Eşimin eski eşyaları

Bambisond

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2021
616
652
31
Merhaba hanımlar.
Ben evlenirken eşimin koltuk takımı bazası ve daha sayamadığım saçma sapan eşyaları vardı ve eşya alırken yatak odası yemek masa vs aldık. Eve geldikten sonra dekorunu yaparsın vs derdi hep. Neyse iki yıldır eşyalarından bıktım ne zaman kullanmak istemediğimi söylesem laf ediyor ne var bunda gayet kullanışlı niye değiştirelim gibi. Pinti değil ama eşyalarından düzeninden vazgeçme problemi var. Nefret ediyorum bu ev düzenime karışmasından kullanmak istemediğim sevmediğim şeylere dayatmasından katlanmaktan. Severek evlendim evlenirken annemi falan bu konuların dışında tuttum insan eşya ile mi mutlu oluyor değiştiririz aşarız sonrasında diye. Ama aşamıyorum. Atmak istediğim şeyleri atamıyorum bıktım bu konu yüzünden sorun yaşamaktan. Tabi ben bu eşyaları kabul ettiğim için her kafadan ses çıktı artık (ikinci evliliği yapanlar bile sıfır ev döşüyor sen nasıl kabul ettin gibi bir dolu insanlardan yorum aldım) arkadaşlar bu cümle bana kullanıldı ben özellikle bunu farklı bir anlamda yazmak istemedim yanlış anlaşılmasın lütfen 🙏
şuan kafamın içi kazan gibi 🙈 Nasıl iyilikle bu sorunu eşimle halledebilirim?

Son düzenleme:
Ne guzel derdinizi anlatirken lafi “ikinci evliligini yapanlar bile” kismina baglamasaydiniz keske,hos olmamis.

Bu arada eski esyalar hala kullanilabilecek durumdaysa kullanilir. Buzdolabinin,yatak bazasinin eskisi yenisi olmaz. İs goruyorsa kullanilir. İlave aksesuarlarla desteklersiniz,guzel gorunur.

Ben bu eşyaları artık kullanmak istemiyorum .Evin düzenini kurarsın dedin ama kurmak istediğimde izin vermiyorsun. kaynana gibi her şeye karışma bu koltuklar gidecek bitti...
Bazı şeyler neden uzar bilmiyorum.
Çalışıyorsaniz ki ben olsam öyle yaparım gider koltuk alır bunları eskiciye verir temizliği yapar yeni koltukları beklerdim 😌

Ne guzel derdinizi anlatirken lafi “ikinci evliligini yapanlar bile” kismina baglamasaydiniz keske,hos olmamis.

Bu arada eski esyalar hala kullanilabilecek durumdaysa kullanilir. Buzdolabinin,yatak bazasinin eskisi yenisi olmaz. İs goruyorsa kullanilir. İlave aksesuarlarla desteklersiniz,guzel gorunur.
Niye be buzdolabınin gayette eskisi oluyor 😂 altta buzluklusu daha kullanışlı bence , sonra yenilerinin fresh tutma özelliği , çift kapılı gardrop tipi özellikli , rengi , tipi gayette eskisi yenisi oluyor yani.

benim eşimde bekar evindeki koltuk takımını yeniden kaplatıp getirmeyi ve evdeki tv'sini getirmeyi istemişti. hatta diyince çok sinirlenmiştim, kabul etmedim. aslında istemiyorsanız baştan kabul etmeseniz iyi olurdu.

evlenmeden önce sonra değiştirirsin dediyse hatırlatın, ikimize, evliliğimize özel bir oda olsun istiyorum diye

8.5 senedir eşimin bekar evinden getirdiğimiz eşyaları kullanıyorum, bir tarafım eksilmedi. Buzdolabı bozulacak gibi, bozulunca değiştirilir. Bozulmadığı, kullanılabildiği sürece alışamadım deyip değiştirmek bence çok saçma. Tüketim çılgınlığı başka bir şey değil.

Başta kabul edip sonradan bu konuyu bu kadar sorun etmeniz normal mi sizce? eşya eşyadır. Yırtık pırtık bozuk vs değilse kafaya takılacak mevzu değil.
Ayrıca "2. evliliği yapanlar bile" evlerini ortak kararlarıyla istedikleri gibi döşerler. Başkalarının durumunu kendinizi daha iyi ve daha değerli hissetmek için kullanmayın.

Niye be buzdolabınin gayette eskisi oluyor 😂 altta buzluklusu daha kullanışlı bence , sonra yenilerinin fresh tutma özelliği , çift kapılı gardrop tipi özellikli , rengi , tipi gayette eskisi yenisi oluyor yani.
Bak bendeki buzdolabi esimin eski nisanlisina alinan buzdolabi. Kutusunda durmus,is bozulunca almis koymuslar depoya. Aldim kullaniyorum,ya ustume takip gezecem mi bana ne be dolaptan 😂

benim eşimde bekar evindeki koltuk takımını yeniden kaplatıp getirmeyi ve evdeki tv'sini getirmeyi istemişti. hatta diyince çok sinirlenmiştim, kabul etmedim. aslında istemiyorsanız baştan kabul etmeseniz iyi olurdu.

evlenmeden önce sonra değiştirirsin dediyse hatırlatın, ikimize, evliliğimize özel bir oda olsun istiyorum diye

mesela koltuk takımını anlarım da tv yi neden istemediniz

yani tv nin daha önce kullanılmış olması neyini eksiltir ki

koltuk takımını kaplatmak vs bir sürü iş belki de beyaz eşyaya ne olur ki

konu sahibi arkadaşım

"Nefret ediyorum bu ev düzenime karışmasından kullanmak istemediğim sevmediğim şeylere dayatmasından katlanmaktan. "

ben bu cümlenize takıldım

sonuçta o ev düzeni ikinizin evet kullanmak istemediğiniz şeylerden şikayetçi olmak sizin hakkınız da eşiniz de o eşyalardan memnun demek ki

sizin ev düzeninize karışmıyor

nedir mesela sizi rahatsız eden o eşyalarda bunları somutlayın

örneğin evdeki koltuklarımızın minderi ve sırt yastıkları çıkıyor ve kayıyor rahatlıkları da bozuldu değiştirmek istiyoruz

sizin koltukların sıkıntısı ne

bazadaki sorun ne olabilir

mesela altı yüksek değil ve çok toz biriktiriyorsa benim için sorundur bir başkası iterim silerim der vs

mesela ben 160-200 lik baza kullanıyorum ama daha küçük olanla idare et diyor olabilir eşiniz daha genişine geçelim de bir gerekçedir

eşyaların eşinizin eski eşyaları olmasına ilişkin değil de kullanışına ilişki sıkıntılarınızı eşinizle paylaşın

atıyorum tüm ev gridir içiniz sıkılmıştır gidin kırmızı yastık alın koltuklara

ama sırf bunlar eşimin bekarlığından kaldı deyip sağlam eşyaları atacağınıza o para ile farklı harcamalar küçük mutluluklar yaratın

Merhaba hanımlar.
Ben evlenirken eşimin koltuk takımı bazası ve daha sayamadığım saçma sapan eşyaları vardı ve eşya alırken yatak odası yemek masa vs aldık. Eve geldikten sonra dekorunu yaparsın vs derdi hep. Neyse iki yıldır eşyalarından bıktım ne zaman kullanmak istemediğimi söylesem laf ediyor ne var bunda gayet kullanışlı niye değiştirelim gibi. Pinti değil ama eşyalarından düzeninden vazgeçme problemi var. Nefret ediyorum bu ev düzenime karışmasından kullanmak istemediğim sevmediğim şeylere dayatmasından katlanmaktan. Severek evlendim evlenirken annemi falan bu konuların dışında tuttum insan eşya ile mi mutlu oluyor değiştiririz aşarız sonrasında diye. Ama aşamıyorum. Atmak istediğim şeyleri atamıyorum bıktım bu konu yüzünden sorun yaşamaktan. Tabi ben bu eşyaları kabul ettiğim için her kafadan ses çıktı artık ikinci evliliği yapanlar bile sıfır ev döşüyor sen nasıl kabul ettin gibi bir dolu insanlardan yorum aldım şuan kafamın içi kazan gibi 🙈 Nasıl iyilikle bu sorunu eşimle halledebilirim?
yazınızı okudum gelen yazıları da okudum. oncelikle kimse kimse gibi düsünemez gelen yorumlar hos olmamıs ben boyle yaptım sen yapsaydın keske bastan reddetseydin vb.

insanlar zamanlar ve kosullar degisebilir. o zaman neden kabul ettigini anlatmıs zaten. sonradan degisir sandım demis olan olmuş sımdı ıcın fikir almak ıstemıs. ayrıca 2. evililgi soru sahıbı degil baskaları dıyormuş ona. canım kızlar lutfen birbirimizi incitmeyelım.

arkadasım fikir istedigin icin nacizane düsüncemi bildireyim, iyi ki aileni karıstırmamıssın konu uzardı. erkek ve kadın olarak ayrı yapıdayız fıkırlerde cogu zaman tutmuyor eslerimizle dogru. ama ben olsam asla ortak kararda olmadan atmam biz nasıl davranırsak karsımızdaki de oyle davranıyor. simdi sen bir sinir harbiyle atacaksın satacaksın sonrası belki tartisma belki zıtlasma. yenisini alsan belki huysuz birisi bunu takacak olmadık zamanlarda sacma alet edevat esya alacak iyice ipler gerilecek. ben her zaman uygun dılle anlatmayı denıyoum. belki kuseblirsin adamına gore naz yapablırsın.
insanların dedigini onemsemeden aynı evi ve aynı hayatı paylasıyorken ıkı taraflı anlayıslı olmak lazım. belki madi olarak zora sokmak ıstemıyordur. bu durumu bence sorarak acık acık netlestırıp sonra cıddı anlamda rahatsız oldugunu bu esyalardan mutsuz oldugunu soylemelısın. ben olsam oyle yapardım guzel canını uzme ınan esya ıcın degmiyor :)

mesela koltuk takımını anlarım da tv yi neden istemediniz

yani tv nin daha önce kullanılmış olması neyini eksiltir ki
tv de eski bir modeldi eski arkası kalın plazmalardan. yeni gibi dediği koltuklarda eski modeldi. ayrıca diğer ev arkadaşıyla beraber kullanmışlardı.
herkes önceki eşyaları tercih etmeyebilir. yeni evleniyorsun, yeni ev kuruyorsun. özel olmasını isterim. ikimize özel bir ev. ayrıca durumu da varsa hemen cimrilik devreye girmemeli bence.

Merhaba hanımlar.
Ben evlenirken eşimin koltuk takımı bazası ve daha sayamadığım saçma sapan eşyaları vardı ve eşya alırken yatak odası yemek masa vs aldık. Eve geldikten sonra dekorunu yaparsın vs derdi hep. Neyse iki yıldır eşyalarından bıktım ne zaman kullanmak istemediğimi söylesem laf ediyor ne var bunda gayet kullanışlı niye değiştirelim gibi. Pinti değil ama eşyalarından düzeninden vazgeçme problemi var. Nefret ediyorum bu ev düzenime karışmasından kullanmak istemediğim sevmediğim şeylere dayatmasından katlanmaktan. Severek evlendim evlenirken annemi falan bu konuların dışında tuttum insan eşya ile mi mutlu oluyor değiştiririz aşarız sonrasında diye. Ama aşamıyorum. Atmak istediğim şeyleri atamıyorum bıktım bu konu yüzünden sorun yaşamaktan. Tabi ben bu eşyaları kabul ettiğim için her kafadan ses çıktı artık ikinci evliliği yapanlar bile sıfır ev döşüyor sen nasıl kabul ettin gibi bir dolu insanlardan yorum aldım şuan kafamın içi kazan gibi 🙈 Nasıl iyilikle bu sorunu eşimle halledebilirim?

Çalışmıyor musunuz? Neden eşinizi ikna etmeniz gerekiyor sevmediğinizi atın satın letgoya koyun.
Benim evimde de eşimin de benim de bekar evlerimizden eşyalar var 5 yıldan fazla zamandır evliyim. 6ya gidiyorum. Evlenirken aldığım eşyalar da ikeanın ucuzları. Kaliteli pahalılardan değil yani. İkimiz de çalışıyoruz istesem kendi paramla bütün evi döşerim. Ama bana boş geliyor bu takıntılar. İkinci evliliğini yapanlar bile kısmı rahatsız edici olmuş.
Yani sevmediğiniz eşyaları tabi ki değiştirebilirsiniz ama evlenirken sıfır olmamasını takıntı haline getirirmişsiniz gibi.

tv de eski bir modeldi eski arkası kalın plazmalardan. yeni gibi dediği koltuklarda eski modeldi. ayrıca diğer ev arkadaşıyla beraber kullanmışlardı.
herkes önceki eşyaları tercih etmeyebilir. yeni evleniyorsun, yeni ev kuruyorsun. özel olmasını isterim. ikimize özel bir ev. ayrıca durumu da varsa hemen cimrilik devreye girmemeli bence.
Plazmanın arkası kalın olunca ne oluyor mesela? Bugün arkası ince alırsınız yarın daha incesi çıkar farklı özelliği olanı çıkar. 6 ayda bir eşya mı değiştireceksiniz?

Eşyanın özeli mi olur allah aşkına? Bu kadar anlam yüklemek fazla değil mi eşyaya?

Çok kötü kullanılamayacak durumduysa haklısınız ama sıkıntısı yoksa, yeni olsun istiyorum eski kullanamam diyerek bastan kabul etmemeniz gerekirdi. Hem kabul edip hemde simdi istemiyorum derseniz olmaz eşiniz haklı.
Ayrıca koltuk takımı baza ve sayamadığımız eşyalar neden sacma sapan olsun anlamadim.
İkinci kez evlenenler bile sıfır alıyor lafınız hiç hoş değil.

Esimin bekarlık odasi vardi içinde yatak dolap masa kitaplık.
Bos odaya o eşyaları koyduk gelen misafirler orada uyudu.
Dolabını kiler gibi kullanıyorum. Ben bi sıkıntı etmedim eski yıpranmış degilse kullanılabilir.

X