Evlenip kayınvalide ile yaşamak...??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İstisnalar vardır elbet ama genel olarak anlasmak zordur. Aynı evde 2 kadın olmuyor kesinlikle. İnsan yeri geliyor kendi annesi ile anlaşamıyor. Bu kadar zaman birlikte oturmuşlar bir anda ayrılması zor olabilir ama alt üst olsun birlikte olmasın. Kv nin geçim kaynağı var mı ya da eşinizin gucu destek olmaya yetecek mı? Siz çalışıyor musunuz?

Iki tarafta cok iyi olabilir ancak aynı evi paylaşmak için iyi olmak malesef ki yetmiyor. Eşinize bile ayni evin içine girince zar zor alışıyorsunuz. Bir de bunun üzerine kayinvalide olmaz. Ha kayinvalideniz hasta olur kendine bakamaz o zaman tamam yaniniza alırsınız. Ama bakin orda da kendi düzeninize kayinvalideniz gelir. Herkesin kendine göre bi hayat çizgisi olmali. Kendine ait bir yuvasi olmasi kadar güzel birsey olamaz. Bunu yasayan biri olarak aktarıyorum. Sizin misafirleriniz olur kayinvalideniz uygun olmaz ya da tam tersi. Ekonomik durumunuz iyiyse hic bu yola girmeyin. Ayni eve girdiniz yapamadiniz ayrilmak istersiniz bu kez yanlis anlaşılır. Esiniz dahi sizi ayri ev istiyorsunuz diye şımarık görür. Durumu bastayken kurtarmaniz cok daha önemli.

Adam o cümleyi boşuna mı kurdu sence?
Annem cahil sen alttan alıp sen olgun olacaksın...
Annem sorunlu .. şikayet etmeden ses çıkarmadan kır dizini otur demiş işte...Annem cahildir ne yapsa yeridir yani ...
Adam daha baştan şartlarını koymuş önüne...
Aynı evde olmak şart mı yakınında da olabilirdiniz..

Girmeyin bu yola...2.kez boşanırsınız
tatilinize ilerde annesi de gelirse şaşırma

Şu an yurt dışındayım ama tatillerde bile aile apartmanında ayrı evlerdeyiz onda bile sıkıntı oluyor. Aynı evde yasamak zor olabilir siz bilirsiniz tabiki en iyisini. Arkadaşım yaşadı onu anlatayım size. Çocugun babası yıllar önce vefat etmiş annesi aynen dediginiz gibi yalnız kalmış çocuklarına bakmış neyse arkadaşım da acıdı evlendiler ucu bir evde o kadar zorlandı ki. Pişman oldu yani. Ama tabi faydaları da var torunlarına bakti kadıncağız eşiyle hiç yalnız kalamadığından şikayetçiydi hep. Başka birini daha gördüm 20 senedir kayınvalidesi yanındaydı gül gibi geçiriyordu. Yapı meselesi bu

Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin, ben yaşadığım müddetçe kimse seni üzemez izin vermem( zaten yapmazlar) diyor.
Sorunun cevabı yazdığınız şu paragrafta saklı.

Adam aslında annem sana hayatı dar edebilir ama sen idare edeceksin demeye getirmiş. 2.evliliğiniz olacakmış, çok cesaretlisiniz. Bu evlilikte mutlu olmanız zor.

İkimiz öğretmeniz fakat ayrı ev bir seçenek dahi değil.

Ayyy cok korktum korku filmi gibi.Ben 10.000 km öteden nasiplendim ayni evi hayal etmek istemiyorum.

Bir de simdiki erkekler annesinden ayrılamiyor ve evlenirken de masraf olsun istemiyor hatta mümkünse karisi maaşi eline sayan köle olsun istiyor. Bilmiyorum ben ailesiyle gobek bağını kesemeyen erkekleri direkt eliyorum.

En doğrusunu yapıyorsun...
Bu tipler annesi ölünce de başka bir akrabaya sarıyor zaten

Ah lotus sen bu işi fena biliyorsun çok çok doğrusun böööyle devam ettt tutma kendini

İkimiz öğretmeniz fakat ayrı ev bir seçenek dahi değil.
Evet .Bak ben evlenmeden once bana esim 'annem ve ablama yardim etmem gerekebilir tamam mi?' Demisti.Ben de aaaa ne guzel karsilikli yardimlasiriz demistim.Meger demek istemis ki bana karisma ben her bos animda onlarla olucam demek istemis:) annem benle uzun uzun kalir,ablama sık sık gideriz vs vs.sonra tam tersi bisi soylersin ben sana demistim sen kabul etmistin olur.aman dikkat

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…