Eşimle tartışmamız

Merhabalar,
4 yıllık evliyim. Eşimle tartıştım bugün. Sizlerin de fikrini almak istiyorum. Eşimin ailesi maddi açıdan sıkıntılı durumdalar. Dolayısıyla eşim zaman zaman ailesine destek çıkar. Hatta bizden borç aldıkları ve geri ödemedikleri de çok oldu. Örneğin bir ara 20 bin TL aldılar ve ödenmedi. Kızkardeşi harçlık istediği her zaman gönderdi. Sürücü kursu parasını, kpss kursu parasını ödedi hatta. Abisi de zaman zaman sıkışınca ister. Bu bazen 300-500 bazen 1000-1500 TL gibi miktarlar olur. Abisi evli ve çocuklari var. Durumları olmadığından beklenti içinde de olmadım. Eşim bekar iken onlara daha rahat destek oluyordu tabi. Ailecek büyük bir borcun içindeler, krediler katlana katlana borç büyümüş. Zaman zaman tartışmalarımiz oldu bu konu ile ilgili. Her seferinde "ama onların ihtiyaçları var" oldu cevabı. "Niye karışıyorsun paraya mi ihtiyacın var? Farzet ki gönderdigim paraya kendime birşey aldim? gibi yanıtlar da aldım. Bugün yine hesaptan para çekildiğini ve kardeşine gönderdiğini öğrenince hem habersiz olması hem de sürekli olması nedeniyle biraz kızdım. Çünkü artık kızkardeşi çalışıyor. Eşim tartışma sırasında "keşke evli olmasaydim" gibi bir söz sarfetti çok kırıldım. Ailem bu durumda iken evlenmemem gerekirdi dedi. "Demekki onlar için kendi mutluluğundan vaz mi geçiyorsun?" dedim. Sonra pandemi döneminde annemin bazen market masrafını karşılamami yüzüme vurdu. Annem emekli memur. Bazen bana para verdiği dahi oldu. Kendi kartını bana verdi zaten. Market kasasında bazen acele olunca, kendimden ödeme yaptım. Sanıldığı gibi büyük miktar değil. Örneğin bir ekmek, biraz meyve gibi olmuştur anneme aldığım şeylerde. Bunları yüzüme vurmasına da şaşırdim. Çünkü annem karşılığını maddi olarak mutlaka verir. Kendide görüyor ve biliyor bunu. Siz ne düşünür ne söylersiniz? Ben mi hataliyim?
Not: Bu arada çalışıyorum. Maaşım eşimden daha yüksek. Çocuğum yok.
Bence ikiniz de ailenize yardım edebilirsiniz sorun yok anne baba sonuçta. Karşılıksız sevgi ve saygı olunan kişiler. Ne siz eşinize bu konuda karışın ne o size. Çizgiler var işte. Sizi aç bırakıp onları bakıyorsa yanlış olur. Ama ortada suistimal edilen durumlar varsa o ayrı. Eşinizin para göndereceğini bile bile borçlar yapılıyorsa vs.

Ne gururu yaf, eski nişanlıma da kaba ve saygısızca konuştu diye tokadı basmıştım ama ABDde çok iyi bir ünvde profesör oldu iyi mi :KK51:Böyle olacağını bilseydim belki daha alttan alırdım şimdi ne para kırıyordur o hırbo :halay:

Tişkür ederim, yardımcı kuvvet arayan kadınlar için Alo Cherry hattı kurmayı düşünüyorum. Hakaret, tokat, evden atma konularında ücretsiz destek sağlamak istiyorum :KK50:
Prof olmuş ama adam olamamış geç orayı. 😂
Böyle herifler parayı kırar evlensen kemiğide kırar Allah korusun. 😬

Merhabalar,
4 yıllık evliyim. Eşimle tartıştım bugün. Sizlerin de fikrini almak istiyorum. Eşimin ailesi maddi açıdan sıkıntılı durumdalar. Dolayısıyla eşim zaman zaman ailesine destek çıkar. Hatta bizden borç aldıkları ve geri ödemedikleri de çok oldu. Örneğin bir ara 20 bin TL aldılar ve ödenmedi. Kızkardeşi harçlık istediği her zaman gönderdi. Sürücü kursu parasını, kpss kursu parasını ödedi hatta. Abisi de zaman zaman sıkışınca ister. Bu bazen 300-500 bazen 1000-1500 TL gibi miktarlar olur. Abisi evli ve çocuklari var. Durumları olmadığından beklenti içinde de olmadım. Eşim bekar iken onlara daha rahat destek oluyordu tabi. Ailecek büyük bir borcun içindeler, krediler katlana katlana borç büyümüş. Zaman zaman tartışmalarımiz oldu bu konu ile ilgili. Her seferinde "ama onların ihtiyaçları var" oldu cevabı. "Niye karışıyorsun paraya mi ihtiyacın var? Farzet ki gönderdigim paraya kendime birşey aldim? gibi yanıtlar da aldım. Bugün yine hesaptan para çekildiğini ve kardeşine gönderdiğini öğrenince hem habersiz olması hem de sürekli olması nedeniyle biraz kızdım. Çünkü artık kızkardeşi çalışıyor. Eşim tartışma sırasında "keşke evli olmasaydim" gibi bir söz sarfetti çok kırıldım. Ailem bu durumda iken evlenmemem gerekirdi dedi. "Demekki onlar için kendi mutluluğundan vaz mi geçiyorsun?" dedim. Sonra pandemi döneminde annemin bazen market masrafını karşılamami yüzüme vurdu. Annem emekli memur. Bazen bana para verdiği dahi oldu. Kendi kartını bana verdi zaten. Market kasasında bazen acele olunca, kendimden ödeme yaptım. Sanıldığı gibi büyük miktar değil. Örneğin bir ekmek, biraz meyve gibi olmuştur anneme aldığım şeylerde. Bunları yüzüme vurmasına da şaşırdim. Çünkü annem karşılığını maddi olarak mutlaka verir. Kendide görüyor ve biliyor bunu. Siz ne düşünür ne söylersiniz? Ben mi hataliyim?
Not: Bu arada çalışıyorum. Maaşım eşimden daha yüksek. Çocuğum yok.
Bence de evlenmemeliymiş daha maddi kontrolü eline alamamış yuva kavramını oturtamamış yardım mı borç mu hibe mi kavramları yerleşmemiş ve farkındalık oluşmamış daha çok kavga edersiniz böyle giderse eşinizi sarsın kendine gelsin evli olduğunu fark etsin

Alnından öpmek ? Allah'ım nasip olur mu ? 😔

Kız dilhun o kadar yazıyoruz sen de gaza gel bak. Yedirme herife kendini.
Azıcık canlansa da içimiz rahatlasa.
20 bin ya 20 bin gitmiş Biss. :KK43: Güzelim paracıklar gitmiş. Kondisyon bisikleti, ehliyet kursu, kpss kursu falan, bir sürü paracıklar. :KK43: Ahhh ahh o paralara neler alınırdı neler. :KK43: Caaaanım parfümüm La vie est belle'nin orijinalini falan alırsın, cici cici kıyafetler oyyyşşş. :KK53: Ama şimdi kocaman bir hava alıyor konu sahibi ooooffff.

20 bin ya 20 bin gitmiş Biss. :KK43: Güzelim paracıklar gitmiş. Kondisyon bisikleti, ehliyet kursu, kpss kursu falan, bir sürü paracıklar. :KK43: Ahhh ahh o paralara neler alınırdı neler. :KK43: Caaaanım parfümüm La vie est belle'nin orijinalini falan alırsın, cici cici kıyafetler oyyyşşş. :KK53: Ama şimdi kocaman bir hava alıyor konu sahibi ooooffff.
He valla ya. Ne nahifsin konu sahibi. Valla isterse cimri desinler vermem. Vallahi de vermem billahi de vermem. Hem para verecem hem eleştirilecem. Zırnık !
Millet o kurslara gitmek için çalışıyor yazın. Kışın kursa gideyim diye. Sıfır emek dilen milletten kolay tabi. 😬

He valla ya. Ne nahifsin konu sahibi. Valla isterse cimri desinler vermem. Vallahi de vermem billahi de vermem. Hem para verecem hem eleştirilecem. Zırnık !
Millet o kurslara gitmek için çalışıyor yazın. Kışın kursa gideyim diye. Sıfır emek dilen milletten kolay tabi. 😬
Valla ben de asla vermem. Ben bu yüzden evlenemiyorum galiba. :KK53: Hiç paylaşımcı değilim. O 20 bini versem bir sene uyku uyuyamazdım. Paramı kıskanırım ben ayol. :deli:

Konu sahibi sabahtan akşama mesaide ter dökerken onun paralarını evde yayila yayila yiyen eltiyle görümce bı de aralarında bu kızın dedikodusunu yapmiyorlarsa ben de birşey bilmiyorum. Ay sinir bastı akşam akşam

Konu sahibi sabahtan akşama mesaide ter dökerken onun paralarını evde yayila yayila yiyen eltiyle görümce bı de aralarında bu kızın dedikodusunu yapmiyorlarsa ben de birşey bilmiyorum. Ay sinir bastı akşam akşam
Eminim yapıyorlardir. Aralari çok iyi.

Bu sözü ilk defa söyledi ve çok şaşırdım. Çok rahat ağzından çıktı, tereddüt etmeden.. Üstelik yaptığım o kadar fedakarlığa rağmen.
Siz maaşınızla evi geçindiriyorsunuz o da ailesine veriyor galiba yani tamamen size güvenmiş,tabi ki ara sıra yardım yapılır ama sürekli olması rahatsız edici,evin giderlerini karşılayıp ekstra yardım edebiliyorsa etsin ama siz eve o ailesine çalışıyorsa sıkıntı

Ona şaşırıyorum ayriyeten. Örneğin abisinin bir mesajini okudum tuhaf geldi. Tam hatırlamıyorum. "Yegenlerinin masrafları bitmiyor amcası" ve sonunda gülücük emojisi...mesaj bile itici geldi..
Utanmasın üstünüze geçirsin çocukları o zaman. Ortalık da baba diye gezinmesinin bir manası yok.. Lakaytlık diz boyu..😒 Ne kadar geliri de olsa ben kardeşime asla bu şekilde yaklaşamam, millet ne kadar fütursuz..

Müge Anlı diyor ya, biz çalışırken sen altın gününde kısır yiyordun diye. Heh işte kısır yiyen eltiyle görümce, bu konudakiler bence Piraye hanım. :KK53: Zavallı Dilhun1 Dilhun1 da çalışsın işte.

Siz maaşınızla evi geçindiriyorsunuz o da ailesine veriyor galiba yani tamamen size güvenmiş,tabi ki ara sıra yardım yapılır ama sürekli olması rahatsız edici,evin giderlerini karşılayıp ekstra yardım edebiliyorsa etsin ama siz eve o ailesine çalışıyorsa sıkıntı
Tüm maaşını vermiyor eşim. Evin geçimine katkısı var yanlış anlasilmasin. Aslında ailesinin sürekli bize güvenmesi ve her durumda rahatça para istemeleri sorun. Ve en son konuşmamızda eşimin anneme yaptığım market alışverişini başa kakmasi.

Tüm maaşını vermiyor eşim. Evin geçimine katkısı var yanlış anlasilmasin. Aslında ailesinin sürekli bize güvenmesi ve her durumda rahatça para istemeleri sorun. Ve en son konuşmamızda eşimin anneme yaptığım market alışverişini başa kakmasi.
Kesinlikle market alışverişini dillendirmesi büyük çirkinlik,ki siz annenizin kartını niye alıyorsunuz hayır anne 2 parça şey için senden kart mı alacağım diyebilirsiniz.Anneme yaptığım 30 liranın hesabını yapıyorsan gel ailene verdiklerimiz hesaplayalım diyip susturabilirsiniz ayrıca bundan sonra sen ailene ne kadar verirsen bende anneme o kadar vereceğim ya da hediye alacağım diyin

Kesinlikle market alışverişini dillendirmesi büyük çirkinlik,ki siz annenizin kartını niye alıyorsunuz hayır anne 2 parça şey için senden kart mı alacağım diyebilirsiniz.Anneme yaptığım 30 liranın hesabını yapıyorsan gel ailene verdiklerimiz hesaplayalım diyip susturabilirsiniz ayrıca bundan sonra sen ailene ne kadar verirsen bende anneme o kadar vereceğim ya da hediye alacağım diyin
Evet bu güzel bir yöntem. Deneyeceğim. Aslında son aylarda biraz kendime fazla harcamaya başladım. Şöyle ki önceleri "bu pahalı" dediğim şeyleri almaya başladım. Ama sizin söylediğinizi yapmadım. İyi fikir.
Anneme kartını verme gerek yok dedim. İnat etti annem. Bize ödetmek istemez.

Ben gerçekten ihtiyaçlar için gönderiyor sanmıştım . ( Mesajları yeni gördüm )Hoş yine de izniniz olması lazımdı o ayrı bir konu .Kendi adıma kusura bakmayın demek istiyorum . Boşanmaya karar verdiğiniz dönemde de noterden ortak tapulariniza serh koydurun .Ne olur ne olmaz dünya hali .

Hanımlar söylediklerinizde hakli

Eşim 6500 ben 8500 alıyorum. Arabamiz var, evimizi yeni aldık. Her ay değil de, 2 ay olmasa 3. Ay yollamistir. Onlar ne zaman isterse diyeyim. Ortak hesaptan harcıyoruz. Yani maaşları ortak hesapta ve oradan bütün ihtiyaçlarımızı karşıladigimiz gibi, onlara da gönderebiliyoruz. Kendisine çok harcama yapmaz onu söyleyim. Çok nadir kiyafet alır kendisine. Tüketici olmamaya, minimalist olmaya çalışır.. öyle diyor kendisi için. Tutumludur diyeyim kendisine sadece..
Bence ailesinden kendine kalmıyor
Aldığı para cuzi para sıradan hepimiz gibi memur parasi.
Bu parayla evin gecimi bile ne kadar zor oluyor.
Ben geçen ay hesapladım çocuğuma 1000 lira sadece doktor parasi gitti.
Yeme içme bez parası oda enaz 700
Kira doğalgaz elektrik bakıcı parası 3000
Yani bir maasla hiçbir cacik olmuyor.
Sizin maasiniza guvenmis o.
Sizin paranız olmasa bukadar rahat hareket edemez.
Ve bu devran böyle donmemeli.
Sizi kandirmis sizin durumunuz iyi felsn değil.
Sizde bu değirmeni kit kanaaat donduruyorsunuz.
Herşey iki katı zamnlaniyor şahsen ev almaya niyetlendik sadece niyette kaldi.
Bizde birikmiş 200 evler en kotusu bulundugum ilde 600.
Kisaca hayat aşırı aşırı pahali.
Esinin evlenme durumu yokmuş zaten.
Resmen sayenizde ailesine level atlatmis.
Bir yaptırım yapmaniz şart

X