Eşimin işten ayrılışı ve belirsizliğimiz.

İyi yapmışsın aile de olsanız işte çalışacak olan o. Sırf evde yatıyor denmesin diye istemediği işe zorlamasın kendini. Aylarca evde yan gelip yatmak ayrı istediği gibi iş bulabilmek için bi kaç ay işsiz kalmak ayrı.

iyi de siz zaten dar zamanlar için altın maltın ayarlamışsınız yani
burası türkiye, buranın ekonomisi her zaman bi öyle bi böyledir
hiçbir zaman ekonomisi ve refah seviyesi dengeli ve düzgün bir ülke olmadık biz
zaten bunları düşünüp altın yapmışsınız
veya düğün takısıdır bilemiyorum ama hepten sıfır değilsiniz
ben geçen gün karı koca çalışan birileriyle konuştum, çocuk da var onlarda
sıfıra sıfır yaşıyorlar yani, sadece ev almışlar ve hala ev kredisi devam ediyor
kenara bir kuruş para atmazlarmış, geleni harcarlarmış gezerlermiş vs
onlardan biri işsiz kalırsa işleri daha zor mesela

Biz düşündük o günleri. Her ay alıp atalım harcamayalım dedi eşim. Kısmadık ama savurmadıkta. 33 bin altın 5 binde dolar var rahata çıkarız ama bu iş düzeni beni endişelendirdi işte.

Yani eşiniz popüler bir meslek sahibi ise beklesin, ama ülke ekonomisi beklemez, ev ekonomisi beklemez. Şurda kk da bile arabası olup toplu taşıma kullanan bisürü insan vardır eminim, biri de zaman zaman benim. Kadın olarak bir de evin yemeği düzeni vs kadında! Kendine güvenen erkeklerin de iş konusundaki bu seçicilikleri sinir bozucu olabiliyor bazen. Sanki toplu taşımaya gidince incilerin mi dökülüyor? İstanbul da trafik de cabası!

Kız sorma ondan sinir geldi banada. Bir yandan söylenip bir yandan da yanında olmak istiyorum. Düştüm tuhaf bir durumun içine. Popüler bir mesleği yok. İşsiz kalmam gerekirse depoya girerim sen düşünme diyor sadece.

Kociş samimi geliyor ise az daha bekle bakalım napcak, samimi değilse saldır gitsin yanındayız

Adamı bence o küçük baskı dediğin şey baya bir etkilemiş. Hiç karışma işine. Çocuk konusunu da düzen tekrar kurulana kadar ertele. Siz hiç çocuğu olmayan yeni evli hanımlar bu işleri bir doğum poliçesi ile bitiyor sanıyorsunuz. O zaman kökten lohusa depresyonuna da kalırsın sana da adama da bebeğe de yazık olur. Bazı şeylere şartların daha iyi iken girişmek tadını çıkarmanızı ana baba olmaktan anlamanızı sağlar. Hem bebeğin de sıkıntı çekmemiş olur. Çocuk için araba satabiliyorsun ama adam daha 1 aydır işsiz zaten bunu kafasına illa ki takmıştır bir de senin anksiyeten ile darlıyorsun. Öncelikle sağlıklı düşünmesi için o adamı sal. Sende biraz derin nefes al kendini de parçalasan hayat olacağına varır. İki baş iken sıkıntı çekilir ama bebek olunca o da sıkıntı çekiyor diye üzülürsün. Benden sana arkadaş dost kardeş abla adına ne dersen o tavsiyesi maddi olarak biraz önünüzü görene kadar korunmaya devam et. Sonra sen herşey iyi olunca hamile kaldığında yaşadığın o güzel duyguların tadını çıkardığında bize de yaz ki senin adına sevinip hayırla gelsin bebeğin diye dua edelim.

Bazen tecrübeli insanları dinlemek sana çok şey kazandırır. Bu sözümü unutma.

Teşekkür ederim elbette dinleyeceğim.

Ben bu ekonomide size hak verdim.

Ben bu ekonomide size hak verdim.
Herşey o kadar pahalı ki 2 parça birşey alıyorsunuz 500 lira. Tek maaşla imkansız. Borçlarla hele. Eşimde alışma psikolojisndeyim diyor. İster istemez endişeleniyorum ne olucak diye. Yinede şükür bunada şükür sağlığımız yerinde olsunda

Eşimi pandemi yüzünden işten cikarmislardi 80bin tazminatı eline verip güle güle dediler. Ben okadar agladimki ne yapacağız diye eşimde rizkimiz kesilseydi canımız çıkardı elbet vardır bir hayır ben simit bile satarim gerekirse dedi. 15gun içinde en düşük maaşla bir işe girmişti. Ama hakettiği konuma göre iş ariyordu zaten bulana kadar bizi idare etsin diye girdi. O süreçte aileler asla yardım etmedi elimizdekileri yedik hep. Tazminatı yani çünkü borçlar giderler vardı işler rayına otirana kadar iki üç ay zorluk çektik. Zorluk derken tazmittan olduk yani. Ama sonra kendi yaptığı meslekten bir işten çağırıldı hemde çok iyi bir maaşla. Bence eşinizin üzerine gitmeyin. Bende sizin gibi hemen eski düzen aynı devam etsin istedim kendimi çok üzdüm ama ise yaramıyor. Esinde bak kendince fikir üretiyor evde yatmıyor adam hemen iş bulmuş dediğinde mantıklı sanki daha yakın yerde aynı paraya iş varsa yolu çekmek çokta mantıklı değil.

Yakın yerde iş teklifi varsa maaş da aynı denk geliyorsa tamına gitmesi tabii mantıklı. Eşiniz çalışacak o içine sineni tercih etsin. Sizin düşündüğünüz gibi o da muhakkak ödemeleri düşünüyordur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…