Eşimin anneme yaptığı bu saygısızlığı hazmedemiyorum...

Bir insan ne yaparsa yapsın bu muameleyi hak etmez. Herşeye zamanında tepki versin.Komşunun yanında bu şekilde bir tepki vermez çok kötü.
Annen de ne yaparsan eskisi gibi olmaz eşine karşı uğraşma

Bu adamın dertleri var belliki patlamış sonunda...

Belki aile büyüklerinden bekliyordu oğlum neyin var neden böylesin denilmesini... Annende küçücük çocukmuş gibi kocaman adamı sürekli ne yaptı ne etti acaba diye düşünmesi çok saçma evhamlı biraz belliki...

Bence bu durumdan sonra eşini kovacagına annenle ilgilendikten sonra bir odaya girseydiniz ve ikiniz konuşsaydınız derdini o anda çözerdin zaten şimdi yine anlatmayacak susacak...

Vallahi benimde kardeşim var çokta agresif bi çocuk ama bir kere anneme el kaldırdığını vurmaya çalıştığını bilmem, öyle birşey yapsa ilk önce ben yapıştırırım ona sağlam 2 tane, tamam fazla tepki vermiş yapmaması gereken davranışta bulunmuş ama eşini bir yerde de kendince haklı görüyorum ben...

Tam 1 yıllık evliyim kızlar. Eşim normalde iyi niyetli bir insandır çabuk parlar çabuk söner... Ama hiç böyle bir şey yapmamıştı... :KK43: Olayı başından anlatayım:KK61::KK61:

Yaklaşık 1 ay önce Muğla ya memlekete tatile gittik. Annemde bizimle geldi. Annemin evinde kalıyorduk bazen :KK51: bazen kayınvalidemlerde.. O aralar eşimin bir sıkıntısı bir derdi vardı aşamadığı.... Kafaya taktığı.... Sürekli dalgın, stresli.. Balkona oturup sürekli dalıp gidiyordu kafaya taktığı şey yüzünden.. Psikatriste gidelim dedim gitmiyor sonra arkadaşından duyduğu bi hap aldı eczaneden paxera diye.. sürekli onu atıyor. Doktor tavsiyesi olmadan içme diyorum içiyor. Benim annem benden 6 yaş küçük erkek kardeşim var ona çok düşkündür. Ona ev almak istiyor evlenince kiralarda sürünmesin diye.. Memlekete bizimle geldiği için aklı evde kaldı sürekli :KK14: Acaba işe gidebildi mi acaba şöyle yapabildi mi... sürekli onu düşünür... Yanında babam var. 23 yaşında bu çocuk askere gidip geldi niye merak ediyorsun bırak biraz sorumluluk almayı öğrensin Allah korusun yarın başına bir şey gelse sana bir şey olsa bu çocuk ne yapacak bırak kendi ayakları üzerinde durmayı öğrensin diyorum beni azarlıyor ana olunca anlarsın vs... zaten kardeşim çok sorumsuz biridir evde yemekleri herşeyi yapan babamdır biz yokken kardeşim hiç bir iş yapmaz işten gelip pc başına geçer. Sen esas babama üzül adam bu yaşta işten gelip ev işi yapıyor diyorum yine kızıyor:KK12:Bu çocuk okumadı hep ailemi maddi ve manevi zarara çok uğrattı anneme çok el kaldırır babama anneme emir verir ve eşim kardeşimin bu tavarlarını hiç sevmiyor hala onu düşünüp beni azarladğı için anneme sinir olmuş olsa gerek ki... :KK42:Balkonda yine düşünceli düşünceli otururken annem de içer de komşu vardı memlekete geldiğimizi duymuş ziyarete gelmiş. (annem normalde o kadını hiç sevmez benim vakti ile çok dedikodumu etmişti ve çok fesat biridir) işte o kadın varken annem yine kardeşimi düşünerek ahh ahh ne yaptı acaba ben olmadan rezil olmuşlardır aklım hep onlarda oğlum yazık işe gidebiliyor mu falan gibi söylenmeye başladı gene ve ben anne düşünme sen babamı düşün kardeşimin kahrını çeken o dedim ve beni azarladı :KK43: eşim de bir hışım ile balkondan kalkıp anneme söylenmeye başladı bu çocuk sizi mahkemelik etti başınıza türlü işler aştı size el kaldırdı her türlü saygısızlik yaptı hala onu düşünüyorsun dedi. Biraz da kızını düşün bizi düşün ne derdimiz var bizim diye dedi :KK43: hiç anneme laf söyleme huyu yoktu nasıl yaptı anlamadım. Bi kere annem eşimin annesi için arsiz demişti gerçekten de arsiz biraz kayınValidem ama yüzüne demedi bana söylerken eşim kulak misafiri olmuştu o lafı içine atmış komşu kadının yanında başladı anneme söylenmeye. Sen herkesin arkasindan konuşuyorsun çok dedikoducusun anneme de arsiz dedin sen dedi :KK43: sonra kadına da dedi ki senin hakkında da fesat dedi sürekli onun bunun arkasından konuşuyor dedi :KK43: kafayı yemiş gibiydi. Annemi sevmediği dedikoducu kadının yanında rezil etmiş oldu :KK43: annem fenalasti :KK43: ağlama krizine girdi. Kadın bayıldı. Bende defol deyip kovdum eşimi evden. Bende saatlerce ağladım :KK43: şok oldum :KK43: annem onun için çok fedakarlık yapardi :KK43: çok iyi davranırdi :KK43: mesela eşim balık yemez biz balık yerken gider ona kıyma alip köfte yapar :KK43: köfte çok seviyor diye :KK43: Evimi temizler her isime koşar. Daha onun ailesi benim evime bile gelmedi. Tatil de memlekete gidince onların evine gidince KayınValide 4 kez kaldım onlar da toplam ve gittiğim o 4 gün boyunca aynı yemeği koydu önüme :KK43: gelinm gelmiş hem hamile diye hiç özel bi hazırlık yapmaz sevmediğim sebze yemeklerini koyar önüme :KK43: kahvaltı da soğanlı patates yapar domates ve çay :KK43: peynir zeytin yumurta birsey koymaz aç kalırım :KK43: ama annem bize her zaman sevdiğimiz şeyleri yapar bizi de çok düşünür kardeşimi düşünür ama en az beni de düşünür :KK43: ama eşim ne yaptı abartti olayı ve anneme mahallenin en dedikoducu kadının önünde laf söyledi rezil etti. Tamam hatalı davranışları olabilir ama bu şekilde içinde tutup böyle bi ortam da patlak vermemesi gerekirdi. Eşimi o gün gerçekten yanlış tanıdığımı anladım. Gözümde değeri sıfır oldu :KK43: işte evden kovdum diye gitmişti geri geldi 15 dakka sonra Kadın gittikten sonra. bana sarıldı Özür diledi :KK43: bu aralar sıkıntım var kendimde değilim istemeden oldu dedi Özür diledi bende benden değil annem den dile dedim. Gitti annemden Özür diledi önüne eğilerek :KK43: ama annem kendinde değildi. Annem uyudu :KK43: sahile gidelim dedi benle konuştu Özürler diledi. Ama ben onu affedemiyorum bi türlü :KK43: aklımdan çıkmıyor yaptığı :KK43: üzerinden 15 gün geçti ama olmuyor sevgim azaldı ona karşı :KK43: çünkü annem onu affetmedi hala. O günden sonra konuşmaya başladılar tekrar normal gibi oldu araları ama annem içimden çıkmadı gözümde bitti artık eskisi gibi değilim ona karşı diyor her gün bunu söylüyor kadının içine çok oturmuş :KK43: şimdi biz annem ile geri geldik memleketten. Annemler de burada bana yakın yaşıyor. Eşim kaldı 10 gün sonra gelecek ninesi rahatsız diye. Normalde onsuz bir gün zor geçerdi şu an onun yokluğu hiç üzmüyo beni :KK43:( sizce ben ne yapayım ayrılmayı bile düşünüyorum ama kafam çok karışık :KK43:
cnaım neler gelmiyor insanın başına kafasına taktığı sıkıntısı onu çok üzmüş ve annene patlamış ama pişman oplmuş insanlar patlamalar yaşar sıkıntılardan dolayı bence anneni değil de şuan eşini düşünsen nasıl diye sonuçta annem bize düşkün deği l diyen sensin kardeşine düşkünmüş olabilir de eşin benim sıkıntım varken bizi düşünmüyorsun da sorumsuz birini düşünüyorsun demiş haklı koca adam 23 yaşında ababrtmammı mı sence de annen, keşke dedikoducu fesat dedin fian demeseymiş ama demiş işte patlama anında ben eşinin baya sıkıntıda olduğunu görüyorum desteğe ihtiyacı var eş olarak yanında olmalısın sevgi azalacak birşey yok o yazdığın ilacı silmelisin burda düşünmeden ne işe yarıyr diyip kullanmak isteyenlşer olabilir ayrıca nasıl ilaç bilmiyorum ama anladığım kadarıyla antidepresan gibi birşey ki oda kavaga göre alınmaz dengesizlik yapar insan da

Tam 1 yıllık evliyim kızlar. Eşim normalde iyi niyetli bir insandır çabuk parlar çabuk söner... Ama hiç böyle bir şey yapmamıştı... :KK43: Olayı başından anlatayım:KK61::KK61:

Yaklaşık 1 ay önce Muğla ya memlekete tatile gittik. Annemde bizimle geldi. Annemin evinde kalıyorduk bazen :KK51: bazen kayınvalidemlerde.. O aralar eşimin bir sıkıntısı bir derdi vardı aşamadığı.... Kafaya taktığı.... Sürekli dalgın, stresli.. Balkona oturup sürekli dalıp gidiyordu kafaya taktığı şey yüzünden.. Psikatriste gidelim dedim gitmiyor sonra arkadaşından duyduğu bi hap aldı eczaneden paxera diye.. sürekli onu atıyor. Doktor tavsiyesi olmadan içme diyorum içiyor. Benim annem benden 6 yaş küçük erkek kardeşim var ona çok düşkündür. Ona ev almak istiyor evlenince kiralarda sürünmesin diye.. Memlekete bizimle geldiği için aklı evde kaldı sürekli :KK14: Acaba işe gidebildi mi acaba şöyle yapabildi mi... sürekli onu düşünür... Yanında babam var. 23 yaşında bu çocuk askere gidip geldi niye merak ediyorsun bırak biraz sorumluluk almayı öğrensin Allah korusun yarın başına bir şey gelse sana bir şey olsa bu çocuk ne yapacak bırak kendi ayakları üzerinde durmayı öğrensin diyorum beni azarlıyor ana olunca anlarsın vs... zaten kardeşim çok sorumsuz biridir evde yemekleri herşeyi yapan babamdır biz yokken kardeşim hiç bir iş yapmaz işten gelip pc başına geçer. Sen esas babama üzül adam bu yaşta işten gelip ev işi yapıyor diyorum yine kızıyor:KK12:Bu çocuk okumadı hep ailemi maddi ve manevi zarara çok uğrattı anneme çok el kaldırır babama anneme emir verir ve eşim kardeşimin bu tavarlarını hiç sevmiyor hala onu düşünüp beni azarladğı için anneme sinir olmuş olsa gerek ki... :KK42:Balkonda yine düşünceli düşünceli otururken annem de içer de komşu vardı memlekete geldiğimizi duymuş ziyarete gelmiş. (annem normalde o kadını hiç sevmez benim vakti ile çok dedikodumu etmişti ve çok fesat biridir) işte o kadın varken annem yine kardeşimi düşünerek ahh ahh ne yaptı acaba ben olmadan rezil olmuşlardır aklım hep onlarda oğlum yazık işe gidebiliyor mu falan gibi söylenmeye başladı gene ve ben anne düşünme sen babamı düşün kardeşimin kahrını çeken o dedim ve beni azarladı :KK43: eşim de bir hışım ile balkondan kalkıp anneme söylenmeye başladı bu çocuk sizi mahkemelik etti başınıza türlü işler aştı size el kaldırdı her türlü saygısızlik yaptı hala onu düşünüyorsun dedi. Biraz da kızını düşün bizi düşün ne derdimiz var bizim diye dedi :KK43: hiç anneme laf söyleme huyu yoktu nasıl yaptı anlamadım. Bi kere annem eşimin annesi için arsiz demişti gerçekten de arsiz biraz kayınValidem ama yüzüne demedi bana söylerken eşim kulak misafiri olmuştu o lafı içine atmış komşu kadının yanında başladı anneme söylenmeye. Sen herkesin arkasindan konuşuyorsun çok dedikoducusun anneme de arsiz dedin sen dedi :KK43: sonra kadına da dedi ki senin hakkında da fesat dedi sürekli onun bunun arkasından konuşuyor dedi :KK43: kafayı yemiş gibiydi. Annemi sevmediği dedikoducu kadının yanında rezil etmiş oldu :KK43: annem fenalasti :KK43: ağlama krizine girdi. Kadın bayıldı. Bende defol deyip kovdum eşimi evden. Bende saatlerce ağladım :KK43: şok oldum :KK43: annem onun için çok fedakarlık yapardi :KK43: çok iyi davranırdi :KK43: mesela eşim balık yemez biz balık yerken gider ona kıyma alip köfte yapar :KK43: köfte çok seviyor diye :KK43: Evimi temizler her isime koşar. Daha onun ailesi benim evime bile gelmedi. Tatil de memlekete gidince onların evine gidince KayınValide 4 kez kaldım onlar da toplam ve gittiğim o 4 gün boyunca aynı yemeği koydu önüme :KK43: gelinm gelmiş hem hamile diye hiç özel bi hazırlık yapmaz sevmediğim sebze yemeklerini koyar önüme :KK43: kahvaltı da soğanlı patates yapar domates ve çay :KK43: peynir zeytin yumurta birsey koymaz aç kalırım :KK43: ama annem bize her zaman sevdiğimiz şeyleri yapar bizi de çok düşünür kardeşimi düşünür ama en az beni de düşünür :KK43: ama eşim ne yaptı abartti olayı ve anneme mahallenin en dedikoducu kadının önünde laf söyledi rezil etti. Tamam hatalı davranışları olabilir ama bu şekilde içinde tutup böyle bi ortam da patlak vermemesi gerekirdi. Eşimi o gün gerçekten yanlış tanıdığımı anladım. Gözümde değeri sıfır oldu :KK43: işte evden kovdum diye gitmişti geri geldi 15 dakka sonra Kadın gittikten sonra. bana sarıldı Özür diledi :KK43: bu aralar sıkıntım var kendimde değilim istemeden oldu dedi Özür diledi bende benden değil annem den dile dedim. Gitti annemden Özür diledi önüne eğilerek :KK43: ama annem kendinde değildi. Annem uyudu :KK43: sahile gidelim dedi benle konuştu Özürler diledi. Ama ben onu affedemiyorum bi türlü :KK43: aklımdan çıkmıyor yaptığı :KK43: üzerinden 15 gün geçti ama olmuyor sevgim azaldı ona karşı :KK43: çünkü annem onu affetmedi hala. O günden sonra konuşmaya başladılar tekrar normal gibi oldu araları ama annem içimden çıkmadı gözümde bitti artık eskisi gibi değilim ona karşı diyor her gün bunu söylüyor kadının içine çok oturmuş :KK43: şimdi biz annem ile geri geldik memleketten. Annemler de burada bana yakın yaşıyor. Eşim kaldı 10 gün sonra gelecek ninesi rahatsız diye. Normalde onsuz bir gün zor geçerdi şu an onun yokluğu hiç üzmüyo beni :KK43:( sizce ben ne yapayım ayrılmayı bile düşünüyorum ama kafam çok karışık :KK43:
İçine atmış patlamış olur o kadar , bence büyütme küfür yok hakaret yok olur aile arasında

o değil de nasıl anneni bu kadar haklı görüp o eşini affedemedi diye sen de adamdan soğuyorsun anlayan beri gelsin.

eşinin özellikle de komşunun yanında annene öyle patlaması hiç hoş olmamış ama annene karşı haklı olarak biriktirdiği bir siniri var bence. benim anneme arsız diyecek kaynanam ve ben de bunu duyacağım, asla duymamış gibi yapmam. eşin bence hatayı burda yapmış. tepkilerini yerinde ve ölçülü verseydi şu anda bu kadar biriktirniş olmaz ve o gün öyle patlamazdı. aayrıca bence annenin affedememesinin sebebi sadece komşunun yanında olması. yani elalem ne der bu laflar duyulur korkusundan bayılmış. seni hiçe saymaya halen devam ediyor bence annen. çünkü eşinin tepkilerine çok kırılmış olsa da seni doldurmamalı eşine karşı. bence eşinin problemleryle biraz ilgilen. neyi bu kdr kafaya takıyor bu adam?

annenizde sürekli kardeşinizi dillendirip dert yanmasaydı keşke eşiniz sevmiyormuş ve sıkıntılıymış bu aralar tabiki patlaması kötü olmuş ama annenizde abartmış gibi

Eşinizin kafasına taktığı derdi çok mu büyük, nedir?
Onu bu şekilde canavara döndüren kafasında biriktirdikleri olmalı.. Patlamış yersiz yere..
işiyle ilgili bir sıkıntısı vardı... Tam bebekte gelecek stres yaptı. Eşim çok pinpirikli biridir evhamlıdır bu konuyu kafaya çok takmıştı...

Ben eşinizi de annenizi de haksız görmüyorum kendince haklılar.
Eşinizin hatası başkasının yanında annenize sert çıkmak olmuş. O kısım hoş olmamış.

o değil de nasıl anneni bu kadar haklı görüp o eşini affedemedi diye sen de adamdan soğuyorsun anlayan beri gelsin.

eşinin özellikle de komşunun yanında annene öyle patlaması hiç hoş olmamış ama annene karşı haklı olarak biriktirdiği bir siniri var bence. benim anneme arsız diyecek kaynanam ve ben de bunu duyacağım, asla duymamış gibi yapmam. eşin bence hatayı burda yapmış. tepkilerini yerinde ve ölçülü verseydi şu anda bu kadar biriktirniş olmaz ve o gün öyle patlamazdı. aayrıca bence annenin affedememesinin sebebi sadece komşunun yanında olması. yani elalem ne der bu laflar duyulur korkusundan bayılmış. seni hiçe saymaya halen devam ediyor bence annen. çünkü eşinin tepkilerine çok kırılmış olsa da seni doldurmamalı eşine karşı. bence eşinin problemleryle biraz ilgilen. neyi bu kdr kafaya takıyor bu adam?
Annemin haksız tarafları çok fazla. Annesine arsız diye şu yüzden demişti.. Annem çok hastaydı bi keresinde yatak döşek yatıyordu bizim de o gün çarşı da çok işimiz vardı ve kısa süreliğine gelmiştk o zaman memlekete ve eşim ile başbaşa yemek yiyecektik bizi aradılar eşimin ailesi hadi gelin dedi bize benim annemin evine gelmişler biz buradayız gelin diye çağırı. eşim de biz yemek yiyeceğiz dedi kvalidede burada yeriz dedi. Annem hasta hali kötü kadının yemek yapacak hali yok köyden gelip karıları acıkana kadar çarşıda işlerini yapıyorlar acıkınca bize gelip yemek yiyorlar alıştırmış annemde hep ve kadın hastayken de yemek bekliyor. hiç kalkıp yardım da etmiyor. kadında sesini çıkaramamış yemek yapmaya kalkmış. bizim de yemek yeme planı bozuldu. eşime dedim annem hasta paket yaptıralım bir şey dedim tamam dedi., sonra kv de yi aradı biz paket bir şey yaptırcaz dedi hemen kv para harcamayın annesi yapıyor yemek başladı çok tan yapmaya dedi... sonra biz eve geldik bende yardım ettim ama annem çoğu işi yapmış biz gelene kadar hasta halinle... tam sofraya koyduk kadın zar zor tam oturdu yemek yemeye oturur oturmaz turşu varmı diye sordu ben kalktım ama annem de kalktı tursuyu kendi koymak istedi bana mutfakta kadın ne kadar arsız biri demi dedi gözümün içine bakarak bende evet dedim o sırada eşim de bir şey almak için mutfağa gelmiş ve duymuş annesi gidince söyledi bende annen hasta haliyle kadından yemek beklemeseymiş dedim o gün kv ye bende kızmışştım annemin söylediği lafa takılmadım ama keşke demeseydi bi an sinirle söyledi sanırım tam da eşim duydu... Annemin de çok suçlu tarafları var ben annemi ağlarken görünce dayanamadım bende anne olacağım kendimi onun yerine koydum bi an dayanamadım acı çekmesine o yüzden eşime çok kızmıştım ama konuma yazılan yorumları okuyunca annemin de hatalarını daha bir farkettim eşime karşı fazla ön yargılı olduğumu anladım

Eşinizin kafasına taktığı derdi çok mu büyük, nedir?
Onu bu şekilde canavara döndüren kafasında biriktirdikleri olmalı.. Patlamış yersiz yere..
işiyle ilgili büyük bi sıkıntısı vardı onu kafaya çok takmıştı bi de bebek gelecek diye endişe etti çok işiyle ilgili sıkıntı çıkar işsiz kalırsam diye

Bu adamın dertleri var belliki patlamış sonunda...

Belki aile büyüklerinden bekliyordu oğlum neyin var neden böylesin denilmesini... Annende küçücük çocukmuş gibi kocaman adamı sürekli ne yaptı ne etti acaba diye düşünmesi çok saçma evhamlı biraz belliki...

Bence bu durumdan sonra eşini kovacagına annenle ilgilendikten sonra bir odaya girseydiniz ve ikiniz konuşsaydınız derdini o anda çözerdin zaten şimdi yine anlatmayacak susacak...

Vallahi benimde kardeşim var çokta agresif bi çocuk ama bir kere anneme el kaldırdığını vurmaya çalıştığını bilmem, öyle birşey yapsa ilk önce ben yapıştırırım ona sağlam 2 tane, tamam fazla tepki vermiş yapmaması gereken davranışta bulunmuş ama eşini bir yerde de kendince haklı görüyorum ben...
Eşimin derdini biliyoruz işiyle ilgili bir sıkıntısı var hatta benim annem dua ediyordu sürekli bir şey olmasın diye... Ama kendi annesi düşünmüyordu hiç hatta eşim kendi dedi vay be dedi bizimkler hiç tınlamıyor benim problemimi dedi üzüldü hatta senin annen bile daha çok düşünüyor beni demişti.. Annem eşimin derdini düşünüyordu o da üzülyordu ama kardeşimi de düşünyordu ama kardeşimi düşünmesi gereksizdi çünkü kardeşimin durumu çok önemli değildi ama onu düşünüyordu işte evlat diye....

eşininde canı sıkkınmış kafası karışık zaten bunuda biliyosunuz madem belki bi hal hatır sorulsun istemiş olabilir sürekli sürekli 23 yaşındaki kardeşiniz için (koca adam yani) evhamlanması sölenmesi onun için sizide terslemesi eşinizin canını sıkmıştır. üstelik kardeşinizde annenize el kaldırıp saygısızca davranıyor buna ragmen bide sürekli anneniz evinde küçük bebek bırakmış gibi konuşması sinir bozucu. eşiniz başkasının yanında çıkışmasaydı iyidi (gerçi olmayan bişey sölememiş bidaha dedikoduda yapmaz bölece) ama özürde dilemiş ikinizden de uzatmaya gerek yok bence affet eşine destek ol.

eşim de bir hışım ile balkondan kalkıp anneme söylenmeye başladı bu çocuk sizi mahkemelik etti başınıza türlü işler aştı size el kaldırdı her türlü saygısızlik yaptı hala onu düşünüyorsun dedi. Biraz da kızını düşün bizi düşün ne derdimiz var bizim diye dedi :KK43: hiç anneme laf söyleme huyu yoktu nasıl yaptı anlamadım. Bi kere annem eşimin annesi için arsiz demişti gerçekten de arsiz biraz kayın Validem ama yüzüne demedi bana söylerken eşim kulak misafiri olmuştu o lafı içine atmış komşu kadının yanında başladı anneme söylenmeye. "Sen herkesin arkasindan konuşuyorsun çok dedikoducusun anneme de arsiz dedin sen" dedi :KK43: sonra kadına da dedi ki "senin hakkında da fesat dedi sürekli onun bunun arkasından konuşuyor diyor" dedi

1.Kardeşin aileni mahkemelik etti mi ?
2.Annene el kaldırdı mı?
3.Tüm bunlara rağmen annen sürekli onu koruyor mu?
4.Annen insanların arkasından konuşuyor mu ?
5.Kayınvalidene arsız dedi mi ?
6.Komşu kadın için fesat dedi mi?

Bak eşinin annene söylediği şeyler , annene iftira değil . Annen bunları yapıyor . Ortada bir iftira yok . Artık yeter dır dır dır geldiğinden beri diye isyan var .

Annen birinden bunları duyup , biraz düzelmeli belki de .

Ama ...

İşte ama yazınca ama'dan öncesinin bir anlamı kalmıyor ya , bu tarz bir üslupla ve bir başkasının yanında asla!

Bu durumu eşinin aldığı ağır depresyon ilaçlarına bağla istersen , çünkü hatasını anlar anlamaz özür dilemiş . Diretmemiş.

Bundan sonra da asla benzer bir olayın tekrarı olmayacaktır diye düşünüyorum .

Evet eşin saygısızlık etmiş ama annenin de 23 yasında koskoca adam için endişelenip durması bence cidden sinir bozucu, ben olsam ben de sinir olurdum. Ben hiç öyle el bebek gül bebek, yediği önünde yemediği arkasında olan erkek evlatların ailelerine ciddi anlamda faydası dokunduğuna şahit olmadım. Nerde böyle üstüne düşülen, hizmet edilen çocuk varsa genelde sorumsuz, asi, tembel, bi işin ucundan tutamayan insanlar oluyorlar. Senin anlattığın kardeş profili de ortada. Bizde de var bi tane böyle, tabi bu kadar saygısız değil ama tembel yani. 29 yaşına geldi hala okulu bitirmedi, uzattı da uzattı. 70 küsür yaşındaki babası sıcaklarda sokakta çalışır da eline haftalık verir. Geçen akşam telefonda bağırdı babasına, kaç gündür arıyorum açmıyorsun benim param yok diye. Dayım olur kendisi. Bir keresinde anneannemle tatile gitmiştim iki sene önce falan, anneannemin de aklı hep dayımda kaldı. Koskoca herif, anneannem yemek yapıp bırakmasına rağmen telefon açtı, açım ne zaman gelceksiniz diye ağladı telefonda. Zehir oldu tatilimiz, dönmek zorunda kaldık, 4 gün olmuştu. İki yumurta bile kıramaz, anneannem hala onun yemeğini hazırlar ayağına götürür. Bir de yemek seçer, beğenmez beyefendi. Babam da onu hiç sevmez, senin eşin de sevmiyormuş ya hani. İnsan cidden sinir oluyor çünkü bizim böyle sorumsuz ve tembel erkeklere ihtiyacımız yok, çocuklarınızı böyle yetiştirmeyin.

dedikoducu, fesat olarak bildiğiniz kadının yanında annenizle özelinizi konuşmanız çok düşüncesizce. hem kadından sakınıyor hem de her şeyinizi ortaya döküyorsunuz. eşiniz bile olsa bir başkasının yanında annenizle tartışmaya girmeyin. özelinizi baş başa konuşun. böylece başkalarına sizin özelinize karışıp saygısızlık yapma fırsatı vermemiş olursunuz.

oğlu sorumsuz diye kimse evladından vazgeçmez. onunla fazla ilgilenebilir. siz evlisiniz sonuçta
Eşiniz hata yapmış kadın gittikten sonra normal bir şekilde çözebilirdi sorunlarını.
malesef olanları anneniz unutmayacak. ve siz iki arada kalmaya devam edeceksiniz.

Bence annen dedikodu ve başkalarını kötüleme huyundan vazgeçmez karekteri bu şekilde sanırım eşinde anneni karalamaya devam edecektir birde önünde doğum var annen ağzını tutmazsa daha çok tartışmalar olacak gibi senide gererse, üzerse bebeğin sütüde kesiler iyilikten çok kötülüğü dokunacaktır sen hem anneni hem eşini bı süre zarfında çok iyi idare etmen gerekecek 2 birbirine düşürmeden, küsdürmeden işin zor birde yarın kaynanada gelecek doğum için eşine söyle annemle senin aradan asla tartışma istemiyorum diye ultimatum ver ben senin annene saygılı olacağım sende benim anneme saygılı olacaksın dmen gerek hata annen ve kaynana kalma sürelerini 2niz belirleyin bu süreyi kazasız belasız atlatmanız için büyüklerin çoğu gençleri idare edemiyorlar dikkatli olun tekrar kriz çıkmasın çünkü ömür boyu izi kalıyor

X