Ev sahibim en cok ne yapabilir?

Evi olan arkadasim evini görünüşte baskasina sattı. Kiraci tahliye edildi. Evi bos tutacakmis. Sebebini sordum. %25lik sınır kalkinca istedigim fiyatta kiraya verecegim, tapu devri esnasinda cikan masraflari 2 ayda karsilarim hem de kafam rahat olur dedi. Paraya ihtiyaci olmayan herkes boyle yapıyormuş. %25lik sınır kalkinca evini bos tutanlar kiraya yuksek fiyattan verecek yine piyasada fahis fiyatlar gorulecek. Insanlar kendilerine bir hak verildiginde keske sebebini ve devamliligini sorgulasa. Benim kirada evim yok, kredisi devam eden evimde oturuyorum. Bireysel olarak beni ilgilendiren hic bisey yok bu konularda, ikinci evi alip kiraya verme ihtimalimde yok, sadece okuyunca üzülüyorum. Herkes birbirine düştü. Bir sene ev sahipleri magdur olacak, diger sene kiracilar.

Ihtari cektik bu ayin 30da 6 ay doluyor.mahkemeyi acacaz ama kac yil sürecek kim bilir

Nasıl yani sizin açınızdan derken, bitiyorsa herkes için biter.

Resmen ülke ici bi krize döndü. Sonu nereye varacak bakalim.
Oturduğum ev kiraydı.ev sahibi cok artırinca ev alayim kurtulayim dedim ama daha buyük sorun çıktı basima.evden cikmayan kiraci

Şu anda kirada evimiz var. Eşyalı olarak 1000 liraya oturuyor . Piyasasi şimdi 2.500 lira. Zamanında da piyasanın altında vermiştik. Şimdi tamamen düşün kaldı. Benim SGK mi yatırıyorduk ordan gelen parayla. O zaman 900 küsur veriyordum SGK ya. Şu anda 1.600 küsur sanırım ödememiz. Yani herşey artarken %25 garip kaçıyor. Ama bu kiracimizinda suçu değil. Ona da hadi çık diyemeyiz. bu % 25 olayının çıkmasının nedeni de aç gözlü ev sahipleri bir yandan. O kadar fahiş fiyatlar çıkardılar ki . İyice arapsacina döndü. Herkes mağdur

Son olarak belirteyim Türkiyede kiracı hakları gerçekten en üst seviyede.

Yurtdışında böyle 5 yıl 10 yıl gibi süreler haklar yok, daha basit sebeplerden direkt çıkartıyorlar. Önden haber verdiği sürece direkt çıkartabiliyor.

Mesela evcil hayvanlar için hayvan başına ayrı ödeme yapıyorsunuz, pencerede bir kedi fazla görse direkt çıkışınız veriliyor.

Ya da ev sahibi önden haber vererek eve giriş yapabiliyor çünkü tadilat sorumlulukları var ve denetim yapacak. Anahtar da değiştiremiyorsunuz kolay kolay.

Duyduğum en garip sebep ev sahibinin kiracı köpek dolaştırmakla suçlayıp boşalt demesi. Fakat sorun şu ki kiracının gerçekten köpeği yok bir türlü de ikna edemiyor. Sonunda adamcağızın demansı olduğu ortaya çıkmıştı, işleri oğlu devraldı.

maalesef cıkaramaz kirası vs duzenli odeniyorsa.
ancak kendisi gelip oturacaksa cikarabilir, kiraci isin pesine düserde ev sahinin kendisinin oturmadigini fark ederse dava acip yanlis hatirlamiyorsam 6 aylik kira bedelini ev sahibinden almaya hak kazanir.

%25 i cikardilar oturan kiracilar icin, yeni ev kiralayacak insanlar daha fahiş fiyatlara maruz kaldı maalesef.

Zorla veriyor.son ayida vermedi.
Karli dagdan serin canim
Esim diyor biz onlar icin almisiz evi.rahat rahat yasiyorlar.oh keyif
Vermediği kira için de ihtar çekin. 2 haklı ihtar da tahliye gerekçesiydi sanırım. Ayrıca mahkemede de kiracının iyi niyetli yaklaşmadığını gösterir.

Vermediği kira için de ihtar çekin. 2 haklı ihtar da tahliye gerekçesiydi sanırım. Ayrıca mahkemede de kiracının iyi niyetli yaklaşmadığını gösterir.
2 haklı ihtarda ise yaramiyor.isterse evi yaksin isterse hic kira vermesin .evi boşaltması sade ve sadece mahkemeye bakiyor.sürecin uzun olmasi bizi üzüyor.bu kadar uzamamalı.ben neden bu kadar magdur ediliyorum.
Kurallar degişmeli

Hadi bana bi tane olumlu sonuçlanan dava sonucu atın da görelim

Oturduğunuz yerden kimi korkutuyorsunuz..

Kanun %25le sınırlamış, beğenmiyorsanız seçimlerde gereğini yaparsınız.

Tam olarak aç gözlü ev sahipleri ve emlakçılar. Ne yazık ki fiyatları şişirdikçe şişirdiler ve barınma giderleirnin arttığı toplumda her şeye peşi sıra zam gelir. Ne yazık ki serbest piyasa adı altında ne yapıyorsak kendimize, geleceğimize yapıyoruz. Araç ve ev satışlarındaki aç gözlü insanların diğer mala kıyasla kendi malının ederini belirlemesi ile bu hale geldik. Onun evi 1 milyon ederse benim evim 2 milyon eder 3 milyon eder diye diye şimdi toplum olarak ancak havamızı alabilecek hale geldik. Her şeyi kötü giden ekonomiye bağlayamayız biraz da kendi suçlarımızı itiraf etmemiz gerek.

Valla kiracı kira ödemese bile çıkarmak zır. Arkadaşım ilk yıl kirayı düzenli aldı sonra 3 yıl kira ödemeden mahkeme sonuçlanıncaya kadar oturdu adam. Adamın üzerine mal yok sgk yok hiç bir şeyde alamadı arkadaşım davayı kazandığı halde. Adam 3 sene bedavadan oturdu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…