Eşimin işten ayrılışı ve belirsizliğimiz.

Sunshine1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
8.506
8.141
26
Selamlar kızlar nasılsınız? Geçen ay eşimin ani bir iş ayrılışı oldu. İşyerini sevmiyordum zaten ayrıldığınada inanın üzülmedim Allah bir kapıyı kaparsa diğerini açar. Tabi ne işsizlik maaşı ne tazminat hiçbirşey alınmadı. Talebi de olmadı eşimin bağını kopardı komple patronuda öyle değil. Gelelim konuya. İş ayrılı sonrasında 2 ay önce planlanan bir tatilimiz vardı iptal edemedik komple parayı alıyorlardı açıkcasıda vardır bir hayır gidelim tüm sene çalışıyoruz 5 gün biryere gitmek hakkımız dedik. Ben asgarinin biraz üstü alıyorum. Araba borcu kredilerimiz var diğer ay sadece 4000 TL kredi ödememiz kalıyor tüm maaş bize kalıyor diye de tatilimizi yaptık. Böyle 5 yıldızlı otel falan değil yani 20 30 bin falan tuttu alışverişle maks 40 olsun. Türkiyeye göre değeri olmayan para.
Döndük tatilden geçen haftalarda eşimi bir patron aradı isim vermeyeyim ünlü bir firma. Pazartesi başla şimdilik ayarlama yaparız dedi. Yolu 30 km diyeyim öyle anlayın. Park sıkıntısı var toplu taşıma kullanılcak gelin görün ki eşim yıllardır toplu taşıma kullanmadığı için biraz canı sıkkın. Benimde sıkkın çünkü -1 maaştan yeterince açıldık altın bozduracağız. Altın umrumda değil can sağlığı olsun inanın eşimin hep yanında oldum sen yanımdasın diyip sarıldı bu süreci ailelere yansıtmadan atlattık haberleri yeni oldu.
Planlı gebelik durumuna girmiyorum o nasip işleri denemeye yeni başladık gelirse Allahtan ama ben biraz kaygılanmaya başladım. Eşim yolun uzak olduğunu yol parası falan derken aynı miktara burdan yakında da gireceğini söylüyor. Başka biri daha aradı döndün mü tatilden bize eleman lazım kardeşim diye. Bende herkesin toplu taşıma kullandığını işinin mağazada satışta iyi olduğunu söylesemde bakıcam zaten çıkcam demiyorum ama aynı maaşsa evimize yakın girerim ne gerek var okul açılıcak metrobüse travmaya nasıl bineceğim bunları da düşünelim diyor. Belki patronun araba verip başka departmanada alabilir bilemiyorum ama tatlı kişiliğim ara ara eşime iş buldunda yola mı taktın diye çirkefleşmemek için zor duruyor.
Tabi bu sürede yemek parası gitmemesi için yemek yemiyor. Kalırım aç dururum kahvaltıyla diyor üzülüyorum üstünede gitmek istemiyorum. Kızma bana üstüme gelme diye de ekliyor şaşırdım ne diyeceğimi. Kaynanamda bana harçlık atmış diyorum anne işten çıkan oğluna harçlığı bana veriyorsun helal olsun :)
Başımda ağrıyor biraz kafamı toparlamak içinde yazdım eşime yüklenip kırmak istemiyorum adam evde oturucam keyfime bakıcak demiyor sonuçta. Yoldan kaynaklı devam etmeyeceksede konuşssun patronla devam etmesin yanlış mıyım ? Gerçi 3 4 gitti onun parasını verir mi tereddütteyim. Öyle yani kızlar bunada şükürler olsun. Fikirlerinizi merak ettim.

Toplu taşıma ne kadar kullanıyor valla ben yıllardır kullanıyorum diğer arkadaşlarda kullanıyor araba pahalıya geliyor diye imkanı olanda kullanıyor diyim yani.
İşyeri istanbulun en işlek caddesinde diyim size. Kız kulesinden daha ünlü bir yerde toplu taşıma trafiği gezmek için gelenin trafiği ayrı olucak. Bende ne diyeceğimi şaşırdım. Denicem desede iğrilti oldum yani söylenceksen çık diyesim geliyor.

Mantıklı düşünemiyorum sanırım ekonomiden. Evet toplu taşıma yerine yakına girerim diyor.

Bence bu kadar darlamayin, adam daha yeni çıkmış işten. Sanki aylardır boşta gibi yazmışsınız.
Endişeleniyorum. Sonraki ay arabanın kaskosu muayenesi ve bakımı var. Vergileri duruyor. Ödenmesi gereken faiz işleyen hesaplar. Mantıklı düşünemiyorum tek düşündüğüm maaş gelmesi. Kafamı toplayıp destek olmaya çalışacağım.

tez canlısınız benim gibi :) sizi çok iyi anlıyorum o yüzden
altın bozdurma olayını önemsemiyorsunuz ama benim canım sıkıldı açıkçası
çünkü o işlere bir kere alışıldı mı devamı geliyor.. kolayca harcanıyor

benc mevcut işinde çalışıp öte yandan yakından iş baksın.. en mantıklısı

İstanbul'da kalabalıktan, trafikten her yer birbirine uzak artık. İş her yerde var yakın- uzak benim için imkanlara göre değişir. Yaşadığınız bölgede çok önemli. Kendi adıma söyleyeyim. Ben şu an oturduğum bölgeden dolayı her gün 25 km yol gidiyorum çocuklu bir kadın olarak yoruluyor muyum evet, ama personele tanıdıkları imkanlar, sosyal haklar, çalışma ortamı için bence değiyor.

Eşinizin çalıştığı yerde bilinen ünlü bir yermiş. Ben bunu ileri de burada çalışmamın bana çok artısı olabilir diye düşünürdüm mesela.

Son düzenleme:
yakın yerde olsun diyor adam bu da çok aşırı bir istek değil
bakın yarın gebe kalırsınız siz işten çıkarsınız o da sizi idare eder, o kadar darlanacak bir durumunuz yok

kayınvalidenize hürmetler

Aç diracak da bisey yok abarymayın . Ha o kadar abartılacak durumunuz varsa çocuk ne alaka.

Bir de istanbulsa şayet arabası olan da toplu taşıma kullanıyor genelde orda zaten. Trafik yorucu

Başka iş var arıyorlar gel diye. Bende sıcak bakmadım ne var yolda diye çıkıştım açıkcası. Tez canlıyım evet çünkü inanın üzgünüm. Tatildeyken oarayı işssizliği düşünürsek zevk alamayız dedim. Senden önemli değil diyede destek oldum. Lakin ödeyebileceğimiz bir mevla değil. Sağlıkta aldık o altınlrı kötü gün için huzur sağlık olsun para gelir geçerde iş durumumun belirsizliği canımı sıkıyor.

O kadar endişe edip üzerine çocuk istemeniz bana ilginç geldi. Eşinize karışmayın lütfen. Erkekler iş konusunda karışılmasına pek tahammül edemezler. Yanlış karar aldırırsanız burnunuzdan gelebilir. Bırakın kendi bildiğini yapsın.

Paranız yoksa korunun hamile kalsanız napacaksınız. Eşiniz de sevmediği bir işe girmesin sanki yıllardır işsizmiş gibi anlatıyorsunuz. Eşime sağlık olsun dedim şu bu diyorsunuz da gerginliğiniz burdan belli Allah bilir eşinizi nasıl sıkıyorsunuz. Ayrıca altınınız varsa paranız var işte daha ne anlamadım. Sağlık sorunu yaşayıp da çalışamayabilirdi o zaman napacaktınız. Eşinize üzüldüm adamı ne kadar sıkıyorsanız aç geziyormuş.

Benimkide çok kalabalık turistik bir yerde zaten istanbulda kalabalık olmayan yer yokta.2 ayrı vasıta ile gidiyorum günde 2 saatim çöp oluyorsiz hiç takmayın birşeyde demeyin söylensin dursun kendine güveniyorsa çıksın başka işe girsin ama tek maaşla zor gibi bulunca çıkması daha mantıklı tek sorun buysa.üstüne gitmezdim ben olsam daha yeni ayrılmış herhalde bulur kafasına göre bir yer çıksada.

yakın yerde olsun diyor adam bu da çok aşırı bir istek değil
bakın yarın gebe kalırsınız siz işten çıkarsınız o da sizi idare eder, o kadar darlanacak bir durumunuz yok

kayınvalidenize hürmetler
Şaşırttı beni üzülmüş. Meyvemizi yemeğimizi verdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…