Eşımın maddı konularda tavrı rahatsız edıyor

Bizim komsunun oglu vardi evlendi iyi de kazaniyordu tum maasini karisina veriyordu karisi icinden harclik veriyordu
Adam para gitmesin diye simit yiyormus oglenleri
Karisi da kiz arkadaslariyla nerde populer mekan var oraya gidip yeni tatlar deniyordu 🥴
Hep boyle zitlar birbirini bulur zaten 🤷‍♀️
Oyyy annesini, çok üzüldüm adama . Böyleleri bizi bulmuyor ki kıymetini bilelim

Allahım ya. Allaha şükür elım var ayağım var beş ay önceye kadar çalıştım hala da çalışırım çalışmayı çok sevıyorum. 1 mılyonluk arabamı aldım benım hayat planım sızı ne ılgılendırıyor???????
saçını boyatacak parayı bile bulamayıp annesinden istemek zorunda kalan birinin
1 milyonluk arabamı aldım falan filan diyerek kendisine fikir vermeye çalışan kişilere atar yapması çok eğreti duruyor
diğer yorumlarınızı da okudum evlenmek için böyle kişileri gerçekten nerden buluyorsunuz çok merak ediyorum

Cimri adamla zaten evli olmak baslı basına dert. Ya bu diyardan gidecek ya da güdeceksin demişler. Adamın fıtratı bu. Hala dediğimin arkasındayım vermiyor zorla mı? Zorla ise nasıl alınacak herif cimri. Çalsın mı yani? Zorla derken.... Boşan dediğimde linc yiyorum da hayret bisey gerçekten :KK70:
Yalnız başta böyle söylememişsin. Senin kişisel harcamanı vermek zorunda değil diyerek adama hak vermişsin. Tepki gelince söylediğini değiştirmişsin. Sonradan adama hak vermiyor ve sadece konu sahibi mağdur olmasın istiyor gibi konuşmuşsun. Sağlık harcaması dediğimiz şey kozmetik ürünü, kıyafet almak gibi bir şey değil. Tabiyki sağlık söz konusuysa maddi manevi eşinin yanında olmak zorunda.

Bak ilk mesajında yazan cümle aynen bu. Cimri diye sonraki mesajlarda gömdüğün ve konu sahibine böyle koca seçmeseydin o zaman dediğin adama hak vermişsin aslında.

Evi geçindiriyor zaten bir evi geçindirmek kolay değil.
Kişisel harcamalara para vermek zorunda değil diye düşünüyorum..
adama hem hak verip hem de konu sahibine boşan boşan diyorsun:işsiz:

Son düzenleme:
Tabi ki bana kalırsa zaten erkek eve bakmak zorunda benim görüşüm o ayrı.. Ama adamın pilatese gelene kadar her seye bastan sona laf eden bir karakteri var. dün ceket, vajinismus masrafı, ayakkabısıydı özel harcamasıydı bugün pilates yarın baska bir sey. Böyle adamlar insanın yediğini boğazına dizer. Laf işitmektense 'bosanmayacaksa' calısması gerek dedim diye linclendim :KK51:
Ben gayet mantıklı buldum konusmalarını sekerm😊ben hıcbızaman esımden para almam kişilik meselesı bence.kendım kazanırım ıstedıgım gıbı harcarım.artık devır degıstı esler herseyı ortak paylasıyor para kazanmak ev harcamaları ev sorunlululları cocuk vs vs.belkı eşide herkesten etrafından oyle gordugu ıcın oyle olmasını ıstıyordur,60 bın alıyor demıs ama kirası fatırası kredı kartları,mutfak masraflarını dusersek bence adama pekte para kalmıyor olabılır,hayat cok pahalı cunku.haa babalar gıbı calısmayan esını yaşatanlarda yokmu tabıkı var.ama işte kimi öyle kimi böyle,elındekınle ya ıdare edeceksın ya bu dıyardan gıdeceksın senın dedıgın gıbı

Yalnız başta böyle söylememişsin. Senin kişisel harcamanı vermek zorunda değil diyerek adama hak vermişsin. Tepki gelince söylediğini değiştirmişsin. Sonradan adama hak vermiyor ve sadece konu sahibi mağdur olmasın istiyor gibi konuşmuşsun. Sağlık harcaması dediğimiz şey kozmetik ürünü, kıyafet almak gibi bir şey değil. Tabiyki sağlık söz konusuysa maddi manevi eşinin yanında olmak zorunda.

Bak ilk mesajında yazan cümle aynen bu. Cimri diye sonraki mesajlarda gömdüğün ve konu sahibine böyle koca seçmeseydin o zaman dediğin adama hak vermişsin aslında.

adama hem hak verip hem de konu sahibine boşan boşan diyorsun:işsiz:
Hayır değiştirmedim hala arkasındayım kişisel harcamayı verme zorunluluğu olduğunu düşünmüyorum hiç kimsenin..” kilit kelime zorunluluk mecburiyet bu arada” ne kocanın karısına ne karısının kocasına gibi yani örnek veriyorum kocam çalışmıyor. sigara parası, parfüm parası, berberi, ayakkabısı, ceketi bunları karşılamak istemem açıkçası bu tarz konularda kimsenin zorunlu olduğunu düşünmüyorum. evi geçindirmek çok başka bir şey. eşi zaten kişisel harcamalara laf eden biri bu konuda vermek istememesini anlayabiliyorum ancak evi geçindirmek zorunda böyle biriyle vakti zamanında evli olduğum ve onu boşadığım için de gayette tecrübelerim de yorum yapma hakkını kendimde buluyorum..
konu sahibi anlaşma yaptıklarını sonradan belirtti bazı yorumlardan sonra eşim işten çık dedi diye sonradan belirtti ilk konusunda bu yoktu

Hayır değiştirmedim hala arkasındayım kişisel harcamayı verme zorunluluğu olduğunu düşünmüyorum hiç kimsenin..” kilit kelime zorunluluk mecburiyet bu arada” ne kocanın karısına ne karısının kocasına gibi yani örnek veriyorum kocam çalışmıyor. sigara parası, parfüm parası, berberi, ayakkabısı, ceketi bunları karşılamak istemem açıkçası bu tarz konularda kimsenin zorunlu olduğunu düşünmüyorum. evi geçindirmek çok başka bir şey. eşi zaten kişisel harcamalara laf eden biri bu konuda vermek istememesini anlayabiliyorum ancak evi geçindirmek zorunda böyle biriyle vakti zamanında evli olduğum ve onu boşadığım için de gayette tecrübelerim de yorum yapma hakkını kendimde buluyorum..
konu sahibi anlaşma yaptıklarını sonradan belirtti bazı yorumlardan sonra eşim işten çık dedi diye sonradan belirtti ilk konusunda bu yoktu
İşte kendinle çelişiyorsun. Adam madem harcamak istememekte haklı o zaman neden adama cimri diyorsun? konu sahibine boşan diyorsun? Neden böyle bir adamla evlenmeseydin sen de diyorsun? Ben buradaki çelişkiden bahsediyorum. Adam hem kişisel harcamaları (sağlık harcamalarının nesi kişisel onu da anlamadım da neyse) karşılamak zorunda değil o zaman neden cimri oluyor?

İşte kendinle çelişiyorsun. Adam madem harcamak istememekte haklı o zaman neden adama cimri diyorsun? konu sahibine boşan diyorsun? Neden böyle bir adamla evlenmeseydin sen de diyorsun? Ben buradaki çelişkiden bahsediyorum. Adam hem kişisel harcamaları (sağlık harcamalarının nesi kişisel onu da anlamadım da neyse) karşılamak zorunda değil o zaman neden cimri oluyor?
Adamın cimriliği kadına işten ayrıl diyen kendisi olmuş bu bilgiyi konu sahibi sonradan verdi

Adamın cimriliği kadına işten ayrıl diyen kendisi olmuş bu bilgiyi konu sahibi sonradan verdi
Sen bu bilgiyi vermeden önce ama adama cimri demişsin. Bence yanlış söylemişim, kendimle çelişmişim diyerek hatayı kabul etmek de erdemdir. Basbaya tepki gelince farklı konuşmuşsun.

konu sahibinin ilk mesajında şuan neden çalışmadığıyla alakalı bilgi yok
o sebeple bazılarımız , konu sahibi tamamen keyfinden evde oturuyor diye düşündü
konu sahibi sonradan , eşim işten çık kpss çalış dedi diye bi bilgi verdi
şimdi kadının kariyerini yönlendirmeye çalışıp yani kadının kendi kazandığı paraya engel olup
bi de üstüne kadının harcamalarına laf etmesi bu adamın cimri olduğunu gösterir
adam ekonomik şiddet uyguluyor şu an yani
konu sahibinin sonradan eklemiş olduğu kpss çalış dedi bilgisi adam hakkındaki fikirleri değiştirmiş olabilir

Ben zamanında çok berbat şartlarda çalışırken ve evliyken atandım. Sınava doğru Günde 1000 soru çözerdim. Hedefim oydu. Zayıf olduğum alanlardan ve ezber isteyen alanlardan daha çok soru çözdüm. Çocuk yoktu, ev çok dağılmazdı, kirlenmezdi. Ütüsü, çamaşırı, temizliği haftada bir yapınca yetiyordu. Siz de yapamaz mısınız? Hep çalışsanız hem de sınava odaklansanız? Yeni evlisiniz, hani çoluk çocuk olsa, ev halkı kalabalık olsa anlayacağım da. Kalabalık eve yetişmesi gerçekten çok zor ama iki kişilik evde ne iş var ki?

2 ayda beş bini ödeyemeyecek durumda insanlar evlenmeseler keşke. Ha parası var ama istemiyorsa buna da varlık içinde yokluk deniyor. Bence bir an önce çalışmaya başlayın böyle eş eline anne eline bakarak yaşanmaz belli yaştan sonra.

konu sahibinin ilk mesajında şuan neden çalışmadığıyla alakalı bilgi yok
o sebeple bazılarımız , konu sahibi tamamen keyfinden evde oturuyor diye düşündü
konu sahibi sonradan , eşim işten çık kpss çalış dedi diye bi bilgi verdi
şimdi kadının kariyerini yönlendirmeye çalışıp yani kadının kendi kazandığı paraya engel olup
bi de üstüne kadının harcamalarına laf etmesi bu adamın cimri olduğunu gösterir
adam ekonomik şiddet uyguluyor şu an yani
konu sahibinin sonradan eklemiş olduğu kpss çalış dedi bilgisi adam hakkındaki fikirleri değiştirmiş olabilir
Bunun açıklamasını birkaç mesaj yukarıda yazdım. Özellikle baktım mesajlara, konu sahibi, eşinin işi bıraktırdığı bilgisini 5.sayfada veriyor. Ama alıntıladığım arkadaş 2.sayfadan itibaren konu sahibinin eşine cimri diyor, konu sahibine nasıl böyle bir adamla evlenirsin tü kaka diyor. şu an ben o bilgiyi bilmiyordum diyor ama bilmeden önce kadına ve eşine baya sallamış zaten. Hem adam karısının ihtiyaçlarını karşılamak zorunda değil deyip hem bu adam cimri neden boşamıyosun diye kadına demediğini bırakmamak komik ve çelişkili.

Şu kadınlar kulübündeki çalışmıyorum KPSS’ye hazırlanıyorum grubunu gerçekten hiç anlamıyorum. Atanma niyeti olanlar sınavına çalışıp atandıktan sonra evlense olmaz mıydı? Adam bu, eldeki malzeme bu yani. Daha 5 ayda laf yapar olmuş verdiği paraya. Annenize de yazık. Bekar dahi olsanız koca kadınsınız kuaförünüzü annenizin ödemesi çok saçma. Bir an önce çalışmayı başlayın derim

😂

Bunun açıklamasını birkaç mesaj yukarıda yazdım. Özellikle baktım mesajlara, konu sahibi, eşinin işi bıraktırdığı bilgisini 5.sayfada veriyor. Ama alıntıladığım arkadaş 2.sayfadan itibaren konu sahibinin eşine cimri diyor, konu sahibine nasıl böyle bir adamla evlenirsin tü kaka diyor. şu an ben o bilgiyi bilmiyordum diyor ama bilmeden önce kadına ve eşine baya sallamış zaten. Hem adam karısının ihtiyaçlarını karşılamak zorunda değil deyip hem bu adam cimri neden boşamıyosun diye kadına demediğini bırakmamak komik ve çelişkili.
konu sahibi 1. sayfadaki şu yorumunda vermiş o bilgiyi
Yalnız bu kararı eşımle bırlıkte verdık. 1 yıl bır yerde çalışma kpssye hazırlan dedı. Şımarıklığımdan çalışmıyor değılım. Ben çalışmayı sevıyorum. Kı bır erkeğın parasına bakacağıma asgarı ücrete de çalışırım.
5. sayfada da bu bilgiyi vermiş tekrar ama ilk verdiği kısım 1. sayfa.

konu sahibi 1. sayfadaki şu yorumunda vermiş o bilgiyi

5. sayfada da bu bilgiyi vermiş tekrar ama ilk verdiği kısım 1. sayfa.
Konu sahibi laf arasında söylediğinden olsa gerek arkadaş bu yazılanı görmemiş ki hala sonraki mesajlarda niye çalışmıyosun diye tutturmuş en sonunda da konu sahibi ayrı bir mesajda açıklamak zorunda kalmış. Arkadaşın tek çelişkisi de bu değil bu konuda zaten. Hem ilk mesajında masraflarını karşılamak zorunda değil deyip sonra tepki gelince bence zaten evin ihtiyaçlarını erkek karşılamalı da yazmış. Ancak olayın muhatabı o. cevap vermek isterse onunla konuşurum.

Eşinizin maaşı çok değil öncelikle,hele ki kira veriyorsanız.Adam da 20 ders özel al sonra grup dersine geçersiniz demiş hiç göndermeyim dememiş ki,20 ders aşıp baksaydınız keşke önce bir hareketlerin çoğunu işin mantığını çözmüş olurdunuz,veya o zaman söylerdiniz birebire devam etmek istiyorum diye.en baştan çıkışmasaydınız.

X