Evleneceğim peki ya işim ?

birzerdali

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2020
604
651
Herkese merhaba,
İyi hafta sonları diliyorum. Bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var.
İlk başlarda beraber olduğum sonra kendisinin atanması sebebi ile bir süredir uzaktan yürüttüğüm bir ilişkim var. Erkek arkadaşım ile iyi anlaşıyor, birbirimizi seviyoruz. Şu zamana kadar yaşadığımız büyük bir sorunumuz yok. İlişkim ile alakalı sorunum yok anlayacağınız.
Ben şuan Ankara'da yaşıyorum. Yaptığım işi çok seviyorum diyemem ama çalışma arkadaşlarımi ve çalıştığım ortamı seviyorum fakat her zaman aklımda bir gun kamuya geçmek var. Bu sebepten dolayı kpss çalışıyorum dönem dönem.Maaşim ise asgari ücretin biraz üstü.Dediğim gibi en büyük artısı çalışma ortamim.

Erkek arkadaşım memur, iyi bir işi var. Şuan doğunun büyük sayılacak bir şehrinde. Tayin için 3 yılı var.

Uzaktan ilişki yürütmek zor, bu sebeple ölçüp tartıp evlenmeye karar verdik. O gelemeyecegi için benim yanına gitmem gerekiyor. Ailem ise işimi bırakıp gitmem konusunda ciddi sorun çıkarıyorlar kendi açılarından haklı olarak. 3 yıl beklememi istiyorlar fakat uzaktan ilişkiyi 3 yıl yürütmek neredeyse imkansız.

Ben ise işimi bırakacağım için üzgünüm ama bu süreci kpss çalışarak geçirmeyi planlıyorum. Ekstra aklıma yatan bir iş bulursam da çalışacağım orada. Erkek arkadaşım kpss çalışmam konusunda da bir işe girip çalışmam konusunda da çok destekçi. Üreten bir kadın olmam konusunda inanılmaz destekci her zaman. Masami odami bile hazırlamış. İyi hissetmem için herşeyi yapıyor.

Bana gelecek olursak, çalışmak benim için çok önemli. Evde oturacak bir vizyonum yok. Bu nedenle aileme hak veriyorum fakat bu bir süreç olduğu için, ve iş arama kpss çalışma gibi uğraşlar edinecegim için daha sakinim. Özel sektörden bıkmış durumdayim. İlerimi özelde istemiyorum, fakat işsizlik de haliyle korkutuyor. Yani herkes kendi açısından haklı. İş bulunur iyi bir hayat arkadasi her zaman bulunmaz diyorum ama bir yandan da elbette aileme de hak veriyorum, üzülüyorum, başka bir şehirde bir süre yaşayacağım belirsizlik beni korkutuyor.
Önerileriniz nelerdir ?

Ben olsam eşimin desteğine güveniyorsam evlenirim iş dediğiniz gibi bir şekilde bulunur ama hayat sürdürülecek insan her zaman bulunmaz size iyi bir eş çocuklarınıza iyi bir baba olacaksa yuva kurmak benim önceliğim olurdu

Tek önerim ani karar vermemeniz. İş önemli. Milyarlar da kazansanız, iş arkadaşlarınız kötüyse inanın ki mutsuz olursunuz.
Ölçüp tartın eksileriyle artılarıyla en isabetli kararı verin.

Tek önerim ani karar vermemeniz. İş önemli. Milyarlar da kazansanız, iş arkadaşlarınız kötüyse inanın ki mutsuz olursunuz.
Ölçüp tartın eksileriyle artılarıyla en isabetli kararı verin.
Bu tabi ki böyle ama hayat boyu özel sektör de olmak istemiyorum. Ne kadar iyi olursa olsun şartları yorucu. Bir sekilde kamuya geçmek ve daha insani koşullarda çalışmak istiyorum. Bilemiyorum kafam çok karışık

29 yaşındayım. Erkek arkadaşım da 30. Ayrıca haftanın 6 günü çalışıyorum, dersaneye yazılmam imkansız. Uzaktan ilişki yürütmek çok zor inanın, 3 yıl bu koşullarda surdurmemiz zor

şu an KPSS çalışmaya başlasanız bölümünüz ne ataması ne durumda bilmiyorum
En iyi ihtimalle gelecek sene Aralık ayını bulur atanmanız
Şu an zaten virüs var
Yaza söz nişan yapsanız derken evlilik için 1 yıl geçer
O arada baktınız KPSS olmadı sevgilinin bulunduğu yerde iş ararsın bu çalıştığın yerden de evlilik tazminatını alarak ayrılırsın
Bence KPSS çalışmaya başlayın
Ciddi adımlar için de ufaktan planlar yapmaya başlayın ilişkinizden eminseniz

Bence de evlenin, kpss kursuna falan gidip sosyallesirsiniz.
Asgari ücretin biraz üstünü alıyormussunuz zaten,o şehirde de asgari ücretle bir iş bulmanız imkansız olmasa gerek. Baktınız çok daraldiniz, bunaldıniz iyi kötü bir işe girer,kafa dağıtır,çevre edinirsiniz.
Bu arada siz de memur olmak istiyorsunuz ama uzak bir şehre atanma ihtimaliniz var mı?? Oyle bir ihtimal gerçekleşirse nasıl gideceksiniz,o şehirde bir düzen kurmusken?

29 yaşındayım. Erkek arkadaşım da 30. Uzaktan ilişki yürütmek çok zor inanın, 3 yıl bu koşullarda surdurmemiz zor
İliski dinamikleri nasıl bilmiyorum ama oturmuş sağlam bir iliskide uzaklık sıkıntı yaratsa da sorunlar asilir . Suan pandemi var bitsin tatillerde görüşürsünüz uçakla her yer iki saat . Bide sevgiliniz uç yıl sonunda hemen tayini çıkabilecek mi ? Biz yıllardır doğudayız tayinimiz cikmiyor . Eğer tayini zor olan bir isi varsa es durumundan hemen gelir Ankara’ya

Kpss çalışıyorum zaten fakat haftanın 6 günü çalıştığım için haliyle istediğim randımanı alamıyorum. Tazminat alarak ayrılacağım eğer olursa zaten

29 yaşındayım. Erkek arkadaşım da 30. Ayrıca haftanın 6 günü çalışıyorum, dersaneye yazılmam imkansız. Uzaktan ilişki yürütmek çok zor inanın, 3 yıl bu koşullarda surdurmemiz zor
Haftanın 6 günü asgari ücretin biraz üstüne çalıştığınız iş, 30 unuzdan sonra tatmin etmez.
Çalışma ortamınız ne kadar harika olursa olsun.
KPSS ye sıkı çalışıp atama için denemelisiniz.
olmazsa da zaten asgari ücretin biraz üstünde işi her zaman bulursunuz...

Teşekkür ederim yorumunuz için, iş arkadaşlarimi ve ortamımi çok seviyorum. En zoru bu olacak. Gönül isterdi ki olduğum şehre tayini gelsin ve ben de kpss çalışmaya devam edip isimden de olmayayım ama hayat her zaman istediğimi şartları vermiyor maalesef. Gideceğim şehirde gönlüme göre iş bulur muyum bılmiyorum ama deneyeceğim kesin. Kpss çalışmak en büyük planım ama ailem o kadar tepki veriyor ki pişman olmaktan çok korkuyorum. Bu arada ben nereye atinirsam erkek arkadaşım oraya gelir, sorun etmez

Atanamaz isem kariyer yapabileceğim bir iş, o nedenle bırakmak konusunda tereddütluyum ama geri döndüğümüzde yine bu işimi başka firmalarda bulurum diye düşünüyorum. Dönünce sorun olmaz ama dönene kadar ki süreçten ailem böyle tepki verince korkuyorum

Aldığınız maaşı, çalışma gününü göz önüne alırsak evlenip yaşamaya başlayacağınız ilde de bulabilirsiniz öyle bir iş muhtemelen.

6 gün çalışıp Kpss'ye tam anlamıyla hazırlanamazsiniz.
Evlenip ilk sene sadece sınava odaklanmanız daha iyi olur.
Olmazsa özel sektörde iş bakarsınız yeniden.

İki bölüm okudum ikisinden de gireceğim. Değişiyor tabi ama 84-85 bandinda
Eğer muhasebe biliyorsan doğuda iş bulabilirsin yada ücretli öğretmenlik olabilir. Uzak mesafe ilişkisini bende yürütemem bana göre değil.
Yaşında küçük değil nişan evlilik derken yine en az 1 yıl geçer.

Gelecek planlari yapmadiğiniz, yükselme vs gibi hedefleriniz olmadığı bir is için (maddi mecburiyet haricinde) hiç bir şeyi 3 sene ertelemek bana mantıklı gelmiyor. Maaşı da düşünürsek.

Aileniz bahane üretiyor gibi geldi, yanlarindan ayrılmayın istiyor olabilirler

sirf suan ki calisma ortaminiz iyi diye birakmamazlik etmeyin. evlenmemis veya suan hayatinizda biri olmasaydi da kamuya gecmeyi deneyin yani kpss calisin derdim size. cunku gercekten ozel sektor cook zor. garantiniz yok. nasil bir iş veya kurumda calisiyorsunuz bilmiyorum ama belki guun birinde onlar kuçülmeye gidip sizi isten cikaracaklar. ozel sektorde hicbir sey garanti degil. en iyisi evlenip guzelce kpss calismak. 1 yilinizi kpss ye ayirirsiniz. hem gercekten uzaktan iliski yurutmek cok zor

Sizin durumunuzdaki ve hatta 9 ve 5 yasinda iki cocuk sahibi komsum hem calisiyor ozelde hem de kpssye hazirlaniyor. Esi doguya mudur olarak atandi ve kadin gitmedi kendi idealinin pesinde cabaliyor. Ben de olsam aynisini yapardim. Once kariyer once is. Sonra koca

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…