Eşten habersiz anneye hediye

Eşim benden gizli böyle bir şey yapsa ve öğrensem çok sinirlenirim. Ama tabiki bu para benim için güzel bir miktar olduğu için sinirlenirim, aylık gelirim 20bin + falan olsa hiç takılmazdim. Ayrıca anneciğim de asla eşimin haberi olmadan kabul etmezdi.

Hayır göndermiyor tabiki siz niye bu kısma takıldınız ben de bunu merak ettim🙂 her evin ailenin dinamiği farklıdır biz bu şekildeyiz. Zamanında yaptıgımız birikimleri ortaya koyduk mesela ev aldık ayrı birikim yapsakta yine bu şekilde harcıyoruz
Ben 11 yıldır evliyim. Diğer evliler nasıl parayı yönetiyor diye merak ediyorum. Bir arkadaşım eşinin maaş kartını almış. Eşine günlük 20 lira harçlık veriyormuş mesela 😂😂

Anneme hediye alıyorsam bunun iznini almam ama saklamamda gizli saklı şeyleri sevmem. Anneme alacağım hediyeyi niye saklayayım kendi tasarrufuma ayırdığım paradan hele alıyorsam eşimi enterese edemez bozulursa bozulsun tınlamam. Ancakkk gizlilik biraz abes kaçıyor. Bu arada şunu demeden geçemeyeceğim gerek yok söylemene diyenler olucaktır durum tersi olunca hiç adamın parası sayılmıyor olup benden habersizi bırak robot süpürge alınsa şu an buraya yardırırlardı buda ayrı bir olay :kahve:

Son düzenleme:
Anneme hediye alıyorsam bunun iznini almam ama saklamamda gizli saklı şeyleri sevmem. Anneme alacağım hediyeyi niye saklayayım kendi tasarrufuma ayırdığım paradan hele alıyorsam eşimi enterese edemez bozulursa bozulsun tınlamam. Ancakkk gizlilik biraz abes kaçıyor. Bu arada şunu demeden geçemeyeceğim gerek yok söylemene diyenlerin durum tersi olunca hiç adamın parası sayılmıyor benden habersizi bırak robot süpürge alınsa şu an buraya yardırırlardı buda ayrı bir tezatlık :kahve:
Ben eşimin annesine aldığı
Hatta başkasına aldığı hicbir şeye karışmam.
Çocuk degil sonucta

Brn olsam annenizin yerinde Esinizden gizli aldiginizi bilsem kızardım ve kabul etmezdim .
Eşiniz öğrense aranız bozulur diye düsünürdüm buna sebep olmak da istemezdim gizli hediye almaniza da takilirdim .
Eşinize söyleyip almaniz en doğrusu bence.
Bu şekilde annenizi mutlu edecegini dusunmuyorum.

Bence büyük bir ortak borç yoksa, ve kendi kazancınızın büyük bir bölümünü oluşturmuyorsa bilgilendirip almalısınız. Eğer borç varsa veya kazancınızdan fazlaysa, almak istediğinizi ama onun da rızası olmadan bunu yapmak istemediğinizi belirtmelisiniz. Evlilikte veya ortak bir hayatın paylaşıldığı durumlarda, gizli kapaklı iharcamalrın hoş olmadığını düşünüyorum.

Aman Allah'ım ya eşiniz de size sormadan annesine hem de annesi yani robot süpürge gibi temizliği kolaylaştıran, özellikle belli yaş üstü insanların çok seveceği bir şey alırsa ne olur! Yorumlara güldüm yani. Habersiz almanıza da gerek yok bence. Canım ben anneme robot süpürge alacağım bu teknolojiden o da yararlansın diyerek haber vermeniz yeter bence. Insan annesine alacağı şey için de izin almasin bir zahmet. Zaten o ay evin ekonomisi yetmeyecekse almaz 6 ay sonra alır. O kadarını herkes düşünür. Çok garip düşünceler bunlar ya...

300-500'lük bir hediye olsa "her şeyi haber vermiyorsanız ve ilişkinizin normali buysa tamam" denir ama 4 bin liralık bir hediye birikimle alınıyorsa söylenmesi gerekir.
Birikim denilen şey ortaktır bence.
Eşiniz kendi kazancını eve harcıyor ve sizin maaşınız artıp birikiyor diye o para sadece size ait olmuyor.

4 bin liralık bir harcama olacağı konusunda eşinizi bilgilendirin lütfen.

Eşiniz 4 bin tl yi annesine verirken nasıl size haber verecekse aynısı sizin için de geçerli.

Bu tip gizli saklı yapılan işler illa ki açığa çıkıyor. Birisi ağzından kaçırıyor vb.

Sonra güven kırılınca bir daha toparlanmıyor aman dikkat.

X