eşimin evden uzaklaşması!

gecici bir dönemdesiniz bu yuzden lütfen ani ve yanlış kararlar almayın, siiznkilerin ikiside çok küçğkmüş benim buyuk olanı 7 yaşında oldugu halde aynı zorluğu yasıyorum, allah yardımcınız olsun...
ama dediğim gibi bu gececk bunu sık sık kendınıze ve tabı dınlerse esınıze anlatın...
cıdden bencıl davranıyor ama sanırım oda henuz alısamamıs....
ona anlatmanın baska yolları olmalı, benım kv hep derki her erkegın aldıgı dil farklıdır, blemıyorum her yoluda denemıssınız ama uzuldum cıdden durumunuza...
umarım hasarsız atlatırsınız bu zor dönemi...

Büyük
Disiplinli bi anneyim, bağirmam ama kural koyarım.
Uyku rutinlerini hic atlamam, banyo, beslenme masal uyku.. yillardir böyle devam ediyor.
Büyük oglum emzigi birakana kadar da aynen böyle devam ediyordu, emzik gitti yıllarca kurmaya calistigim düzen yerle bir oldu.yine ayni saatte de yatirsam 12.30dan önce uyumuyor ve biz 30 kere odasina giriyoruz sürekli bize seslendigi icin.
Bu 3 aydir böyle, kücügümse zaten uyumayan bi cocuk gündüz toplam 1 saat uyuyor (2 saatte bir 15 dk) e uyumayan cocugada hic bisey yapilmiyor maalesef..

Herseyi gectim, cocuklarim erken yatsa bile babalarini bir dk bile göremicekler.. böyle bi hayat var mi? Bu cocuklarin babaya hic mi ihtiyaci yok? Evlatlarima aciyorum, inanin.
Canım peki oğlunla ilişkisi nasıl mesela arayıp baba özledimm falan dese ne yaparr

Disiplinli bi anneyim, bağirmam ama kural koyarım.
Uyku rutinlerini hic atlamam, banyo, beslenme masal uyku.. yillardir böyle devam ediyor.
Büyük oglum emzigi birakana kadar da aynen böyle devam ediyordu, emzik gitti yıllarca kurmaya calistigim düzen yerle bir oldu.yine ayni saatte de yatirsam 12.30dan önce uyumuyor ve biz 30 kere odasina giriyoruz sürekli bize seslendigi icin.
Bu 3 aydir böyle, kücügümse zaten uyumayan bi cocuk gündüz toplam 1 saat uyuyor (2 saatte bir 15 dk) e uyumayan cocugada hic bisey yapilmiyor maalesef..

Herseyi gectim, cocuklarim erken yatsa bile babalarini bir dk bile göremicekler.. böyle bi hayat var mi? Bu cocuklarin babaya hic mi ihtiyaci yok? Evlatlarima aciyorum, inanin.
Esiniz kacta geliyor işten? Benim 9 30da geliyor aksam 10 da yatiriyorum yarim saat vakit geciriyorlar. Hafta sonu pazar gunu de birlikteler.hatta cogu zamanda pazar gunleri esim ise gider. Oturup dert anlatmicaklar ya babaya saatlerce vakit gecirmenin ne anlami varki?oglum inanilmaz bir baba duskunudur. 2.5 yasinda suanda. Aksam hava karardiginda babasini soruyor. Aksam gelecek diyorum tamam diyor. Saatlerce degil yarim saatte olsa kaliteli zaman gecirmek onemli.Senin baban benim babam kim babasıyla saatlerce vakit geçirmiş bebekken Allah askina.. bence siz bu düşünceden siyrilin kendinizi toplayin. Babadan çok size ihtiyaclari var suanda. Henuz cok kucukler. Stresli sikintili mutsuz bi anne gormek istemez hic bir çocuk. Belkide kucugunun uyumayisinin sizin stresinizle alakasi vardir. Buyuk çocuğunuzda alisma surecini sizin stresiniz etki ediyordur..

Butun sorumlulugu sanirim siz almissiniz. Ona bir sey birakmamamissiniz. Asiri fedakar olanlar hep kaybeder. Esinize caktirmadan yavas yavas sorumluluk yukleyin. Sosyallesin biraz da. Belki eve haftada ya da 2 haftada bir temizlik icin kadin alabilirsiniz. Buyuk cocugu krese verebilirsiniz. Eve de tikanmayin. Havalar duzelince kucuk gezmelere cikabilirsiniz. Esinizle konusmak sorunu su yonden cozmez: ne kadar anlatsaniz da yasamadigi icin anlamayacaktir. Ama mesela bir hafta sonu cocuklari bir saatligine ona birakip siz kuafore gitseniz belki sizin yasadiklarinizi anlayacaktir.

Esinin izin gunu vardir. O izin gununde 1 2 saatligine birak cocuklari. Sen de kuaföre falan git. Dönünce esin mizmizlanirsa da " hayatim amma abartin. Iki cocukla yalniz kalan erkek tek sen degilsin" de lafini söyle sonra da keyfine bak.:p

Konunuza yorum yapmaktan alıkoyamadım kendimi. O kadar naif ifade etmişsiniz ki hislerinizi.. Benim tavsiyem eğer maddi durumunuz elveriyorsa tam gün olmasa da yarım gün çalışacak bir yardımcı almanız yanınıza. Yemek, temizlik, çamaşır gibi ev işlerinde size yardımcı olacak, çocukların bakımında da size el verecek birisi. Bu durumda daha az yorulacağınızdan akşamları eşiniz eve geldiğinde daha enerjik karşılayabilirsiniz onu. Bir de çocuklarınızın uyku saatlerini daha erkene çekebilirseniz -ki bunu nasıl başaracağınız hususunda buradaki annelerin bir çok tavsiyesi olacaktır eminim- sorununuz çözülür diye düşünüyorum. Eşinizin bu süreçteki yaklaşımı pek şık olmamış doğru ama yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla psikolojik olarak o da çok sağlıklı bir dönemden geçmiyor. Bir yardımcının varlığı ve çocukların uyku saatlerinin düzene girmesiyle eşinizle birbirinize kaliteli vakit ayırabileceğinizden ilişkiniz düzelir diye düşünüyorum. Her ne kadar zor olsa da elinizden geldiğince pozitif olmaya ve ayrılık senaryoları yerine çözüm odaklı düşünmeye çalışın derim.

Çocuklardan dolayı böyle yapıyor sanki sadece kadınların çocuğu gibi haksızlık yapıyorlar bayanlara ama gerçek şu ki ; çoğu erkekte rahatlığı sever !! benim bir kızım var 26 aylık bazen hafta sonraları iki günlüğüne kardeşim gelir biz eşimle markete filan gideriz ..onda bile ayy aşkım ; çocuk iyi güzel de,ama iyi ki kardeşin gelmiş Başbaşa çıktık, şimdi çocuk peşinden koşucaktık der....ki eşimde çocuk hastası olmasına rağmen bunları söylüyo ..o yüzden senle alakalı bir durum olduğuna inanmıyorum çocukları uyut akşam biraz eşinle ilgilen ona güzel sofralar filan hazırla ki hepten annesi gile bağlanmasın ve mümkünse yardımcı al veya annen filan gelip yardım etsin iki çocuk çok zor

X