Eşleriniz size karşı nasıl?

Tartışmalarda nasılsınız? Küfürler, hakaretler veya ne bileyim birbirinizin çok alınacağı şeyleri söylemeler falan mı? Diğer türlü sözlü tartışmalar kısa küslükler sorun değil bence
Önce kısa küslüklerdi sonra hakaretler küfürler tehditler artık kırılıyorum

5 yıl alışma süreci oldu bizde 5 yılın sonunda tartışmaz olduk. 9 yıllık evliyiz
Ne güzel beş yıl nasıl dayandınız hakaret küfür şiddet var mıydı size ev işlerinde yardımcı oluyor muydu hasta olduğunuzda nasıl davranıyordu bunları soruyorum çünkü acaba bendemi sorun diyorum

Eğer yeni evliyseniz bir evliliğin oturma süresi 2 yıl derler. Bence bu 2 yıl, birbirlerinin huyunu suyunu gerçekçi hallerini görme tanıma evresi. Bambaşka ailelerde büyümüş iki kişi bir evi bir aileyi idare etmeye çalışıyor, sevgisini ve saygısını koruyarak. Kolay değil ama zorda olmamalı. Ben 3 senedir evliyim, öyle çok bi tecrübem yok belki. Ama bu duyduğumuz karşılıklı sevgi 3 yılı daha kolay geçirmemize sebep oldu bence. Çok şükür zamanla herşey yoluna giriyor, yolun başındaysanız sabredin. Ama sevgi saygı özen gibi temel şeyler yoksa ciddi sıkıntı bence. O zaman ancak düşünebilirsiniz boşanmayı. O da terapiden sonra düşünülmeli şahsi fikrim.
Üç yıl içinde tartışmalar illaki yaşanmıştır ama büyüklüğü neydi hakaret mi şiddet mi özelden konuşabilirmiyiz

Önce kısa küslüklerdi sonra hakaretler küfürler tehditler artık kırılıyorum
Boyle bir sey normal olamaz. 1.5 yildir evliyiz esim hic yapmadi yapacagini sanmiyorum. Ben bir kere yaptim cok pismanim ne yasarsak yasayalim insan gibi konusmam gerekirdi. Diger ciddi tartismada yine saygısızlık ettim ama daha hafifti. Bir daha olmadi daha dikkatliyim kelimelerimi secerken ve zihniyetimi degistirmeye calisiyorum

Evet.
Bencede 2 yılda oturuyor bir evlilik .
Şuan ben 3. Yildaym.
Birbirimizin huyunu biliyoruz.
Birbirimizi çözümledik.
Bazen didistigimiz kirilganliklarimiz illaki oluyor.
Onlarida konusup anlamaya çalışarak geri düzeliyor bi şekilde.
yakında bebiste aramızda olacak malum.
Cekirdek aile oluşmuş oluyor.
konunuzu okudum sanırım yeni evlisiniz.
Biraz bekleyip sabırla duruma hale bakmak gerekir.
umarım düzelir yaşadığınız olaylar.

Evet.
Bencede 2 yılda oturuyor bir evlilik .
Şuan ben 3. Yildaym.
Birbirimizin huyunu biliyoruz.
Birbirimizi çözümledik.
Bazen didistigimiz kirilganliklarimiz illaki oluyor.
Onlarida konusup anlamaya çalışarak geri düzeliyor bi şekilde.
yakında bebiste aramızda olacak malum.
Cekirdek aile oluşmuş oluyor.
konunuzu okudum sanırım yeni evlisiniz.
Biraz bekleyip sabırla duruma hale bakmak gerekir.
umarım düzelir yaşadığınız olaylar.
Öncelikle bebişiniz hayırlı olsun inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız.
Benim evliliğim 1.5 sene oldu çok tartışıyoruz her konuda.
Peki sizin ilk senelerde eşinizin size karşı tutumu nasıldı mesela ailesine karşı sizi korur mu veya ev işleri konusunda yardımcı olur mu nasıl geçti iki yıl

Boyle bir sey normal olamaz. 1.5 yildir evliyiz esim hic yapmadi yapacagini sanmiyorum. Ben bir kere yaptim cok pismanim ne yasarsak yasayalim insan gibi konusmam gerekirdi. Diger ciddi tartismada yine saygısızlık ettim ama daha hafifti. Bir daha olmadi daha dikkatliyim kelimelerimi secerken ve zihniyetimi degistirmeye calisiyorum
Bizde de tam tersi ben kötü kelime kullanmamaya çalışıyorum ama o alışmış senden önce de böyleydim şimdide diyor insan herkese karşı olsa bile eşine karşı olmamalı diyorum

Ne güzel beş yıl nasıl dayandınız hakaret küfür şiddet var mıydı size ev işlerinde yardımcı oluyor muydu hasta olduğunuzda nasıl davranıyordu bunları soruyorum çünkü acaba bendemi sorun diyorum
Öyle şeyler tabi ki yoktu. Sadece sürekli bi didişme halindeydik

Öncelikle bebişiniz hayırlı olsun inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız.
Benim evliliğim 1.5 sene oldu çok tartışıyoruz her konuda.
Peki sizin ilk senelerde eşinizin size karşı tutumu nasıldı mesela ailesine karşı sizi korur mu veya ev işleri konusunda yardımcı olur mu nasıl geçti iki yıl

Çok teşekkür ederim sağol.
Bana karşı tutumu iyi .
Çok sert olarak görmedim kendisini şimdiye kadar. ilk yılın zamanında ben eve semte alışmaya çalışıyordum.
Bunu normal karşıladı.
Ailesine ve bana karşı dengeyi ortalamaya uğraşıp çalışıyor. kendisi tek oğlan .
Çünkü biz aynı binada oturuyoruz. 😀
Yeri gelince beni savunur.
Inkar edemem.
Saf kendi halinde merhametli birisi.
Ev isleri konusunda yardim ettiği alan mutfak oluyor.
izinli olduğu gün akşam yemeğini o yapmak hazırlamak istiyor.
Gebelikten itibaren ben çamaşır suyu kirec çözücü kullanmıyorum. Onları kendi yapıyor .
zaman zaman didistigimiz tartıştığımız oluyor. Bi orta yol eninde sonunda buluyoruz.

Çok teşekkür ederim sağol.
Bana karşı tutumu iyi .
Çok sert olarak görmedim kendisini şimdiye kadar. ilk yılın zamanında ben eve semte alışmaya çalışıyordum.
Bunu normal karşıladı.
Ailesine ve bana karşı dengeyi ortalamaya uğraşıp çalışıyor. kendisi tek oğlan .
Çünkü biz aynı binada oturuyoruz. 😀
Yeri gelince beni savunur.
Inkar edemem.
Saf kendi halinde merhametli birisi.
Ev isleri konusunda yardim ettiği alan mutfak oluyor.
izinli olduğu gün akşam yemeğini o yapmak hazırlamak istiyor.
Gebelikten itibaren ben çamaşır suyu kirec çözücü kullanmıyorum. Onları kendi yapıyor .
zaman zaman didistigimiz tartıştığımız oluyor. Bi orta yol eninde sonunda buluyoruz.
İnşallah hep mutlu olursunuz yorum için teşekkür ederim bence de olması gereken sizinki gibi bizde anormallik var demekki

Üç yıl içinde tartışmalar illaki yaşanmıştır ama büyüklüğü neydi hakaret mi şiddet mi özelden konuşabilirmiyiz
Hakaret küfür tehdit şiddet gibi şeyler söz konusu dahi olamaz, sağlıklı bir ilişkide olacağını da sanmıyorum. Tabii ki bizimde kavgalarımız oldu ama bunlar bir günü aşmayan ve karşılıklı konuşup tatlıya bağlanan şeylerdi. Bir de tartışma konuları da önemli bence. Yani eşler aynı eve girdikten sonra asıl öncelikleri bu kurulan aile olmalı. Öncelik tartışması ciddi bir tartışmadır. Ahlaki dini ve ailevi değerler tartışmaları ciddi tartışmalardır. Bunlar hayata başka bakıyoruz demektir aslında. Ve orta yolun bulunması cidden zordur. Allah sabır ve kolaylık versin.

Hakaret küfür tehdit şiddet gibi şeyler söz konusu dahi olamaz, sağlıklı bir ilişkide olacağını da sanmıyorum. Tabii ki bizimde kavgalarımız oldu ama bunlar bir günü aşmayan ve karşılıklı konuşup tatlıya bağlanan şeylerdi. Bir de tartışma konuları da önemli bence. Yani eşler aynı eve girdikten sonra asıl öncelikleri bu kurulan aile olmalı. Öncelik tartışması ciddi bir tartışmadır. Ahlaki dini ve ailevi değerler tartışmaları ciddi tartışmalardır. Bunlar hayata başka bakıyoruz demektir aslında. Ve orta yolun bulunması cidden zordur. Allah sabır ve kolaylık versin.
Teşekkür ederim hakkımız da hayırlısı olsun

Helal olsun adama.yanliş anlamayın, evliliğinizi falan kötülemek değip niyetim de siz bu adamları gerçekten seviyor musunuz? 30 yaşına geldim.sevdiğim erkekleri düşünüyorum 1 kere bile içimden hakaret etmek, küfür etmek gelmedi.ben normalde sinirli bir insanım ama sevdiğim kişiye istesem bile sinirlenemiyorum.bence bu erkekler için de geçerli.birbirine hakaret, küfür edecek seviyedeki kişiler eden hâlâ aynı evde yaşamaya çalışır bilmem.eşe hakaret etmek nedir ya.kendinizi bir sorgulayın bence.dünyanin en sinirli insani ol sevdiğin birine küfür edemezsin bence.

X