Etkili ve kalıcı kilo almak

Ne güzel dert herkesin hayali 😀 keşke kilo nakli olsa şişmanlar zayiflara kilo verse 😀

Ben hep vermeye çalışan tarafında olduğum için fikrim yok ama fıstık ezmesi ve yağlı etin kilo yaptığını duydum

Evet ne yazık ki stres var ve kontrol etmem pek kolay değil. Vitamin eksikliğini ilaç takviyesi ile dengelemeye çalışıyorum, kısa süreli iştahımı açıyor onlar fakat kilo almamı sağlamıyorlar. Abur cubur kilo aldırır deniyor genelde ben de yiyorum ama hiç aldırmadı gerçekten, yanlış bi bilgi demek ki.
Öğün atlamayıp, diyet listelerindeki öğünlere bir şeyler eklemek diyorsunuz... Peki siz bu programı ne kadar süre uyguladınız ve ne kadar kilo aldınız?

Ben uzun süreli denemelerde bulundum. 2 ay sınırını aşınca zaten hayat tarzına dönüşmesi kolaylaşıyor. Ancak stres çok önemli bir etken.
Çinko ve immuneks desteğini doktorunuza sorun isterseniz.

40 yasima kadar cok zayiftim. 36 beden bile buyuk geliyordu. Ben de kilo almaya cok ugrasmistim alamamistim. 40 yasinda metabolizma zayifladigi icin ister istemez kilo aliyorsun. Simdi de kilo vermek istiyorum.

Çok uzun bir zaman 1.66 boy 48-50 kilo civarında gezindim. Herkes çok zayıfsın ay şöylesin yok çöp gibisin dedi. İnat ettim. Bebe bisküvilerinden tutunda, hasta mamalarına kadar içtim sırf kalori kilo olarak dönsün diye. Hamburgerdi oydu buydu derken. Sonuç şu an 62 kiloyum. Ve o kadar pişmanım ki... Çoğu kıyafet eskisi gibi yakışmıyor, elbiseler hiç eskisi gibi durmuyor. Aman ha Lütfen sağlıklı ve dozunda almaya gayret edin. Böyle yanlışlara düşmeyin.

Çok uzun bir zaman 1.66 boy 48-50 kilo civarında gezindim. Herkes çok zayıfsın ay şöylesin yok çöp gibisin dedi. İnat ettim. Bebe bisküvilerinden tutunda, hasta mamalarına kadar içtim sırf kalori kilo olarak dönsün diye. Hamburgerdi oydu buydu derken. Sonuç şu an 62 kiloyum. Ve o kadar pişmanım ki... Çoğu kıyafet eskisi gibi yakışmıyor, elbiseler hiç eskisi gibi durmuyor. Aman ha Lütfen sağlıklı ve dozunda almaya gayret edin. Böyle yanlışlara düşmeyin.
Kontrollü almak gerekiyor 🏋

ben tedavi surecimden sonra aldim kiloyu yaklasik 3 ayda. 46dan 40a dusmustum daha sonra 53 oldum. sonra rutin beslenmeme gore biraz daha verdim su an 48-49 arasiyim idealim bu ama spora devam ettigim icin celimsiz durmuyorum.

bu arada bence boyunuza gore kilonuz gayet iyiymis, sporla biraz kas yapsaniz aslinda istediginiz ulasacaksiniz gibi geldi bana.
Spor belirleyici, ne yazık ki şu ana kadar spor konusunda istikrarlı olmadım, yarım bıraktım, istediğim gibi olabilirdim, bundan sonra artık💪🏋

Ne güzel dert herkesin hayali 😀 keşke kilo nakli olsa şişmanlar zayiflara kilo verse 😀

Ben hep vermeye çalışan tarafında olduğum için fikrim yok ama fıstık ezmesi ve yağlı etin kilo yaptığını duydum
Kilolar, kimini bıktırır kimini aratır 😂😂

Merhaba. Mesleğim gereği (spor ve pilates eğitmeniyim) bir çok üyeme kilo alma ve verme konusunda yardımım dokunmuştur. Şimdi bu detaylı anlatılması gereken bir konu ama kısaca söylediklerime kulak asmanızı tavsiye ederim. Öncelikle bu forumda çok görüyorum süt cici bebe karıştır, fast food ye vs vs... üzülüyorum da bu kadar sağlıksız tavsiyeler görünce. Bu şekilde bir beslenme tarzı sizin genetiğinize de bağlı olarak bölgesel bir yağlanma oluşturur. Örneğin skinny fat dediğimiz sadece karın bölgesinde yağlanma ve diğer bölgelerin hala zayıf kalması gibi. İlerde oluşacak sağlık problemlerini söylemiyorum bile. O yüzden lütfen uzun vadede böyle bir beslenme alışkanlığı edinmeyin. Bu işin kuralı basit. Önce doktora gidip kan değerlerinize baktırın. Belki demir eksikliğiniz var. Değerler normal çıkarsa iş daha da basit. Öncelikle şunu kabullenin. Yeterince iyi beslenmiyorsunuz. Çok yiyorum bahanelerini de bir kenara bırakalım. Çünkü bu işin bir matematiği var. Eğer günlük kalori ihtiyacınızdan 300-500 kcal fazla beslenirsiniz kilo alırsınız. Yüzde yüz alırsınız başka ihtimal yok. Yapmanız gereken günlük kalori ihtiyacınızı hesaplamak ve çıkan sonuçtan 300-500 kcal fazla beslenmek. 3 ana öğün ce 3 ara öğün şart. Kahvaltı da protein, sağlıklı karbonhidrat alımı önemli. Ara öğünlerde meyve, kuru yemiş ya da yulaf tabakları harika olur. Çeşit çeşit yulaflı tarifler var mutlaka şans verin. Güzel bir beslenme olanı oluşturun. Ben yardımcı olurum ama yazı çok uzak. Özelden mesaj atabilirsiniz. Bu işin %70i beslenme ama sporsuz sonuç beklemeyin. Evde yapacağınız egzersizler vücudunuzu şekillendirip kasları şişirmeye yarar. Erkek vücudu gibi olmazsınız korkmayın. Ama güzel şekilli kıvrımlı ve diri bir vücudunuz olur. Sağlıklı Beslenme + spor. Cici bebelerden medet ummayın :)

X