Evli erkeklerle olan imtihanım.

Millet karılı kocalı daha resmi olarak boşanmadan falan nasıl hemen birilerini buluyor yaw, oraların toprakları mı bereketli buralarda mı işler kesat anlamadım gitti.

Konu sahibine naçizane tavsiyem ise resmi boşanması gerçekleşmeyen ve bitirdiği ilişkinin travmasını atlatmayan biriyle görüşmemesi olur.

Bu evleri ayırdık ama henüz dava devam ediyor olayı da resmi değil imam nikahımız var tribinin laciverti.

Olabilir tabii. Parası olan adamı etkilemez 300 bin, vereyim boşanayım der.
Ama konudaki adamın iddiasına göre eşinin hayatında biri varmış ve para vermek istemediği için dava çekişmeli sürüyormuş.

Bence güzel bir ilişkisi olan kadın inada bindirmese 300 bin için uğraşmaz. Çünkü 300 bin verebileceğini düşündüğü adamla güzel bir mal paylaşımı yapmış, alacağını almıştır zaten. Ama kadın tazminat için bekliyormuş.
300 bin lirayı vermemek için uğraşan adam da "benim hanımın da sevgilisi var zaten. Bence çok normal, o yüzden biz de sevgili olalım" demek yerine eski eşin sevgili olayını davaya ekler, tazminattan kurtulmaya çalışır.
Adamın anlattıkları çok mantıksız bence.
+1
Aynen böyle düşünüyorum.

Ne yazik ki bende esimle bosanma asamasindayim. Sayet bilsem ki bir hanimla gorusuyor bunu dava dosyasina ekletirim. Cunku hala resmi olarak evliyiz ve bu ahlaksizliga girer. Kaldi ki ben, bosanmadan yoluma bakamiyorsam o da bakamaz, sartlar esittir. Yaptiginiz cok yanlis, bu adamlar bir yere kacmiyor. Bosanip yeniden bekar olmasini beklemek onurlu bir davranis olur.

arkadasimin basina geldi..
Ekletmeniz hic biseyi degistirmiyor.
Resmen acilmis bi dava mevcut, taraflar birlikte olmak istemiyoruz diye dilekce vermis, hakim arkadasimin beyanini hic sallamadi acikcasi ki esi baska biriyle yasamaya baslamisti.
Dava surecinde yasanan ve aldatma olarak kanitlanmayan birliktelik davayi baglamiyor.
Cekismeli davalar yeri geliyor 3 sene suruyor, herkes bu kadar sure birliktelikten kacmaz ki.

arkadasimin basina geldi..
Ekletmeniz hic biseyi degistirmiyor.
Resmen acilmis bi dava mevcut, taraflar birlikte olmak istemiyoruz diye dilekce vermis, hakim arkadasimin beyanini hic sallamadi acikcasi ki esi baska biriyle yasamaya baslamisti.
Dava surecinde yasanan ve aldatma olarak kanitlanmayan birliktelik davayi baglamiyor.
Cekismeli davalar yeri geliyor 3 sene suruyor, herkes bu kadar sure birliktelikten kacmaz ki.
Herkesin durumu kendine ozeldir, arkadasinizda karsilikli istek vuku bulmus. Cekismeli bosanma o sekilde gerceklesmiyor. Hic bir sey olmuyor diyerek yargi organlarini kucumsemeyiniz, hafife almayiniz. Her dava sahislarin sundugu beyanlara ozeldir.

Bosansin da gelsin
Çünkü şu an adam resmi olarak evli ve sizin bulundugunuz pozisyonu söylememe gerek yok sanırım. Ileride uzulmektense beklemek daha mantıklı.
Bu arada hayatımıza hep ayni tarz iliskileri çekiyorsak orada çözülmesi gereken bir sorun vardır.
Neden hep karsiniza evli adamlar çıkıyor düşündünüz mü?

Elbette belli yasi geçmiş insanlarin evlenmis olma ihtimali daha yüksektir ama evli oldugunu öğrenip mesafe koymak baska, aşık olduktan sonra evli oldugunu ogrenmek baska. Bir dönem birlikte zaman geçirme durumu var ki aşık olunabiliyor, baglaniliyor.

Aslında Anlattığı kadarı ile bir suçu yok Kadın talep etti Yalnızca. O da alamayacak zaten diyor. Bu konuşma sonunda ben bi önceki ilişkinin buna benzer bir sebeple bittiğini böyle bir şeyi kabul edemeyeceğimi söyledim.
o da arabamı satar öderim o tazminatı gitme lütfen falan dedi. kafam bu yüzden çok karışık ne istersen yaparım her şekilde ikna ederim ayrı olduğuma suçsuz olduğuma diyor.

Şu son yazdığınız dikkatimi çekti
Adam 300 binlik arabaya mı biniyor
Ve öyleyse maddi durumu iyi gibi geldi .
Eğer durumu iyi olmasına rağmen 300 bini vermiyorsa ( bir suçu olup olmamasının bir önemi yok benim için .. ) Kendisine çocuk vermiş iyi kötü de olsa aynı yastığa baş koymuş beraber yıllar geçirmiş kendisini baba yapmış bir kadına , çocuğunun annesine 300 bini çok görüp onu yıllarca mahkemede süründürmesi , sonra da başka bir kadın görüp sırf onu ikna için arabayı satar bu davayı bitiririme getirmesi şerefsizliğin alasıdır . Uzak durun . Net .

Şu son yazdığınız dikkatimi çekti
Adam 300 binlik arabaya mı biniyor
Ve öyleyse maddi durumu iyi gibi geldi .
Eğer durumu iyi olmasına rağmen 300 bini vermiyorsa ( bir suçu olup olmamasının bir önemi yok benim için .. ) Kendisine çocuk vermiş iyi kötü de olsa aynı yastığa baş koymuş beraber yıllar geçirmiş kendisini baba yapmış bir kadına , çocuğunun annesine 300 bini çok görüp onu yıllarca mahkemede süründürmesi , sonra da başka bir kadın görüp sırf onu ikna için arabayı satar bu davayı bitiririme getirmesi şerefsizliğin alasıdır . Uzak durun . Net .
Sanıyorum arabası 200 bin civarı onunda hala kredisini ödüyor.
çıkarıp bir anda 300 bin verecek kadar zengin değil sadece yüksek maaş alan bir devlet memuru

Son düzenleme:
Bosansin da gelsin
Çünkü şu an adam resmi olarak evli ve sizin bulundugunuz pozisyonu söylememe gerek yok sanırım. Ileride uzulmektense beklemek daha mantıklı.
Bu arada hayatımıza hep ayni tarz iliskileri çekiyorsak orada çözülmesi gereken bir sorun vardır.
Neden hep karsiniza evli adamlar çıkıyor düşündünüz mü?

Elbette belli yasi geçmiş insanlarin evlenmis olma ihtimali daha yüksektir ama evli oldugunu öğrenip mesafe koymak baska, aşık olduktan sonra evli oldugunu ogrenmek baska. Bir dönem birlikte zaman geçirme durumu var ki aşık olunabiliyor, baglaniliyor.
[/QUOTE
Neden hep karşıma evli adamlar çıkıyor diye düşünmeme gerek yok çünkü sebep belli, evet birincisi yaş kriteri ikincisi benim de daha önce evlenip boşanmış olmam.
ayrıca tabii ki bekar erkeklerden de teklif aldığım oluyor ama bu son iki ilişkinin bu noktaya bağlanması beni isyan ettiren.
ayrıca ilk ilişkimde evli olduğunu ufacık bir şüpheyle ite kaka zorla öğrendim, ayrılırken ne yaşadığımı ben biliyorum.
bunda niye bu kadar takıldım onu da anlamıyorum. Galiba ilk ilişkimde ayrılırken çok zorlandığım için direncim kırıldı artık.

Boşanma davasının dosya numarasını alın sonra mahkemeye gidip inceleyin dosya içeriğini böylece ne var ne yok öğrenir ona göre devam ederisniz

size ait olmayan bir dava dosyasını kimse sizinle paylaşmaz. suçtur. ancak adliyede veya uyap girişi olan bir tanıdık olacak oradan bakılır. o bile ortaya çıkarsa suç oluyor.

konu sahibi lütfen bırak bu adamı. ilk görüşmede bu kadar yırtınması normal değil yok aşık oldum yok bırakma diye. belli ki çekici bir kadınsın. emin ol layığın birisi çıkar karşına. bu yalancıyla hiç zaman kaybetme. edevletten medeni hal sorgulaması yapılabildiğini de ilk senden duydum Allah razı olsun. çok kişinin kulağına küpe olur bu.

bu adamin eger karisinin hayatinda gercekten birisi varsa o zaman bu adam da sirf nispet olsun diye hayatina birilerini - yani seni - almak istiyor olabilir.
Acikcasi Türkiye sartlarinda bir kadin kolay kolay resmi olarak bosanmadan yeni bir iliskiye baslamiyor. Hadi diyelim ki basladi, hangi kadin bunu hala evli oldugu kocasina söyler ki? Bosanma asamasinda onun aleyhine olabilecek bir durumu hic bir kadin paylasmaz bence.
Herseyi gectim, diyelim ki bu adam dogruyu söylüyor, o zaman acikcasi durum daha da vahim. Hala nikahinda olan kadindan icin nasil bu kadar rahat "ya onun da sevgilisi var zaten" diyebiliyor? Erkeklik gururu nerde bu adamin?

Kisacasi benim burnuma biraz tuhaf kokular geldi canim..

8 yil once is yerinden bir arkadaş birine aşık oldu. Bir sure sonra adam evliymis ogrendi. Ve dava acilmis bosanacaklarmis belgeleri gordum dedi bekledi. Dava acan adamin 2 yasinda bir tane daha kizi olmus sonradan ogrendi. Sozde kagit uzerinde evli adamin bir de cocugu oldu. Arkadasta hala bosanacak diye beklemede😎

Neden hep karşıma evli adamlar çıkıyor diye düşünmeme gerek yok çünkü sebep belli, evet birincisi yaş kriteri ikincisi benim de daha önce evlenip boşanmış olmam.
ayrıca tabii ki bekar erkeklerden de teklif aldığım oluyor ama bu son iki ilişkinin bu noktaya bağlanması beni isyan ettiren.
ayrıca ilk ilişkimde evli olduğunu ufacık bir şüpheyle ite kaka zorla öğrendim, ayrılırken ne yaşadığımı ben biliyorum.
bunda niye bu kadar takıldım onu da anlamıyorum. Galiba ilk ilişkimde ayrılırken çok zorlandığım için direncim kırıldı artık.
Disaridan bakan sizin bosanmis oldugunuzu anlamaz ki... Karsiniza evli insanlarin cikmasi daha cok bilinçaltında bir durumdan mi kaynaklaniyor diye dusunerek sormustum.

Ben de 34 yaşındayım ama karsima hic evli biri cikmadi, boşanmış denk geldi ama evli yoktu. Yani evlendin mi diye muhabbet de geçmedi bu adamlarla, kendileri söyledi ya da araci olanlar söylemişti boşandığını. Hani insanlara ben bosandim diye hemen anlatiyor musunuz ya da çok mu çabuk inaniyorsunuz insanlara?

Çekişmeli boşanmaya çalışan bir tanıdığım var. Aralarında hiç bir muhabbet kalmamasına rağmen dava çekişmeli gözüktüğü için 3 yıldır boşanamadılar. Ne aynı evde kalıyorlar ne bir iletişimleri var. Bana sorarsanız sırf türk adalet sistemini beklemek için hayat pause a alınmaz. Eğer gerçekten dediği gibiyse durun evli sayılmazlar. Durumun doğruluğundan emin olduktan sonra ilişkiye başlamanız da bir sıkıntı görmüyorum. Çünkü çekişmeli davalar çok uzun yıllar sürebiliyor.

X