Evlilik baskısı

Çekmek mecburiyetindesiniz ama. Elbette hayatınıza girecek insanın bir ailesi olacak, sizin olduğu gibi. Belli sınırlar çerçevesinde görüşmek durumunda da kalacaksınız. İyi anlaşan gelin görümceler de var ön yargılı olmayın. Şahsi fikrim imkanınız varsa destek almanız yönünde bu konuyla ilgili
Tabii ki var ama bana hep böyleleri geliyor ben mi abartili tepki vermişim kadının söyledikleri normal miydi yani

Konuşup evlilik düşünmediğinizi anlatmanız doğru olmuş. Evlilik amaçlı bir insanı oylamaya da hakkı yok kimsenin sonuçta. Aslında baştan bu düşünce ile yaklaştığında kabul etmemeniz daha doğru ve dürüstçe olurdu

Abla emrivakisi hiç hoş olmamış ama evlilik niyetinizin olmadığının da ortaya çıkmasına vesile olmuş bir şekilde. Devamında zaten onların ne istediği önemli değil diyerek doğru yolu bulmuş. Muhtemelen zaman da tanıyacaktı bekleyip düşünmeniz için ama o kapıyı da kapatmışsınız

Sizin de tahmin ettiğiniz gibi yakında sizden ayrı bir yol çizecektir. Umarım gelecekte pişman olmazsınız

keşke en baştan size o niyetle geldiğini biliyorsanız evlilik düşünmediğinizi paylaşsaymışsınız. ben sizin fikrinize katılmıyorum, evlilik düşünen 30lu yaşlarında bir erkek siz evlilik düşünmediğinizi söyleyince "o zaman cinsellik düşüneyim bu kadınla" demez. zaten evlilik için çıkmış yola, aile baskısı da varmış. neden sırf sizinle cinsellik yaşayacak diye zaman kaybetsin ki? siz net cevaplar vermeyince, belki daha önce evlendiğiniz için çekingen yaklaşıyorsunuz diye düşünüp sizi ablasıyla tanıştırarak bir adım atmak istemiştir. tabi ki haber vermeden çağırması bir saçmalık o ayrı. sevmek, sevilmek istemişsiniz çok normal ama karşınızdaki adamı da bir yandan oyalamışsınız. siz evlilik düşünseniz ve hazır hissetseniz, bu süreçte ev baksanız karşınızdaki insan size net olmasa ve birden aslında onun hiç evlilik düşünmediğini duysanız ne hissedersiniz? bence görüşü sizinle aynı olan biriyle birlikte olun. zira bu şekilde ilişkileriniz hep bir yerde tıkanır

Hayir tabii ki bekaret gibi bir kistasim yok beni cinsel obje olarak görsun istemiyorum öyle bir de değil zaten ama en baştan öyle düşünmesin diye ben evlilik istemiyorum diye açık açık soyleyemiyorum
Yahu evlilik istemediniz diye öyle düşünecekse bırakın düşünsün siz de adama yol verin işte?

keşke en baştan size o niyetle geldiğini biliyorsanız evlilik düşünmediğinizi paylaşsaymışsınız. ben sizin fikrinize katılmıyorum, evlilik düşünen 30lu yaşlarında bir erkek siz evlilik düşünmediğinizi söyleyince "o zaman cinsellik düşüneyim bu kadınla" demez. zaten evlilik için çıkmış yola, aile baskısı da varmış. neden sırf sizinle cinsellik yaşayacak diye zaman kaybetsin ki? siz net cevaplar vermeyince, belki daha önce evlendiğiniz için çekingen yaklaşıyorsunuz diye düşünüp sizi ablasıyla tanıştırarak bir adım atmak istemiştir. tabi ki haber vermeden çağırması bir saçmalık o ayrı. sevmek, sevilmek istemişsiniz çok normal ama karşınızdaki adamı da bir yandan oyalamışsınız. siz evlilik düşünseniz ve hazır hissetseniz, bu süreçte ev baksanız karşınızdaki insan size net olmasa ve birden aslında onun hiç evlilik düşünmediğini duysanız ne hissedersiniz? bence görüşü sizinle aynı olan biriyle birlikte olun. zira bu şekilde ilişkileriniz hep bir yerde tıkanır
Haklısınız bence de dusunmezdi ama o zamanlar onu tanimiyordum ve kötü tecrubelrime dayanarak dedim onun için hayal kırıklığı olduğumun farkındayım keşke iki sene sonra karşıma çıksaydı muhtemelen pişman da olacgim ama şu an böyle hissediyorum

Herkesin tabusu farklıdır ben de mutasip bir ailede büyüdüm hem dini boyutu var hem de merak edeceği ve edebileceğim bir şey kalsın istiyorum😁
Ama sonra yok ayağı kokuyor yok ağzı kokuyor yok ten uyumu yakalayamadık diye geliyorsunuz ben en çok ona üzülüyorum. Yoksa tabi ki tercihlerinizde özgürsünüz, ona lafım yok. Cinsellik iyi olursa o ablasına bile tahammülünüz olur, o kadar önemli bir şey.

iliskiye baslarken bunu konustunuz mu . Ayy gerci denmez ki vallahi varya eski eşinizin yuzunden kader ama ilk bununla karşilaşsaydiniz hiç boyle olmayacakti pislikler butun hayatimizi etkiliyorlar gitseler bile

Ama sonra yok ayağı kokuyor yok ağzı kokuyor yok ten uyumu yakalayamadık diye geliyorsunuz ben en çok ona üzülüyorum. Yoksa tabi ki tercihlerinizde özgürsünüz, ona lafım yok. Cinsellik iyi olursa o ablasına bile tahammülünüz olur, o kadar önemli bir şey.
Sizin yorumlarınızı hep çok begenmisimdir bunun gibi😁evet gerçekten çok önemli ama beni ablasına ezdiren bir adam da isterse yatakta kaplan olsun

Sizin yorumlarınızı hep çok begenmisimdir bunun gibi😁evet gerçekten çok önemli ama beni ablasına ezdiren bir adam da isterse yatakta kaplan olsun
Aslında ezdirmelik bir durum da göremedim, en iyisi biraz daha gözlemleyin.

Selamlar,
Kızlar çok da uzun sayılmayacak bir ilişkim var.Son bir aya kadar gayet güzel gidyordu, birlikte güzel vakit geçiriyorduk.Son bir aydır bir evlilik meselesi çıktı her konuştuğumuz ona bağlanıyor.İyi bir arabası var onu satıp ev almayı düşünüyor bana şurada oturur musun 2+1 mi 3+1 mi?Ben evlenmeyi düşünmüyorum diyemiyorum çünkü erkekler bunu" sadece cinsellik yaşamak istiyorum" olarak algılıyor(kendilerinden biliyorlar işi😁) Söylediklerine ya cevap vermiyordum ya da gecistiriyordum.Ta ki bu haftaya kadar.Bana sürekli annemle tanış, ablamla tanış diyordu ben de daha erken tanışırız vs deyip gecistiriyordum.Gecen buluşacağız diye bir gittim yanında ablasıyla oturuyor.Ben zebani görmüş gibi oldum, suratım düştü direkt.Hos geldin vs. Ablası inanılmaz konuşuyor ve her şeye karışmak istiyor.Suradan alırsınız evi yakın çocuğunuz olursa annem bakar hem, işte seni çok seviyor senin için herkesi karşına almaya hazır(benim boşanmış ve çocuklu olmamdan bahsediyor) Bu lafından sonra bende kayış koptu zaten.Dedim ki"Ben kimseden durumumu saklamadim beğenmeyen küçük oğluna almayabilir" güldüm ama ortam buzz kesti.Zaten memnuniyetsizligim suratımdan akıyordu oldum olası politik bir insan olamamisimdir.Duygularimi belli ederim.Bir şeyi bahane edip kalktım bir süre sonra o zamandan beri de kavga ediyoruz.(bu ilk kavgamız) sen nasıl böyle bir emrivaki yaparsın kime sordun diye çok kızdım ablasının işimize karismamasini soyledim.Sen hiçbir şeye yorum yapmazsan o da fikrini söyler, dedi.Ben de ben kendimi hazır hissetmiyorum dedim.O yüzden de kavga ettik.Kendisine hak veriyorum 34 yaşında evlenmek istiyor ailesi de baskı yapıyor, tüm arkadaşları evlenmis.İsi gücü var her syi hazır en başından zaten bu amaçla yaklaşmıştı.
Ama ben kendimi evliliğe hiç hazır hissetmiyorum.B.k gibi bir evlilik geçirdim yine böyle baskı ve emrivaki yapmıştı giderken de ben evliliğe hazır değilmişim dedi dalga geçer gibi.Evliligimiz süresince de her syi en güzel günleri bile ailesiyle burnumdan getirdiler.Bosaninca dünya varmış dedim nefes almaya, yaşamaya başladım.Sirtimda bir kambur varmış da kurtulmusum gibi.Simdi evde üçüncü bir kişiye tahammül etmek çok zor geliyor hele de anasına, danasina🤮Ablasının tavırlarından da çok rahatsız oldum tranvalarim tetiklendi resmen.Biliyorum herkes aynı değil hele onun öyle biri olmadığına eminim.Bu kadar değersizlik hissinden sonra ben kadınlığımı bile unutmuştum.Bana kendimi prenses gibi hissettirir her şeyde fikrimi sorar gideceğimiz yerleri bile ben secerim hatta yiyeceği şeyi bile bana sorar😬🤪Hediyeleri, ilgisi üzerime dusmesi bana inanılmaz iyi geliyor ama böyle bir fikir ayrılığımiz oldu.Bu yüzden ayrılmak istemiyorum gerçekten seviyorum onun da sevdiğini biliyorum ablasıyla ilgili bana bir şey söylemedi ama muhtemelen artık olumlu bakmıyor kendisi bitirirse saygı duyarım ama kendim de bitirmem.Su an aramız soğuk zaten eskisi gibi konuşmuyoruz.Biliyorum çözümü olan bir şey değil ama içimi dökmek istedim sadece🙄
Bir kere evliliği yaşamışsın işte nasıl bir şey olduğunu biliyorsun evlenme sakın derim ben

Ay şu görümcelerin hep yırtık dondan çıkar gibi çıkması :KK53: neyse hakkınızda hayırlısı olsun.
Ama böyle kaçarak değil, tavrınızı net ortaya koyun.. Rahatlayın..:KK14:

Yağmurdan kaçarken doluya tutulma da. Bana bu eş adayı biraz fazla pasif gibi geldi. Evde annesinin ablasının sözünü dinliyor belli ki onları dinlemekten sıkılmış şimdi geçici bir süre sen onların yerine geçmişsin ama ilerde tekrar onları dinlemeye başlarsa ne yapacaksın. Yaşı olgun olan her erkek olgun olmuyor maalesef emrivaki yapması da bunu biraz kanıtlıyor. Hayırlısı olsun.

İşte bunu salaklık yapıp söylemiştim bir ilişkim de en başında sonra iş birden cinselliğe evrildi erkeklerin kafası böyle çalışıyor ne yazık ki
Evlenmek istemiyorsunuz , evlilik dışı cinsellik de istemiyorsunuz belki bunu erkek arkafaşınız da istemiyordur, bunu bilemiyoruz belki siz bişeyler hissetmişsinizdir ancak bu durumda evlenmeyi düşünen isteyen bir erkek sizinle arkadaşlık etmez eğer arkadaşlığını sürdürürse zaman öldürmek için olur yeni adayını bulana kadar olur..
Diğer yandan kötü bir evlilikten yeni çıktıysanız profesyonel yardım alın ve eski kader motifinizden sıyrılıp çıkın, emin olun görümce adayınıza olan çıkışınız eski travmalarınızdan kaynaklıdır çünkü tahammülünüz tükenmiştir ve yeniden yenilenmeli toparlanmalısınız.. Böyle karmaşık hissettiğiniz bir örgünün içerisine Sadece kendinizi değil çocuğunuzu da sürüklemeniz sıkıntılı olur

X