Eşimin hediye almaması normal mi?

Yani ben kendime alıyorum. Kılık kıyafet seçmez çünkü srçsede beğenmiyorum. Kartı bendedir. İstediğimde beğenip alırım. Amaa eve eli boş gelmez mesela çikolata çoook severim. Her gün ufakta olsa bşrtane alır. Akşamına baklava olsa da yesek desem ertesi gün elinde baklavayla gelir. Bunlarda hediye katogorisinde benim için.

Daha yeni evliyiz Antalya taraflarinda bir kaktüs inciri yetisiyor ya yol kenarlarinda ondan satiyorlardi. Ilk kez görmüştüm oyle bir sey ve merak ettim. Bir tane alalim tadina bakalim dedim. Hicbir sekilde aldiramadim. Sonra aliriz diye gecistirip durdu. O sonra hic gelmedi.
Canı istemezse benim istediğim seyleri almaz. :/
Canı isterse balık alır. Benim canim balik istedi dersem uff ne yapacaksin der. Annenlerde yersin der

Bütün paralar bende. Adamın parası yok ki cebinde hediye bekliyim. Parayı o kazanıyo ben istediğimi alıyorum karışmıyor. Gönlümü hoş tutup hatırlıyor, istediklerime sınır koymuyor. Bence ne bileyim fazla takılacak bi şey değil ama herkese alıp bana almasa ben de bozulurdum sanırım o şartlarda.

Düşüncesiz insan kimseye yapmaz eşin sadece sana yapmıyorsa seni düşünmüyor, umursamıyor demektir. İlk hediyeyi alarak başla ona rağmen sana bir sürpriz yapmazsa o zaman %100 emin olursun

Adamı alıştırmayın böyle ne istiyorsanız alın yiyin için böyle hayat mı geçer, gençken hayatın tadını çıkarmasak yaşlanınca mı yapacaz o zaman ne yediğimiz içtiğimizden nede gezdiğimiz giydiğimiz şeylerin hiç bir zevki kalmaz

Bütün paralar bende. Adamın parası yok ki cebinde hediye bekliyim. Parayı o kazanıyo ben istediğimi alıyorum karışmıyor. Gönlümü hoş tutup hatırlıyor, istediklerime sınır koymuyor. Bence ne bileyim fazla takılacak bi şey değil ama herkese alıp bana almasa ben de bozulurdum sanırım o şartlarda.

Boyle olsa ben de takılmam. Adam kenara 3000 tl birikim yapiyor bendeki 200tl yi geri istiyor. Kredi kartim zaten yok. Kendi adıma olan kredi kartını kullanmami asla istemiyor. Ben cok mutsuzum bu evlilikte

Eşiniz hem cimri hemde odun malesefo_O
O almıyorsa siz alın diyecektim ama onu da burnunuzdan getirmiş:63:

Biz eşimle 19 yıldır beraberiz. 9 yıldır evliyiz. 19 yıldır toplasam 5 kez çiçek almamıştır.o_O .Özel günleri başından beri kutlamayı sevmez. Kendiniz zorla bişey yaptırılıyor hissedermiş.
Yıllarca onun bu düşüncesine saygı duydum ama son bi kaç yıldır farkettim ki ben seviyorum özel kutlamalarını :KK14: Son bir yıldır tüm özel günlerde iş yerine bişeyler gönderdim. Belki dedim nasıl hissettirdiğini farkederse o da bana gönderir.. Ama tabi işe yaramadı:KK12: Sonra bende artık kendi doğum günümde “akşam rezervasyon yaptırdım şuraya, dışarda olalım” dedim:eek: Bişey demedi tabi, iyi ki de yaptırmışım yoksa evde Fenerin maçını izleyecektik:KK53:
Yine de eşim arada yaptığı incelikler vardır ben buna odaklanıyorum artık :KK51: Mesela bu hamileliğimde robot süpürge, kurutma makinesi gibi hayatımı kolaylaştıracak şeyleri sürpriz yaparak aldı. Tamam ev eşyası ama biraz da lükse kaçan eşyalar. Daha az yoruluyorum:KK37: Bir de sevdiğim özelliği beklemediğim zamanlarda 2 günlükte olsa gezilere götürür bizi şehirdışına.

Siz eşinizin olumlu yönlerini bulmaya çalışsanız o_O İllaki vardır size sevgisini gösterdiği bir yol ama biz aynı pencereden baktıkça biz farkedemiyoruz.

Düşüncesiz insan kimseye yapmaz eşin sadece sana yapmıyorsa seni düşünmüyor, umursamıyor demektir. İlk hediyeyi alarak başla ona rağmen sana bir sürpriz yapmazsa o zaman %100 emin olursun
Hediye aldim bir sürü. Hediyelere ne kadar cok para verdigimle ilgilendi. Adam cimri degil bana cimri

Adamı alıştırmayın böyle ne istiyorsanız alın yiyin için böyle hayat mı geçer, gençken hayatın tadını çıkarmasak yaşlanınca mı yapacaz o zaman ne yediğimiz içtiğimizden nede gezdiğimiz giydiğimiz şeylerin hiç bir zevki kalmaz

Burnumdan getiriyor o zaman da. birikim yapmak istiyor bundan dolayı hic paramiz kalmıyor

Kac kez dedim almiyor cok denedim. Insallah diyor gecistiriyor
Hayir canim acin zorla cicek sepetini vericek sipariş o an yanınızda. Böyle böyle ben yokken de verceksin diyin. Hediye almayi bilmiyor sanirim size. Erkekler anlamıyor imadan oyuzden böyle asiri açık net yapmak gerekiyor . Asın yüzünüzü belli edin noluyo ki der kesin. Link at 😂 üzüldüğünü belli et doğru cumlelerle

Evlendik evleneli hiç hediye almadı. (Yaklaşık 2 senedir) Meyve tabağı hazırlar, cogu zaman yemeklere yardim eder ama özel günleri hep unutur. Yildonumumuzde dışarıda yiyelim diye çıktık hadi evde yiyelim dedi. Gezdik yorulduk eve geldik yorgun yorgun bi de yemek yaptim kendisi cok yorulmuş yatti. Ben de sinirden yaptım yoksa yapmazdım. Sinirimi yemek yaparak çıkardım. Başkalarına hediye alıyor ama bana almıyor. Başkaları icin bunu sever şunu sever diyor hemen o an hediye alıyor. Bu konuyu konuşunca sana zaten alıyoruz her seyi diyor anlamıyor. Kendime aldığım kiyafetleri bile hediyeden sayıyor. Cok sinir oluyorum soğuyorum kendisinden. Sizin eşleriniz nasıl? Bu adam normal mi?
Seni başkası gibi görmüyor diye anladım ben bu yüzden soğumakta olmaz

Adam düpedüz cimri. Ama başkalarına alıp sana almaması çok garip. Cimri insan hiç almaz. Bana bu konu hiç mantıklı gelmedi.

Hediye aldim bir sürü. Hediyelere ne kadar cok para verdigimle ilgilendi. Adam cimri degil bana cimri
Belki tek başına neyi nasıl seçeceğini bilmiyordur ya da seninle birlikte alışverişteyken içimden geldi sana yakışır deyip ekstradan sizin alalım demediğiniz kıyafetleri size alıyor mu?

Eşiniz hem cimri hemde odun malesefo_O
O almıyorsa siz alın diyecektim ama onu da burnunuzdan getirmiş:63:

Biz eşimle 19 yıldır beraberiz. 9 yıldır evliyiz. 19 yıldır toplasam 5 kez çiçek almamıştır.o_O .Özel günleri başından beri kutlamayı sevmez. Kendiniz zorla bişey yaptırılıyor hissedermiş.
Yıllarca onun bu düşüncesine saygı duydum ama son bi kaç yıldır farkettim ki ben seviyorum özel kutlamalarını :KK14: Son bir yıldır tüm özel günlerde iş yerine bişeyler gönderdim. Belki dedim nasıl hissettirdiğini farkederse o da bana gönderir.. Ama tabi işe yaramadı:KK12: Sonra bende artık kendi doğum günümde “akşam rezervasyon yaptırdım şuraya, dışarda olalım” dedim:eek: Bişey demedi tabi, iyi ki de yaptırmışım yoksa evde Fenerin maçını izleyecektik:KK53:
Yine de eşim arada yaptığı incelikler vardır ben buna odaklanıyorum artık :KK51: Mesela bu hamileliğimde robot süpürge, kurutma makinesi gibi hayatımı kolaylaştıracak şeyleri sürpriz yaparak aldı. Tamam ev eşyası ama biraz da lükse kaçan eşyalar. Daha az yoruluyorum:KK37: Bir de sevdiğim özelliği beklemediğim zamanlarda 2 günlükte olsa gezilere götürür bizi şehirdışına.

Siz eşinizin olumlu yönlerini bulmaya çalışsanız o_O İllaki vardır size sevgisini gösterdiği bir yol ama biz aynı pencereden baktıkça biz farkedemiyoruz.

Esim bana karşı cimri. Belki de beni yük olarak görüyor. Olumlu özellik olarak, şehir dışına gezmeye hep gideriz. Kendi imkanlarimizla gideriz genelde. Birilerinin arabasina bineriz eğlenceli oluyor farkli insanlar tanimis oluyoruz :) farkli illerde gezerken her seyden yeriz o konuda da cimrilik yapmaz. Yurt dışı planı yapar gidemesek de gidecegimiz ulkeler listesi yapıyor.
Ama olumsuz yonleri de fazla. Hatta yönü. Bana karşı cimri. Elimde para olmuyor ihtiyaçlarımı alamıyorum.

Benim eşim de biraz böyle. Yani dışarıda falan yeriz de mesela bana bi hediye alacak bana sorar hangisini alayım diye sürpriz falan hiç yok. Sonra ben bu durumu konuştum beğenmem ve mutlu olmam diye korkuyormuş. Şimdi biraz biraz hediye almaya başladı. Eşinizle bu durumu hiç konuştunuz mu? Size ihtiyacınız olduğu için alınan şeyler farklı içinden gelerek aldığı ufacık şey bile olsa farklı ona bu şekilde anlatabilirsiniz.

Benim eşim de biraz böyle. Yani dışarıda falan yeriz de mesela bana bi hediye alacak bana sorar hangisini alayım diye sürpriz falan hiç yok. Sonra ben bu durumu konuştum beğenmem ve mutlu olmam diye korkuyormuş. Şimdi biraz biraz hediye almaya başladı. Eşinizle bu durumu hiç konuştunuz mu? Size ihtiyacınız olduğu için alınan şeyler farklı içinden gelerek aldığı ufacık şey bile olsa farklı ona bu şekilde anlatabilirsiniz.

Konuştum hediye hic almadi. Benim uzerime alinan giysileri hediyeden sayiyor. Anlatiyorum anlamıyor. Ben bi hediye alayim ona en iyisi... pahali da olsun morali bozulsun iyice:)

X