Eşimle sürekli tartışıyoruz ve ben hamileyim

duyguayy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2022
20
-29
24
Eşimle sevgiliyken daha iyiydik, evlendikten sonra sürekli kavga tartışma kırma dökme herşeyi yaşadık ve ben hamileyim üzüntüden bebeğime bişey olucak diye çok korkuyorum
En başından anlatıyım benim yerimde veya bizim yerimizde olsanız napardınız. Aramızda sorun yok mesela görümcem bana kalabalık bi ortam içinde laf sokuyor önceden böyle değildi biz evlenme kararı aldık evlendik sonra konuşmaz olduk zaten ben bunlarla ilgili bişey dediğimde beni ailemden soğutmaya çalışma asla soğumam falan diyor eşim ben böyle bişey hiç istemem biliyor bunu ben inanamıyorum bazen öyle şeyler söylüyorki. O kadar çok değiştiki bana karşı bugün en son yine kavga ettik boşanalım dedik gidip konuşalım dedik ailesinin evine gittik benim konuşmama bile gelmeden ben bunu istemiyorum diye açtı konuyu beni öyle bi kötülediki benim kardeşimi öne sürüyor dedi huzursuz ediyor beni ben eve gitmek istemiyorum böyle evlilik istemiyorum neler söyledi beni annesinin babasın yanında çok küçük düşürdü kavgalarımızı aramızda geçen her konuşmayı herleyimizi anlattı ama sadece beni sonra ailesi istemedi bizim ayrılmamızı kötü oldular sonra biz bi şekilde eve geri geldik şimdi birbirimizle konuşmuyoruz bile ve ben çok kötüyüm Şuan çıkmazın içindeyim ne düşüneceğimi napıcağımı bilmiyorum.

Benim bildigim insanlar boşanmaya karar verince avukata filan giderler. Ne alaka boşanalim diyip koşa koşa adamin ailesine gidiyorsunuz hadi o gidiyor siz ne bekleyerek ve hangi amacla gidiyorsunuz? Sizi ailesine övmek için goturecek degil o halde.
İyi butun her şeyinizi ortalara sacip, kendinizi kucuk dusurup dönmüşsünüz, rahatlamişsinizdir.

Ben bu hallere bir defa girilince sonrasinda cok saygili, iyi bir evlilik devam edecegini dusunmuyorum acikcasi.

Eşiniz bebek sorumluluğu altına girmeye hazır değilmiş gibi görünüyor karşıdan bakinca anlattıklarinizdan. Ama öyle değil eşim benden çok daha fazla istedi bebek sahibi olmayı baya sorun yaşadık tüp bebek yaptık tuttu hamileyken çok tartışmalar yasadik bilincine varamadı gebeligin babaligin okadar cok bebek isteyen adam gitti kavgaci adam geldi yerine sanki. Ama tartışmalarımiz sizinki kadar üst boyuta geçmedi. Sizin eşiniz baya azıtmış kusura bakmayın ama başka kelime bulamadım karşılığı olabilecek. Ailesinin yanında iyice gaza gelmiş ben istemiyorum bunu eve gitmek istemiyorum filan hiç kabullenecek şeyler değil. Sizinde onun peşine takılıp bunca sözden sonra sırf hamile olduğunuz için eve dönmeniz akıl kâri değil. Kovun onu madem eve gelmek istemiyor gelmesin ozaman. Bosanin diyemem ama sizi kaybetmekten korkması lazım yenilir yutulur laflar etmemiş

Vay arkadaş sürekli tartışıyorsunuz ama hamilesiniz. Eşiniz de baya kavgacı,boşboğaz ve aile kuzusu.
Bu kadar tartışmanın içinde çocuk nasıl oluyor?
Tartıştıktan sonraki Kısa süren barışma sürecinde mi?
Açık da yazamıyorum ki
Eşiniz düzelmez gibi duruyor ona bel bağlamayın bence.
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin bebeğinizi.

Ailelerimize tek tek gidip biz söyleyim açıklayalım dedik bu amaçla ben gitmeyi kabul ettim ana durum öyle olmadı orda ben şok geçirdim zaten ve gerçekten kendimi çok berbat hissediyorum ben napıcağımı düşünemiyorum bile şuanda

Brn evlendiğimiz ilk gün hamile kaldım planlı değildi

Boşuna evliliginiz oturmadan çocuk yapmayın demiyoruz burada,çok yazık çook.

Ailelere soylenecekse herkes kendi ailesine söyler. Boyle ikiniz birden tek tek aileleri gezip biz boşaniyoruz niye densin?
Biz boşaniyoruz diyince illa neden, nasil sorulari gelecek. Evlilik bitiyor diye o evlilikte yaşanmiş her şeyi ailelerde konuşmaniz gerekmiyor.

Ha bosanma lafini ortaya attik ama aslinda istemiyoruz birileri araya girse de vazgecsek diye dusunerek gittiyseniz, ailelere degil terapiste gitmeliydiniz.

Boşanma kararinda emin olan insanlar sizin gibi yapmazlar diye dusunuyorum cunku

Kostur kostur ailenize "bosaniyoruz" demeye gitmek yerine bir aile terapistin yolunu tutsaydiniz. Veya diyelim cidden bosanma karari aldiniz bunu söylemek icin ailesinin evine gitmeye gerek olmaz. Ikiniz de bosbagazlik yapip bosanmayi agiza alip kosa kosa özelinizi ailesinin önüne dökmüssünüz. O döktügü gibi, sizde oraya giderek canak tutmus oldunuz.
Yapacaginiz belli: Aile terapistine gidip cözüm odakli olucaksiniz veya oturup nasil temiz ayrilip o bebege yine iyi anne baba oluruz diye düsüneceksiniz. Ikiniz de sorumsuz davrandiniz

Bosanacaksaniz herkes kendi ailesine aciklama yapsin. Blof yapiyorsaniz bosanmayi agza almak cok tehlikelidir, birsure sonra kulak aşinalığı yapar. Yani sizin sorunu bi tek terapist cozer. Terapiste gitmeyiz diyosanjz bosanin. Sacma sapan isler yapiyosunuz karsilikli olarak

Gittik çünkü gitmeden önce şunu söyledik tek boşanan çift biz değiliz ama ikimizin de ailesinin üstümüzde çok emeği hakkı var gidip açıklayalım helallik alalım ben onun ailesinden o benim ailemden ama konuştuğumuz gibi olmadı ailesini görünce bambaşka birisi oldu ve benden hep kötü bahsetti

Evlendikten sonra sürekli kavga ettiğiniz kişiden niye hamile kaldınız diye soracağım ama süpriz hamilelik cevabından endişeleniyorum :)

Tamam kötü bahsetti peki sonra ne oldu da birlikte eve dönebildiniz?

Canım işin çok zor ama mental olarak sağlığına zararlı bu tavırlar.iliskini gözden geçir derim

Tamam kötü bahsetti peki sonra ne oldu da birlikte eve dönebildiniz?
Hiçbişey olmadı zaten şuandada konuşmuyoruz bide gidip farklı bişeyle karşılaşttıktan sonra kendi ailemin evine gitmek istemedim annem ameliyat olucak zaten morali çok bozuk bide ben bozmak istemedim gidip

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…