Evlilik kader midir?

cicekkokusu4

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2020
38
48
30
Ben suan nisanliyim nisanlimla aram cok iyi fakat ailesi gozumu korkutuyor ama annesiyle bacisiyla pek de iyi sayilmaz. Biz universitede tanistik benim ailem cok sevdi nisanlimi ama onun ailesi surekli laf sokuyor ben anestezi okudum atanamadim çalışmıyorum yani belki ozelde başvursaydim cikardi bir yer ama kendim istemiyorum suanlik. İste diyor ki inşallah güzel yemek yapabilirsin ha deseniz var mi cevher yok ama çabalıyorum sadece evlilik için degil kendim icin de yapmayı yemeyi seviyorum fakat misafir ağırlayacak sekilde yapamam malesef . ceyizlik aliyoruz iste zevkin hic yok kizim der kabarik gelinlik istemiyorum falan dedim böyle istemeyen kızı da ilk defa gördüm dedi. Düğün istemiyorum çünkü onların ailesi benim ailem aşırı kalabalık yaza kadar ne olur bilemem ama sade nikah olsun borca girmek istemiyorum ya da düğün stresini yaşamak istemiyorum . onlar bize ev verdi yani kira derdimiz de yok suan eve esya aliyoruz ben sade takiliyorum diyor ki emre(nisanlimin adi ) erkek olmasina ragmen senden daha renkli alir emreyle konusurken en ust katta oldugu icin daire tavan su cekmis bende o gun eve giderken tesisatciyi aradim ki biz ordayken baksin diye kendi evimizden gitmesi zor oluyordu kaynana kisisi bu evin erkegi belli oldu deyip güldü.yalniz bana degiller mesela nisanlanmadan tanisma icin onlara gittigimde annesi yengesine de laf sokuyordu demekki karakteri boyle fakat dis gorunusumle dalga gecince cok uzuldum ben 1.57 ve 49 kiloyum nisanlim 1.78 ve 71 kilo . .telefonda konusurken fare gibi biseysin dedi gulerek tabi sonra acaba nisanlima soylesemmi diye dusundum vazgectim bir tane de bacisi var yani gorumcem olacak kisi de sen bu kadar kisa miydin sizin genetik bozuk heralde dedi. Bende nisanlima soyledim bu sorunu o da tamam konusurum fakat cidden huylari oyle dedi . evlenince ayni sehirde olacagiz korkuyorum cok hassas yapim var her seye kiriliyorum hayatta laf sokmayi beceremem eve devamli gelmeseler bile mutlaka arayacaklar vs. benim de imtihanim bu kaynana gorumceyle mi olacak .seven insan katlanir derler de bilemiyorum ya

Ben suan nisanliyim nisanlimla aram cok iyi fakat ailesi gozumu korkutuyor ama annesiyle bacisiyla pek de iyi sayilmaz. Biz universitede tanistik benim ailem cok sevdi nisanlimi ama onun ailesi surekli laf sokuyor ben anestezi okudum atanamadim çalışmıyorum yani belki ozelde başvursaydim cikardi bir yer ama kendim istemiyorum suanlik. İste diyor ki inşallah güzel yemek yapabilirsin ha deseniz var mi cevher yok ama çabalıyorum sadece evlilik için degil kendim icin de yapmayı yemeyi seviyorum fakat misafir ağırlayacak sekilde yapamam malesef . ceyizlik aliyoruz iste zevkin hic yok kizim der kabarik gelinlik istemiyorum falan dedim böyle istemeyen kızı da ilk defa gördüm dedi. Düğün istemiyorum çünkü onların ailesi benim ailem aşırı kalabalık yaza kadar ne olur bilemem ama sade nikah olsun borca girmek istemiyorum ya da düğün stresini yaşamak istemiyorum . onlar bize ev verdi yani kira derdimiz de yok suan eve esya aliyoruz ben sade takiliyorum diyor ki emre(nisanlimin adi ) erkek olmasina ragmen senden daha renkli alir emreyle konusurken en ust katta oldugu icin daire tavan su cekmis bende o gun eve giderken tesisatciyi aradim ki biz ordayken baksin diye kendi evimizden gitmesi zor oluyordu kaynana kisisi bu evin erkegi belli oldu deyip güldü.yalniz bana degiller mesela nisanlanmadan tanisma icin onlara gittigimde annesi yengesine de laf sokuyordu demekki karakteri boyle fakat dis gorunusumle dalga gecince cok uzuldum ben 1.57 ve 49 kiloyum nisanlim 1.78 ve 71 kilo . .telefonda konusurken fare gibi biseysin dedi gulerek tabi sonra acaba nisanlima soylesemmi diye dusundum vazgectim bir tane de bacisi var yani gorumcem olacak kisi de sen bu kadar kisa miydin sizin genetik bozuk heralde dedi. Bende nisanlima soyledim bu sorunu o da tamam konusurum fakat cidden huylari oyle dedi . evlenince ayni sehirde olacagiz korkuyorum cok hassas yapim var her seye kiriliyorum hayatta laf sokmayi beceremem eve devamli gelmeseler bile mutlaka arayacaklar vs. benim de imtihanim bu kaynana gorumceyle mi olacak .seven insan katlanir derler de bilemiyorum ya
Nişanlınızda da iş yok. Huyu böyle deyip bırakılır mı? Sen de laf sok o zaman seninle de konuşmaya çalışırsa huyum böyle dersin. Böyleleri bu dilden anlar.

Mesafe mesafe mesafe. Siz mesafeyi koyamadıkça bu daha başlangıç olacak. Size genetik bozukluğun mu var diyen görümceye neden susuyorsunuz ki? Ben saygıda kusur etmiyorum dedikçe tepenize binerler. İlerde antidepresan kulanmay başlarsınız

Huyları öyle ne demek,hem hakaret edecekler hemde nişanlın bu lafları yutacak.
Sen bu işi birdaha düşün bence..

Mesafe mesafe mesafe. Siz mesafeyi koyamadıkça bu daha başlangıç olacak. Size genetik bozukluğun mu var diyen görümceye neden susuyorsunuz ki? Ben saygıda kusur etmiyorum dedikçe tepenize binerler. İlerde antidepresan kulanmay başlarsınız
aslında o an kilolu olduğu için oradan dem vurabilirdim fakat hemen içime yazik ya kalbi kırılır üzülür düşüncesi geliyor bi bakmisim gülümseyip gecmisim

Huyları öyle ne demek,hem hakaret edecekler hemde nişanlın bu lafları yutacak.
Sen bu işi birdaha düşün bence..
Nisanlim diyor ki bunlar böyle babamada böyledir annem hayatta karşısındaki üzülür mu kırılır mi bilmez ben yine söylerim nisanlimakarşı iyi niyetli olun diye falan dedi
Nişanlınızda da iş yok. Huyu böyle deyip bırakılır mı? Sen de laf sok o zaman seninle de konuşmaya çalışırsa huyum böyle dersin. Böyleleri bu dilden anlar.

Ben suan nisanliyim nisanlimla aram cok iyi fakat ailesi gozumu korkutuyor ama annesiyle bacisiyla pek de iyi sayilmaz. Biz universitede tanistik benim ailem cok sevdi nisanlimi ama onun ailesi surekli laf sokuyor ben anestezi okudum atanamadim çalışmıyorum yani belki ozelde başvursaydim cikardi bir yer ama kendim istemiyorum suanlik. İste diyor ki inşallah güzel yemek yapabilirsin ha deseniz var mi cevher yok ama çabalıyorum sadece evlilik için degil kendim icin de yapmayı yemeyi seviyorum fakat misafir ağırlayacak sekilde yapamam malesef . ceyizlik aliyoruz iste zevkin hic yok kizim der kabarik gelinlik istemiyorum falan dedim böyle istemeyen kızı da ilk defa gördüm dedi. Düğün istemiyorum çünkü onların ailesi benim ailem aşırı kalabalık yaza kadar ne olur bilemem ama sade nikah olsun borca girmek istemiyorum ya da düğün stresini yaşamak istemiyorum . onlar bize ev verdi yani kira derdimiz de yok suan eve esya aliyoruz ben sade takiliyorum diyor ki emre(nisanlimin adi ) erkek olmasina ragmen senden daha renkli alir emreyle konusurken en ust katta oldugu icin daire tavan su cekmis bende o gun eve giderken tesisatciyi aradim ki biz ordayken baksin diye kendi evimizden gitmesi zor oluyordu kaynana kisisi bu evin erkegi belli oldu deyip güldü.yalniz bana degiller mesela nisanlanmadan tanisma icin onlara gittigimde annesi yengesine de laf sokuyordu demekki karakteri boyle fakat dis gorunusumle dalga gecince cok uzuldum ben 1.57 ve 49 kiloyum nisanlim 1.78 ve 71 kilo . .telefonda konusurken fare gibi biseysin dedi gulerek tabi sonra acaba nisanlima soylesemmi diye dusundum vazgectim bir tane de bacisi var yani gorumcem olacak kisi de sen bu kadar kisa miydin sizin genetik bozuk heralde dedi. Bende nisanlima soyledim bu sorunu o da tamam konusurum fakat cidden huylari oyle dedi . evlenince ayni sehirde olacagiz korkuyorum cok hassas yapim var her seye kiriliyorum hayatta laf sokmayi beceremem eve devamli gelmeseler bile mutlaka arayacaklar vs. benim de imtihanim bu kaynana gorumceyle mi olacak .seven insan katlanir derler de bilemiyorum y
Nişanlınızın ailesi baya kendilerini belli etmişler .Laf sokucu iğneleyici tipler anlaşılan .Fakat nişanlınızın pasif olduğunu bildikleri için böyle davranmaya devam edecekler .Çünkü gerçekten nişanlınız pasif olmasa size konuşurum ama huyları böyle demezdi .Ya bu insanları olduğu gibi kabul edip evleneceksiniz ,ya da yol yakınken ayrılacaksınız .Evlenince çok daha büyük sorunlar sizi bekliyor olacak .Karar sizin .

aslında o an kilolu olduğu için oradan dem vurabilirdim fakat hemen içime yazik ya kalbi kırılır üzülür düşüncesi geliyor bi bakmisim gülümseyip gecmisim
o kalbi kırılır üzülür çok tehlikeli bir cümle. Sizin kalbiniz kırılmadı mı? üzülmediniz mi? siz de bir annenin evladı değil misiniz? anneniz sizi bu şekil ezilesiniz hakaret edilesiniz diye mi büyüttü.

siz neden cevap vermiyorsunuz ve nisanlinizin konusmasini istiyorsunuz anlamadim.

benim esimin ailesi de cok ataerkildir, ve bu saydiklariniza muhtemelen laf ederler / etmislerdir zamaninda hatirlamiyorum bile.

ben kendim verecegim cevabi veririm, esim neden benim adima cevap versin ki.

bizde daha cok sinir bozucu olan esime donup saka adi altinda lsen kilibik olmussun iyice diye laf sokmalariydi sahsen, zira onlar abi kardes ler veya anne ogullar, aralarina girmek istemezdim ama sinir de olurdum yani.

ayni sehirde degiliz ama biz, siz iyi dusunun.

Nisanlim diyor ki bunlar böyle babamada böyledir annem hayatta karşısındaki üzülür mu kırılır mi bilmez ben yine söylerim nisanlimakarşı iyi niyetli olun diye falan dedi
İyi niyetli olun diye söyleyecek demek ki..
Vuracak o yumruğunu masaya hadlerini bildirecek onlara.
Öyle hanım evladı gibi ben söylerim demekle olmaz bu işler.

.telefonda konusurken fare gibi biseysin dedi gulerek tabi sonra acaba nisanlima soylesemmi diye dusundum vazgectim bir tane de bacisi var yani gorumcem olacak kisi de sen bu kadar kisa miydin sizin genetik bozuk heralde dedi
Kızım okumuşsun anestezi uzmanı olmuşsun, şöyle fesat kişilerle baş etmeyi öğrenmelisin. Ablan olarak sana diyeceklerim şunlar, öncelikle 1,78 boy da sınırda hani erkek için. Sanırsın 1.90 boyunda... Nişanlına ultimatom ver, bak bana böyle böyle diyorlar ben geriliyorum yarın öbür gün evlendiğimizde kim bilir neler duyacağım de, böyle olursa bilemiyorum biraz daha düğün nikah bekleyebilir ben senden eminim ama kafamı karıştırıyorlar de. Biraz tutuşsun. 157 boy ve 49 kilo fiziksel olarak gayet iyidir. Ben de nişanlıyken 158 boy 45 kilo ile gayet fit ve güzeldim. Ben güzel hissediyorken kimsenin benim dış görünüşümle dalga geçip bu hissiyatı bozmasına izin vermem. Çok net söylüyorum siz çat çat cevabını verirseniz sizden kıymetlisi olmaz ama sessiz kalırsanız da ezmek isteyen çok olur.

hepımız aynı seylerı yasıyoruz ama bız mesafe koyuyoruz en bastan
bazıları mesafe koymayı sonradan ogrenıyor
bazıları kendını ezdırıp omur boyu evlılıgı stres sıkıntı ıcınde gecıyor

sızınle alakalı bu durum
ınsanlar her seyı soyler
sız o sozlere karsılık ne yapıyorsunuz onemlı olan o
esınız de velınız gıbı bır omur sızı savunamaz zaten sahsen ben kımsenın benı savunmasını ıstemem beklemem acızmısın gıbı olur
canımı sıkıyorsa karsılıgını alır ve gorusmeyı keserım

suan sızın kararınıza gore sekıllenecek durum en bastan sınırlarınızı cızın

cevap verin korkmayın.

Size laf sokana sizde laf vurun. boyunuza laf edenlere oglun begenmis almis size sormamiş diyip gülün.

Benim kendi kayınvalidem degil ama esimin akrabalarindan tuhaf insanlar var. nisanimda basladılar laf vurmaya. Birazda kiskancliktan mıdır cekememezlikten midir bilemedim. Herkese de cevap verdim. çok zayıfım diye laf soyleyen oldu. Valla yeğeniniz begeniyir manken gibi kız bulmuş daha ne istesin dedim ve o gun evlendikten sonra gorusulmeyecek listesine yazdım boyle gıcık insanları.

Tabi sizin kayinvalideniz ve gorumcenizle hic gorusmeme gibi bir luksunuz yok ama nisanlinıza soylemek yerine cevabi yapıştirın. Oğlun minyon seviyor demekki anneciğim zevki seninkine benzemiyor desene diyip siz sinir edin onları.

Huylari öyle diyip gecmeyin Allah aşkina ya huy muy degil. Kimse agzini acmiyor diye devam edilen davranişlar bunlar.
Birbirlerine o şekilde davranmaya alişiklarsa o kendilerini ilgilendirir ama siz rahatsiz oluyorsaniz "huylari oyle" diye hakaretleri dinlemek zorunda değilsiniz.

Şu yeni gelin naifliği de beni öldürüyor. Şimdiden bir agzinizi açin bakalim, nişanlinizi da gormuş olursunuz ne yapiyor ne yapmiyor. Genetik bozukluk filan asiri ileri gitmelerine izin vermişsiniz.

Disardan biri size bunlari dese tepki verirsiniz degil mi söz konu erkek ailesi olunca adamdan korkuya her hakareti duyup oturuyorsunuz. Ya nişanliniz dogru durust tepki verip bunlari bitirecek ya da siz sesinizi cikarin yapacak bisey yok.

Bu insanlara karşı iyi niyetli olmanızın bir anlamı yok. Ben de nişanlımın ailesine karşı aman ayıp olmasın, aman kırılmasın diye hep susardım ama baktım böyle yaptıkça tepeme çıkıyorlar. Kimse ''şaka'' yaparken kırılır mıyım, ayıp olur mu diye düşünmüyordu. Mesafemi koydum ben de. Haftada bir arardım eskiden annesini, artık ayda bir bile aramıyorum. O beni arıyor 2-3 haftada bir, onda da mesafeli konuşup kapatıyorum. Kardeşiyle de gerekmedikçe muhatap olmuyorum, aynı ortamdayken de iletişimi minimum düzeyde tutup o yokmuş gibi davranıyorum. Zaten yurtdışında yaşıyoruz nişanlımla, ailesi Türkiye'de, bu ara da koronadan dolayı gidemediğimiz için pek görmek zorunda kalmıyorum onları. İnanılmaz rahat ettim böyle, kimse artık o yüzü bulup da şaka yollu laf sokamıyor. İyi niyeti suistimal ettirmeye gerek yok, siz de mesafenizi koyun. Buna rağmen laf sokmaya devam ederlerse siz de aynı şekilde laf sokun. Altta kalmayın yoksa iyice tepenize çıkarlar.

yoo abisinin boyu da selvi değil ki

benzer işte genetikleriniz ben de abin de aynıyız deseydin olurdu

yani 178 erkek de çok uzun değil ki

X