Eşimin işten ayrılışı ve belirsizliğimiz.

O zaman problem yok. Eşinize idare edebileceğinizi, istemediği bir işte çalışmak zorunda olmadığını söylediğinizi varsayıyorum. Tabi uzun süredir iş arasa bu yorumu yapmazdım.

Bilmiyorum mantıklı düşünemedim bunaldım bu yüzden 1 aylık süreçte. Başladı devam etsin işte neden irdeliyor diye düşündüm. Diğer girdiği yerde rahat edebilcek mi o da meçhul. 6 da paydos mesai yok cumartesi öğlen çıkıyor şartları da iyi yani.

O zaman problem yok. Eşinize idare edebileceğinizi, istemediği bir işte çalışmak zorunda olmadığını söylediğinizi varsayıyorum. Tabi uzun süredir iş arasa bu yorumu yapmazdım.
Yok daha yeni. Borçlarım ve sorumluluklarımız arasında gidip geliyoruz

Daha 1 ayda bu kadar dert edilecek bir şey yok insanlar kimi zaman aylarca iş aramak durumunda kalıyor. Çalışacak olan insan eşiniz. Çocuğu adına karar veren anneler gibisiniz. Bence onun yerine düşünmeyi bırakın artık. Rahat edip edemeyeceğini kendisi yaşayıp görecek.

Önce düşünüp sonra kelimelere vuruyorum zaten. Üstüne gitmedim sadece fikrimi söyledim. Akşam detaylı konuşacağım.

özel araç trafiği yok mu sanki istanbulda
bu adam atom mu parçalıyor, global şirket ceo'su falan mı ki toplu taşıma kullanacak diye canı sıkılıyor
şımarıklık ve nazlanmaktan başka bişey değil yaptığı
ha yol açısından daha makul fırsat çıkarsa karşısına, değerlendirmek istemesi garip değil
ama her gün kaç milyon insan toplu taşıma ile işe gidip geliyor
şu ekonomide park ücreti, benzin masrafı derken arabalar kapı önünde bekliyor
insanlar toplu taşıma ile ulaşım sağlıyor
koca adam değil kırılgan bi kız çocuğu sanki
siz de annesi gibi davranıyorsunuz
aç durmak nedir ona da gülsem mi ağlasam mı bilemedim
kocanız değil kız çocuğunuz var gibi yani doğurmadan kız çocuk sahibi olmuşsunuz
bu kadar nazlanmasın
ki siz de şımarıklık ediyor gibi hissetmişsiniz, ben de öyle hissediyorum

Valla Taksim-Şişli falan metro çekilir de atıyorum Kadıköy-Beylikdüzü çekilmez toplu taşımayla cidden. Eşiniz evde de oturmyormuş ki çalışmaya niyetliymiş bana mantıksız gelmedi düşüncesi.

Valla bende dedim millet karşıdan geliyor abartma istersen diye. Yalnız biz evliliyiz ve birimiz mutsuz olursa ikimizde oluruz aynı evde yaşıyoruz. Yemiyor çünkü alışmaya çalışıyormuş. Yemiyor çünkü şuan 50 bin eksideyiz yok yani. Yakından teklif geldi diye açtı bana konuyu zaten.

Taksim tarafında biraz daha ilerde. 2 metro aktarması yapılcak ters kalıyor. Otobüsle e 5 trafiği 1 saatten fazla. Metrobüs travmay akşam vakti nasıl bilmiyorum.

iş güç bulunur bi şekilde arayan eden de varmış zaten ona istinaden diyorum. para gitcek diye yemek yemiyor eşiniz ve siz bu para ve düzen sıkıntınız içinde planlı bebek yapmaya çalışıyorsunuz ve allah mı verdi diyeceksiniz bebe geldiğinde. hayır siz bebek yapmış olacaksız. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. eşiniz içine sinen işe bi girsin, düzeninizden memnun kalın bebek olur kısmetse zaten. düzeni oturmamış insanlardaki bebek arzusunu da anlamıyorum.
diğer konuda da eşiniz haklı, belli iki kendine güveniyor, neden yol çeksin çok acil bir ihtiyacınız yoksa. işe bir kere giriliyor, her sabah gidip gelecek o yolları. istanbulda yaşarken ben caddede yaşıyordum işim avrupadaydı. ilalllah demiştim oyle söyleyeyim. yol trafik illet şeyler. haklı eşiniz.

Eşin çalışmayacak bilerek yatacak Bi adama benzemiyor bırak kendi karar versin nerede çalışacağına mutsuz olduğu yerde çalışırsa ayakları geri geri gidecek.
Mesaj attım ona şimdi mutlu musun diye alışma psikolojisi mutsuzlukla alakası yok dedi. Ben yanındayım yakın yerde bakabilirsin dedim. Teşekkür ederim farkındayım hayatım seni seviyorum yazmış. Bunuda atlatıcaz inşallah bakalım.

Erkekler için iş degistirmek falan çok zor hemen depresyona giriyorlar, sen hep motive et ama toplu taşımaya alışsın bunu telkin et hep...
İstanbuldaki toplu taşımalara biz binmiyoruz itiyorlar resmen o kadar zor ki. Ne bileyim hayırlısı olsun. Bende ilk işe başladığımda binememiştim ya dolu geliyor ya durmuyor ya da itiş kakış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…