Eşimin tuhaf tavrı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunda ne var. Dolap sigmadigi icin vermisler. Sizin payinizi verdilerse hepsini mi birakmalari lazim? Gorumceye de soyle yapmis babasi boyle yapmis. Bunlar yuzumden mi adami ailesine karsi doldurdunuz? Bence siz kendi niyetinizi ve kalbinizi gozden gecirin.

Ayrica bu kadar ailecilik, beni bile baydi buradan.
Sizin gibi duyarsız halden anlamayan birini gözardı etmek en mantıklısı. Kalbimi Allah biliyor size sorgulamak düşmez.

Biz de aynı sekilde eş ailesiyle gorusmuyorduk. Defalarca da onun görüşmesini söyledim üstelik. 1 yıl sonra o barıştı ben hala görüşmüyorum. O ailesiyle barışınca bizim de ilişkimiz nefes aldı biraz. Erkekler sanırım genel olarak böyle. Ben bunu tamamen ezik olmalarinave kompeksli olmalarına bağlıyorum artık.
Sanırım buna eziklik duygusu diyebiliriz evet. Eşim barışırsa barışsın ben buna karışamam. Ama ben bana türlü kötülüğü olanları insan yerine bile koymuyorum artık.

Okudum, okudum, konu sahibine neden yüklenildiğini anlayamadım.
Eşi bile kendi ailesiyle görüşmediğine göre ortada mutlaka çözülemeyen sorunlar var demek ki.
E kız bu yüzden kendi ailesine gidiyor diye adamdan tavır yiyor o da belli. Bunu çözememiş ki bizden yardım istemiş. Daha kötü hissettirmeye ne gerek var ki?
Konu sahibi, eşin kendi ailesiyle görüşmediği için senin ailenle de sık görüşmek istemiyor belli ki.
Biraz sen üstüne gitmeyerek, biraz da anlatarak konuşarak çözebilirsiniz bence.
Çok üst üste gelmiştir bu ara anne-baba ile planlar belki, o yüzden ona bi süre ara verebilirsiniz. Ama gerçekten bayram günü evde pineklemek yerine anne-babayı ziyaret etmemek taviz verilemeyecek bişey bence de. Sonuçta eşinizin ailesi ile görüşüyor olsaydınız, ilk gün mutlaka oraya gidelim diyecekti değil mi? E şimdi de sizin ailenize gitmeli.
Onun dışında bir süre anne-baba planı yerine başbaşa plan yapın derim. Ailenize gitmek istediğinizde de beraber mi gidelim yalnız mı gideyim diye seçenek sunun. O istemiyor diye gitmemek adil değil, buna müsade etmeyin.
Yeni bir durum bu anladığım kadarı ile. Zamanla oturacaktır bu gel-gitler de.

Merhaba daha önce kaynana görümce sorunlarımdan bahsetmiştim size, teşekkür ederim öncelikle. 2 yıl olacak evliyim, ailem 10 saat uzak mesafedeydi burada kimsem yoktu babamın şube değişiklik talebine olumlu dönüldü ve bana 1 saat 40 dklık bi mesafeye taşındılar. Bu duruma çok sevindim taşınırlarken gidip yardım ettim orda kaldım 6 gün kadar. Eşim makarnadan başka birşey pişiremediği için yemek yapıp gittim diğer günler için de dondurucuya pratik şeyler koydum ısıtıp yemesi için. Çünkü annesi falan kapısını çalmaz asla bilirim. Onlarla konuşmuyoruz ve bu bayram da gitmeyi düşünmüyoruz. Ama ben aileme gidip geldikten sonra eşim bana sende tuhaflık var beni özlememiş gibisin soğuksun diyip durdu. Halbuki sadece yorgundum eve daha yeni gelmiştim ve kocamın tribini yemiştim.

Bu duruma şaşırdım çünkü ailem 10 saat uzaklıktayken bile eşim git kal kafanı dinlersin diyordu. Onun iğneleyici laflarından sonra biraz tartıştık eşim bana artık öyle tek kalmaya gitme beni unutacaksın demeye başladı çok kez tartıştım bu konuda, burada iki laflıcak insan mı var da bana bunu söylüyorsun dedim. Sonrasında beraber annemlere gittik akşam 8 gibi ordaydık ertesi gün 3 oldu hadi kalkalım demeye başladı annemler kalın nasılsa tatil dedi yok evde işler var falan dedi bende hehehe evet diye onayladım eve döndük.

Dün akşam da dedim ki burda piknik alanı falan yok ama annemlerin bulunduğu yere yakın çok güzel yerler var gidelim akşam kalalım sabah da pikniğr gideriz erkenden yer kaparız dedim. Gidip oturup döneriz dedi. Evde oturmaksa burda da oturuyoruz ben dışarda aktivite düşünmüştüm dedim. Ben sıkılıyorum sizde dedi. Bizde mi sıkılıyorsun? Dedim başını salladı ama sen istersen gideriz dedi. Eh sen evde de sıkılıyorsun ki annemlere özel bi durum değil bu dedim. Canım sıkıldı. Sanki eşim kendi ailesiyle görüşmüyor diye bana ve aileme de ceza kesiyor gibi. Bu arada annesi ablasının dolduruşuna gelip oğlunun yüzüne bakmayan biri. Yani ben konuşma demedim hiçbir zaman. Ailesi fenalık yaptı ve neden cezasını ben ödüyorum. Eşim bizdeyken öyle oturur telefonuna bakar babam dost canlısı biridir konu açar onun ilgisini çeken şeylerden.

Baştan beri eşim böyleydi. Onun ailesine giderdik babası kanalları zaplardı durmadan, tvye bakamazdım başım dönerdi. Annesi onun bunun gelininden bahsederdi. Başka da konu dönmezdi bende sıkılırdım orda ama hiç eşime söylemedim. 2 yılda ben onlara bin sefer gittiysem eşim annemlere 3 sefer gitmiştir onda da sıkılmış hemen. Arada tek de gidip kalmak istiyorum eşimin bu tavrı çok bunalttı beni. Bayramda ne yapıcaz dedim ilk gün evde otururuz 2 veya 3.gün size gideriz dedi neden bayramın ilk günü gitmiyoruz ki dedim neyse hadi birşeyler izleyelim diyip konuyu değiştirdi içimi dökmek istedim sağolun.. : (
Eşin ailenle içli dışlı olmak istemiyor biraz anlayışlı ol , eşini zorlama ..

Megg i yorumlardan biliyordum da böyle bir konuya açıkçası şaşırdım. Dediğin gibi yanlışlıkla olmus. 🙄
Bende şaşırdım ne yalan söyleyeyim. Sevmediğim zihniyette olan biriymiş. Yok kayınpeder kızına şunları verdi yok kurban etlerınden pay verilmesine rağmen adamlar kendi paylarını sığmadı dıye bunların dolaba koymuş isteyince kötü olmuşlar yuhh dedim. Belli ki kayınvalidenin fenalığı bunları doyurmadı diye.

Bir buçuk saatlik mesafede neden kalmaya gidiyorsunuz ki? Akşam kalmışsınız ertesi gün 3 olmuş e bence de dönün artık. Bu istekte bir şey yok. Karı-koca piknik planınıza bile bir şekilde ailenizde kalmayı dahil etmişsiniz. Bir iki saat uykunuzdan feragat eder güzelce yer kapardınız. Ailenizde kalmak için bahane bulmuşsunuz resmen.

Babanız size göre dost canlısı ama eşiniz sıkılıyor olabilir. Nasıl sıkılıyor olabilirsin inanmıyorum der gibi bir tepkiniz var.

Siz sıkıldığınızı söylememişsiniz, sineye çekip bin kere gitmişsiniz diye eşiniz aynını yapmak zorunda değil. Sizin yaptıklarınız sizi bağlar, iki farklı karaktersiniz sonuçta.

Sorun eşinizde değil sizde bence. Tek kalmaya gitme demesi cümle olarak hoş değil ama sizin değiştiğinizi iddia ediyor ve bence haksız değil. Siz farkında değilsiniz muhtemelen ama gidip geldiğiniz zaman farklı davranıyor olabilirsiniz

Konu sahibine yazmıştı o yorumu o üye 😯 İkinci üyelikle açılan konuya ilk üyelikten cevap yazmak yasak sanırım..

Aynı cihazdan girilmemiş hesabı açıp arkadaşına verilmiş bir hesap olabilir. Farklı 2 cihazdan giriş var ama evet doğru IP adresi aynı ve deşifre oldu.

Doğru açıklama bu ve kimseyi de zan altında bırakmayalım.

hayır derdi dert değil, utanılacak bir durum değil neyin ikinci üyeliği? yüz kızartıcı bir durum yok ortada... yaz esas hesabında millet sanki aaaa inanmıyorum mu diyecek olanlara... olanlarda ne var hem

gitti hesabını yaktı ...

Aynı cihazdan girilmemiş hesabı açıp arkadaşına verilmiş bir hesap olabilir. Farklı 2 cihazdan giriş var ama evet doğru IP adresi aynı ve deşifre oldu.

ve dediğim gibi de oldu. Evet IP adresleri aynı ama farklı cihazlardan giriş var 2 farklı kişi olabilir demiştim. MEGG bana açıklamayı da bu şekilde yaptı. Evet üyelik iptali hatalıydı ama bu konuda da linç girişiminde bulunulur diye anlık hatalı karar almış.

durum bundan ibarettir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X