Evlilik baskısı

Pry13

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2021
823
1.062
Selamlar,
Kızlar çok da uzun sayılmayacak bir ilişkim var.Son bir aya kadar gayet güzel gidyordu, birlikte güzel vakit geçiriyorduk.Son bir aydır bir evlilik meselesi çıktı her konuştuğumuz ona bağlanıyor.İyi bir arabası var onu satıp ev almayı düşünüyor bana şurada oturur musun 2+1 mi 3+1 mi?Ben evlenmeyi düşünmüyorum diyemiyorum çünkü erkekler bunu" sadece cinsellik yaşamak istiyorum" olarak algılıyor(kendilerinden biliyorlar işi😁) Söylediklerine ya cevap vermiyordum ya da gecistiriyordum.Ta ki bu haftaya kadar.Bana sürekli annemle tanış, ablamla tanış diyordu ben de daha erken tanışırız vs deyip gecistiriyordum.Gecen buluşacağız diye bir gittim yanında ablasıyla oturuyor.Ben zebani görmüş gibi oldum, suratım düştü direkt.Hos geldin vs. Ablası inanılmaz konuşuyor ve her şeye karışmak istiyor.Suradan alırsınız evi yakın çocuğunuz olursa annem bakar hem, işte seni çok seviyor senin için herkesi karşına almaya hazır(benim boşanmış ve çocuklu olmamdan bahsediyor) Bu lafından sonra bende kayış koptu zaten.Dedim ki"Ben kimseden durumumu saklamadim beğenmeyen küçük oğluna almayabilir" güldüm ama ortam buzz kesti.Zaten memnuniyetsizligim suratımdan akıyordu oldum olası politik bir insan olamamisimdir.Duygularimi belli ederim.Bir şeyi bahane edip kalktım bir süre sonra o zamandan beri de kavga ediyoruz.(bu ilk kavgamız) sen nasıl böyle bir emrivaki yaparsın kime sordun diye çok kızdım ablasının işimize karismamasini soyledim.Sen hiçbir şeye yorum yapmazsan o da fikrini söyler, dedi.Ben de ben kendimi hazır hissetmiyorum dedim.O yüzden de kavga ettik.Kendisine hak veriyorum 34 yaşında evlenmek istiyor ailesi de baskı yapıyor, tüm arkadaşları evlenmis.İsi gücü var her syi hazır en başından zaten bu amaçla yaklaşmıştı.
Ama ben kendimi evliliğe hiç hazır hissetmiyorum.B.k gibi bir evlilik geçirdim yine böyle baskı ve emrivaki yapmıştı giderken de ben evliliğe hazır değilmişim dedi dalga geçer gibi.Evliligimiz süresince de her syi en güzel günleri bile ailesiyle burnumdan getirdiler.Bosaninca dünya varmış dedim nefes almaya, yaşamaya başladım.Sirtimda bir kambur varmış da kurtulmusum gibi.Simdi evde üçüncü bir kişiye tahammül etmek çok zor geliyor hele de anasına, danasina🤮Ablasının tavırlarından da çok rahatsız oldum tranvalarim tetiklendi resmen.Biliyorum herkes aynı değil hele onun öyle biri olmadığına eminim.Bu kadar değersizlik hissinden sonra ben kadınlığımı bile unutmuştum.Bana kendimi prenses gibi hissettirir her şeyde fikrimi sorar gideceğimiz yerleri bile ben secerim hatta yiyeceği şeyi bile bana sorar😬🤪Hediyeleri, ilgisi üzerime dusmesi bana inanılmaz iyi geliyor ama böyle bir fikir ayrılığımiz oldu.Bu yüzden ayrılmak istemiyorum gerçekten seviyorum onun da sevdiğini biliyorum ablasıyla ilgili bana bir şey söylemedi ama muhtemelen artık olumlu bakmıyor kendisi bitirirse saygı duyarım ama kendim de bitirmem.Su an aramız soğuk zaten eskisi gibi konuşmuyoruz.Biliyorum çözümü olan bir şey değil ama içimi dökmek istedim sadece🙄

Ben sizi çok haklı buldum bir kere ağzınız yanmış yoğurdu da üfleyerek yemeniz çok normal 😍 hazır hissetmiyorsaniz kendinizi zorlamayın istemediğiniz bir şeyi yapmak zorunda değilsiniz ablasının tavrı da çok saçma çocuğa annem bakar ne siz ne isterseniz o olur ne münasebet daha şimdiden söz hakkı bulmuş kendinde kaldı ki durumunuzu bu şekilde sanki aciz bir şey mis gibi göstermesi de çok saçma evlenmek kadar boşanmak da normal bir durum karşısına almaya hazır ne çok da iyi bir laf söylemişsiniz kimse haddini bilmiyor bu dönemde

evlenmek istemiyorum diye acikca soylerseniz sorun cozulur .adam agiz yoklamis cevap vermemissiniz sonra o da emrivakiyle gelmis .
acik acik konusun beklentileriniz uyusmuyorsa yollarinizi ayirin
İşte bunu salaklık yapıp söylemiştim bir ilişkim de en başında sonra iş birden cinselliğe evrildi erkeklerin kafası böyle çalışıyor ne yazık ki

ne kadar uzun süredir birliktesiniz ve neden evlenmek istemiyorsunuz. sadece görüşmek arada vakit geçirmek mi istiyorsunuz
Dah onceden tanisikligimiz var dört aydır da beraberiz .Hemen evlenmek istemiyorum zaten bosanali iki yıl oldu
Ben sizi çok haklı buldum bir kere ağzınız yanmış yoğurdu da üfleyerek yemeniz çok normal 😍 hazır hissetmiyorsaniz kendinizi zorlamayın istemediğiniz bir şeyi yapmak zorunda değilsiniz ablasının tavrı da çok saçma çocuğa annem bakar ne siz ne isterseniz o olur ne münasebet daha şimdiden söz hakkı bulmuş kendinde kaldı ki durumunuzu bu şekilde sanki aciz bir şey mis gibi göstermesi de çok saçma evlenmek kadar boşanmak da normal bir durum karşısına almaya hazır ne çok da iyi bir laf söylemişsiniz kimse haddini bilmiyor bu dönemde
Evet tavırlarından da o enerjiyi aldım zaten bir de dedi ki senin çocuğun var zaten hemen istemeyebilirsin ama x hemen ister yaşı geçiyor yatağımiza da gel pozisyon da söyle bari sana ne yani🥴

İşte bunu salaklık yapıp söylemiştim bir ilişkim de en başında sonra iş birden cinselliğe evrildi erkeklerin kafası böyle çalışıyor ne yazık ki
iyi de kacarak olmaz ki .evlilik dusunmuyorum ve cinsellik cok ayri olay .cinsellik yasamanizi falan ayri tutarak iliskinizdeki beklentilerinizi konusmaniz lazim .ben evlenmek istemiyorum bunu acikca belli edin tek sorununuz iletisimsizlik ve bu durum sizin otelemenizden kaynaklanmis

Siz ne istiyorsunuz ben anlamadim.
Öylesine mi gorusuyordunuz?
Öylesine gorusmuyordum aslında sadece sevmek ve sevilmek istedim unuttuğum duygulardi ama evlilik uzak geliyor o tahammülde hissetmiyorum kendimi yani çok yıpratıcı bir evlilik yaşadım sorunlu bir aileyle uğraştım aynı şeyleri yaşamaya gücüm yok

iyi de kacarak olmaz ki .evlilik dusunmuyorum ve cinsellik cok ayri olay .cinsellik yasamanizi falan ayri tutarak iliskinizdeki beklentilerinizi konusmaniz lazim .ben evlenmek istemiyorum bunu acikca belli edin tek sorununuz iletisimsizlik ve bu durum sizin otelemenizden kaynaklanmis
Yani hak veriyorum çok haklısınız ama erkekler evlenilecek ve cinsellik yaşanacak olarak ayirmislar kadınları kafalarında bilemiyorum söylesem şu an ne der? Ya bitirir ya da laylay yapalım o zama der herhalde🤷

Yani hak veriyorum çok haklısınız ama erkekler evlenilecek ve cinsellik yaşanacak olarak ayirmislar kadınları kafalarında bilemiyorum söylesem şu an ne der? Ya bitirir ya da laylay yapalım o zama der herhalde🤷
yani soylememek de iliskinizi iyi bir yere goturmucek ki .adam bu yaz evlenelim modundaysa zaten sonunuz ayrilik beklentilerinizden dolayi .zaten boyle cig cig ayrim yaparsa da olmasin bosverin

Dah onceden tanisikligimiz var dört aydır da beraberiz .Hemen evlenmek istemiyorum zaten bosanali iki yıl oldu

Evet tavırlarından da o enerjiyi aldım zaten bir de dedi ki senin çocuğun var zaten hemen istemeyebilirsin ama x hemen ister yaşı geçiyor yatağımiza da gel pozisyon da söyle bari sana ne yani🥴
Görümce adayı şimdiden bu kadar müdahale ediyorsa herşeye burnunu sokuyor sa ilerde düşenemiyorum. İlişkinizin daha çok başındaymışsınız kendinizi hazır hissetmiyorsanız kesinlikle baskıya gelmeyin.

4 ayda ne evliliği tövbe bismillah:eek: Bir de ablasını getirmiş olması değil de, o ablanın kendi gelip daha evlenmeden öyle yap böyle yap demesi fena fena fena.

Ben acele etmek istemiyorum, 4 ay çok kısa bir süre ölçmeden biçmeden alelacele olmaz demelisiniz. bana kalırsa bu abla kardeşten dimdirekt kaçın, ablanın her şeye karışması korkunç.

Abla bunları söylerken adam nerdeydi?? Yani adam 3. bir kişi özel hayatı hakkında konuşurken öylece saksı gibi dikildi mi? Benim kendi ağzım var, evlilikti yaştı ıvır zıvırdı ben istersem kendim konuşurum diyemedi mi? Aşk sevgi güzel de adam ezik yani, kendi beklentilerini kendi söyleyemiyor daha ablası gelip saydırıyor. Ben olsam soğurdum.

Şöyle bir emrivaki yapan adamla evleneceğim varsa da evlenmem.
Ayrıca bugün yiyeceği yemeği bile size soran adam yarın evlenince sizinle ilgili her şeyi de anasına ablasına sorar. Öyle biri olmasa böyle bir emrivaki yapmazdı zaten.

Bunların dışında, çocuklu bir insanın yeniden evlenmesi için 4 ay çok kısa bir süre bence. 4 ayda siz ilişkiye adapte olamamışsınızdır ki çocuk evliliğe, yabacı bir insana adapte olsun.

Adamin niyeti belli. İşi sürüncemede bırakan sizsiniz. Ne hayır ben şu an evlenmeyi düşünmüyorum demişsiniz, ne evet evlenmeyi düşünüyorum demişsiniz. Siz susunca o da acaba naz mı yapıyor diye kendince adımlar atmaya çalışmış.
İstemiyorsanız sırf ilgisi var diye tutmayın. Oturun ciddi ciddi konuşun. Beklentinizi, fikirlerinizi.

X