Eşimin ilgisizligi

C
Burda yazilan bircok seyi ben de ona söyledim aslinda. Bir aile olamadigimizi , sevginin davranislarla ispat istedigini , evliligimizin bir donemi haric kendimize kalamadigimizi , tasinirsak cikacak sorunlari daha kötü olacagini , bizim de aile olmamiz gerektigini vb her seyi . Ikinizin arasinda kaldim ben de cikmaza girdim senin istedigini yaptim annem uzüldu onun istedigini yapiyorum sen uzuluyorsun arada olan bana oluyor diyor. Dengeyi kurmada beceriksiz.

Aslinda cok sahit oldum kv öyle üstüne geliyor ki kirmadan sıyrilmanin yolunu arayip duruyor. Zaten kv istemedigi hicbir seyi duymuyor beni de duymuyor reddediyorum duymazdan gelip kendi istegini tekrarlayip duruyor eşime de aynisini yapiyor.
Canım,hic ugrasma.Bak diyorum ki Amerikaya yetisti benim ruh hastasi.Kita farkindan bahsediyorum.Bu bagimlilik bole bisey.Annesini cebinde tasimak istiyor devamli.Midem bulandi artik.Karavan turuna kaynanayla cikilir mi:)

Bir de kizlar burda verilen taktiklerin nerdeyse hepsini uygulamisimdir.Yalniz da gonderdim uzun uzun kalirdi,beraber de gittik uzun uzun kalirdi,pazarlari kahvalti fix ti zaten bir ara.Hic ama hic sesimi cikartmadigim da oldu arada tatli tatli belirttigim de oldu ,rest cektigim de oldu.Adam annem dedi baska sey demedi.Bogazina kadar borca batsa ben onu gezdirecem dedi bana.Ben annemle açık iletisime sahibim,babamla da .Hersey uygun agizdan konusulur bizim ailede.Hani ben babama bana ters giden seyi soylerim babam hak verir veya vermez saygi gosterir bastirmaz da.Yani boyle aileden gidip anneye tapan hicbir derdini acamayan asker gibi karsisinda dikilen bir adam.Bu nasil sey benim aklim almiyor.O benim kutsalim,atam diye diye bezdirdi.Yau ben senin atana saygida kusur etmedim ki.Cok alip arabayla gezdirmisligim vardir yalniz basima dahi.Hem kufur etmiyorum ki dedim ki yilbasini kocamla gecirmek istiyorum .haa bunu kocama soledim beni yikti yakti da bir yilbasini benle gecirmedi.Bu dahi soylenmezmis:):) guluyorum aklima geldikce bu ana kucukken ne yedirmis buna:) kizlar geberdim geberdim yanlis anlasilicam diye agzima laf alamamaktan.Manyaklar ordusu.Bunlardan bir ordu yapicaksin:)

Bir de kizlar burda verilen taktiklerin nerdeyse hepsini uygulamisimdir.Yalniz da gonderdim uzun uzun kalirdi,beraber de gittik uzun uzun kalirdi,pazarlari kahvalti fix ti zaten bir ara.Hic ama hic sesimi cikartmadigim da oldu arada tatli tatli belirttigim de oldu ,rest cektigim de oldu.Adam annem dedi baska sey demedi.Bogazina kadar borca batsa ben onu gezdirecem dedi bana.Ben annemle açık iletisime sahibim,babamla da .Hersey uygun agizdan konusulur bizim ailede.Hani ben babama bana ters giden seyi soylerim babam hak verir veya vermez saygi gosterir bastirmaz da.Yani boyle aileden gidip anneye tapan hicbir derdini acamayan asker gibi karsisinda dikilen bir adam.Bu nasil sey benim aklim almiyor.O benim kutsalim,atam diye diye bezdirdi.Yau ben senin atana saygida kusur etmedim ki.Cok alip arabayla gezdirmisligim vardir yalniz basima dahi.Hem kufur etmiyorum ki dedim ki yilbasini kocamla gecirmek istiyorum .haa bunu kocama soledim beni yikti yakti da bir yilbasini benle gecirmedi.Bu dahi soylenmezmis:):) guluyorum aklima geldikce bu ana kucukken ne yedirmis buna:) kizlar geberdim geberdim yanlis anlasilicam diye agzima laf alamamaktan.Manyaklar ordusu.Bunlardan bir ordu yapicaksin:)
Ben de her seyi yaptim yapmadigim kalmadi düzeldi derken geri eski haline döndü. Benimki de yilbasinda annemlere gidelim dedi ben gitmeyince de kendi gitti orda kaldi.

Ben de her seyi yaptim yapmadigim kalmadi düzeldi derken geri eski haline döndü. Benimki de yilbasinda annemlere gidelim dedi ben gitmeyince de kendi gitti orda kaldi.
Ay bu ana kuzularinin hepsi ayni cins:) ayy bayilacagim:) ben esimle ilk yilbasi haric hic beraber olamadim hep anne kucagindaydi.soz vermisti hep bozdu.ilkini sizde yapalim sonraki sene basbasa kalalim demistim yok adam inat.saldim ipini ananla mutluluklar dilerim dedim:)

Ay bu ana kuzularinin hepsi ayni cins:) ayy bayilacagim:) ben esimle ilk yilbasi haric hic beraber olamadim hep anne kucagindaydi.soz vermisti hep bozdu.ilkini sizde yapalim sonraki sene basbasa kalalim demistim yok adam inat.saldim ipini ananla mutluluklar dilerim dedim:)
Bunlar hep ayni model belli . Benimki de ne sözler.verdi sonra hepsini yedi

Son net karari verdik boşaniyoruz . Destek olan herkese tesekkür ederim.
Konunuzu başından beri takip ediyorum, eşinizde maalesef aile bilinci oluşmamış.
Bu evliliği uzatmak zaman kaybı olurdu.
Çocuğunuz yok ve sürekli yüz yüze gelmek zorunda da kalmazsınız.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

Konunuzu başından beri takip ediyorum, eşinizde maalesef aile bilinci oluşmamış.
Bu evliliği uzatmak zaman kaybı olurdu.
Çocuğunuz yok ve sürekli yüz yüze gelmek zorunda da kalmazsınız.
Hakkınızda hayırlısı olsun.
Tesekkur ederim , inşallah hayat güzel olacak bundan sonra benim icin.

Babanız konuştu mu onlarla ? Siz mi evi terkedeceksiniz ?
Eş kişisi ile konuştu telefonda. Annesinin hasta oldugunu söyledi daha kotü olur düzelince konusursunuz dedi babam gelmedi. Oglu boşaninca kötü olmayacak demek ki memnun olacak kadin. Bugun de konustular bana da baban bosuna gelmesin benim kararim kesin tasinacagim dedi ben de kararimin kesin oldugunu söyleyince konusmaya gerek yok o zaman dedi. Bosanmaya karar verdik.

Gelmediler ailelerin bir araya gelmesini istemiyor beyefendi nedense.
İstemez tabi ki. Kendisinin ve annesinin istekleri, yaptıkları savunulacak şeyler degil, azıcık aklı varsa bunun farkındadır.

Babanın gelip onlarla muhattap olmadığıda iyi olmuş aslında.

O gözyaşları da yalanmış değil mi, görmüş oldun. Boşanmak en iyisi olacak senin için. En kolay şekilde atlatırsın bu süreci inşallah..

Sürüncemede bırakma boşanma işini de.

İstemez tabi ki. Kendisinin ve annesinin istekleri, yaptıkları savunulacak şeyler degil, azıcık aklı varsa bunun farkındadır.

Babanın gelip onlarla muhattap olmadığıda iyi olmuş aslında.

O gözyaşları da yalanmış değil mi, görmüş oldun. Boşanmak en iyisi olacak senin için. En kolay şekilde atlatırsın bu süreci inşallah..

Sürüncemede bırakma boşanma işini de.
Ilk bir yil olan boşanmalarda şartlar var bizim durum nasil olur acaba. Avukatla gorusup bakacagim artik ne olacaksa olur.

Ilk bir yil olan boşanmalarda şartlar var bizim durum nasil olur acaba. Avukatla gorusup bakacagim artik ne olacaksa olur.
Canım senin yaşadıklarını ben de yaşadım hatta bu psikolojik baskıya dayanamayıp evi ayırdım.Yine de vazgeçemedim ve her şartına evet dedim aynı sokakta oturmaya kadar ama yeterli gelmedi bir türlü şimdi de yaz tatilini onlarla geciremezse yine mutsuz olacağını söylüyor anlayacağın tavizlerin dozu arttıkça arttı.Agzinla kuş tutsan bu senin görevini olması gereken buydu diye teşekkür dahi etmiyor.Ben de bosaniyorum...

X