ev alıp almama kararsızlığı devam ediyor :) (yeni gelişmeler)

Özellikle belirtmek istiyorum faiz öyle hesaplanmıyor :))
Ayrıca yatırım amaçlı faize para koymayı düşünüyorsanız şu an piyasada oranlar 19 civarında.

Şöyle diyeyim ev evdir, insanı geceleri sıcak tutar
Emlak işinde bir yerden başlamak gerekiyor bence, öbür türlü tam istediğim olsun derken onun parası birikene kadar o evin de fiyatı uçuyor. Bir kız arkadaşım 1 evle başladı şimdi 3 evi ve kira geliri var. Yani yani monopoli oyunu gibi önce bir ev dikiyorsun, sonra ondan kazandığın gelirle 2. evi dikiyorsun.

1+1 ünv olmasa bile büyükşehirlerdeyse ve eşyalıysa delice fiyatlara gidiyor. Bu dediğim kız arkadaşım aldı bir ev (yer Gayrettepe civarı sanırım, muhit iyice ama çok çok da pahalı değil). İçini yaptırdı, sonra içine eşya koydu. Şirin kırmızıya boyalı bir buzdolabı koydu, bir kahve makinesi koydu, balkona saksı koydu derken ev şipşirin oldu delice bir fiyata kiraya veriyor. Genç bekarlar eşyalı evi seviyor. Bu arada ben de eşyalı bir stüdyo dairede yaşıyorum

“En iyi” iyinin düşmanıdır derler doğruymuş

Öyle güzel anlatmışsınız ki evi oturasım geldi

Öyle güzel anlatmışsınız ki evi oturasım geldi

Şimdi kiracı var boş kalırsa yazarım Ev çok şeker zaten yeri de iyi. Kiraya vermeden önce gel kal diye kızçe davet ettiydi ama pandemi çıktı gidemedim. Şubatta İstanbula vınlayabildim ancak otelde kaldım kızçe evi çoktan kiralamıştı Kahve makinesi de Arçelik telve zannımca valla ben de alıcam kahveyi çok iyi yapıyor

Yıllarca ist da levent şişli tarafında oturduğum için kafamda hayal ettim. Eminim çok sirindir

++++++
Üniversite civarı evler mutlaka kiralanıyor asla boş kalmıyor. kapış kapış gidiyor vallahi:)

150.000 tlye 1300TL gelir çok çok iyi, valla faizde dövizde bu kadar kazanılmıyor.
150.000 tl’nin aylık vade getirisi 1.800-2.200 arası . Ama evet üniversite çevresindeki evler hiç boş kalmıyor gerçekten. Pandemi zamanı evden çıktım, ev sahibim kiracı bulamaz diye üzülmüştüm. 1 hafta boş kalmamış çıktığım daire.

Ev almanın nesini dert ediyorsunuz anlamıyorum. Mülkiyet alınıp satılır . Paranız varsa alırsınız , darda kalınca satarsınız . Allahtan herseyi bu kadar dert edip , süreli kararsız kalıp inine kadar düşünen biri değilim, yoksa basımda tek tel saç kalmazdı .

Benim ev iki senedir boş, ne diyorsun

Evet Eskişehir gibi bir üniversite şehrinde yaşadım ben yıllarca. Ben iki farklı evde yaşadım, daha sık ev değiştiren arkadaşlarımdan da biliyorum. Pandemide değişti mi fiyatlar bilmiyorum. 1+1 evler maksimum 500 tl civarıydı, satılık da 150-200 bin aralığındaydı. Eşyası çok çok lüks olmadığı sürece 100-200 tl fark ediyordu. 2014’te ben üniversiteye başladığımda kiralar 350 civarı, satılık da 80-100 bin aralığındaydı. Ben 2017’de biraz pazarlıkla 375’e oturdum evimde, 2013 yapımı yeni temiz bir binaydı. 2020’de de 400 ödüyorduk evden çıktığımda.

Bildiğim diğer şehirler arasından, Van’da da kiralar uygun. Erkek arkadaşım memurların oturduğu bir sitede, 1+1 eşyalı evde 850’ye oturuyor. Eşyasız 500’e var aynı binada. Ama mesela Gaziantep’te bir başka öğretmen arkadaşım eşyasız 1100 tl ödüyor ve 10 yılın üzerinde bir bina.

Benim dediğim şehir de Eskişehirdi evleri olan:) ama üniversiteye baya yakın o zaman biraz fark ediyor.

Kendi param olsa dert etmez, buraya bile yazmazdım :) bu defa para annemin olduğu için sorumluluk hissediyorum.

Para şu an tl'de değil zaten
Talep çok olunca mutlaka evler gidiyor. Mesela şu an okullar kapalı olduğu için bu tarz evler boş yani hiç görmediğim kadar çok kiralık ilanı var. Kiralar da düşük. Ama geçen sene ben yakın bölgeden 900'e eşyasız, 15 senelik falan 1+1 zor buldum. Hep 1000 üzerindeydi. Kapanma vs gündemde değildi. Birkaç ay sonra kapanmalar yasaklar vs başladı zaten yani 2020 Kasım aralıkta.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…