Eşimle sürekli tartışıyoruz ve ben hamileyim

Hiçbişey olmadı zaten şuandada konuşmuyoruz bide gidip farklı bişeyle karşılaşttıktan sonra kendi ailemin evine gitmek istemedim annem ameliyat olucak zaten morali çok bozuk bide ben bozmak istemedim gidip
Annenizin yanına gitmek istemediyseniz arkadaşınızın yanına gitseydiniz ya da başka bi akrabanızın…
Eşiniz yaptığı saygısızlığın bedelini ödemeliydi bence.

Annenizin yanına gitmek istemediyseniz arkadaşınızın yanına gitseydiniz ya da başka bi akrabanızın…
Arkadaşım yokki benim benim evlilik sürecinde ve evlendikten sonra hayatım tamamen değişti bir tane kendi çevremden arkadaşım kalmadı çalışmamı bile istemiyor ki

Eşiniz bebek sorumluluğu altına girmeye hazır değilmiş gibi görünüyor karşıdan bakinca anlattıklarinizdan. Ama öyle değil eşim benden çok daha fazla istedi bebek sahibi olmayı baya sorun yaşadık tüp bebek yaptık tuttu hamileyken çok tartışmalar yasadik bilincine varamadı gebeligin babaligin okadar cok bebek isteyen adam gitti kavgaci adam geldi yerine sanki. Ama tartışmalarımiz sizinki kadar üst boyuta geçmedi. Sizin eşiniz baya azıtmış kusura bakmayın ama başka kelime bulamadım karşılığı olabilecek. Ailesinin yanında iyice gaza gelmiş ben istemiyorum bunu eve gitmek istemiyorum filan hiç kabullenecek şeyler değil. Sizinde onun peşine takılıp bunca sözden sonra sırf hamile olduğunuz için eve dönmeniz akıl kâri değil. Kovun onu madem eve gelmek istemiyor gelmesin ozaman. Bosanin diyemem ama sizi kaybetmekten korkması lazım yenilir yutulur laflar etmemiş
Evet ailesinin yanında birden değişti

Bu kadar aileye dökülmek iyi olmamış. Çok yeni bir evlilik ama eşinizin bu kadar kavgacı ve tabiri caizse ispiyoncu olması bu evliliğe devam ederseniz gelecekte yaşamaya devam edeceklerinizin bir göstergesi gibi. Siz değişip düzeleceğine inanıyor musunuz? 1,5 ay biraz kısa bir süre büyük kararlar almak için ve maalesef çocuk da bunlardan biri de artık olan olmuş bir şey söylemek beyhude olur.

Bu kadar aileye dökülmek iyi olmamış. Çok yeni bir evlilik ama eşinizin bu kadar kavgacı ve tabiri caizse ispiyoncu olması bu evliliğe devam ederseniz gelecekte yaşamaya devam edeceklerinizin bir göstergesi gibi. Siz değişip düzeleceğine inanıyor musunuz? 1,5 ay biraz kısa bir süre büyük kararlar almak için ve maalesef çocuk da bunlardan biri de artık olan olmuş bir şey söylemek beyhude olur.
Bilmiyorum kafam o kadar karışık ki 23 yaşındayım hayattan zevk almıyorum ya önceden böyle değildik gülerdik eğlenirdik sohbet ederdik ama gülmeyi unuttum artık ben

Eşimle sevgiliyken daha iyiydik, evlendikten sonra sürekli kavga tartışma kırma dökme herşeyi yaşadık ve ben hamileyim üzüntüden bebeğime bişey olucak diye çok korkuyorum
En başından anlatıyım benim yerimde veya bizim yerimizde olsanız napardınız. Aramızda sorun yok mesela görümcem bana kalabalık bi ortam içinde laf sokuyor önceden böyle değildi biz evlenme kararı aldık evlendik sonra konuşmaz olduk zaten ben bunlarla ilgili bişey dediğimde beni ailemden soğutmaya çalışma asla soğumam falan diyor eşim ben böyle bişey hiç istemem biliyor bunu ben inanamıyorum bazen öyle şeyler söylüyorki. O kadar çok değiştiki bana karşı bugün en son yine kavga ettik boşanalım dedik gidip konuşalım dedik ailesinin evine gittik benim konuşmama bile gelmeden ben bunu istemiyorum diye açtı konuyu beni öyle bi kötülediki benim kardeşimi öne sürüyor dedi huzursuz ediyor beni ben eve gitmek istemiyorum böyle evlilik istemiyorum neler söyledi beni annesinin babasın yanında çok küçük düşürdü kavgalarımızı aramızda geçen her konuşmayı herleyimizi anlattı ama sadece beni sonra ailesi istemedi bizim ayrılmamızı kötü oldular sonra biz bi şekilde eve geri geldik şimdi birbirimizle konuşmuyoruz bile ve ben çok kötüyüm Şuan çıkmazın içindeyim ne düşüneceğimi napıcağımı bilmiyorum.
Canım çok üzüldüm ama bence bir daha ailesine gitmeyin sen oraya bence sorun çözmek için gittin boşanmak için değil ama unutma onlar el yarın birgün iyi olursunuz ama onlarin ağzına malzeme vermeyin . Umarım aranızda ne varsa hepsi hallolur üzülme bebeğini de üzme keşke biraz evliliğiniz oturduktan sonra bebek dusunseydiniz ama olmuş olan artık umarım o bebek evliliğinizi canlandirir kocanı size bağlar . Erkeklerin bir çoğu ne yazık ki aileci biz evliliğimizin ilk başladlrinda az kavga etmedik senin ailen benim ailem diye amann. Onların kulağı duymuyor olan bize oluyor. Politik olmayı bilmek lazım

Eşimle sevgiliyken daha iyiydik, evlendikten sonra sürekli kavga tartışma kırma dökme herşeyi yaşadık ve ben hamileyim üzüntüden bebeğime bişey olucak diye çok korkuyorum
En başından anlatıyım benim yerimde veya bizim yerimizde olsanız napardınız. Aramızda sorun yok mesela görümcem bana kalabalık bi ortam içinde laf sokuyor önceden böyle değildi biz evlenme kararı aldık evlendik sonra konuşmaz olduk zaten ben bunlarla ilgili bişey dediğimde beni ailemden soğutmaya çalışma asla soğumam falan diyor eşim ben böyle bişey hiç istemem biliyor bunu ben inanamıyorum bazen öyle şeyler söylüyorki. O kadar çok değiştiki bana karşı bugün en son yine kavga ettik boşanalım dedik gidip konuşalım dedik ailesinin evine gittik benim konuşmama bile gelmeden ben bunu istemiyorum diye açtı konuyu beni öyle bi kötülediki benim kardeşimi öne sürüyor dedi huzursuz ediyor beni ben eve gitmek istemiyorum böyle evlilik istemiyorum neler söyledi beni annesinin babasın yanında çok küçük düşürdü kavgalarımızı aramızda geçen her konuşmayı herleyimizi anlattı ama sadece beni sonra ailesi istemedi bizim ayrılmamızı kötü oldular sonra biz bi şekilde eve geri geldik şimdi birbirimizle konuşmuyoruz bile ve ben çok kötüyüm Şuan çıkmazın içindeyim ne düşüneceğimi napıcağımı bilmiyorum.
Seni ailesinin yanında aşağılamış belliki karnındakine güveniyor, o evde beş dakka durma ailenin evine git ve boşanmaktan korkma...

Gittik çünkü gitmeden önce şunu söyledik tek boşanan çift biz değiliz ama ikimizin de ailesinin üstümüzde çok emeği hakkı var gidip açıklayalım helallik alalım ben onun ailesinden o benim ailemden ama konuştuğumuz gibi olmadı ailesini görünce bambaşka birisi oldu ve benden hep kötü bahsetti

Boşanmayacaktiniz ki. Bakin bir insan boşanmayi dusunmese bile eşinizin şu yaptigindan sonra dusunurdu. Kaldi ki boşanma niyetiyle, karariyla o yola cikan biri eşinizin yaptigindan sonra eve filan donmezdi.

Zaten yazmişsiniz annem hasta morali bozulur vs gitmedim diye, yani boşanmak filan yoktu sizde zaten, evine gidince morali bozulacak anneniz, "boşaniyoruz helalik almaya geldik" demeye geldiginizde bozulmayacak miydi?

Blöf yapmişsiniz işte, baristirsinlar istemişsiniz rezil olunmuş d🤷

Canım çok üzüldüm ama bence bir daha ailesine gitmeyin sen oraya bence sorun çözmek için gittin boşanmak için değil ama unutma onlar el yarın birgün iyi olursunuz ama onlarin ağzına malzeme vermeyin . Umarım aranızda ne varsa hepsi hallolur üzülme bebeğini de üzme keşke biraz evliliğiniz oturduktan sonra bebek dusunseydiniz ama olmuş olan artık umarım o bebek evliliğinizi canlandirir kocanı size bağlar . Erkeklerin bir çoğu ne yazık ki aileci biz evliliğimizin ilk başladlrinda az kavga etmedik senin ailen benim ailem diye amann. Onların kulağı duymuyor olan bize oluyor. Politik olmayı bilmek lazım
Benim zoruma gidende bu zaten gitti beni kötüledi insanlara hiç benim hamile olduğumu bile getirmedi aklına

Benim zoruma gidende bu zaten gitti beni kötüledi insanlara hiç benim hamile olduğumu bile getirmedi aklına
Valla bende bu aile konularını yaşadığımda hamileydim eşim asker göreve giderdi tuttururdu annemde kal ben derdim rahat edemiyorum ablamda kal derdi ayy Allah'ım en zor günlerdi ama evlilik ilerledikçe oturuyor sabret . En üzücü olanı o hamilelik günleri bir daha gelmiyor üzüntüyle stresle geçen hamilelik çok zor halbuki biz bebeğinizin üstüne titriyoruz babalar ise doğunca anlıyorlar çocukları olduğunu. Bir süre sakin kal sonra güzel güzel konuş bebeğimiz olacak aile olacağız diye umarm dinler

Boşanmayacaktiniz ki. Bakin bir insan boşanmayi dusunmese bile eşinizin şu yaptigindan sonra dusunurdu. Kaldi ki boşanma niyetiyle, karariyla o yola cikan biri eşinizin yaptigindan sonra eve filan donmezdi.

Zaten yazmişsiniz annem hasta morali bozulur vs gitmedim diye, yani boşanmak filan yoktu sizde zaten, evine gidince morali bozulacak anneniz, "boşaniyoruz helalik almaya geldik" demeye geldiginizde bozulmayacak miydi?

Blöf yapmişsiniz işte, baristirsinlar istemişsiniz rezil olunmuş d
Annem ameliyat olucak dedim ve zaten anneme de gidicektik söylemeye düzgün bir dille ama ailesinin evinde bana böyle davrandığı için annemin yanında da yapardı anladınmı annemi üzmek istemedim ben beni annemede kötülerdi o yüzden gitmedim

Çok yakınımın basindan geçen olayların benzerini yapmışsın hatta iş boşanmaya kadar girmişti davalar acılmis ortada henüz doğmamış bir bebek vardı sizde hamileliğin verdiği duygu karışıklığı eşinizin de biraz aileci olduğundan dolayı ki kosa koşa ailesine gidip anlatmış bu kararlar alınır çok net emin kararlar verilir hatta ama bence ortadaki doğmamış çocuğun hatrina bir orta yolu gösteren olur yeniden duzelinir ve bak aynı şeyleri yaşayan 2 tanıdığım var hatta ikisininde bebekleri doğduktan sonra Koca eşine ve çocuğuna daha düşkün bir hale geldi kızında haliyle sinir stresi azaldı herşey düzeldi ama inşallah senin hbe bebeğinin hatta yuvanız hakkında hayırlısı olur

X