Evliliğimdeki sorunlar çözülmez hale geldi. Ne yapmalıyım?

Öncesinde beraber zaman geçirdik. Tatillere gittik. Ben onun evine o benim evime gelirdi. Bu çok uzun yıllar olmasa da hayatımızın bir döneminde oldu. Ama ortak alanımız değil sonuçta. Herkesin kendi evinde kendi sözü geçiyor. O yüzden bu zamanlarda pek bir şey anlaşılmıyor. Sadece özlem gideriliyor.
Allah allah,adam kendini guzel gizlemis o zaman. Esimle ben de bir donem birbirimizin evine gidip geldik,sonra bir sure birlikte yasadik,sonradan evlendik ki bu sureclerde hep ayniydi adamin cizgisi. O yuzden onerim bu olmustu size yanlis anlamayin. Benim dusuncem tek sorununuz adamin surat asmasi,sorumsuzluk yapmasi. Geri kalan her sey normal. Hep soylerim,evlilik oncesi ailesiyle arasi bozuk olan tum erkekler evlendikten sonra anaci babaci oluyorlar,baglar kuvvetleniyor. Bunun cesitli sebepleri var,biri de hem esinizin hem de ailesinin kendilerini yeni geline kanitlama derdi.

Bence sen kendine olay arıyorsun. Seni düşünüp yemek getiren, erzak ayarlayan insanları zerre hak etmiyorsun. Yiyemiyorsan başkalarına verirsin bunun başka bir yöntemi yok. Eşine de bu sebeple yüklenmen aşırı saçma. Bence siz evliliğin sorumluluğu altında ezilmişsiniz. Çift terapisti sizin için en iyisi gibi gözüküyor.

Çok içli dışlı olunmuş, evlenmeden önce ortalıkta olmayan ailesi evlendikten sonra resmen kement atmış. Ne gerek vardı, bu lüzumsuz samimiyete.
Son birkaç haftadır şöyle düşünüyorum: Bu yaşadıkları şey yüzünden yakın çevreden dışlanmışlar. İçe kapanmışlar. Yakın dostları yok. Ben köylerine gittiğimde bunu daha iyi anladım. Sanırım eşimin evlenmiş olması onları için çok mutlu edici bir olay. Ancak bir evlilik benim için süreç ve başlangıç. Daha ilerlememiz gereken o kadar çok konu var ki onların bu gereksiz sevinçleri bizi oyalıyor. Ben bizi en azından 2 ay 3 ay neyse rahat bırakmalarını isterdim.

Esinizin yasi bile yalanmis ve siz 12 yil cok mutluyduk diyorsunuz. Babasi size yemekte uyuz diyor ve siz her gun yemeklere gidiyorsunuz. Yetmiyor dekoltenize laf ediyor ama sorun erzak getirmeleri :işsiz:

Evin yuku sizde adam elinizden posetleri bile almaya tenezzul etmiyor ama siz aileler erzak getirmeyince mutlusunuz.

Bize mutluluklar dilemek duser ne diyim.

Bence sen kendine olay arıyorsun. Seni düşünüp yemek getiren, erzak ayarlayan insanları zerre hak etmiyorsun. Yiyemiyorsan başkalarına verirsin bunun başka bir yöntemi yok. Eşine de bu sebeple yüklenmen aşırı saçma. Bence siz evliliğin sorumluluğu altında ezilmişsiniz. Çift terapisti sizin için en iyisi gibi gözüküyor.
Ben bazı şeyleri başkalarına vermek istedim. Ancak eşim izin vermedi. Onun annesi getirdiği için de ısrarcı olamam. Ayrıca atmak gerekmeden tüketemiyoruz. İnançlı biriyim günah olduğunu biliyorum. Onun dışında etrafta ihtiyacı olan insanlar varken yazık oluyor. Ailesi de varlıklı bir aile değil. Bunları sadece bahçeden çıkanlarla yapmıyor. Parayla satın alıyor.

Benim merak ettigim şey siz neden aksamlari esinizin dertlerini dinlediniz? Psikolog musunuz? Gerci oyle bile olsa yakınıniza terapi yapmanız da etik olmaz diye düşünüyorum
12 senede idare etmişsiniz evlenince de sozler tutulmamis es ailesi fazla müdahil olmuş esiniz de agir sorunlu bence
Esiniz ailesinden bir sey istemiyor ama hayir diyemiyor size birakarak sorumluluk da almıyor cidden cinnetlik!

Esinizin yasi bile yalanmis ve siz 12 yil cok mutluyduk diyorsunuz. Babasi size yemekte uyuz diyor ve siz her gun yemeklere gidiyorsunuz. Yetmiyor dekoltenize laf ediyor ama sorun erzak getirmeleri :işsiz:

Evin yuku sizde adam elinizden posetleri bile almaya tenezzul etmiyor ama siz aileler erzak getirmeyince mutlusunuz.

Bize mutluluklar dilemek duser ne diyim.
Her gün yemeğe gitmiyoruz. İşte bunun gibi şeylerden gitmiyoruz artık. Pandemiden dolayı da onlar şu an başka şehirde. Ama sonuçta kışın buraya gelirler.

Sırrını onun özeli olduğu için detaylandıramam. Ancak babası bir suç işlemiş ve hapse girmiş. Eşim de ailenin maddi manevi her sorumluluğunu üstlenmiş. Bu yüzden de üniversiteye giriş için ara vermiş. Babası hapisten çıkınca üniversiteyi kazanmış ve evden ayrılmış. Aile bağları zayıf. Aynı evde yaşayıp herkes odasında oturuyordu. Biz evlendikten sonra aile bağları güçlendi, sürekli ya siz gelin ya biz gelelim, durumuna dönüştü.
Yazınızı sabırla okudum. Benim eşiminde ailesiyle bağları 'biz evlenmeden' hiç yokmuş. Hatta evde kalmazdı bekar arkadaşlarıyla kalırdı. Biz evlendik annesi babası nasıl kıymetli oldu. 5 yıllık evliyim. Hala ailesini attırmaz. Diyorum evlenmeden ailene uğramazdın şimdi bzi evlenince mi kıymetli oldu hemen ben ailenin kıymetini evlenince anladım diyor. Düzelmiyorlar yani.

Aile düşkünü erkekle hayat geçmiyor. Çünkü sizinle aile olduğunu daha kavrayamamış.

Her gün yemeğe gitmiyoruz. İşte bunun gibi şeylerden gitmiyoruz artık. Pandemiden dolayı da onlar şu an başka şehirde. Ama sonuçta kışın buraya gelirler.

Evliliginizde kuru fasulye en guzel sey aslinda. Esiniz ve ailesi tam bir sir yuvasi. Onca seyi kabullenebildiyseniz kuru fasulye sorun bile olmamali.

X