Eşten habersiz anneye hediye

Ben 11 yıldır evliyim. Diğer evliler nasıl parayı yönetiyor diye merak ediyorum. Bir arkadaşım eşinin maaş kartını almış. Eşine günlük 20 lira harçlık veriyormuş mesela 😂😂
6 senelik evliyim , ikimiz de çalışıyoruz eşimle, maaşlar yatar , esimin maas kartı bendedir , maaşını cekerim , benim hesaba atarim, ev taksiti de dahil tüm ödemeleri ben yaparım, market alışverişini ben yaparım, eşime aylık 150 lira evet yanlis duymadınız:) harçlık veririm , sigarası yok , evin tüm ihtiyaçlarını da ben aldığım için ayrıca paraya da ihtiyacı yok ve verdigim harçlık kendisine yeter.

Konu sahibinin sorusuna gelecek olursak , ben gizli isler yapmayi sevmem , hediye alacaksam şayet eşimle paylaşırım zaten hic bir zaman alma da demez ki.Para hesaplarini hiç incelemez ne olmus ne bitmiş diye , sadece ben yaptığım ödemeleri soylerim hesapta kalani soylerim , birikim yapacaksak onu soylerim o kadar. Buna rağmen gizli is yapmayı sevmem. Bana güvenmiş sonuçta esim. Diyelim ki bir sekilde öğrendi eşiniz o zaman güveni kırılmaz mi size karşı?

kocaman yetişkin iş güç sahibi adama cidden ayda 150 tl harçlık mı veriyorsunuz?şaştım kaldım .9.5 yaşındaki çocuğuma o paradan daha fazla harçlık veriyorum tüm masrafları bana ait olduğu halde :rolleyes:
Evet , cok gerekli olursa eğer kredi kartim var yaninda , 6 senede sistem bu sekilde isledi bizde:)

Evet , cok gerekli olursa eğer kredi kartim var yaninda , 6 senede sistem bu sekilde isledi bizde:)
kızmayın da vallahi çok şaşırdım .150 tl bir yemek yense bitiyor.kızım 9.5 yaşında herşeyini biz almamıza rağmen 300 tl harçlığı var. :KK53:

Bence esten gizli boyle buyuk bir hediye almaniz hic dogru degil kazak vs degilki bu dunyanin parasi o alsa ayni sekilde

kızmayın da vallahi çok şaşırdım .150 tl bir yemek yense bitiyor.kızım 9.5 yaşında herşeyini biz almamıza rağmen 300 tl harçlığı var. :KK53:
Yoo kizmam :) öğle yemeklerini diyet yaptığı icin evden hazırlıyorum ekmegine yogurduna meyvesine kadar, coraplarini camislarini ben alırım, yani inanın hic para harcamaz , nadirdir bir sey almayi unuttuysam onu almasını rica ederim o kadar . Bir yere gidecekse zaten önceden haberim olur ve karttan harcamasını rica ederim kredi kartı da islem görsün diye. Esim evlenmeden onceki ev düzeni de aynen boyleymis , yani kp çalisir kv deme verirmis , biz Allah a şükür hiç sıkıntı cekmedik simdiye kadar.

Ben aileme yaptığım hiç bir şeyi eşime söyleme ya da danışma gereği görmüyorum. Annem de bu durumdan hiç rahatsız değil bir çok üyenin dediğinin aksine. Eşimin de kendi ailesine alıp sattıklarını, yaptığı harcamaları hiç sormadım. Bilmeyi de tercih etmem doğrusu.

Bu konuda kesin bir doğru ya da yanlış yok bence. Burda önemli olan sizin evlilik dinamikleriniz. Söylememek sizin evlilik dinamiğinize zarar vermeyecekse söylemeyin. Hele de adam içten içten bozuluyorsa.

Yoo kizmam :) öğle yemeklerini diyet yaptığı icin evden hazırlıyorum ekmegine yogurduna meyvesine kadar, coraplarini camislarini ben alırım, yani inanın hic para harcamaz , nadirdir bir sey almayi unuttuysam onu almasını rica ederim o kadar . Bir yere gidecekse zaten önceden haberim olur ve karttan harcamasını rica ederim kredi kartı da islem görsün diye. Esim evlenmeden onceki ev düzeni de aynen boyleymis , yani kp çalisir kv deme verirmis , biz Allah a şükür hiç sıkıntı cekmedik simdiye kadar.
herkesin aile dinamikleri farklıdır ama bana tuhaf geldi çevremde hiç duymadığım için sanırım.kendi parasından hiç bir yakınına veremez bu durumda harçlık falan mesela.

Yoo verebilir , bakın 150 lira harclik dışında asla para vermem gibi bir durum soz konusu degil , sadece aylık bir miktar belirledi ve kendisi belirledi bu rakamı, yeterli geliyor kendisine .Benim kredi kartim maas hesabima bağlı ve esimde.Cok gerekli olursa nakit oradan kullanıyor. Gecenlerde bir arkadasi borc istemis bana sordu sen bilirsin dedim , benden rica etti arkadaşının hesabına eft yaptım:) Esim para harcamayı cok sever , benim 3 çift ayakkabim var esimin abartmıyorum 25 çift ayakkabısı var , dışarı çıkarız normalde kadin mağaza önünden ayrılmaz dimi , hayir biz de esim ayrılmaz ayakkabi, kıyafet sever yani adam. Ama artık doymuş her şeye. Ve tum harcamaları ben yaptığım icin artık rahat kafa olarak ,kendini yormuyor adam.

herkesin aile dinamikleri farklıdır ama bana tuhaf geldi çevremde hiç duymadığım için sanırım.kendi parasından hiç bir yakınına veremez bu durumda harçlık falan mesela.
Yoo verebilir , bakın 150 lira harclik dışında asla para vermem gibi bir durum soz konusu degil , sadece aylık bir miktar belirledi ve kendisi belirledi bu rakamı, yeterli geliyor kendisine .Benim kredi kartim maas hesabima bağlı ve esimde.Cok gerekli olursa nakit oradan kullanıyor. Gecenlerde bir arkadasi borc istemis bana sordu sen bilirsin dedim , benden rica etti arkadaşının hesabına eft yaptım:) Esim para harcamayı cok sever , benim 3 çift ayakkabim var esimin abartmıyorum 25 çift ayakkabısı var , dışarı çıkarız normalde kadin mağaza önünden ayrılmaz dimi , hayir biz de esim ayrılmaz ayakkabi, kıyafet sever yani adam. Ama artık doymuş her şeye. Ve tum harcamaları ben yaptığım icin artık rahat kafa olarak ,kendini yormuyor adam.

anladım siz de haklısınız da bana gene de tuhaf geliyor.mesela bana yapılsa asla kabul etmem.çünkü her harcamamı kuruşu kuruşu eşim bilecek.bu saçma ve kişilik haklarıma sekte vurmak olarak gelir bana.kendi gelirimin bir kısmını kimseye söylemeden kimse bilmeden istediğim gibi harcamak isterim

anladım siz de haklısınız da bana gene de tuhaf geliyor.mesela bana yapılsa asla kabul etmem.çünkü her harcamamı kuruşu kuruşu eşim bilecek.bu saçma ve kişilik haklarıma sekte vurmak olarak gelir bana.kendi gelirimin bir kısmını kimseye söylemeden kimse bilmeden istediğim gibi harcamak isterim
Esimin abisi ve esinin birbirinden bagimsiz hesaplari var , esimin bu duruma yorumu "hesaplar ayrı olursa bir aile olmaz ki " olmustu , eşimden hic bir zaman farkli bir istek gelmedi vallahi bugüne kadar bu konuda:) esim e devlet sifresini bilmez , hatta tüm sosyal medya hesap sifrelerini ben olusturdum onlarin sifrelerini bilmez, hattı benim uzerime kendi sim kart sifresini dahi bilmez , adam sırtını dayadi bana :) derim zaten ben ölsem kilitlenip kalırsın herhalde.

X