Evlenmek ve akıllı olmak

deretepe

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2014
787
544
Biraz garip bir soru olacak ama evlenmenin, evliliğin akıllı olmakla bir ilgisi var mı?
Bugün biri bunu sorgulamam neden olacak şeyler söyledi. Gerçekten akıllı kızlar kadınlar mı başarılı bir evlilik yapmayı becerebiliyor!(sözüm ona) ?

Nasip kısmet diyoruz, Ki gerçekten bazen pat diye oluverirken bazen bir türlü olmuyor bu işler.
Öyle öyle olmasına ama iyi adamları bulup kafalayan kadınlar da yok değil hani.. Kurnaz dediğimiz kadınlara mı kalıyor iyi erkekler onu düşündüm bir an..

Son düzenleme:
yok be. sonuçta dış görünüşten ötürü beğenmek gibi; kimisi öyle sever kimisi böyle.
fazla düşünmemek gerek diye düşünüyorum. yani en azından bu konuyu.

Biraz garip bir soru olacak ama evlenmenin, evlenebilmenin akıllı olmakla bir ilgisi var mı?
Nasip kısmet diyoruz, Ki gerçekten bazen pat diye oluverirken bazen bir türlü olmuyor bu işler.
Bugün biri bunu sorgulamam neden olacak şeyler söyledi. Gerçekten akıllı kızlar kadınlar mı evlenmeyi becerebiliyor!(sözüm ona) ?

E pek bir alakası yok yani. Size bunu kim söylediyse hangi gözlemlere dayandırmış ki bu saçmalığı?

Sorun evlenmek değil ki insanın kriterlerine göre birini bulabilmesi sorun. Yoksa kriter gözetilmese herkes evlenir ama aşk da istiyoruz, yakışıklı da olsun, kariyeri olsun, düzgün olsun vs..böyle gider.

Akılla ne alakası var.Öyle olsaydı burada eşlerinden yakınan bayanlar olmazdı.Herkes dengiyle evleniyor.Akıllı veya akılsız olması ile alakalı degil.:) Bazı akıllılar da evlenmiyor o Nasıl olacak.Erkeklerin durumu ortada işte :))

Tersi olsa belki derdim.hani evli olanlar akilsiz gibi..çünkü evlilik öyle hayal edilen gibi toz pembe geçen günlerden ibaret değil. Şimdiki aklım olsa belkide evlenmeyebilirdim.
Eşimi seviyorum ama bekar olduğum günleri özlüyorum ben.

Doğru kişiyi bulmak, çekim yasası ve duygusal zeka üzerine bir araştırma okuduğumu hatırlıyorum.
Yani sevgili olmak deseydiniz bir nebze anlardım da evlenmek ile aklı doğrudan nasıl ilişkilendirdiniz anlamadım.

Doğru kişiyi bulmak, çekim yasası ve duygusal zeka üzerine bir araştırma okuduğumu hatırlıyorum.
Yani sevgili olmak deseydiniz bir nebze anlardım da evlenmek ile aklı doğrudan nasıl ilişkilendirdiniz anlamadım.
araştırmayı merak etmedim değil.. araştırmada nasıl bir sonuç elde etmişler peki ?

X