Eşten habersiz anneye hediye

Merhabalar anneme robot süpürge almayı düşünüyorum. Eşime sormak istemiyorum sebebi şu ödemelerimiz vs hepsi ortak olmasına karşın ay başında ona para gönderdikten sonra elimde kalan paradan birikim de yapmaya devam ediyorum. Neyse eşimdem robot süpürge istedim o da aldı kenardaki paran ile alsana vs demedi. Şimdi ben bu parayla anneme robot süpürge alsam nasıl olur yani eşimin de bilmesini istemiyorum bir şey demez ama bozulur kesin. Peki anneme eşim bunu benim aldıgımı bilmesin desem nasıl olur anneme çok ayıp olur mu fikir verir misiniz
Annenize ayıp olmaktan öte eşinize ayıp olur. Eşimin benden habersiz annesine çiçek yiyecek kıyafet alması beni üzmez annesidir tabiki alır. Ama gidipte pahada yük birşeyi habersiz gizli alması canımı sıkardi. He sen diyorsan eşimin böyle bişey habersiz yapmasi beni üzmez takilmam ozaman al

Ben hiç yaşamadım bu durumu şükürler olsun.Esim faturalari öder bende mutfak market ve diğer tüm masraflari oderim.her kizkardesim bi beyaz esya aldi Geçen sene annemler yazlik almisti bende bulaşık mk aldim.Sonra toz torbasiz elektrikli süpürge aldik yine kardeslerimle ortaklasa.Anneme anneler gününde yine kizkardeslerimle ortak cep telefonu aldim. Eşim kendi annesine almaz yapmaz zaten bu tarz bi konular açılsa senin ailen sizi okutmak için her türlü fedakarlığı yapmış emek vermiş ben ailemden bunu görmedim cocuk yasta calismaya başladım kimseye minnetim yok vs der.Ne onlardan bisey bekler nede bisey verir.Sansliyim sanirim bu konuda bdv de hem tüm maaşını kadinin elinden alan hemde kendi ailesine yediren kocaları görüyorum evlerden irak

Son düzenleme:
Gizli yapmam ama söylemem.
Kimseyi de uyarmam.
Ortaya çıkarsa çıksın.
Niye aldın derse paranin hesabini sormuyorum. Paramin hesabini soramazsin derim.

Benim evlilik kafam çok başka ama o yüzden.
Aynen bende bu durumdayım insanin kendi maasi olunca sukur ne karışıyor kocasi nede kadın hesap veriyor.

Ayrica sizi tenzih ederim ama robot süpürge bana aşırı gereksiz ve özenti geliyor.O paraya dyson kablosuz alirim ben olsam anneme yani ev villa degilse kedi köpekle yaşanmıyorsa,kadin çalışıp ev süpürmeye vakit ayıramıyorsa yada ev isine destek olan yoksa bana göre gereksiz geliyor

Merhabalar anneme robot süpürge almayı düşünüyorum. Eşime sormak istemiyorum sebebi şu ödemelerimiz vs hepsi ortak olmasına karşın ay başında ona para gönderdikten sonra elimde kalan paradan birikim de yapmaya devam ediyorum. Neyse eşimdem robot süpürge istedim o da aldı kenardaki paran ile alsana vs demedi. Şimdi ben bu parayla anneme robot süpürge alsam nasıl olur yani eşimin de bilmesini istemiyorum bir şey demez ama bozulur kesin. Peki anneme eşim bunu benim aldıgımı bilmesin desem nasıl olur anneme çok ayıp olur mu fikir verir misiniz
Esime söylerim.

Bu tür şeyleri sorun yapan kocalardan haz etmiyorum...
Zaten maaşının yarısını direk kocana veriyorsun. Geri kalaniyla annene bir hediye alman da bir sakınca görmüyorum.
Yıllarca bakmış etmiş bir anneye hediye vermeyi, eşin çok görmemeli.

Eşine söyle gitsin. Sonuçta kendine kalan paraya da bir zahmet laf söylemesin.

Eşinizin annesine böyle pahalı bir hediye almasını dert etmem demişsini yani alabilir o zaman eşiniz sizden gizli bir şey almaz annesine sonucda seviyorsunuz. O zaman sizde gizlemeyin bence eşinizde size karşı gelecek bunu dert edecek biri değildir sonucda o da size anlayışlı olacaktır. Bence söyleyin beraber karar verin. Sonradan öğrenirse kırılabilir ona neden söylemediniz diye. Almış olmanıza kırılcanı sanmam ama bunu neden ondan gizleme gereği duyduğunuza kırılabilir.

Pek anlamlı gelmedi.Zaten sizin buraya konu açmanızı sağlayan da o suçluluk duygusu gibi geldi bana.Anneme hediye alıyorsam saklamazdim.Ama söylemek gibi bir mecburiyet de hissetmezdim.Sorulursa soylerdim.Normal şartlarda kendim kazanıyorum kendi param istediğimi alırım derdim.Ama sizdeki bu ortaklık duygusu,şirket hissiyati ve bölüşüm soylemenizi gerekli kılıyor bence.

Eşinize söyleseniz ne olacak ki? Bence öncelikle sizi gizli saklı iş yapma düşüncesine sevkedecek bu sorununuzu çözmelisiniz. Ve evet bence de eşinize süpürge gibi pahalı bir hediye alacağınızı söyleseniz daha iyi olur.

Eşim isterse annesine ev alsın. Mazlum, fedakar kadın hakkıdır. Ama bunu benden gizleyerek hele bide annesine gizlemesini tembih ederek yaparsa o zaman işin rengi değişir. Eşinizi annenizin gozunde ne konuma soktugunuzu düşünebiliyor musunuz? Yapmadığı bir eylemin suçlusu gibi olacak, garibimin savunma yapma hakkı bile yok. Neden? çünkü gizli.

Açıkçası aldığına değil beni bu duruma düşürdüğüne kirilirim. Öyle kolay kolay da düzelmez sonra. Böyle işler eninde sonunda bir yerden cikar, hiçbir zaman gizli kalmaz.

Ben hiç yaşamadım bu durumu şükürler olsun.Esim faturalari öder bende mutfak market ve diğer tüm masraflari oderim.her kizkardesim bi beyaz esya aldi Geçen sene annemler yazlik almisti bende bulaşık mk aldim.Sonra toz torbasiz elektrikli süpürge aldik yine kardeslerimle ortaklasa.Anneme anneler gününde yine kizkardeslerimle ortak cep telefonu aldim. Eşim kendi annesine almaz yapmaz zaten bu tarz bi konular açılsa senin ailen sizi okutmak için her türlü fedakarlığı yapmış emek vermiş ben ailemden bunu görmedim cocuk yasta calismaya başladım kimseye minnetim yok vs der.Ne onlardan bisey bekler nede bisey verir.Sansliyim sanirim bu konuda bdv de hem tüm maaşını kadinin elinden alan hemde kendi ailesine yediren kocaları görüyorum evlerden irak
Esinize vermiyormussunuz ama siz de evin nerdeyse butun giderini karsiliyormussunuz. Ne fark etti.

Eşinizle maddi ilişkinizi uyumlu gibi anlatmışsınız ama gizlice almayı annenize dahi bu şekilde söylemeyi niye tercih ettiğinizi anlayamadım. Ikinizde çalışıyorsunuz sonucta almak isteyebilirsin. Bunun gizlenecek söylenmeyecek nesi var. Esiniz paranızı aliyordur harcamaniza izin vermiyordur hani neyse belki ama öyle bi durumda yok gibi. Durduk yere bence sorun çıkaracaksınız söylemeyerek. Bir eve giren paradan çıkan paraya kadar herşeyin bilinmesinden yanayım. Eşim benden gizlese cok bozulurdum. Illa ki duyulurda aldığınız, heyecan arıyorsunuz galiba.

Eşim isterse annesine ev alsın. Mazlum, fedakar kadın hakkıdır. Ama bunu benden gizleyerek hele bide annesine gizlemesini tembih ederek yaparsa o zaman işin rengi değişir. Eşinizi annenizin gozunde ne konuma soktugunuzu düşünebiliyor musunuz? Yapmadığı bir eylemin suçlusu gibi olacak, garibimin savunma yapma hakkı bile yok. Neden? çünkü gizli.

Açıkçası aldığına değil beni bu duruma düşürdüğüne kirilirim. Öyle kolay kolay da düzelmez sonra. Böyle işler eninde sonunda bir yerden cikar, hiçbir zaman gizli kalmaz.
Yoo ikimizinde ortalama 1000 tl gidiyor benim 500-600 tl gibi yemek çekim var disarda yemek yemiyorum ondan aliyorum kendi kıyafet kozmetik masrafim olunca para harcıyorum paramdan 😆

Ben kendi harçlığınızdan aldığınızı anlıyorum annenize süpürgeyi...yani o parayla kendinize her ay bir ayakkabı..bir bluz alsaydınız 3 ayda harcamış olurdunuz.. Ben hiçbir kadının/erkeğin kendime ayakkabı alabilir miyim? Bluz alabilir miyim diye eşine sorduğunu görmedim.Ancak sormak değil ama söylemeniz de ne gibi sıkıntı var onu da anlamadım? Harçlığınızla birikim yapabildiğiniz mi anlaşılır bundan mı tedirginsiniz ? Eşiniz bütçeye daha fazla para koymanızı mı ister ?Sizi tedirgin eden şey ne ise o konu üzerinde durun ,onu çözümlendirin derim çünkü süpürgede olmazsa başka bir olayda sorun olacak demektir

300-500'lük bir hediye olsa "her şeyi haber vermiyorsanız ve ilişkinizin normali buysa tamam" denir ama 4 bin liralık bir hediye birikimle alınıyorsa söylenmesi gerekir.
Birikim denilen şey ortaktır bence.
Eşiniz kendi kazancını eve harcıyor ve sizin maaşınız artıp birikiyor diye o para sadece size ait olmuyor.
Onun da birikimi var kartında

Ayrica sizi tenzih ederim ama robot süpürge bana aşırı gereksiz ve özenti geliyor.O paraya dyson kablosuz alirim ben olsam anneme yani ev villa degilse kedi köpekle yaşanmıyorsa,kadin çalışıp ev süpürmeye vakit ayıramıyorsa yada ev isine destek olan yoksa bana göre gereksiz geliyor
Kullansanız böyle demezsiniz bence 🙂 dyson iyi güzel evet ama robot süpürge iş yükünü çok hafifletiyor. Çıkan toza inanamazsınız

Gizli sakli hic hos olmaz. Esinize kendi birikiminizle annenize bir hediye alacaginizi söyleyin. Bunda ne var ki, ev giderlerine zaten ortakmissiniz. Kendi paranizi kullaniyorsunuz.

Bir de annenizin acisindan bakiyorum.
Yasim 30. Oglum henuz 5 bile degil. Belki hatali degerlendiriyorum ama asla oglumun esinden gizli sakli bana bir sey getirmesini istemezdim.
Minik seyler disinda, 100 liralik bir seyse olur sorun yok ama bir coklarinin bir maasina denk gelen tutarda bir sey esten habersiz alinmamali. Heleki bir baskasina aliniyorsa mutlaka konusulmali.

Ben calismiyorum, esimin bana verdigi parayla kendime veya eve buyuk bisey alsam onu da soylerim. Sormaz pek de ilgilenmez, genelde tam olarak ne aldigimi dinlemez bile, ama 1000 lira uzeri biseyse ben soylerim.

Ben kendi harçlığınızdan aldığınızı anlıyorum annenize süpürgeyi...yani o parayla kendinize her ay bir ayakkabı..bir bluz alsaydınız 3 ayda harcamış olurdunuz.. Ben hiçbir kadının/erkeğin kendime ayakkabı alabilir miyim? Bluz alabilir miyim diye eşine sorduğunu görmedim.Ancak sormak değil ama söylemeniz de ne gibi sıkıntı var onu da anlamadım? Harçlığınızla birikim yapabildiğiniz mi anlaşılır bundan mı tedirginsiniz ? Eşiniz bütçeye daha fazla para koymanızı mı ister ?Sizi tedirgin eden şey ne ise o konu üzerinde durun ,onu çözümlendirin derim çünkü süpürgede olmazsa başka bir olayda sorun olacak demektir
Yok birikim yaptıgımı, hesabımda ne kadar oldugunu hepsini eşim biliyor ayrıca onda da ayrı birikim var ben de ondakini biliyorum. Ama bu parayı daha önceki birikimlerimiz gibi yeri ve zamanı geldiğinde yine kendimiz için kullanacagımızı düşünüyor daha önce yaptıgımız gibi. Yani böyle bir şey söylemedi ama düşündüğünü biliyorum.

Pek anlamlı gelmedi.Zaten sizin buraya konu açmanızı sağlayan da o suçluluk duygusu gibi geldi bana.Anneme hediye alıyorsam saklamazdim.Ama söylemek gibi bir mecburiyet de hissetmezdim.Sorulursa soylerdim.Normal şartlarda kendim kazanıyorum kendi param istediğimi alırım derdim.Ama sizdeki bu ortaklık duygusu,şirket hissiyati ve bölüşüm soylemenizi gerekli kılıyor bence.
Normali nasıldır acaba bu durumun? Kartımı eşime vermem ondan harçlık almam mı. Şirket vs çok acımasız.

X