Ev meselesi

Asyhva

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019
24
8
29
Yaşadığımız ev satıldı bizde ev almayı düşünüyoruz. Yaklaşık 2 haftadır ev arıyoruz bütçemize uygun fakat gel gör ki evler çok pahali baktığımız evler hep harabe gibi masraflı evler. Sürekli bulunduğum semtte ev arıyorum uygulamadan bugun tesadüfen Bi ev gördüm eşimle kayinbabamla gidip baktık evi beğendik. Kayinbabamin işi vardı halletmeye gitti eşimde o sırada bankadan kapora vermek için para cekti 2 saat sonra emlakciya gittiğimizde kaporta alındı dediler 2 saat içinse satıldı çok üzülüyorum :KK43: kafama göre bir ev bulamadım bir türlü çok stres yapıyorum. Oturduğumuz evi satan adamda çıkmamız için sıkıştırıyor hakli olarak

Yaşadığımız ev satıldı bizde ev almayı düşünüyoruz. Yaklaşık 2 haftadır ev arıyoruz bütçemize uygun fakat gel gör ki evler çok pahali baktığımız evler hep harabe gibi masraflı evler. Sürekli bulunduğum semtte ev arıyorum uygulamadan bugun tesadüfen Bi ev gördüm eşimle kayinbabamla gidip baktık evi beğendik. Kayinbabamin işi vardı halletmeye gitti eşimde o sırada bankadan kapora vermek için para cekti 2 saat sonra emlakciya gittiğimizde kaporta alındı dediler 2 saat içinse satıldı çok üzülüyorum :KK43: kafama göre bir ev bulamadım bir türlü çok stres yapıyorum. Oturduğumuz evi satan adamda çıkmamız için sıkıştırıyor hakli olarak
Haklı olarak değil, belli bir yasal süre var, 6 aydı sanırım. Yani siz bu süreçte hakkınız olanı kullanıyorsunuz, henüz 2 hafta olmuş.

Kiraya geçmek de zor iş kiralar çok yüksek zaten. Istanbulda yaşıyorum çok fazla kaporta emlakci komisyonu nakliye falan derken 50 bini gözden çıkarmak gerek

Aslinda 2 hafta değil ben eve tasindikdan 4 ay sonra ev satıldı benimde bu aylarda ev alacagim için 1 sene süre istedik sagolsun verdiler süre doldu şuan çıkmamizi istiyor o evi kaçırdığım için çok üzülüyorum 2 saat icinde gitti tam hayalimdeki gibi bir evdi

Başka bulursunuz umarım
Çok takılmadan alın derim
Ev evdir

İhtar çeker,alti ay içinde evi boşaltirsiniz.Bu süreçte kapının önüne koyacak halleri yok sizi.

Tam istediğim yerdeydi çok üzüldüm ağladım hatta eşime kızdım niye daha erken davranmadin diye hala aklıma geldikçe üzülüyorum:KK43:

Aslinda 2 hafta değil ben eve tasindikdan 4 ay sonra ev satıldı benimde bu aylarda ev alacagim için 1 sene süre istedik sagolsun verdiler süre doldu şuan çıkmamizi istiyor o evi kaçırdığım için çok üzülüyorum 2 saat icinde gitti tam hayalimdeki gibi bir evdi
Ev ne kadardı acaba. Ve neredeydi semt olarak. Bu kadar çabuk gittiğine göre uygun muydu

Eski daire 1.350 3+1 esenlerde gayet uygundur ilana düşer düşmez biz baktık bizden Bi saat sonra satılmış zaten

tam istediğim yerdeydi çok üzüldüm ağladım hatta eşime kızdım niye daha erken davranmadin diye hala aklıma geldikçe üzülüyorum
her işte bir hayır vardır, üzülüp kendinizi mutsuz etmeyin, daha iyisi güzelleri olacaktır eminim.

Tekrar sure isteyin ev sahibinden. Insallah hemen gonlunuze gore ev bulursunuz. Tekrar kiraya cikmak coookkk masrafli. Gerekirse simdi kiranizdan daha yuksegini teklif edin simdiki ev sahibinize.

aynı durumu yaşadım. o evi biraz daha takip edin. Çünkü bazen satıldı deyip fiyat güncelliyorlar. Biz de öyle olmuştu. Zor bir süreç. Ben de bakıyorum ama çok fırladı evler. İnşallah gönlüze göre yine çıkar.

X