Eşimin yaptıklarını unutamıyorum, sevemiyorum da artık.

Bana boşanmakta kararlı gibi gelmediniz. Babanız arkanızdaymış, kararlı olsanız kaynana evine değil baba evine dönerdiniz bence

Bence sizin elinizde imkanınız var bende size kızdım siz babanızdan destek alıp ev kurup o çocukları büyütecek güce sahip birisiniz . Tamam kötü şeyler yaşamışsiniz ama milletin evinde geze geze hayat mı geçer . Başımıza gelen bazı şeyler seçimimiz değildir . Mesela annenizin olmamasi gibi . Ama ondan sonrası tekrar tekrar okuyun hep sizin seçiminiz . Mutlu olmayı seçebilirsiniz ve seçmelisiniz. Bu artık sadece sizin meselemiz de değil sizinle olan iki hayat var lütfen onlarında büyüyünce mutsuzluğu seçmesine izin vermeyin
Tek istediğim bu inan yoksa aşk mesk vs evlilik faso fiso . Suan çalıştığım yer babama uzak ve servis yok. İş durumu kafami kurcalıyor cok fazla

Gerceklerin yüzüme vurulmasina ihtiyacım var . Zaten korkum yok yasayamam bilmem ne diye , ben cocuklara ayrilik sonrasi beni doldurur onlari görmez istemez uzak kalır diye korkuyorum. Babaligina lafim yok iyi babadır cocuklarona değer verir
Hayır bu adam iyi baba değil . Iyi baba annesini mutsuz etmez çocuğun . Milletin evinde surundurmez . En temel ihtiyacınız olan evi bile yapamamış beceriksiz kocanız . O coculalr mutsuz ve huzursuz . Iyi baba diye iki çocuk yapmışsınız o çocukların odası var mı ? Ailece yemek yiyecekleri bir ortamları var mı ? En son nezaman anne baba cocuk pikniğe sinemaya gittiniz ? Iyi babalık kavramını karıştırıyorsunuz. Iyi baba önce yuvayı yuva yapar karısını mutlu eder

Yukarida bir arkadas cok guclu bir kadinsiniz demis buna cok katiliyorum. Ilaveten cok sabirli bir kadinsiniz. Ben bosanacaginiza pek ihtimal vermiyorum ama lutfen gucunuzun farkinda olun. Siz her turlu ve her sartta dimdik ayakta durabilecek guctesiniz. Esiniz su saatten sonra doldurusa gelse ne gelmese ne. Esiniz icin baska cok fazla yazacak seyim var cunku cok sinirlendim ama banlanmak istemiyorum.

Tek istediğim bu inan yoksa aşk mesk vs evlilik faso fiso . Suan çalıştığım yer babama uzak ve servis yok. İş durumu kafami kurcalıyor cok fazla
Aşk bence gelip geçici bir "hal" evlilik fedakarlık,sevgi ,güven ve karşılıklı saygı isteyen bir kurum. Siz bunları tek taraflı vermişsiniz hemde sınırsız . Umarım babanıza yakın çalışacağınız bir yer bulursunuz

Tam olarak bu evet . Kendimi zaten kişisel gelişim alanında gelistirirken farkettim okuyorum ayrıca dışardan . Hayati birakmadim yani kendime yatırım yapıyorum artik.
O zaman lütfen artık kendinle barış, kendine saygı duy, kendini sev. Sen sağlıklı ve mutlu olmazsan çocuklarını yetiştiremezsin. Artık çocuklarınla hayatını kur. Bu hayatta o kocaya ve ailesine ihtiyacın yok. Düştüğün her sefer ayağa kalkıp daha fazla adım atmışsın. Hataların, katlanmaların bence öğretilmiş çaresizlikten. Artık çocuklarınla kendi hayatınızı kurabilecek kıvama gelmişsin. Kendi hayatınızı kur ve o adamı boşa. Sadece dışarıya yüzün gülmesin, için de gülsün artık.

Bana boşanmakta kararlı gibi gelmediniz. Babanız arkanızdaymış, kararlı olsanız kaynana evine değil baba evine dönerdiniz bence
Kararlılık değil arkadaşım kararliyim onda problem yok . Çalıştığım yer babama baya uzak servsiim yok hasta olduğum içinde işe almıyor kimse zorlanıyorum is bulmakta malesef . Düşünmek zorundayim bunları.

Gerceklerin yüzüme vurulmasina ihtiyacım var . Zaten korkum yok yasayamam bilmem ne diye , ben cocuklara ayrilik sonrasi beni doldurur onlari görmez istemez uzak kalır diye korkuyorum. Babaligina lafim yok iyi babadır cocuklarona değer
Ne iyi babalığı yahu?
Sizi, çocuklarını sürekli birilerine muhtaç eden, düzenli bir aile hayatı sunamayan adam nasıl iyi baba olur?

Çocukları görüp görmemesi de kendi bileceği iş, siz annesiniz anne olarak elinizden geleni yaparsınız. Sizin de bir hayatınız var, çocuklar sorumsuz, size her türlü kötülüğü yapmak babalarını görecek diye hayatınızı heba etmemelisiniz.

Çalışıp mesleği olan kendi ayakları üzerinde duran kadınların neden bu denli kocaya zulme eziyete göz yumarlar anlamıyorum

Bizler dünya şey yazarız önemli olan sizin ne yapıcağınız yani sonuç ?

Aşk bence gelip geçici bir "hal" evlilik fedakarlık,sevgi ,güven ve karşılıklı saygı isteyen bir kurum. Siz bunları tek taraflı vermişsiniz hemde sınırsız . Umarım babanıza yakın çalışacağınız bir yer bulursunuz
Umarım esim de biliyor böyle düşündüğümü esim diyorum ismiyle hitap etmek istemediğim icin. Bi çocuğun okulu bi is yüzüne okull bitti ama is durumu kritik babamin eline bakamam kardeslerim var yeterince haklarina girdim onların

Ne iyi babalığı yahu?
Sizi, çocuklarını sürekli birilerine muhtaç eden, düzenli bir aile hayatı sunamayan adam nasıl iyi baba olur?

Çocukları görüp görmemesi de kendi bileceği iş, siz annesiniz anne olarak elinizden geleni yaparsınız. Sizin de bir hayatınız var, çocuklar sorumsuz, size her türlü kötülüğü yapmak babalarını görecek diye hayatınızı heba etmemelisiniz.

Yukarida bir arkadas cok guclu bir kadinsiniz demis buna cok katiliyorum. Ilaveten cok sabirli bir kadinsiniz. Ben bosanacaginiza pek ihtimal vermiyorum ama lutfen gucunuzun farkinda olun. Siz her turlu ve her sartta dimdik ayakta durabilecek guctesiniz. Esiniz su saatten sonra doldurusa gelse ne gelmese ne. Esiniz icin baska cok fazla yazacak seyim var cunku cok sinirlendim ama banlanmak istemiyorum.
Ben boşanacağına inanıyorum, sadece zamanı gelince olacak.ok ağrılı, sancılı bir doğum yaşıyor gibi, zamanı gelince olacak. Önemli olan kendini tanıması, hayatının farkına varması.

O zaman lütfen artık kendinle barış, kendine saygı duy, kendini sev. Sen sağlıklı ve mutlu olmazsan çocuklarını yetiştiremezsin. Artık çocuklarınla hayatını kur. Bu hayatta o kocaya ve ailesine ihtiyacın yok. Düştüğün her sefer ayağa kalkıp daha fazla adım atmışsın. Hataların, katlanmaların bence öğretilmiş çaresizlikten. Artık çocuklarınla kendi hayatınızı kurabilecek kıvama gelmişsin. Kendi hayatınızı kur ve o adamı boşa. Sadece dışarıya yüzün gülmesin, için de gülsün artık.
Eskiye nazaran daha iyiyim . İçime atmıyorum kendimi biliyorum . Ne yaşamak nasil yasamak istedigimi de . Haklısınız yola cikmadan yolun sonunu düşünmek saçmalık olucak .

Niye öyle dedin ki 🤦🏼‍♀️
Bunca şeyi yaşamanıza rağmen hala daha adama para veriyorsunuz, aileniz şu an arkanızda olduğu halde hala daha şans vermeyi düşünüyorsunuz. Onca şey atlatmışsınız, özellikle hastalığınız, asıl şimdi her seyin kıymetini bilmeniz lazım.
Aileniz arkanızda, eliniz ekmek tutuyor daha ne bekliyorsunuz?

Bir de en büyük siz değil miydiniz babanız ablanızla size nasıl haber yolluyor?

Bu arada konu sahibi bu tarz çok konular açılıyor her birine bu kadar dil dokmuyorum çünkü bazı kadınlar sadece söyleniyor değiştirmek istemiyor sizin maddi manevi bir şeyleri değiştirecek gücünüz var bence umarım bundan sonrası sizin için iyi olur
Korkmuyorum gerçekten sadece yazma istediğim şuydu aslinda bazıları yanlış anladi beni hala evli kalmak istiyorsunuz tarzında ama öyle değil . Anlaşarak cocuklari yipratmadan istiyorum çünkü zaten yıprandık. Bana en cok boşanma sonrası bosanma sırasında cocuklar bem ne hissedecegim yasayan bilem veya anlasmali bosananlar nasil adim attilar onlar adina tavsiye lazimm yoksa bizim bi evliligimiz yok zaten farkindayim

Bunca şeyi yaşamanıza rağmen hala daha adama para veriyorsunuz, aileniz şu an arkanızda olduğu halde hala daha şans vermeyi düşünüyorsunuz. Onca şey atlatmışsınız, özellikle hastalığınız, asıl şimdi her seyin kıymetini bilmeniz lazım.
Aileniz arkanızda, eliniz ekmek tutuyor daha ne bekliyorsunuz?

Bir de en büyük siz değil miydiniz babanız ablanızla size nasıl haber yolluyor?
Babin eşine abla diyorum ki anne diyebilsem annem olsa onun gibi olurdu heralde cok mukemmel biri sağolsun. Yine diyorum çocukların bunu benden bilmesi sen istemedin demesinden onları doldurmalarindan . Kendim olarak bi korkum yok aslanlar gibide yaşarim.

Korkmuyorum gerçekten sadece yazma istediğim şuydu aslinda bazıları yanlış anladi beni hala evli kalmak istiyorsunuz tarzında ama öyle değil . Anlaşarak cocuklari yipratmadan istiyorum çünkü zaten yıprandık. Bana en cok boşanma sonrası bosanma sırasında cocuklar bem ne hissedecegim yasayan bilem veya anlasmali bosananlar nasil adim attilar onlar adina tavsiye lazimm yoksa bizim bi evliligimiz yok zaten farkindayim
Bence çocuklarınız ev ev gezmek kadar ağır travma yaşamazlar emin olun . Siz kanser geçirmişsiniz stresten çocuklarınıza siz lazimsiniz size birşey olsa Allah korusun o çocuklara ne olacak

X