Evlendikten sonra ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkese verecek cevabınız var. Sorun olduğunu düşünmüyorsunuz, neden konu açtınız gerçekten anlamadım.

Her evliliğin dinamiği farklı. Biz birbirine bağımlı olmayan, ayrı zaman geçirebilen bir çift olmamıza rağmen mecburi durumlar olmadığı sürece 3-4 günden fazla ayrı kalmadık. Ben abime ablama gittiğimde eşim ilk fırsat bulduğu anda atlar gelir. Hatta bizimkiler iddiaya giriyor artık x kudradan kaç gün ayrı kalabilecek bu kez diye😂 Bir de o kadar uzun süreler eşimi geçtim evimden, düzenimden ayrı kalamam ben sanırım. Bazen eşim iş seyahatine gittiğinde 1-2 gece annemde kalıyorum, o zaman bile sıkılıyorum, evimi özlüyorum.
Sorun olduğunu düşünmüyorum bu durum başka insanlarda nasıl merak ettiğim için konu açtım.
Konu açma şartları mı var önemsiz konular açılmıcak gibi ?

Sorun olduğunu düşünmüyorum bu durum başka insanlarda nasıl merak ettiğim için konu açtım.
Konu açma şartları mı var önemsiz konular açılmıcak gibi ?
Merakınız insanları terslemeye neden olmamalı bence. Konu açma şartı yok tabi ki ama burası bir derdim var bölümü, başkalarının hayatını merak etme bölümü değil. Siz aylarca ailenizde kalmaktan memnunsunuz, eşiniz memnun, bu konuda herhangi bir şey söyleyen herkesi tersliyorsunuz komşunuz ve buradaki üyeler dahil. Yani demek ki bu durumla ilgili bir derdiniz yok. Derdiniz yoksa BENCE bu konunun bdv’lik bir yeri de yok.

Yine aynı şey burada konu açarken kemik kadrodan izin almak lazım bir dahaki sefere sizede sorayım.
Bize sormayın tabi ama net olduğunuz aksi yorumda verileceği iz şeyleri sormanın sonu, Mune konumu kapatır mısın oluyor bu şekilde.

Siz bilirsiniz o yüzden.

Merhaba kızlar,
Sekiz aylık evliyim ailemden uzaktayım.Eşimin ailesi ve benim ailem aynı memlekette en son Ocak ayında gidip ailemi gördüm eşim bayramda çalışıyor ve benim ilk bayramım olduğu için buruk olmamayım diye nisan ayına bilet aldı ailemin yanına gideceğim onunda yıllık izni başlıyor benden 20 gün sonra gelicek yanıma , kızlar komşum geçen gün daha yeni gelmedin mi sen yeni evlisin neden durmadan gidip geliyorsun dedi bende ‘sanane istersem haftada bir giderim seni ne ilgilendirir’dedim sorum şu ki eşimin ailesinden bir kaç kişide öyle dedi eşim gereken cevabı verdi acaba ben mi bu gidip gelme olaylarını abartıyorum ailesinden uzakta olanlar ne kadar zamanda bir gidip geliyorlar kendimi bu konuda eşime karşı suçlu gibi hissediyorum ama yeni evli olduğum içinde ailemi çok özlüyorum...
Ve son olarak kayınvalidemde eşim gelene kadar kalmayı düşünmüyorum belki gündüz annemle gidip oturabilirim ayıp etmiş olur muyum ?
Eşinizle cozebiliyosaniz mevzuyu kimseyi ilgilendirmez komsuyuda ilgilendirmez kayinvaldenizide ilgilendirmez..gündüzleri arada kayinvaldenize ugrarsiniz ..annenizde kalirrsiniz

Merakınız insanları terslemeye neden olmamalı bence. Konu açma şartı yok tabi ki ama burası bir derdim var bölümü, başkalarının hayatını merak etme bölümü değil. Siz aylarca ailenizde kalmaktan memnunsunuz, eşiniz memnun, bu konuda herhangi bir şey söyleyen herkesi tersliyorsunuz komşunuz ve buradaki üyeler dahil. Yani demek ki bu durumla ilgili bir derdiniz yok. Derdiniz yoksa BENCE bu konunun bdv’lik bir yeri de yok.
İnsanları sizin kadar terslediğimi düşünmüyorum hep dikkatimi çekiyor yeri gelmişkende söylemiş olayım.Eşim ve ben memnunuz evet,derdim bu konuda insanların gözlerinin bizde olup bu konuyu deşmeleri ordan bakınca dert gibi gözükmüyor olabilir.

İnsanları sizin kadar terslediğimi düşünmüyorum hep dikkatimi çekiyor yeri gelmişkende söylemiş olayım.Eşim ve ben memnunuz evet,derdim bu konuda insanların gözlerinin bizde olup bu konuyu deşmeleri ordan bakınca dert gibi gözükmüyor olabilir.
İnsan kendi altındaki eşeği görmezmiş derler 😉

Bu kadar doğru buluyorsanız insanın ne düşündüğünü merak etmeniz de tuhaf.
Ben her fırsatta her tatilde kocasını karısını bırakıp koşa koşa evine annesne giden insanları tuhaf buluyorum. Bunu da düşünebilirim.
Evlilik adı üstünde yeni bir ev yeni bir düzen demek. Buna ayak uyduramayan biri gibi geliyor bana.
20-30 gün eşten ayrı kalabilen insanı garipserim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X