Eşimin arkadaşı

Esiniz zaten cok tuhaf ama ben arkadasina da ayrıca şaşırdım. Bu nasıl arkadaşlık.
Bir arkadaşıma şöyle davrandığımı bile düşünemiyorum,kıyamam bir kere ha bire kendi işim için çağırmaya.
Gerçekten çok ayıp ya.

Merhaba benim bi sıkıntım var eşimin arkadaşı esimden sürekli onu biyerlere götürmesini istiyor. Eşimde götürüyor. Gittigi yerlere baya da uzak benzin fiyatlari da malum. Dün aksam benim arabaya ihtiyacim olduğu halde bana değil arkadaşına verdi. Arabayı almak için ben altınlarımı verdim. Çok zoruma gitti. Açıkcasıda arkadaşının bizi kullandiğni düsünüyorum. Dün akşam ayri yattık konuşmuyorum iyimi yapiyorum? Eşim yaptığının yanlış olduğunu nasil ikna edebilirim akıl verebilirmisiniz?
Yatak ayırmak benim için boşanmayı düşündüğüm durumlarda yapacağım bir şey o yüzden öyle her sinir bozucu durumda yatak ayırmak ilişkinizi yıpratır. Konuşun.

Benimki de haberim yokken kendi kredi kartını vermiş arkadaşına bayağı yüksekti limiti ve benim ek kartım yoktu adam çalışmıyor ipsiz sapsız bana söyleyince sinirlerim bozuldu bağrındım hele ödenmesin napıcamı biliyorum dedim hayır bide diğer kartlarda full dolu borcumuz vardı zaten,neyse zor zor ödemiş bu parayı daha sonra yüklü bi miktar tekrar istemiş, korkumdan vermedi yada bi şeyler dank etti bana da ek kart çıkartmış kırıp attım onu da,bi cinnet herşeyi çözüyor asalaklara önem veren insanlara gerçekten kızıyorum,iste kattığın parayı geri yada sattır sana yaramayan başkasına hiç yaramasın

Merhaba benim bi sıkıntım var eşimin arkadaşı esimden sürekli onu biyerlere götürmesini istiyor. Eşimde götürüyor. Gittigi yerlere baya da uzak benzin fiyatlari da malum. Dün aksam benim arabaya ihtiyacim olduğu halde bana değil arkadaşına verdi. Arabayı almak için ben altınlarımı verdim. Çok zoruma gitti. Açıkcasıda arkadaşının bizi kullandiğni düsünüyorum. Dün akşam ayri yattık konuşmuyorum iyimi yapiyorum? Eşim yaptığının yanlış olduğunu nasil ikna edebilirim akıl verebilirmisiniz?
Esınle konus her konuda oncelıklı sensın eger bunu anlayamıyorsa o abarayı satıp altınlarını geri al

Ay benim esiminde bir arkadssi vardi . Biz bekarken karisina araba alicak diye esim ona kredi cekmisti , kendisinin zilyontane kredisi oldugu icin banklar vermiyordu artik. Neyse odedi onu ama ben kizdim bir daha yapma fln die.
Sonra biz yurtdisina tasinicaz ve dugun masraflari esim kendi icin kredi cekti , bu arkadas sifatli kisi “ bir eksigin ihtiyacin varmi “ diye sormak yerine , dugunden bir gun once “ kanka karima hediye alicam , benim icin kredi ceker misin gene “ diye sordu . Bizimkide kabul etmedi tabi , ben baya beynini yemistim cunku ilk seferinde .
Dugunde geldi bizi daha salona inmeden gelin odasinda gordu 50 tl takti 10-15 dk asagida oturup gitti. Ogunden beri ne arayip ne sorar .

Firsat vermesin kocan boyle kisilere

Eşinizle oturup konuşun.Emanet araba ancak acil bir durum olursa alınır.Hasta olur, doğum olur, cenaze olur vs gibi.Insanlar keyfi davete giderken bir başkasının arabasını neden alır anlamıyorum.Acil durumda bile taksi vs bulamazsan istenir.Aile bireyi olur yine anlarım.Adam kendi arabası gibi kullanıyormuş saçmalık.Üstüne benzinde almıyor şaka gibi.Kaza yapsa, başka birşey yapsa o arabayla ne yapacakmış eşiniz?Daha gençsiniz muhtemelen eşiniz arkadaş kazığı yememiş. Sizi dinlemiyorsa eşinizin ailesinden sözünü dinlediği birine anlatın durumu, uyarsınlar.Emin olun aile büyükleri duysa güzel uyarırlar

Tabikide arkadasinin maddi durumu iyi degil o yüzden sürekli destek bekliyor hatta arkadasi bizden daha önce borc almisti geri vermemisti öyle bi insan

Aksam üstüydü annemgile gidecektim yarin git dedi arkadasimin daha cok ihtiyaci var dedi (arkadasida annesigile gidecekmis yürüyerek 15dk onun mesafesi) bana yarin git demeyi biliyor ona hayir diyemiyor

Bu işte başka bir şey olabilir mi ya. Kendini kullandiran erkek hikayesi cok gordum de 15 dakika mesafeye arkadasi arabayla alip anasina birakan erkekte ilk defa okuyorum. 😂

Ay benim esiminde bir arkadssi vardi . Biz bekarken karisina araba alicak diye esim ona kredi cekmisti , kendisinin zilyontane kredisi oldugu icin banklar vermiyordu artik. Neyse odedi onu ama ben kizdim bir daha yapma fln die.
Sonra biz yurtdisina tasinicaz ve dugun masraflari esim kendi icin kredi cekti , bu arkadas sifatli kisi “ bir eksigin ihtiyacin varmi “ diye sormak yerine , dugunden bir gun once “ kanka karima hediye alicam , benim icin kredi ceker misin gene “ diye sordu . Bizimkide kabul etmedi tabi , ben baya beynini yemistim cunku ilk seferinde .
Dugunde geldi bizi daha salona inmeden gelin odasinda gordu 50 tl takti 10-15 dk asagida oturup gitti. Ogunden beri ne arayip ne sorar .

Firsat vermesin kocan boyle kisilere
insanlar ne kadar yüzsüz ya inanamiyorum esimin arkadasi da ayni böyle bi tip

Eşinizin sizi bi yerlere götürmesini isteseniz bu kadar zahmete girer mi acaba? Ayrıca gayet açık konuşun vermeyin.

Eşinizle oturup konuşun.Emanet araba ancak acil bir durum olursa alınır.Hasta olur, doğum olur, cenaze olur vs gibi.Insanlar keyfi davete giderken bir başkasının arabasını neden alır anlamıyorum.Acil durumda bile taksi vs bulamazsan istenir.Aile bireyi olur yine anlarım.Adam kendi arabası gibi kullanıyormuş saçmalık.Üstüne benzinde almıyor şaka gibi.Kaza yapsa, başka birşey yapsa o arabayla ne yapacakmış eşiniz?Daha gençsiniz muhtemelen eşiniz arkadaş kazığı yememiş. Sizi dinlemiyorsa eşinizin ailesinden sözünü dinlediği birine anlatın durumu, uyarsınlar.Emin olun aile büyükleri duysa güzel uyarırlar
Dediginizi uyguladim sabah kayinvalidemi aradim daha dogrusu o aradi ben actim mevzuyu bana hak verdi istersen arkadasiyla konusim dedi ama sorun aslinda arkadasinda degil esimde hayir demesini ögrenmesi gerekiyor.
Dün aksam tekrar konusmaya calistim konuyu kapatiyor uzatma diyor en sonda tamam haklisin dedi ama ben eminim bidaha olsa yine verir 😔
Aksama kayinvalidemgile gidecegiz konusmaya umarim ise yarar

Arabanın yedek anahtarı yok mu alın kullanın.Isım vardı dıyın.Ne munasebet ortak arabayı her ıstediğine veremez.

Çözüm ayrı yatmak falan değil.
Altınlarınızı vermeniz zaten arabanın sizin olduğunuzun göstergesidir.(bizim araba mesela benim üstüme 🤪)
Öte yandan önce can sonra canan.
Evde ihtiyaç varken ne demek ev dışından birine verilmesi.

arkadaşı senin yanında istediğinde ukala bir gülüşle yok canım benim işim var ne sana ne kocama veremem bugün diye hemen atlayın. kocanıza da aptalca gülüp nee diyip ortadan kaybolun :KK70:

Dediginizi uyguladim sabah kayinvalidemi aradim daha dogrusu o aradi ben actim mevzuyu bana hak verdi istersen arkadasiyla konusim dedi ama sorun aslinda arkadasinda degil esimde hayir demesini ögrenmesi gerekiyor.
Dün aksam tekrar konusmaya calistim konuyu kapatiyor uzatma diyor en sonda tamam haklisin dedi ama ben eminim bidaha olsa yine verir 😔
Aksama kayinvalidemgile gidecegiz konusmaya umarim ise yarar
Arkadaşıyla konuşmak doğru olmaz, eşinizle konuşsunlar.bugün bu arkadaş yarın başkası çıkar.üstelik adam bilmiyor bile böyle bir soruna sebep olduğunu,eşinizde mahçup olur hem o zaman daha çok üstünüze gelir,aranız açılır.Aklı selim birinin eşinize sakince anlatıp ikna etmesi lazım

X