EVLİLİĞE ALIŞAMIYORUM

Aldim verdim ben seni yendim. Yani ne denir..
Yasitiz bende 1 bucuk senelik evliyim sayende kendimi cok olgun hissettim. Cidden cekilmez gorunuyorsun anlattiklarina baktigimda.
Oncelikle pozitif olmaya calis herseyin iyi yanina odaklan.

Mesela mesajinda en basta demissin ki " kv inanilmaz cimridir bizi yipratti" , mesajinin sonlarinda da "kv benim yanimda oldu, kavgalarda ogullarinin degil benim yanimda oldular" gibi anlatmissin ya.
Pinti olayini gec mesela kocan ev kuracak duzeyde bi insansa ailesinden beklentisi olmamali zaten, senin niye kv den beklentin olsun yani pintiligi seni yada baskasini ilgilendirmez, iyi yanini gor kadinin senin yaninda olmasi sahane mesela paradan cok daha onemli.

Esinle hayati paylastigini unutma evcilik gibi gelebilir ilk baslarda tripler kavgalar.. Her kavgada aileler katilmamali siz iki yetiskin birey olarak aranizda halletmelisiniz. Saygiya dikkat etmelisiniz. Kari koca tanimina uygun yasamaya calisin.

Rahatsizligin icin de mutlaka cabala kafanda buyutme herkes bi sekilde aşıyor. Elini taşın altina koymalisin.

Allah eşinize sabır versin kusura bakmayın. 30 yaşına gelmiş artık olgun bir bayansınız nedir ağlamak yani. Adam da haklı cinsel ilişki yok birde sizin nazınızı çekecek tiripler vs. Azcık kendinize çeki düzen verin birde ailelere kadar maşallah her şeyinizi yaymak nedir??? Büyüyüp de evlenseydiniz. Hastalığınıza bişiy demiyorum çok normal herkes de olabilen bir şey. Eşiniz bunu sorun yapmıyor ama siz çocuk gibi davranıyorsunuz. Karşınızdaki erkek tahammül sınırını aşmayın bence.

Değişmezsen evliliğini yürütemezsin.
Hiç kimse mutsuz bir eş istemez.
Bu halinin ve kavgaların altında kendini yetersiz hissediyor olman olabilir. Cinsel sorunları çözdüğünüzde değişeceğini düşünüyorum. Bunu halletmeye çalış.
Eşine de daha açık bir şekilde onun desteğine ihtiyacın olduğunu söylemelisin.

Vajiyi kendiniz de yenebilirsiniz illa para sacmaniza gerek yok. İnsanlıgin doğuştan gelen bı öğretisi. Diğer meselelere gelince de sizin gibiler asla evlenmemeli diyorum. Var ya baba evinden çıkarken geberiyomus gibi ağlayan yerlere yatan kadınlar... Hem yıllardır koca hayali kurarlar hem de evlenince ailem de ailem derler. Sizin kişisel olarak psikojik destek almanız lazım. Herseyiniz tutarsiz

biraz kendinize gelin. 5 yaşında anasınıfı çocuğu gibi anne diye ağlamak nedir ya. siz evlendiniz ve artık siz ikiniz bir ailesiniz. huzur ve mutluluk içinde yaşamak varken saçma sapan şeylerle hayatı kendinize zehir etmeyin. eşinizde anlayışlı biri diyosunuz. fazla naz da aşık usandırır. 29 yaşındasınız yani yaşınızda az değil.
mesela bugun güzel bir masa hazırlayıp güzel bir akşam yemeği sonrasında güzel zamanlar geçirebilirsiniz.
kusura bakmayın ama ben erkek olsam ve sizin gibi bir eşim olsa sizden soğurum. sürekli bi memnuniyetsizlik. biraz empati yapsanız iyi olur. sonucta oda el oğlu yani ıkı üç çeker sizi sonra boşanma davası açar ki yuvada kolay kurulmuyor.

birde sorunları kendiniz konusarak halledin. ailelere yansıtmayın. yetişkin iki insansınız

Bende evlendim ve 4 buçuk ay vajinismus ile savaştım. Bizim de çok saçma gereksiz kavgalarımiz oldu ve bende ufacık bı şeyde kendi ailemi çağırıp boşanmak istediğimi söyledim ortalığı yıktım. Şükür ki yendim bunu ve şuan 2 aylık hamileyim. Sana şunu söyleyebilirim ki bu çok büyük bi imtihan ve yıpratıcı bi süreç. Şimdi düşünüyorum da olur olmadık şeyleri sorun eden hep ben olmuşum. Gülüyorum ve bı yandan da çok kızıyorum kendime. Her şeyi buna bağladım çünkü. Kendimi eksik hissettiğim için yarası olan gocunur misali eşimin her hareketinde bişey aradım. İşten yorgun gelse üstüme alındım uyuya kalsa uyudun diye küstüm yoldan geçen birine istemsizce baksa gözün başkalarını arıyo dedim dışarı çıksa seni evde tutan bişey yok diye olay çıkarttım. Sen de şimdi herşeye alınır durumdasın. Anlayacaksın bunları. Çok zor ama ılımlı olmaya çalış nolur. Bu süreçte birbirinizi yipratmayin söylenen sözler akıldan çıkmıyo maalesef. Bı de istersen sana bunu yenmende yardımcı olmak isterim. Ben çok doktor gezdim çok yüksek fiyatlar istiyo doktorlar bu çaresizliği çok güzel kullanıyo. Bende psikog eşliğinde yendim çok cüzi bı para verdim ama gerçekten doktora bile gerek yokmuş çünkü herşeyi kendim yaptım evde. Doktor sadece ödevler verdi. Yardımcı olmayı çok isterim

Cogu kisiye gore 29 yas evlilik icin uygun gorunse bile sizin icin erken oldugunu dusundum okuyunca, sorunlarinizi nasil asarsiniz bilemiyorum ama son cumlelerini benim de icime oturdu, şahsen anne beni buradan al diye sessiz sessiz agladigim bir evde bir gece daha kalmazdim... Bence insan kendine bu kotulugu yapmamali. Bu kdr istemiyorsaniz bitmistir.

Burda bir sürü kötü ve acımasızca yorum yazan arkadaşlara sesleniyorum insanların ruh halinden anlamıyorsunuz ben böyleyim ben şöyleyim dıyorsunuz herkes sizin gibi olmak zorunda değil bende 1 sene ağlamakla geçti evliliğim herkes evliliğe alışcak diye bir durum da söz konusu değil evlılık 3 sene de oturuyor diyorlardı doğruymuş 2,5 ayda evliliğinizi oturtamazsınız eşinizin cümleleride yanlış olmuş ama iletişim kurun lütfen Rabbim şize şifa versin Allahın izniyle çözülmeyecek dertler değil bunlar ailelerinizi ne olur karıştırmayın onlara da yazık kavganızı çözemediğiniz durumlarda yardım alın evlılık terapistine gıdebılırsınız bız konusarak çözdük durumlarımızı eşinizi sevıyorsunuz sorumluluk almak zor gelmiş olabılır çok normal burdaki fazla eleştirici ve acımasız yorumlara da takılmayın bide bol bol dua edin Rabbim tüm sıkıntılarınızı gidersin inşallah

evliliğe alışana evini yuvanı oturtana kadar Evliliğn yüzde 80i sabırdır. Ya bu deveyi güdeceksin ya o diyardan gideceksin.. biraz sabredersen zamanla evliliğin oturacaktır benden sana tavsiye kavgalarınıza ailelerinizi bulaştırmayın

Çok yeni evlisiniz severek evlenmişsiniz üstelik sanki biraz kendinizi sıkıyorsun rahat bırakın sevgili değil evlisiniz elbette kavga edersiniz ama kin tutmak doğru değil bende tam tersi kinci değilim ama kavga sırasında ağzım durmaz

Bu tamamen Vajinismusun verdiği lanet bir duygusallık. Bunu yaşamış biri olarak 6 bin çok buldum. Yapacağınız şey kegel çünkü. Gittiğinizde de size bu egzersizleri verecekler. Bence kendi kendinize yenmeye çalışın . Başarabilirsiniz.

Canım siz kavga ettikçe şeytan daha çok girer aranıza. Gerçekten seviyorsan tahammül seviyem yükselmeli. Kavganız hiçbir zaman ailenize yansımamalı. Siz unutursunuz onlar unutmaz aranızda boşunuza gerginlik koymayın gittikçe daha çok mutsuz olursunuz. Annemin bir lafı var ağlamak ağlamayı getirir, kavga da daha çok kavgayı. Siz kadınsınız o sofrayı kurmamak nedir. Bende eşimle kavga ettim ama sofrasını kurup oturdum sofraya. Yatakta küslük olmaz. Şiddet olmadığı sürece hiçbir kavga için gurur yapmayın. Yatağa girdiğinizde sarılın. Şeytanın aranıza girmesine müsaade vermeyin. Bende 2 aylık evliyim bu arada 23 yaşındayım. Bende çok aileciyim. Üzüldüğümde bende ailemi istiyorum tribine girebiliyorum ama eşime sarılınca artık ailemin o olduğunu anlıyorum. Aile kavramını benimsemeniz gerekiyor

oncesinde ne kadar flort edersen et evlenince yepyeni birini taniyorsun aslinda.
daha 2,5 ay olmus alisamamak cok normal ama kv cok fazla işin icinde, maddiyat olayi nedn bu kadar kv ye bagli onu anlamadim, maddiyat sadece esinin sorumlulugunda.
erkekler evet kin tutmakla ugrasmiyorlar bizim cok buyuk gordugumuz bir sorunu onlar kucucuk goruyorlar. bu ilk zamanalri cicim aylari seklinde gecirmek varken kin büyutmeyin bence. hele de ozür dileyp pisman olabilen biriyse. ayrica hebuz cocuk yokken evliligin tadini cikarin derim

Bu yanlis algidan kurtulmalisiniz.Evlendiginizde sihirli bir degnek gelip iliskinizi kusursuz bir hale getirmez.Hatta evlilik bekar olup gorusmekten daha zordur.Sorumlulugu daha cok,yuku daha agirdir.Zaten maddi imkansizliklar demissin buna ragmen aile apartmani olsa bile ev alinmis.Ayrica herkesin inanci kendisine ama iftar olarak kabul goruyorsa evinizde, sofra kurmamanizda yanlis olmus.Mutfak orda git ye demen ise tuzu biberi..Simdi evinin icini ben bilemem ama bu kahabatin butunu esine yazmaz su anlattiklarin isiginda.Bence sen de kusurlusun..Belki cok belki az ama sende de var yani..

Konu sahibinin depresyona a girebilme ihtimalini neden düşünmüyorsunuz? Bu ağlama atakları bence depresyon ve böyle konusarak heves kırabiliriz diye düşünüyorum
konu sahibi 29 yasında. 30 a gelecek bir kadın her seye aglayıp depresyona giremez 18 yasında gibi davranmayın. evleniyorsa aklı dengesi vardır.

valla benim her kavgada şikayet edecek bir ailem olmadığı için ne konuştuğumu 100 kere düşünürüm , eşimi kırmak istemem. ben de 29 yaşımda evlendim ilk aylar tabi ki zordur ama her kavgada aile çağırısanız evlilik çıkmaza girer ayrıca da çok çocukça...
vajinismus için bir şey diyemeyeceğim terapi almadan da çözenler varmış...insanın geçinmeye gönlü olması herşeyden önemlisi bence...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…