuk söner... Ama hiç böyle bir şey yapmamıştı... :KK43: Olayı başından anlatayım:KK61::KK61:

Yaklaşık 1 ay önce Muğla ya memlekete tatile gittik. Annemde bizimle geldi. Annemin evinde kalıyorduk bazen :KK51: bazen kayınvalidemlerde.. O aralar eşimin bir sıkıntısı bir derdi vardı aşamadığı.... Kafaya taktığı.... Sürekli dalgın, stresli.. Balkona oturup sürekli dalıp gidiyordu kafaya taktığı şey yüzünden.. Psikatriste gidelim dedim gitmiyor sonra arkadaşından duyduğu bi hap aldı eczaneden paxera diye.. sürekli onu atıyor. Doktor tavsiyesi olmadan içme diyorum içiyor. Benim annem benden 6 yaş küçük erkek kardeşim var ona çok düşkündür. Ona ev almak istiyor evlenince kiralarda sürünmesin diye.. Memlekete bizimle geldiği için aklı evde kaldı sürekli :KK14: Acaba işe gidebildi mi acaba şöyle yapabildi mi... sürekli onu düşünür... Yanında babam var. 23 yaşında bu çocuk askere gidip geldi niye merak ediyorsun bırak biraz sorumluluk almayı öğrensin Allah korusun yarın başına bir şey gelse sana bir şey olsa bu çocuk ne yapacak bırak kendi ayakları üzerinde durmayı öğrensin diyorum beni azarlıyor ana olunca anlarsın vs... zaten kardeşim çok sorumsuz biridir evde yemekleri herşeyi yapan babamdır biz yokken kardeşim hiç bir iş yapmaz işten gelip pc başına geçer. Sen esas babama üzül adam bu yaşta işten gelip ev işi yapıyor diyorum yine kızıyor:KK12:Bu çocuk okumadı hep ailemi maddi ve manevi zarara çok uğrattı anneme çok el kaldırır babama anneme emir verir ve eşim kardeşimin bu tavarlarını hiç sevmiyor hala onu düşünüp beni azarladğı için anneme sinir olmuş olsa gerek ki... :KK42:Balkonda yine düşünceli düşünceli otururken annem de içer de komşu vardı memlekete geldiğimizi duymuş ziyarete gelmiş. (annem normalde o kadını hiç sevmez benim vakti ile çok dedikodumu etmişti ve çok fesat biridir) işte o kadın varken annem yine kardeşimi düşünerek ahh ahh ne yaptı acaba ben olmadan rezil olmuşlardır aklım hep onlarda oğlum yazık işe gidebiliyor mu falan gibi söylenmeye başladı gene ve ben anne düşünme sen babamı düşün kardeşimin kahrını çeken o dedim ve beni azarladı :KK43: eşim de bir hışım ile balkondan kalkıp anneme söylenmeye başladı bu çocuk sizi mahkemelik etti başınıza türlü işler aştı size el kaldırdı her türlü saygısızlik yaptı hala onu düşünüyorsun dedi. Biraz da kızını düşün bizi düşün ne derdimiz var bizim diye dedi :KK43: hiç anneme laf söyleme huyu yoktu nasıl yaptı anlamadım. Bi kere annem eşimin annesi için arsiz demişti gerçekten de arsiz biraz kayınValidem ama yüzüne demedi bana söylerken eşim kulak misafiri olmuştu o lafı içine atmış komşu kadının yanında başladı anneme söylenmeye. Sen herkesin arkasindan konuşuyorsun çok dedikoducusun anneme de arsiz dedin sen dedi :KK43: sonra kadına da dedi ki senin hakkında da fesat dedi sürekli onun bunun arkasından konuşuyor dedi :KK43: kafayı yemiş gibiydi. Annemi sevmediği dedikoducu kadının yanında rezil etmiş oldu :KK43: annem fenalasti :KK43: ağlama krizine girdi. Kadın bayıldı. Bende defol deyip kovdum eşimi evden. Bende saatlerce ağladım :KK43: şok oldum :KK43: annem onun için çok fedakarlık yapardi :KK43: çok iyi davranırdi :KK43: mesela eşim balık yemez biz balık yerken gider ona kıyma alip köfte yapar :KK43: köfte çok seviyor diye :KK43: Evimi temizler her isime koşar. Daha onun ailesi benim evime bile gelmedi. Tatil de memlekete gidince onların evine gidince KayınValide 4 kez kaldım onlar da toplam ve gittiğim o 4 gün boyunca aynı yemeği koydu önüme :KK43: gelinm gelmiş hem hamile diye hiç özel bi hazırlık yapmaz sevmediğim sebze yemeklerini koyar önüme :KK43: kahvaltı da soğanlı patates yapar domates ve çay :KK43: peynir zeytin yumurta birsey koymaz aç kalırım :KK43: ama annem bize her zaman sevdiğimiz şeyleri yapar bizi de çok düşünür kardeşimi düşünür ama en az beni de düşünür :KK43: ama eşim ne yaptı abartti olayı ve anneme mahallenin en dedikoducu kadının önünde laf söyledi rezil etti. Tamam hatalı davranışları olabilir ama bu şekilde içinde tutup böyle bi ortam da patlak vermemesi gerekirdi. Eşimi o gün gerçekten yanlış tanıdığımı anladım. Gözümde değeri sıfır oldu :KK43: işte evden kovdum diye gitmişti geri geldi 15 dakka sonra Kadın gittikten sonra. bana sarıldı Özür diledi :KK43: bu aralar sıkıntım var kendimde değilim istemeden oldu dedi Özür diledi bende benden değil annem den dile dedim. Gitti annemden Özür diledi önüne eğilerek :KK43: ama annem kendinde değildi. Annem uyudu :KK43: sahile gidelim dedi benle konuştu Özürler diledi. Ama ben onu affedemiyorum bi türlü :KK43: aklımdan çıkmıyor yaptığı :KK43: üzerinden 15 gün geçti ama olmuyor sevgim azaldı ona karşı :KK43: çünkü annem onu affetmedi hala. O günden sonra konuşmaya başladılar tekrar normal gibi oldu araları ama annem içimden çıkmadı gözümde bitti artık eskisi gibi değilim ona karşı diyor her gün bunu söylüyor kadının içine çok oturmuş :KK43: şimdi biz annem ile geri geldik memleketten. Annemler de burada bana yakın yaşıyor. Eşim kaldı 10 gün sonra gelecek ninesi rahatsız diye. Normalde onsuz bir gün zor geçerdi şu an onun yokluğu hiç üzmüyo beni :KK43:( sizce ben ne yapayım ayrılmayı bile düşünüyorum ama kafam çok karışık :KK43:

Eßinizin kullandigi ilaci bilmiyorum yorumlarida okumadim ama ilacin etkisinden kaynakli olabilir mi bazi antidepresanlarin bilinxsiz kullanilmasinsan benzer seyler oluyor diye duymustum

ipeqbojuqu ipeqbojuqu senin yengenin yuttugu pembehaplar geldi aklima

hep savunduğum kaynanalar çenelerini tutacak. damadın veya gelinin yanında başrolü oynamayacak

Kavgadan önce anneni yermişsin Kavgadan sonra

anneni göğe cikarmissin

Sizcede bi tezatlik yok mu bu metinde

Yanlis anlamayin bu bir deyimdir ama itin hatri yoksa sahibinindemi yok ? Ne olursa olsun esiinizin annenize boyle davranmaya hakki yok. Madem icindekileri icinde birakmak istememis o zaman kadin gidince annenize laf soylicekti

Anne kız biraz fena gibi geldiniz bana bilmiyorum . Ben eşine acidim . Kocam annesiyle benim annemin dedikodusunu yapsa kafalarini kirardim

Pardonda anneniz sütten cikma degilmis.
zamanlama hatasi olmus ama adam hakli ve bence otur sevin bana deger veren kocam var diye

X