Evliliğim ile ailem arasında kaldım

nerde yaşıyorsunuz? nereye gitmek istiyor,tamam bizde istanbuldan gitmek istiyoruz ama bir anda olacak şeyler değil bunlar.iş imkanınız yoksa zaten gitmek külfet olur size.
Şuan Ankara'dayız Ege'ye taşınmak istiyor,fakat eşyalı bir evde yaşıyoruz şuan ailesi de döneklik yaptı Ege'ye gidersen rizamiz yok eşya konusunda destek olmayacağız dedi eşimin de kurulu düzenimizi daha yeni kurmusken zaten ben geleli 5 ay oldu hadi gidelim demesi çok absürt.bende gitmek istedim sonra oturup maddi konuda hesap kitap yaptım felan bayadir istemiyorum ama eşim diretiyor gidelim de gidelim felan..ama hiç bir mantığı yok batı da iş anlamında daha çok mutlu olacağına inanıyormus ama ben orada ha diyince iş bulamayabilirim felan sorun olur en son kavgamız da da ailem güvenini yitirdi o giderse gidecek sen asla gitmeyeceksin dediler bende duzenimi bozup güvenip peşine gitmek istemiyorum çünkü gidersem çok kötü şeyler olacak daha çok üzülecekmisim gibi hissediyorum

Mutsuz olur tabi, aynı şehir aynı yaşantı aynı insanlar. Adam her günü aynı geçsin istemiyor. Pazarı daraldı kerkenezin. Bi de evlendi, iyice ev kuşu olucam diye aklı çıkıyor. Sen durma terapi kovala.
Çok tatlısınız yorumunuz beni güldürdü😄😊 terapi herşeyden önce bireysel kendim için.o bahane aslında kendim tedavi görüyorum

Yediğiniz dayak yetmedi herhalde, adam gecenin köründe sokağa atmış sizi, seviyorum diyorsunuz. Adamın haklı olduğu tek bir kısım var, o da şurası:
seni bosayacağım bak görürsün seninde cesaretin varsa boşan dedi ben evlenmeyecektim başımı yaktın dedi.
Gerçekten farklı dünyaların insanı olmanıza rağmen ve onca uyarımıza rağmen yapıştınız adama evlendiniz. Ve görücü usulü evlendiniz. Güya mantık evliliği olması lazım. Mantıklı tek bir taraf yok. Hala kocam da kocam. Böyle kafaya her şey müstahak.

Mutsuz olur tabi, aynı şehir aynı yaşantı aynı insanlar. Adam her günü aynı geçsin istemiyor. Pazarı daraldı kerkenezin. Bi de evlendi, iyice ev kuşu olucam diye aklı çıkıyor. Sen durma terapi kovala.
Milletin kocasına kerkenez deme. Hak etse bile deme, çok yanlış, hiç etik değil. :KK12:

Milletin kocasına kerkenez deme. Hak etse bile deme, çok yanlış, hiç etik değil. :KK12:
Ay ahahahahahshshh patladım oturduğum yerde ahahahahahahahhah gelir şimdi elalemin kocasını elalemden önce koruyan koca yürekliler.

Şuan Ankara'dayız Ege'ye taşınmak istiyor,fakat eşyalı bir evde yaşıyoruz şuan ailesi de döneklik yaptı Ege'ye gidersen rizamiz yok eşya konusunda destek olmayacağız dedi eşimin de kurulu düzenimizi daha yeni kurmusken zaten ben geleli 5 ay oldu hadi gidelim demesi çok absürt.bende gitmek istedim sonra oturup maddi konuda hesap kitap yaptım felan bayadir istemiyorum ama eşim diretiyor gidelim de gidelim felan..ama hiç bir mantığı yok batı da iş anlamında daha çok mutlu olacağına inanıyormus ama ben orada ha diyince iş bulamayabilirim felan sorun olur en son kavgamız da da ailem güvenini yitirdi o giderse gidecek sen asla gitmeyeceksin dediler bende duzenimi bozup güvenip peşine gitmek istemiyorum çünkü gidersem çok kötü şeyler olacak daha çok üzülecekmisim gibi hissege sanırı
ege sanırım herkesin hayali,ama maalesef gitmek için ciddi maddiyat gerekiyor,gitmeden iş ayarlaması vs, ben oraya giderseniz daha cok mutsuz olacagınızı düşünüyorum,lütfen yapmayın, ailenizi dinleyin,aldatma falan varmı işin içinde? bu arada meslegi varmı eşinizin?

ya çok üzüldüm yoksayılıyorsunuz resmen hem fiziksel hem mental şiddet var hala olu gözüyle bakıyorsunuz terapist bile kurtarmaz bu adamı annen baban o kadar haklı ki onların sözünü dinle bu adamdan bir cacık olmaz şiddetin dozunu artırırsa ne yapacaksın ?

Önceki konularımı açanlarda bilirler evliliğimle alakalı bir takım sorunlar yaşadık.
Evlenme süreci ve sonrası ciddi anlamda sorunlu geçti.Evimle alakalı sorunları ailem eşime zor verdiği için anlatmama kararı almış sorunları ikimiz arasında halledilmesi gerektiğini düşünmüştüm.
Fakat en son bardağı taşıran bir kavgamız oldu kısaca özet geçeyim yılbaşında eşim kardeşleriyle felan hep beraber yılbaşı kutlamak istedi buraya kadar sorun yok fakat sabahında morelim bozuk kalktım ve eşimin ilgilenmesini beni anlamasını beklemiştim umursamaz davranıp beni sinirlendirince sözlü tartışmaya girdik akşam da kardeşine gittik burada eşimden rica ettim ki çok içme diye ama beni dinlemedi ölçüsünü ben biliyorum sarhoş değilim diyordu ve kafayı tutamıyordu sonra eşimin kardeşinin kız arkadaşı da çok alkol almıştı alkolü bittikçe sürekli sevgilisi tarafından yenilendi orada hem eşimin abisine hem eşime sarkıntılık etti çok yakın temasa girdi neredeyse opusecek kadar yakınlaştılar orada benim dışında kimse bu durumdan rahatsız olmadı ve bunun üzerine eşimi mutfağa çektim ve tartışmaya başladık ben hakaret felan ettim o edince bacağıma tekme felan attı sonra bu tartışma sonucunda kocam seni bosayacağım bak görürsün seninde cesaretin varsa boşan dedi ben evlenmeyecektim başımı yaktın dedi.sonra bu konu evde çok büyüdü ben olayı abartıp evden eşimi zorla çıkarıp atmak istedim kalbim çok kırıldığı için çok kızgındım sonra eşim bana fiziksel olarak saldırdı en son gece dışarı attı komşu da durmak zorunda kaldım sonra aileler araya girdi vs felan derken zor bela tatlıya bağlayıp ilişki terapistine başladık.
Eşimin bu arada ben gitmesini istemediğim halde şehir değişikliği yapıp beni mecbur tutmak istiyor ailem bu en son olaylarla da beraber artık beni göndermek istemiyor eğer eşinle gidersen seni siler atarız o kocanla güvenip hiçbir yere adımını atamazsın çünkü benim şuan isim var şehir değişikliği yaparsak ben işsiz kalabilirim ailemde ona olan güvenlerini kaybettiler eşimde ısrarla ben gideceğim diyor ailem seni üzer bırak gitsin diyor boşanma durumuna geleceğiz gelmem doğru mu seviyorum eşimi bilmiyorum ne yapacağım.okursanız lütfen yargılamadan etmeden yorum yapabilir misiniz ❤️ çok teşekkür ederim.
Bunu sadece erkeğe bağlamanin yanliş oldugunu düşünüyorum, evet siddet var bu basli başına bir hata ve olmamasi gerekiyor. Kocanizin yaptigi seyler hakkinda konusmayacagim buradaki bir cok arkadaşım bundan bahsetmis.
1. Yılbaşı günü durup durduk yerde trip atmışsınız, ilgi görmek icin yapilan bir şımarıklık ters tepmiş.
2. Alkollü insanla ne kadar tartişma yaşarsanız yaşayın, anlamaz, sonu kötü biter. Madem esinize güvenmiyorsunuz alkollü ortama girmeyecektiniz.
3. Hakaret etmeden tartişmayi bilmiyor musunuz?
4. Adama saldırıp evden atmaya çalışan ilk sizsiniz, gücünüz yetmeyecekse neden ortamı kızıştırıyorsunuz?
Kusura bakmayin, size şiddet olduğu kadar eşinize de var.

eşimi mutfağa çektim ve tartışmaya başladık ben hakaret felan ettim o edince bacağıma tekme felan attı sonra bu tartışma sonucunda kocam seni bosayacağım bak görürsün seninde cesaretin varsa boşan dedi ben evlenmeyecektim başımı yaktın dedi.sonra bu konu evde çok büyüdü ben olayı abartıp evden eşimi zorla çıkarıp atmak istedim kalbim çok kırıldığı için çok kızgındım sonra eşim bana fiziksel olarak saldırdı en son gece dışarı attı komşu da durmak zorunda kaldım
Bunca şeyden sonra da, gidip kocişinle barıştın mı? Sende hiç mi gurur diye bir şey yok?
benim şuan isim var şehir değişikliği yaparsak ben işsiz kalabilirim ailemde ona olan güvenlerini kaybettiler eşimde ısrarla ben gideceğim diyor ailem seni üzer bırak gitsin diyor boşanma durumuna geleceğiz gelmem doğru mu seviyorum eşimi bilmiyorum ne yapacağım.
Gururlu ve aklı başında bir kadın o kocan olacak adamı (!) boşar da, acaba sen ne yapacaksın????? :işsiz:

Bunu sadece erkeğe bağlamanin yanliş oldugunu düşünüyorum, evet siddet var bu basli başına bir hata ve olmamasi gerekiyor. Kocanizin yaptigi seyler hakkinda konusmayacagim buradaki bir cok arkadaşım bundan bahsetmis.
1. Yılbaşı günü durup durduk yerde trip atmışsınız, ilgi görmek icin yapilan bir şımarıklık ters tepmiş.
2. Alkollü insanla ne kadar tartişma yaşarsanız yaşayın, anlamaz, sonu kötü biter. Madem esinize güvenmiyorsunuz alkollü ortama girmeyecektiniz.
4. Adama saldırıp evden atmaya çalışan ilk sizsiniz, gücünüz yetmeyecekse neden ortamı kızıştırıyorsunuz?
Doğru diyorsunuz bende kendi hatalarimi farkettim

ege sanırım herkesin hayali,ama maalesef gitmek için ciddi maddiyat gerekiyor,gitmeden iş ayarlaması vs, ben oraya giderseniz daha cok mutsuz olacagınızı düşünüyorum,lütfen yapmayın, ailenizi dinleyin,aldatma falan varmı işin içinde? bu arada meslegi varmı eşinizin?
Aldatma olayı yok evet var gidince de işi olacak zaten ama benimde bulmam sorun değil bulurum ama diyorum ya eşyasız evdeyiz her bağlamda orda çok paraya ihtiyacımız olacak onunda paraya ihtiyacı var ama o kadar birikmişimiz yok

ya çok üzüldüm yoksayılıyorsunuz resmen hem fiziksel hem mental şiddet var hala olu gözüyle bakıyorsunuz terapist bile kurtarmaz bu adamı annen baban o kadar haklı ki onların sözünü dinle bu adamdan bir cacık olmaz şiddetin dozunu artırırsa ne yapacaksın ?
Terapi önce bireysel alıyorum sağlıklı düşünebildigimi sanmıyorum çünkü belkide bu kadar kendime saygısız olmamın altında ailemin yaptıkları sebep olmuştur ailem istememesine rağmen uzaklaşmakta zorluk çekiyor gidemiyorum benimde hatalarım fazlasıyla var terapiye kendim için gidiyorum o gelirse gelecek gelmezse gelmeyecek en azından kendimi toparlayıp sağlıklı kararlar alabilirim

Aldatma olayı yok evet var gidince de işi olacak zaten ama benimde bulmam sorun değil bulurum ama diyorum ya eşyasız evdeyiz her bağlamda orda çok paraya ihtiyacımız olacak onunda paraya ihtiyacı var ama o kadar birikmişimiz yok
bakın gerçekten mutlu olacagınıza inanıyorsanız gidin sıfırdan başlayın diycem ama bu adamla olmaz, yeni evlemişsiniz neden bu kadar ayda bu hale geldiniz? anladıgım kadarıyla bencil birisi eşiniz . ilerleyen zamanlarda bu bencillikle sizi bile aldatır.

Kendisi de normal değil zaten,o yüzden bu evlilik yürümez diyoruz

Kendinizi kocalarınıza zincirleyip anahtarı okyanusa falan atın da siz de rahat edin, aileleriniz de rahat etsin.
Ne koca sevgisiymiş arkadaş. Adamın yapmadığı şey kalmamış, hala seviyorum diyorsunuz.
Çift terapisi yerine kendiniz terapi alın bence, benim ne gibi bir sorunum var da bu adamı seviyorum diye.

Önceki konularımı açanlarda bilirler evliliğimle alakalı bir takım sorunlar yaşadık.
Evlenme süreci ve sonrası ciddi anlamda sorunlu geçti.Evimle alakalı sorunları ailem eşime zor verdiği için anlatmama kararı almış sorunları ikimiz arasında halledilmesi gerektiğini düşünmüştüm.
Fakat en son bardağı taşıran bir kavgamız oldu kısaca özet geçeyim yılbaşında eşim kardeşleriyle felan hep beraber yılbaşı kutlamak istedi buraya kadar sorun yok fakat sabahında morelim bozuk kalktım ve eşimin ilgilenmesini beni anlamasını beklemiştim umursamaz davranıp beni sinirlendirince sözlü tartışmaya girdik akşam da kardeşine gittik burada eşimden rica ettim ki çok içme diye ama beni dinlemedi ölçüsünü ben biliyorum sarhoş değilim diyordu ve kafayı tutamıyordu sonra eşimin kardeşinin kız arkadaşı da çok alkol almıştı alkolü bittikçe sürekli sevgilisi tarafından yenilendi orada hem eşimin abisine hem eşime sarkıntılık etti çok yakın temasa girdi neredeyse opusecek kadar yakınlaştılar orada benim dışında kimse bu durumdan rahatsız olmadı ve bunun üzerine eşimi mutfağa çektim ve tartışmaya başladık ben hakaret felan ettim o edince bacağıma tekme felan attı sonra bu tartışma sonucunda kocam seni bosayacağım bak görürsün seninde cesaretin varsa boşan dedi ben evlenmeyecektim başımı yaktın dedi.sonra bu konu evde çok büyüdü ben olayı abartıp evden eşimi zorla çıkarıp atmak istedim kalbim çok kırıldığı için çok kızgındım sonra eşim bana fiziksel olarak saldırdı en son gece dışarı attı komşu da durmak zorunda kaldım sonra aileler araya girdi vs felan derken zor bela tatlıya bağlayıp ilişki terapistine başladık.
Eşimin bu arada ben gitmesini istemediğim halde şehir değişikliği yapıp beni mecbur tutmak istiyor ailem bu en son olaylarla da beraber artık beni göndermek istemiyor eğer eşinle gidersen seni siler atarız o kocanla güvenip hiçbir yere adımını atamazsın çünkü benim şuan isim var şehir değişikliği yaparsak ben işsiz kalabilirim ailemde ona olan güvenlerini kaybettiler eşimde ısrarla ben gideceğim diyor ailem seni üzer bırak gitsin diyor boşanma durumuna geleceğiz gelmem doğru mu seviyorum eşimi bilmiyorum ne yapacağım.okursanız lütfen yargılamadan etmeden yorum yapabilir misiniz ❤️ çok teşekkür ederim.
Şişede durduğu gibi durmuyor işte. İçeceksende adabı- ölçüsü olmalı.
Hee onun dışında dövülüp evden atılmışsınız daha ne diye arkasından gidesiniz ki.
Siz şart koşun ben kalacağım, canın isterse diye.
İnşallah çocuğunuz yoktur, çocuk planlamanızda yoktur, amiiinnn..

X