Eşimle sürekli tartışıyoruz ve ben hamileyim

Çok garipsiniz. Sizin hayatınızın içinde ailelerin ne işi var? Dışarı dökülmüş bile bu olay. Kol kırılır yen içerde kalır. Çıktıysa bitmiştir. Koca koca insanlarsınız boşanacaksanız boşanın barışcaksanız barışın milleti huzursuz etmeyin. "ben bunu istemiyorum" gibi bir tarzdaki adamı değil hamileyken 10 çocukluyken bile siz istemeyin. Sen kimsin ne haddine bu laflar deyip çıkamayacak kadar güçsüzseniz daha fazlasını da yaşayacaksınız üzgünüm

Ben zaten çok arkadaşı olan bir insan değildim 3-4 tane arkadaşım vardı ve evet istemediği için kalmadı
Çalışmanıza izin vermemiş, arkadaşlıklarınızı bitirmiş ama siz hep gülüp eğleniyorduk diyorsunuz. Üyelerin dediği gibi boşanma haberi falan vermeye gitmemişsiniz. Ara bulucu olsunlar kulağını çeksinler bak eşin de hamile ayağını denk al vs desinler diye koşa koşa gitmişsiniz ama rezil olmuşsunuz. Bundan sonrasında da sizi farklı bir hayat beklemiyor. Eşiniz lütfeder de sizden boşanmazsa o evde sığıntı gibi yaşamaya devam edersiniz. Sevgi saygı yok, ilgi yok, hamileliğe çocuğa sevinme yok... Daha 1,5 aylık evli ve hamile karısı olan adam koşup ailesine ben bu kadını istemiyorum diyor. Kendinizi bile isteye ateşe atmışsınız da bebeğin günahı ne, masum bir çocuğu nasıl ve niye kendi hayatınıza ortak edebiliyorsunuz?

Acemilik var herhalde. Birbirinize siz sahip çıkmazsanız kimse çıkmaz. Yıkılan yuvayı seyredersiniz. Tartıştıkça biyere varamıyorsanız baska yollar denemeye bakın

Hamile olduğunuz için sizi üzmek istemiyorum. Ama eşiniz nasıl düzelir vs bilemicem Allah yardımcınız olsun sağlıkla bebeğiniz dünyaya gelsin

Boşanmak isteyen insan ailelere birlikte gitmez ki. Siz barıştırılmaya gitmişsiniz ama daha kötü olmuş.

Ayrıca eşinizin sizi kötülemesine neden şok oldunuz? Normal çaya kahveye gitmemişsiniz. Zaten sizin dediğinize göre boşanma niyetinizi söylemeye gitmişsiniz, tabi ki şikayetlerini dile getirecek.

Ne oldu şimdi, tüm özel meselelerinizin ortaya döküldüğü ile kaldınız. Bundan sonra toparlanmaz bu evlilik. Siz unutsanız ailesi unutmaz.

Vay arkadaş sürekli tartışıyorsunuz ama hamilesiniz. Eşiniz de baya kavgacı,boşboğaz ve aile kuzusu.
Bu kadar tartışmanın içinde çocuk nasıl oluyor?
Tartıştıktan sonraki Kısa süren barışma sürecinde mi?
Açık da yazamıyorum ki🤦‍♀️
Eşiniz düzelmez gibi duruyor ona bel bağlamayın bence.
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin bebeğinizi.
Abartılacak bir mesele değil ki seks.sürekli aynı evin içinde olan bir kadın ve bir erkeksin illaki arada sırada da olsa yükselme zamanları oliyordur.zaten 10,15 dakika birşey yani.öyle yataktan çıkmamaya, saatlerce birbirinin koynunda yatmalara gerek yok ki.bu arada çok kavga etmek, anlaşamamak cinsel arzuya engel olmuyor.sonuçta zekası olan memeli hayvanlarız.ki tüp bebek demiş konu sahibi.

Hamileymissiniz bişi demek istemiyorum ama ben bunu istemiyorum demek nedir ya şu an en güzel zamanlarınız olmalı sizi el üstün de tutmali ama bunu yapmak istemeyen biri var bnce bunu düşünün bi

Su asamada cocuk da saglikli bi ortama gelmemis olacak. Cocugu aldiririm diye tehdit et. Onu da evden gonder. Bu adam cok bencil ne seni ne bebegini dusunuyor. Ben soyle dusunuyorum. Bu adam hep kavgali bi ortamda buyumus. Genelde oyle oluyor. Yani babasi da annesine boyle davranmis olabilir. Ofke sorunu var adamda.ama degistiremezsin. Belki biraz torpulenebilir. Pskikolig ya da terapiste gitsin. Bosanacaksan da bosanirsin. Isin filan var mi. Maddi olarak bebege bakabilecek misin. Herseyi dusunmen gerek.

Arkadaşım yokki benim benim evlilik sürecinde ve evlendikten sonra hayatım tamamen değişti bir tane kendi çevremden arkadaşım kalmadı çalışmamı bile istemiyor ki
Aferin adamın ne halt olduğu belliymiş.Evlenip hemen çocuk isteyip yapanlara bir şey demiyorum.Ama istemeyip korunmayan,evlenmeden önce doktora gidip, danışıp önlem almayanlar lütfen artık saçma sapan savunmaya geçmesin........
Artık eşinizin,ailesinin gözünde pul kadar değeriniz yok, tükürdüğünüzü yaladiniz.Gercekten boşanma isteği olsaydı önce avukata sonra aileye giderdiniz.Biraz blöf yapmak istemişsiniz adam sizden uyanık çıkmış.

Önce çocuğu aldırın biraz daha geç kalırsanız dünyaya mutsuz yeni bir çocuk daha gelecek. Sonrasında da boşanın zaten hamile karısına saygısına olmayan size bunları diyen adamla bir de aynı eve geri dönmüşsünüz hiç mi gururunuza batmadı bu durum nasıl dönebildiniz o eve nasıl kabul ettiniz size ve doğmamış çocuğunuza yapılan bu çirkinliği

Brn evlendiğimiz ilk gün hamile kaldım planlı değildi
Surda tup bebek icin omrunu vermis ve hala cocuk sahibi olamamis kadinlari goruyorum bir de boyle meryem analari. Rabbim hikmetinden sual olunmaz. Neyse, boyle ana kuzusu herifle olmaz. Bu kadar!
Cocuk var diye de olmaz. (Eski konuma bakmak isteyenler olabilir. Dogum yapacagim gunun oncesi esimin bana ve aileme yasattiklari yuzunden doguma giderken arkadasimin avukat kocasindan randevu aldim. Cunku bosanacaktim kararliydim. İlk defa ayrilma konusunu actim ve ne kadar ciddi oldugumu esim gorunce 180 derece dondu. Doguma girdi elimi tuttu benle agladi ben aci cekerken ozurler diledi.bebegimizi kucaginda tasirken bana tesekkurler etti. Dogumdan beridir de benim ve ailemin etrafinda pervane oluyor. Ailemden de ozur diledi yaptigi terbiyesizlik icin.
Ama eger gercekten degistigini gormeseydim bitirmeye kararliydim. Cocuk bisey degistirmez cunku kindar ve saygisiz biriyle evli kalirsam daha kotu olur diye dusundum. Siz de serefsiz ve aile oldugunun bilincine varamamis bir erkek musveddesi ile evli kalirsaniz cocugunuza yazik. Bunun dogumu var lohusa depresyonu var cocuk uyumaz emmez hasta stresi var. Ve bunlarin hepsi oyle bi adamla GECMEZ!

Ben olsam bebeği aldırır tekmeyi g*tüne başardım. Pislik herif. Ne demek aileye kötülemek, her dediğini ispiyonlamak ayy evlerden ırak vallahi tansiyonum fırladı.

Evet rezil etti beni yani
Böyle bir insanla olmaz zaten. Hem ailesi sessiz mi kaldı o sizi kötülerken. O hamile dur etme kendine çeki düzen ver demesi lazım büyüklerin size ayrı nasihat oğluna ayrı nasihat vermeli bence. Bilmiyorum ki kızlar değerini bilmeyen insanların yanında çürümemeli. Bazı erkekler eşlerine kesinlikle laf söylemez ve söyletmez de. Eşiniz böyleyse tekrar barışsanız bile yarın öbür gün başkalarına karşı nasıl koruyacak sizi. Bir düşünün çocuklu boşanan çok kişi var önemli olan nerede değer gördüğünüz ve huzurunuz .

Eşimle sevgiliyken daha iyiydik, evlendikten sonra sürekli kavga tartışma kırma dökme herşeyi yaşadık ve ben hamileyim üzüntüden bebeğime bişey olucak diye çok korkuyorum
En başından anlatıyım benim yerimde veya bizim yerimizde olsanız napardınız. Aramızda sorun yok mesela görümcem bana kalabalık bi ortam içinde laf sokuyor önceden böyle değildi biz evlenme kararı aldık evlendik sonra konuşmaz olduk zaten ben bunlarla ilgili bişey dediğimde beni ailemden soğutmaya çalışma asla soğumam falan diyor eşim ben böyle bişey hiç istemem biliyor bunu ben inanamıyorum bazen öyle şeyler söylüyorki. O kadar çok değiştiki bana karşı bugün en son yine kavga ettik boşanalım dedik gidip konuşalım dedik ailesinin evine gittik benim konuşmama bile gelmeden ben bunu istemiyorum diye açtı konuyu beni öyle bi kötülediki benim kardeşimi öne sürüyor dedi huzursuz ediyor beni ben eve gitmek istemiyorum böyle evlilik istemiyorum neler söyledi beni annesinin babasın yanında çok küçük düşürdü kavgalarımızı aramızda geçen her konuşmayı herleyimizi anlattı ama sadece beni sonra ailesi istemedi bizim ayrılmamızı kötü oldular sonra biz bi şekilde eve geri geldik şimdi birbirimizle konuşmuyoruz bile ve ben çok kötüyüm Şuan çıkmazın içindeyim ne düşüneceğimi napıcağımı bilmiyorum.
Seni istemediği çocuk yaptıktan sonra mi aklına gelmiş.
Ayrıca seni ailesinin yanında küçük düşüren ve seni istemeyen biriyle bugün devam etsen yarın evden kovup başka şeyler de yapabilir. Fazla cirkinlesmeden noktalayin derim.

Bak evliliğin ilk senesi kavgaların yaşanması fikir ayrılıkları normal. Ki sen 1 buçuk aylık evliyim diyosun. Nasıl hemen boşanalım diyebildiniz. Sorununuzu kendi aranızda çözün kendinize zaman verin aileler nedir yahu. Belliki plansız bir gebeliğin de var duygusallık hat safhada. Sizi olgun iki insan olmaya davet ediyorum. Eşini karşına al ve de ki ilk kavga eden biz değiliz herkes evliliğin ilk dönemleri böyle süreçlerden geçiyor. Ne olursa aramızda kalmalı birlikte cozmeliyiz ikimizin de ailesine birbirimizi kötülemek birbirimizi küçük düşürmek yüz göz olmak demek. Ha ama ciddi ciddi boşanalım diyosan ve beni sevmiyorsan 1 buçuk ayda benden vazgeçtiysen ben de meraklin değilim. Aynen böyle söyle. Ergenler gibi davranmışsınız ikiniz de kusura bakmayın. evlilik çocuk oyuncağı değil bu. Bi de çocuk üstüne oh maşallah.

Ayy yıllar önce bir gelin adayı konu açmıştı. Evlenmeden önce nişanlısının korunmaya yönelik bakış açısı ile ilgili idi konu.
Adam eskiden korunma mı varmış, benim korunmam sen de korunmayacaksın demiş.
Buradaki hanımlarla el birliği edip kızın gözünü açmıştık. Sonunda kız başka davranış problemleri de olan nişanlısını düğün gününe çok yakın bir zamanda terk etmişti. Sonra eğitim hayatına devam etme kararı almıştı. Aklıma o geldi.
İşte ne kızlar var bakın, yolun başında bir acaba demeyi biliyorlar. Mertçe o yoldan dönmeyi de biliyorlar.
Siz niye başkasının insafına bu kadar teslimsiniz?

Evlendikten sonra sürekli kavga ettiğiniz kişiden niye hamile kaldınız diye soracağım ama süpriz hamilelik cevabından endişeleniyorum :)

Okuduğum konulardan sonra hamile kalmak isteyenlere üç doz şiddet ve kavga etmelerini önermeyi düşünüyorum. Bu tarife uyanlar daha halayda hamile kalıyor. Gerçekten konuları okurken en absürt olan ve şiddet içerenleri hamile veya iki üç çocuk sahibi

X