Eşimin bencilliginden inatciligindan nefret ediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben evlilik bilinçle alakalı demedim farkındaysanız bilinçsiz üremeden bahsettim. Konu sahibi kocasının başına silah dayamıyor ama koca da tüp bebek yapmaya istekli değil zaten. Eğer bu konuda anlaşmışlarsa çocuk yapıp boşanacağız diye zaten o kendi aralarına kalmış biz sadece fikir beyan ediyoruz. Ama kocanın bu planlardan haberi yok sorsa kabul edecek mi adam?? Ben bu niyeti masum bulamıyorum çok bencilce buluyorum. İstiyorsa zaten yapar biz be dersek diyelim. Diyeceklerim bu kadar.
Yanlış anlamışsın. istekli .Ama keyfini bekliyoruz.bencilce derken kasdettigim bu. Önce inatla aşılama diyordu. Sonra başarısız olunca tüp bebek dedi. Ortada bir bencillik yok. Onun yanında kalacak şartları sağlamıyor onunla nasıl büyüsün .alıp kaçmayacağım ki.gormek isterse görecek

Bebekten sonra ayrılmayı düşünüyorum. Ona katlanamiyorum zaten.bebek benimle ve ailemle büyüyecek.
Çocuğun da hakkı değil mi sağlıklı bir ailede büyümek. kusura bakmayın çok bencilce gördüm. yazık günah. ne kadar sağlıklı olur psikolojisi. yani çocuk oolur sorunlar çıkar ayrılırsınız anlarım. ama cidden çocuğu yapıp ayrılma fikri çok ilginç. tek başına siz de zorlanacaksınız. tek başona bebek büyütmek kolay mı? inşallah ayrılıp hayatınıza bakarsınız. evet eşiniz zor biri ayrılmak tek çözümse ve artık yapamayacksanız ayrılın. belkide başka biri ile çok mutlu olup o yuvadan bir çocuğunuz olacak.

Anne olmak istemeni anliyorum. Ama cocuk buyuk sorumluluk, baba destegi olmadan annelik yapmak cok zor ve hep bebek olarak kalmiyorlar.
Esine gelince yukarida yazilmis zaten, uzlasmaci olma isteklerini diret. Kendine deger ver biraz

Anne olma isteğinizi anlıyorum ama bu adam çocuk olduktan sonra sizi rahat bırakmaz. Bir anda evlatçı olur, o ayrılma olayı da o kadar kolay olmaz gibi görünüyor .

Yanlış anlamışsın. istekli .Ama keyfini bekliyoruz.bencilce derken kasdettigim bu. Önce inatla aşılama diyordu. Sonra başarısız olunca tüp bebek dedi. Ortada bir bencillik yok. Onun yanında kalacak şartları sağlamıyor onunla nasıl büyüsün .alıp kaçmayacağım ki.gormek isterse görecek
Eşiniz çocuk olunca ondan boşanıp çocuğu tek büyütme planınız olduğunu bilmiyor. Evet adam bencil bir adam ama siz de öylesiniz. Çocuğunuzun sağlıklı bir aile ortamında anne ve baba bir arada olabilrceği bir şekilde büyüme arzusunu umursamıyorsunuz. Bu evlilikten kazançla ayrılmak istiyorum demişsiniz zaten yani bunu bir tür “bunu koparsam kardır” fikriyle yaklaşıyorsunuz. Gelsin görsün değil mesele. Adam zaten çocuk olayının olursa olsun olmazsa olmasın gibi bi tavır içinde olduğunu geçmiş sayfalarda belirtmişsiniz. Bence yumurtalarınızı dondurtun gidin sperm bankasından çocuk yapın. Adamı zaten hiç istemiyorsunuz onun genetik mirasını büyütme isteği neden ki yani?

Eşiniz çocuk olunca ondan boşanıp çocuğu tek büyütme planınız olduğunu bilmiyor. Evet adam bencil bir adam ama siz de öylesiniz. Çocuğunuzun sağlıklı bir aile ortamında anne ve baba bir arada olabilrceği bir şekilde büyüme arzusunu umursamıyorsunuz. Bu evlilikten kazançla ayrılmak istiyorum demişsiniz zaten yani bunu bir tür “bunu koparsam kardır” fikriyle yaklaşıyorsunuz. Gelsin görsün değil mesele. Adam zaten çocuk olayının olursa olsun olmazsa olmasın gibi bi tavır içinde olduğunu geçmiş sayfalarda belirtmişsiniz. Bence yumurtalarınızı dondurtun gidin sperm bankasından çocuk yapın. Adamı zaten hiç istemiyorsunuz onun genetik mirasını büyütme isteği neden ki yani?
Çocuk sahibi olmak zaten bencilce.Herkes bencilce üremek istiyor.mutlu bir aileymis. Böyle bir garantiyi kimse veremez .kimse çocuğuna mutlu olma garantisi de veremez.
Erkenden ölüp yetim birakabilirler buna rağmen ürüyorlar,çocuk sakat doğabilir buna rağmen ürüyorlar. Çocuk kanser olabilir,mutsuz olabilir. Hayatı sevmeyebilir.tum varını yoğunu kaybedip yoksulluğa mahkum olabilir.ama yine de kimse bu ihtimalleri arzusunun önüne koymuyor değil mi?
Eşim onunla ölene kadar evli kalmayacagimin farkında. Kaç kez boşanalım dedim. Düzeleceğim diye ikna etti .sonra yine aynı hesap.
Eşimin genetik mirası mantıksız ama sperm bankasindakininki çok mantıklı. tuhaf bir yaklaşım. Uzun boylu,matematik öğretmeni,yakışıklı adam. Onun genlerini istemeyip bankayla uğraşayım. Hem de müslüman ülkede,tutucu ailede.

Çocuk sahibi olmak zaten bencilce.Herkes bencilce üremek istiyor.mutlu bir aileymis. Böyle bir garantiyi kimse veremez .kimse çocuğuna mutlu olma garantisi de veremez.
Erkenden ölüp yetim birakabilirler buna rağmen ürüyorlar,çocuk sakat doğabilir buna rağmen ürüyorlar. Çocuk kanser olabilir,mutsuz olabilir. Hayatı sevmeyebilir.tum varını yoğunu kaybedip yoksulluğa mahkum olabilir.ama yine de kimse bu ihtimalleri arzusunun önüne koymuyor değil mi?
Eşim onunla ölene kadar evli kalmayacagimin farkında. Kaç kez boşanalım dedim. Düzeleceğim diye ikna etti .sonra yine aynı hesap.
Eşimin genetik mirası mantıksız ama sperm bankasindakininki çok mantıklı. tuhaf bir yaklaşım. Uzun boylu,matematik öğretmeni,yakışıklı adam. Onun genlerini istemeyip bankayla uğraşayım. Hem de müslüman ülkede,tutucu ailede.
Garanti kimse veremez zaten ben niyetten bahsettim. Hayatımızda başımıza gelen hiçbirşeyin garantisi yok ama bazı şeyleri bile bile yapmak saçma. Mesela sosyal medyaya bir ara bir haber düşmüştü iki genetik hastalığa sahip birey ilk çocukları engelli yine hastalığa sahip kendilerinden dolayı sonra ikinciyi de yapmışlardı çocuk istiyoruz diye o da engelliydi. Benim bu konudaki görüşüm de aynı. Bile bile bunu yapmak yanlış diye düşünüyorum o konuda da. Valla bence sizin yaklaşımınız daha tuhaf. Sevmediğiniz, katlanamadığınız birinden çocuk yap. Ayrıl ve çocuk sayesinde o adamla hayat boyu çocuk yüzünden iletişimde kalmak zorunda ol bunlar bile isteye yap. Adamdan bıktığınız için sperm bankası önerilmiş size bunu tek öneren de ben değilim zaten. Birçok kişi aynı öneride bulunmuş. Bence siz çocuk olayını takıntı haline getirmişsiniz. Herkes anne olmak zorunda değil. Bence zaten herkes de anne olmamalı. Madem herşeyi çok iyi biliyorsunuz buraya niye soruyorsunuz ki zaten adamı tüp bebeğe ikna etmeniz için taktik mi önerelim size??

Çocuğu istiyor.ama her konuda olduğu gibi bu konuda da onun istediği zamanda ve istedigi hastanede olmak zorunda. Bazen dediğiniz gibi salmak bağımsız hareket etmek istiyorum gerçekten.
Cinsiyetine de karar verdi mi?hatta ikiz yada üçüz olacak da diyor mu?tövbe tövbe

Eşiniz bencil, sizin de ondan aşağı kalır yanınız yok.

Dediğiniz gibi kimse çocuğuna mutluluk garantisi veremez. Ailesi ölebilir, çocuk hasta olabilir, çocuk doğduktan sonra anlaşmazlık olabilir. Bunlar ihtimal. Ama eşinizin normal olmaması, sizin çocuk doğduktan sonra boşanma planlarınız ihtimal değil, gerçeklik.

Çocuğunuzu beğenmediğiniz bir adama bile bile mahkum edeceksiniz. Ya ondan etkilenecek, onun gibi olacak ya da göz göre göre ayrılacak bir ailede savrulacak bir çocuk dünyaya getirmek istiyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X