evlilik sürecim gelecek kaygım ve elalem

23 yaşında oğlum var , bu yaşta asla evlenmesine izin vermem
Kızım 6 yaşında, 23 yaşına geldiğinde karşıma geçip evleneceğim dese terlikle kovalarım
O kadar genç ve aşıksınız ki , hayat size aşktan ibaret görünüyor ancak değil, hele bir kadın için öncelik eğitimi ve kariyeri olmalı, oglum da psikoloji mezunu , şu anda ülkede elinizi sallasaniz psikoloji mezununa çarpar, kendinizi gelistirmeniz lazim , yüksek lisans yapın, sertifika programlarına katılın, daha yolun çok çok basindasiniz ne evliliği ne kayinvalidesi Allah aşkına yapmayın bunu kendinize
zaten benim ailem de bunu hoş karşılamıyor ama ben fazla onları dinlemiyorum oğlunuzdan az çok biliyorsunuz durumu. Sertifika için gidip 3 sertifika 2000 tl olan indirimler yerine iyi hocaların eğitimini kovalıyorum ve onlar da dolu zaten ben klinik düşünmüyorum danışmanlık düşünmüyorum ilgimi hiç çekmiyor ve annemin zaten işi benim işimle bağlantılı istesem çalışırım. Yüksek lisans konusunu da yazmıştım kabul almadım yüksek ortalamam var okulu bile 3 senede 2 stajla bitirdim zaten hep hiç ev hanımı olacağım dememişim? orda iş bulabilir miyim bilmiyorum ama bulamazsam bile ortalama işte çalışıp yüksek lisans yapmayı düşündüğümü yazmışım. ben anlamıyorum 30 yaşında evlenince kaynana sorunu olmuyor mu? ve 30 yaşında karşıma çıkan insan sevgilimden kötü olabilir vs.

Öncelikle herkese merhaba uzun olacak direkt konuya giriyorum ben 23 yaşındayım sevgilim 30 yaşında evlenme yoluna girdik. O bu sene yurtdışına taşındı ve işi çok iyi kazancı da çok iyi ben psikoloji mezunuyum. İş bulmam pek mümkün olmadı kendi alanım dışında okurken çalıştım ve sevgilimle aynı evde yaşadık ama ikimizin de kendi evi düzeni vardı ancak birbirimizin evinde de düzenimizi kurmuştuk. Bunu benim ailem çok zor kabul etti ailemle aynı şehirde yaşıyorduk onun ailesi ise farklı bir şehirde ama uzak değil bizim yaşadığımız şehirden daha büyük ve imkanı olan bir şehir.
Bunları neden anlatıyorum derseniz kayınvalidemle yaşadığım bir takım sorunlar var kendisi beni kabul etmiş değil AMA ilişkimizin başlarında sürekli görüşmek isteyen tanışmak isteyen onun ailesi oldu. Beni sürekli kızı gibi gördüğünü söylüyor bana sürekli hediyeler alıyor mesaj atıp arıyor ama sevgilimin benden önceki ilişkisindeki kızla hala görüşmeyi öyle ki birlikte wp hikayeleri atıyor sonra ben görünce siliyor. Sevgilimi ve beni de hikayelerden engellemiş ama annemi unutmuş bu şekilde haberim oldu. Sonrasında yılbaşında diğer gelinleri ile tatile gideceklerdi beni de davet ettiler kabul etmedim sonra aramızda tartışma çıktı ve bu durumun hoşuma gitmediğini anlattım o da asla hatalı olduğunu kabul etmedi. Görüşmeye devam edeceğim o benim arkadaşımın kızı dedi sonra ben de sinirlenip o zaman onu alsaydın gelin olarak dedim. Bana seni de almadım merak etme dedi ve sonrasında benim hayat tarzımın ona ters olduğunu sevgilimle tatile gitmemizin aynı evde yaşıyor olmamızın doğru olmadığını anlattı bu olaylarda sevgilim tamamen haklı olduğumu düşünüyor sonrasında annesine özür diletti. ben kindar biriyim malesef unutamıyorum bir kere soğudum ve evde sürekli bu konu yüzünden ağlıyorum. Sonrasında da teyzesi benim işimin gücümün olmadığını yeğenine layık olmadığımı sürekli ablasını üzüyor olmamdan bahsetti ki benim ailemin durumu oldukça iyi bana ev ve araba aldılar parasal olarak destekleri tam ama buna rağmen beni fakir zengin koca avcısı olarak görüyorlar evimde bir sürü insanın içinde o an herkes ona tepki gösterdi ve özür dilediler buna da okey. Aileme gelirsek evlenmemi desteklemiyorlar küçük olduğum için ama elle tutulur nedenleri de yok sevgilimi seviyorlar ama benim uygun olmadığımı düşünüyorlar mizacım yüzünden ama biz de ayrı kalmak istemiyoruz. Mayıs 14üne nişan için salon tuttuk abim ve sevgilim yurtdışında yaşadığı için tek uygun tarih oydu ve malesef seçim var bu durum da beni çok ama çok etkiledi. Zaten sürekli insanların bana bu yaşta evlenilir mi konuşmalarını çekiyorum önce iş bul kariyer yap diyorlar yüksek lisans yapmak istiyordum ama sevgilimden de ayrı kalmak istemiyorum ve onun işi daha iyi olduğu için benim fedakarlık yapmam gerekiyor bu da beni çok boğuyor haziranda mezun oldum 3 senede bitirdim benimle mezun olan arkadaşlarım işe giremedi ben girdim alanımla alakasız sonra çıktım. KPSS puanım 87 en son 87.29 gibi bir puanla kapattı alanım bu yüzden de bir erkek için bu kadar fedakarlığa değer mi diye kendime kızıyorum. Sürekli hata mı yapıyorum diye düşünüp duruyorum ne olur bana bir akıl verin:KK43: Sanki her şey evlenmeyelim diye yapılıyor. Karışma hakkın yok demişsiniz evet yok ama kız hala sevgilimi unutamamıs gibi geliyor iyi mesleği var güzel biri ve hala sevgilisi yok bana da ilişki başında arayıp sen yokken ben vardım gibi konuşmalar yapmıştı. bu sebeple rahatsız oluyorum.Ayrıca şuan nişan söz gibi durumlar var malum bana sürekli ne istediğimi soruyor ben de ne yaparsanız o diyorum ama yine de benden bir sayı vermemi bekliyor. Bizde de bu gelinle değil ailesiyle konuşulur annemle konuştuklarında annem ben karışmıyorum dedi. sürekli surekli bunu sorması beni artık aşırı derecede mutsuz ediyor örneğin sözde bir set alacak baya da pahalı bana gösterdi durup dururken nasıl diye ben de şom ağızlıyım tutamıyorum dedim beğenmedim bunu ben takmam keşke benim takacağım bir şey olsaydı dedim. bu tartışmadan önce oldu. Diğerlerine ne taktım sana da o ayrımcılık olur dedi ben de belki daha uygun olur öyle demeyin dedim sonra neyse dedim ne yaparsan yap ama takmam bir kere benim kulağımda delik yok bana küpe beğeniyor kocaman kocaman. madem herkese eşitsin asla sözüm yok bu arada ama neddn bana sürekli kaç gram kaç gram diye soruyorsun? sürekli yaşadığı şehirden ev bakıyor benim bulunduğum şehirde sevgilimin evi var onu satıp ordan alalım içini düzelim diğerlerine mobilya aldım sıkıntı yaratırsın üzülürsün diyor inanın umrumda değil. dönersek ailemin olduğu şehirde yaşayacağız bunu sevgilim de diyo ama yok sayıyor bana oğlumu benden kaçırıyorsun diyor
İkinci alımda şehir ısrarınız olmazsa yüksek ihtimal atanırsınız gibi görünüyor. Ama yurt dışında çalışmak mı burada atanmak mı diye iki seçenek olsa (evlilik durumundan tamamen bağımsız) ben yurt dışında çalışmayı seçerdim.

Bir de 23 yaşta evlenmek hayır ya. 23 yaş gezip tozma yaşıdır, koca yaşı değil yani. Ben de üniden 23 te mezun olmustum o dönem tek derdim gezmek eğlenmekti. Biri dese bana yok nişan, yok altın takma, koca falan saçmalamayın der ardıma bakmadan kaçardım.
Herkesin hayatı farklı ben de zaten bu yaşıma kadar gezdim tozdum eğlendim ama artık bunlar beni tatmin etmiyor düzgün bir ilişkim var sonuçta. Evlenince o konular hep var yaşla alakalı değil ki

Yani düşünüyorum düşünüyorum ayrılırsam çok üzülürüm ve sürekli kafamda olasılıkları kurarım sonuçta uzakta olacağız telefonu açarsam var. Zaten kv adayı düğün nişan fazla hevesli istemiyor değil. Annem vs dışında gören çevremdeki insanlar çok şanslısın diyor mesela şöyle bir şey olmuştu ben de şeker başlangıcı vardı sevgilim de kilo verdiği için demiş onunla diyet yapıyorum şeker başlangıcı var diye. Tanışmıyor olmamıza rağmen sevgilimden şekersiz reçel alıç sirkesi vs yollamıştı iyi geliyor diye. Hem çok düşünceli hem de çok düşüncesiz birisi ağzının ayarı yok diğerleri için de insan içinde kırıcı şeyler söylüyor. zaten bir abisi boşanmış konusu geçmiyor ama kaynanamın rolü olduğunu düşünüyorum sevgilime sorunca da reddetmiyor ama bilemem tabii
Ikizler burcu mu bu kadin?😐

Sizin anlamak istemediğiniz şey 30 yaşınızda bambaşka kafa yapısı duygu ve düşüncelerde olacak olmanız.
Sevgiliniz evlilik için acele ediyor çünkü gayet olgun bir yaşta çocuk içinde acele edecek büyük ihtimalle.
Bu yaşlarda sizin çok başka gelecek planları hayalleri içerisinde olmanız gerekliydi.
Şimdiden kayınvalide konuları ile uğraşmanız değil.
Ama biz ne desek boş şu anda siz belliki bizzat yaşayıp görmek istiyorsunuz sizin hayatınız tabiki karar sizin.

Atanmana ramak kalmış, yaşın genç, sen alıngansın, evliliği ertele, hiç kimse için çalışma hayatından vazgeçmemelisin. O iyi işini bırakıp buraya dönemez sen iş sahibi olabilecekken yurt dışına çıkıp bu fırsatı tepemezsin. İyi fikirler değil bunlar.

Altın işini çözmek en kolayı, diğerlerine kaç gr yaptıysan o kadar yap der geçersin, seti de düğünden sonra beğendiğin modelle değiştirirsin olur biter. Ama sen şimdi evlenme

Atanmana ramak kalmış, yaşın genç, sen alıngansın, evliliği ertele, hiç kimse için çalışma hayatından vazgeçmemelisin. O iyi işini bırakıp buraya dönemez sen iş sahibi olabilecekken yurt dışına çıkıp bu fırsatı tepemezsin. İyi fikirler değil bunlar.

Altın işini çözmek en kolayı, diğerlerine kaç gr yaptıysan o kadar yap der geçersin, seti de düğünden sonra beğendiğin modelle değiştirirsin olur biter. Am
Bu alıntı işini düzeltemedim bir türlü. şöyle anlatayım zaten bu konunun açılma yönü var sevgilimin annesi bana mezuniyet hediyesi almıştı ben de kabul etmedim başta sonra ettim çeyrek altınlı bileklik almış bunu da takmam bu arada ama taktım. Kendi ailem de bileklik almıştı ikisini bir o gün taktım. Sonra elimi tuttu ben kızıma daha çok şey alacağım dedi bir şey demedim ben çok utanıyorum bu konuda. Sonra gram söyledi diğerlerine bunları yaptım sana da onu yapacağım dedi tamam dedim konu kapandı. sonra anneme sormuş kaç gram istiyorsunuz annem de ben bir sayı veremem gücünüz neye yeterse onu yapın demiş. sonra bana geldi sordu ben de karışmam ona dedim. sonra tekrar tekrar sordu başta gram verdiği halde yani ben fazla söylesem sanki yapacak ya illa saçma sapan sorular soruyor. Sonra söz için tarih verdi ama o tarih bana uymuyordu hazırlığım yoktu evimiz tadilatta vs Şubat'ta olsun dedik. Sonra bana takı fotoğrafı gösterdi sözde buna Uygun elbise bak diye ben de aşırı dolmuş olduğum için bu benim tarzım değil aslında daha farklı bir şey olsa olmaz mı dedim olmaz dedi ben de tamam ama bunu sözde elbisemin üzerine takmam tüm gün dedim. O da benim bir itibarım var boynun boş mu kalsın dedi 🤣 ben de boş kalmaz dedim

Sizin anlamak istemediğiniz şey 30 yaşınızda bambaşka kafa yapısı duygu ve düşüncelerde olacak olmanız.
Sevgiliniz evlilik için acele ediyor çünkü gayet olgun bir yaşta çocuk içinde acele edecek büyük ihtimalle.
Bu yaşlarda sizin çok başka gelecek planları hayalleri içerisinde olmanız gerekliydi.
Şimdiden kayınvalide konuları ile uğraşmanız değil.
Ama biz ne desek boş şu anda siz belliki bizzat yaşayıp görmek istiyorsunuz sizin hayatınız tabiki karar sizin.
30 yaş olgun mu 🤣 benim çevremde çoğu kadın bu yaşlarda evleniyor erkekler daha da ileri oluyor. çocuk konusunda ısrar neden etsin menopoza mı girecek sanki aksine ben istiyorum çocuk sahibi olmayı çünkü olamayacağım gibi hissediyorum pcos vs sebepli. Yani Türkiyede kalırsam zaten bana faydası olmaz memur olsam belirli bir maaş yüksek lisans vs yapanlar pişman kimse hak ettiği maaşı alamıyor. bir çok insan yurtdışına gidiyor avukat olup kasiyerlik yapan cok yurtdışında. Yani evlenince insanlar çalışmıyor mu bunu anlamadım evlenince kariyer planı yok mu oluyor :KK43: yani şuan fazla pollyannalık yapıyor olabilirim sanırım ilişkime karşı

İkinci alımda şehir ısrarınız olmazsa yüksek ihtimal atanırsınız gibi görünüyor. Ama yurt dışında çalışmak mı burada atanmak mı diye iki seçenek olsa (evlilik durumundan tamamen bağımsız) ben yurt dışında çalışmayı seçerdim.
evet ben de bunu düşünüyorum hep sırf atanmak için kötü bir şehirde yaşamam İstanbul gibi şehirlerde de ailemin desteği olmadan tek başıma yapamam atamalar hep İstanbul ve kötü şehirler. Şuan evlenince orda kira derdim olmayacak mesela çünkü sevgilimin iş yeri konaklamayı karşılıyor o da yüksek lisans imkanı burda da var ben karşılarım diyor olmadı ben çalışıp kendim de karşılarım ama işte.

Yazdiklarinizdan evlenecek olgunlukta olmadiginiz anlasiliyor. Ufkunuzu acin biraz, 23 yasinda kendine bir gelecek plani yapmadan evlilige dusmek de nedir? Aileniz hakli, su an cok erken bence. Kv ile simdiden problemleriniz var, sizin bu durumu yonetebilecek olgunlugunuz da yok. Cok uzer, uzulursunuz.
Farkı bir ülkede yaşıyoruz sanırım bu ülkede kendine gelecek planı yapmak gibi bir şey var mı? mezun olan arkadaşlarımı tanıyorum benden önceki dönemde mezun olanları da yüksek lisans yapanları da. Zor bir babayla büyüdüğüm için kv beni korkutmuyor sadece üzüyor. Zaten ben öğrenci halimle ailemin durumu iyi olmasına rağmen 2 senedir çalışıyorum kendi evime de çıktım sevgilimle de Birlikte yaşadım gördüm yani uzak mesafe ilişkisi olduğu için zamanla bitecektir ilişkim ve seviyorum bitsin istemiyorum. Başka erkek mi yok var tabii ama onu tekrar tanı hayatına al vs çok gözümü korkutuyor geçmiş ilişkilerimi de sayarsak sıkıldım herhalde

evet ben de bunu düşünüyorum hep sırf atanmak için kötü bir şehirde yaşamam İstanbul gibi şehirlerde de ailemin desteği olmadan tek başıma yapamam atamalar hep İstanbul ve kötü şehirler. Şuan evlenince orda kira derdim olmayacak mesela çünkü sevgilimin iş yeri konaklamayı karşılıyor o da yüksek lisans imkanı burda da var ben karşılarım diyor olmadı ben çalışıp kendim de karşılarım ama işte.
Şimdi nerede yaşıyorsunuz?
İstanbul 'da yaşıyordum ben normalde. Gerçekten çok güzel bir şehir ancak artık memura hitap etmiyor. Oraya atanınca tek yol ev arkadaşı gibi görünüyor. Kiralar gerçekten korkunç. Ama sizin zaten eviniz varmış. Mesela onu kiraya verince belki İstanbul' da yaşayabilirsiniz.
Bunun yanında memur maaşı zaten yıldan yıla eridi. Artık hiçbir esprisi yok. Ha ben mesela şu an atama bekliyorum ve atanmayı çok istiyorum. Ama benim isteme sebebim her ne kadar maaşlar çok kötü olsa da her ayın on beşinde maaşının yatacağını biliyorsun. En azından garanti gibi bir şey. Atandıktan sonra başka eğitimler almak isterim. Türkiye 'de kalırsanız siz de bu amaçla atanabilirsiniz. Çünkü bildiğim kadarıyla sizde yani psikologlarda eğitimler falan bile çok pahalı.
Yurt dışı imkanı olursa (evlenerek veya evlenmeyerek) o da iyi olur. Çünkü bildiğim kadarıyla psikoloji mezunlarının orada önü daha açık oluyor.

Yanlis alintilamisim. Silinemeyen mesaj.
Ama yine de yazayim, butun yorumlarinizdan toyluk akiyor. Ama evlen kuzum.
bi yorum yapıyorsun diyorsun kariyerine odaklan anlatıyorum sen olmuşsun "kuzum" bilmem ne zaten senin onayını almıyorum boş konuşmaya devam edebilirsin

Şimdi nerede yaşıyorsunuz?
İstanbul 'da yaşıyordum ben normalde. Gerçekten çok güzel bir şehir ancak artık memura hitap etmiyor. Oraya atanınca tek yol ev arkadaşı gibi görünüyor. Kiralar gerçekten korkunç. Ama sizin zaten eviniz varmış. Mesela onu kiraya verince belki İstanbul' da yaşayabilirsiniz.
Bunun yanında memur maaşı zaten yıldan yıla eridi. Artık hiçbir esprisi yok. Ha ben mesela şu an atama bekliyorum ve atanmayı çok istiyorum. Ama benim isteme sebebim her ne kadar maaşlar çok kötü olsa da her ayın on beşinde maaşının yatacağını biliyorsun. En azından garanti gibi bir şey. Atandıktan sonra başka eğitimler almak isterim. Türkiye 'de kalırsanız siz de bu amaçla atanabilirsiniz. Çünkü bildiğim kadarıyla sizde yani psikologlarda eğitimler falan bile çok pahalı.
Yurt dışı imkanı olursa (evlenerek veya evlenmeyerek) o da iyi olur. Çünkü bildiğim kadarıyla psikoloji mezunlarının orada önü daha açık oluyor.
şuan küçük bir şehirde yaşıyorum İstanbulda daha önce yaşadım ama sevdiğim bir şehir değil okul için gitmiştim bıraktım. yüksek lisans için de oraya tasinmam gerekiyor zaten yaparsam eğer Avrupa olsaydı bu tedirginliği yaşamazdım ama dubai olduğu için güvenemiyorum

bizim sorunumuz yok sevgilimle ben zaten onunla konuştum dedim ki annen benim hakkımda ne derse desin bana anlatma ben de sana onunla yaşadığım sorunları sana anlatmayacağım çünkü babannem ve annemden biliyorum benim de annem babamın ikinci eşi ilk eşi ölmüş çok evli kalmamışlar babannem sürekli o kadını anlatıp durur ya da karışır durur bu yüzden evde huzurumuz bozulur bunu gördükçe böyle bir karar almıştım ama uygulamak çok zor. zaten ilk tartışmayı anlatmadım bile sonra devam ettiği için anlattım. sevgilim bu konuda haklı olduğumu annesinin çocuk gibi inatçı olduğunu görmezden gelmemi söylüyor ama ben çok takıntılı biriyim psikolojik olarak iyi dönemde değilim durup durup kuruluyorum. Bir de üstüne yurtdışına gidio düzen bozma olunca iyice huzursuz oluyorum sanırım. teşekkür ederim
Valla sevgiliniz anlayasli ve iyi biri olduguna gore siz kendinizi torpulemeye calisin ayni konulari yasamissiniz ailenizdede.inanin susmak ve onemsememek yada unutmak size mutluluk verecektie bunu kendiniz icin deneyin

Zaten neden görüşüyorsun demedim ki? neden soğuk olduğumu sordu ben de sebebini söyledim. Evlilikle bunun alakası olduğunu sanmıyorum bu bence kabul edilebilir bir şey değil ve varlığıma saygısızlık. ayrıca benim o kızla sevgilimin arasına girdiğimi ayırdığımı söylüyor mesela ki biz 2 sene sonra tanıştık ayrılmadan.
Valla bana şu cümleyi kurma haddi gören kadının oğlunile tüm gelecek planlarımı çöp edip evlenme cesaretini nereden buluyorsunuz ben anlamıyorum? Kadın ve teyzesi size açık evlenmeden oğulları ile aynı evde yaşayıp tatile gittiğiniz için ahlaksız yerine koyup ailelerine uygun bulmadığını söylüyor, oğullarının parasını yediğinizi ima ediyor, eski sevgili ile nispet yapar gibi fotoğraf paylaşılıyor yetmiyor onlar ayrıldıktan iki yıl sonra ilişkiye başlamanıza rağmen kayınvalideniz size onları sen ayırdın cümlesini kurabiliyor ve siz bütün bunların önğne geçemeyen adamla koştur koştur tüm kariyerinizi yakıp evleniyorsunuz. Allah akıl fikir versin ne diyeyim. Bakın arkadaşının kızı ile görüşebilir ama oğlunun eski sevgilisi olan bir kızla baş başa fotoğraf çektirip sosyal medyaya koymanın tek amacı ortalık karıştırmaktır.Aklınızı başınıza alın tüm bunların tek sorumlusu var erkek arkadaşınız. O annesine ve akrabalarına bu terbiyesizliklerinde yeterince haddini bildirip ağızlarını tutabilse siz şu durumda olmazdınız. Marifet ağzına geleni söyleyip yarım ağız özür diletmek değil ki kadın her yaptığı ve söylediğinin üzerine kata kata devam ediyor. Eğer sevgiliniz daha en başında sırf ortak kararla aldığınız birlilte yaşama kararı yüzünden size bize uygun değil diyerek ahlaksız yaftası yapıştırdığında o kadına layıkı ile haddini bildirip , sevdiği kadına böyle bir sıfatı yakıştırmanın sonuçlarını yeterince ödetseydi siz diğer terbiyesizlikleri yaşamamış olurdunuz. Aklınızı başınıza alım geleceğinizi hiçbir erkeğin insafına bırakmayın.

Valla bana şu cümleyi kurma haddi gören kadının oğlunile tüm gelecek planlarımı çöp edip evlenme cesaretini nereden buluyorsunuz ben anlamıyorum? Kadın ve teyzesi size açık evlenmeden oğulları ile aynı evde yaşayıp tatile gittiğiniz için ahlaksız yerine koyup ailelerine uygun bulmadığını söylüyor, oğullarının parasını yediğinizi ima ediyor, eski sevgili ile nispet yapar gibi fotoğraf paylaşılıyor yetmiyor onlar ayrıldıktan iki yıl sonra ilişkiye başlamanıza rağmen kayınvalideniz size onları sen ayırdın cümlesini kurabiliyor ve siz bütün bunların önğne geçemeyen adamla koştur koştur tüm kariyerinizi yakıp evleniyorsunuz. Allah akıl fikir versin ne diyeyim. Bakın arkadaşının kızı ile görüşebilir ama oğlunun eski sevgilisi olan bir kızla baş başa fotoğraf çektirip sosyal medyaya koymanın tek amacı ortalık karıştırmaktır.Aklınızı başınıza alın tüm bunların tek sorumlusu var erkek arkadaşınız. O annesine ve akrabalarına bu terbiyesizliklerinde yeterince haddini bildirip ağızlarını tutabilse siz şu durumda olmazdınız. Marifet ağzına geleni söyleyip yarım ağız özür diletmek değil ki kadın her yaptığı ve söylediğinin üzerine kata kata devam ediyor. Eğer sevgiliniz daha en başında sırf ortak kararla aldığınız birlilte yaşama kararı yüzünden size bize uygun değil diyerek ahlaksız yaftası yapıştırdığında o kadına layıkı ile haddini bildirip , sevdiği kadına böyle bir sıfatı yakıştırmanın sonuçlarını yeterince ödetseydi siz diğer terbiyesizlikleri yaşamamış olurdunuz. Aklınızı başınıza alım geleceğinizi hiçbir erkeğin insafına bırakmayın.
Evet malesef ben sanırım aklımı düşünce yapımı kaybettim tüm bunları ben de düşünüyorum sonra kendi kendimi çürütecek şeyler buluyorum. Sevgilimin ailesi muhafazar bi aile olduğu için bunu hiçbir zaman normal görmeyecekler bence bu yüzden burda takılmıyorum çünkü benim annem de farklı düşünmüyor onaylamıyor aynı evde yaşamayı vs bu yüzden burda kaynanama fazla takılmadım sanırım çünkü biliyorum ki ne olursa olsun türk aile yapısı kafası bunu anlamaz yani. Sevgilime de o dediklerini anlatmadım zaten sadece ex mevzusunu anlattım. Ona da evlenmeden önce kendi annesi sen sorumsuz birisin evlilik sorumluluğu almıyorsun günahkarsın gibi sözler ediyordu bunu biliyorum laftan anlamıyor diyor ne yapayım? şimdi ayrıldım diyelim başka birini buldum onun annesiyle de benzer sorunları yaşarım muhtemelen çünkü ben kendi ailemden bile yargı alıyorum başkasının ailesinden almam çok normal umursamıyorum bunu benim canımı yakan kısmı o ex. Para yeme iması yapmadılar çünkü biliyorlar benim ailemin durumunu az çok arabam var evimizi gördüler durumumuzu biliyorlar ama biliyorum ki eğer durumum olmasaydı bunu da laf ederlerdi. Gerçekten düşünmekten çok yoruldum kendi kendime ne yapıyorum diye düşünüp duruyorum ama hiçbir yol bulamadım evlensem zaten çalışmama gibi bir durum söz konusu değil bu arada çalışacağım. O an telefonda olduğu için had bildiremedim sürekli içimi yiyor zaten keşke bunu deseydim şunu deseydim sadece ben kendim yaşamıyorum oğlunu zorlamadım ben kötüysem senin oğlun da kötü daha fazla konuşmak istemiyorum diyip kapatabildim sadece. Benim annemde de aynı kaynana modeli var belki daha kötüsü ya da yengelerim var nasıl bir kaynana olduklarını görüyorum ve oğullarından bağımsız yani. Annem de en iyi kaynana ölü kaynana iyisi kötüsü yok hiçbir zaman gelinini iyi görmezler ayrılacaksan ayrıl yapacak bir şey yok ama onun ekmeğine yağ sürersin diyor.

X